Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hary_gee

3770k wymiana mobo czy całej platformy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam ww. podany procesor, do tego GA-Z68AP-D3, ramy 2x4GB kingston beast 1600 + 4GB jakiegoś goodrama 1600

 

W czym rzecz - mobo nie pozwala podbijać mnożnika powyżej 39x na Ivy przez co jakiekolwiek oc jest niemożliwe (ja nie umiem :E).

Bazowe megaherce dla tego proca nie powalają i na stocku jest on zapewne średnio wydajny i po zmianie grafiki na gtx 1070 odczuwam, że męczy się biedak, bo chodzi na pół gwizdka przez procesor :E

przykładowo w rise of tomb raider czy total war warhammer 2 odczuwam co chwilę dropy fpsów i wk*** to niemożebnie. FH 3 to samo.

 

W związku z tym wymyśliłem dwa scenariusze - jeden taki to wymiana na jakąś ,,wypas" mobo i tu pytanie do Was - na jaką?

Jest to najtańsze rozwiązanie, pozwoli wydobyć moc a sam proc jest po skalpie, sprawdzony i potencjał do oc jest.

 

drugi scenariusz to sprzedaż wszystkich klamotów i zakup i5 8400, mobo, ddr4 albo nawet jakiegoś ryżego.

 

pomuszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluj na coś z chipsetem Z77, np. ASRock Z77 Extreme 4. Powinny być jeszcze używki na rynku. Miałem tę płytę i mogę ją śmiało polecić- 4.5 proc robił na niej bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej, widzę jedną sztukę za 580zł na allegro, ale to chyba przesada czy ok cena?

 

a może takie msi z77a-g43 albo gd55 wystarczy? albo asrock z77 pro3?

 

niby są testy sprzed x lat, ale nie uwzględniają opłacalności na dzisiaj/dostępności i wiele mi nie mówią :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam ww. podany procesor, do tego GA-Z68AP-D3, ramy 2x4GB kingston beast 1600 + 4GB jakiegoś goodrama 1600

 

W czym rzecz - mobo nie pozwala podbijać mnożnika powyżej 39x na Ivy przez co jakiekolwiek oc jest niemożliwe (ja nie umiem :E).

Bazowe megaherce dla tego proca nie powalają i na stocku jest on zapewne średnio wydajny i po zmianie grafiki na gtx 1070 odczuwam, że męczy się biedak, bo chodzi na pół gwizdka przez procesor :E

przykładowo w rise of tomb raider czy total war warhammer 2 odczuwam co chwilę dropy fpsów i wk*** to niemożebnie. FH 3 to samo.

 

W związku z tym wymyśliłem dwa scenariusze - jeden taki to wymiana na jakąś ,,wypas" mobo i tu pytanie do Was - na jaką?

Jest to najtańsze rozwiązanie, pozwoli wydobyć moc a sam proc jest po skalpie, sprawdzony i potencjał do oc jest.

 

drugi scenariusz to sprzedaż wszystkich klamotów i zakup i5 8400, mobo, ddr4 albo nawet jakiegoś ryżego.

 

pomuszcie.

na tej płycie spokojnie ludzie robią OC na x45, coś robisz nie tak, radzę się wspomóc jakims poradnikiem - spróbuj ogolnego mnożnika nie ruszać, a ustaw tylko mnożnik turbo stały dla wszystkich rdzeni n p na x44/x45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej płycie spokojnie ludzie robią OC na x45, coś robisz nie tak, radzę się wspomóc jakims poradnikiem - spróbuj ogolnego mnożnika nie ruszać, a ustaw tylko mnożnik turbo stały dla wszystkich rdzeni n p na x44/x45

 

laikiem to ja nie jestem i podstawowe zasady oc znam, i wiem, że na Ivy oc nie istnieje na tej mobo - Sandy tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś niedawno był podobny temat na forum.

Podobno GA-Z68AP-D3 potrzebuje specjalnego BIOS-u do podkręcania procesorów Ivy Bridge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam :

Na włączonym Turbo, C1E oraz EIST jest tak samo ?

 

PS. Tutaj temat o złym BIOS'ie (+ link do odblokowanego [ENG]) : LINK.

Przed wgraniem upewnij się jaką masz płyty głównej (w CPU-z albo na laminacie), rev. 2.0 czy 1.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam :

Na włączonym Turbo, C1E oraz EIST jest tak samo ?

 

PS. Tutaj temat o złym BIOS'ie (+ link do odblokowanego [ENG]) : LINK.

Przed wgraniem upewnij się jaką masz płyty głównej (w CPU-z albo na laminacie), rev. 2.0 czy 1.0.

 

tak samo, za nic w świecie nie da się odblokować mnożnika.

 

co do biosu, dzięki wielkie!

 

tylko problem jest taki, że moje mobo to Z68P a nie Z68AP, rewizja się zgadza 1.0. Próbować na chama wgrać? Bo przez @bios nie idzie sflashować, musiałbym z pena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko problem jest taki, że moje mobo to Z68P a nie Z68AP, rewizja się zgadza 1.0.

Gigabyte nie zrobił płyty GA-Z68P-D3.

Masz Z68P-DS3 albo Z68XP-D3.

Tak więc zrób screenshot z programu CPU-z (zakładka Mainboard) i upewnij się jaką masz płytę.

Wgranie złego BIOS'u na siłę, może spowodować jej permanentne uszkodzenie (jeżeli nie ma Dual BIOSu).

 

Zbiór BIOS'ów w wersji beta : LINK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto zrzut:

 

5YVX9.png

 

już mam namieszane w głowie, ale dual bios to ta płyta ma na pewno, napis na pudełku nie może kłamać :E

 

rev 1.0, sprawdziłem nawet na laminacie, bo z cpuz tego nie wyczytam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS UEFI do rev. 1.0 : LINK.

Źródło : LINK.

 

Nazwałbym go eksperymentalnym, bo jest to wersja "1A" - oczywiście wgrywasz na własną odpowiedzialność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z97 się nie nadaje do ivy.

 

Zgadza się. Moja pomyłka. Ivy idzie na max Z77.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...