Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

enchantment

[3500] laptop dla studenta

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

poszukuję laptopa dla studenta do 3 500 zł

 

Wymagania:

Możliwie lekki, cienki, możliwie dobra bateria - z racji tego, że często biorę go na uczelnię itd. dobrze, jakby nie zajmował dużo miejsca w torbie i nie trzeba było siedzieć przy kontakcie.

Ekran - wolałbym jednak standard (15) z przyzwyczajenia, poza tym wydaje mi się, że wygodniej ogląda się filmy itd.

Gry - czasami w coś pogram, ale generalnie byle Counter Strike Global Offensive dobrze śmigał :D.

Matowa matryca

Może być bez systemu

Zwykłem przechowywać sporo zdjęć i filmów na pamiątkę, więc 1TB dobrze byłoby mieć.

 

Czyli do użytku w domu i na uczelni, filmy + CS:GO

 

Zaproponowano mi:

 

https://www.x-kom.pl/p/383734-notebook-laptop-156-asus-vivobook-s15-s510un-8-i5-8250u-8gb-1tb-mx150.html?partnerid=100327593&sm12=NTQ=&ts=1515336123&token=d7abfeea9fe7e2d3d41438c581c606db

 

 

 

z dyskiem: https://www.x-kom.pl/p/377856-dysk-ssd-plextor-128gb-m2-2280-m8seg.html?partnerid=100327593&sm12=NTQ=&ts=1515336123&token=d7abfeea9fe7e2d3d41438c581c606db

 

 

 

Wydaje mi się, że to dobre połączenie zważywszy na powyższe kryteria, ale szukam opinii osób w temacie. Oglądałem recenzje i wypada OK w ramach moich oczekiwań. Myślałem też nad Xiaomi Mi Notebook Pro, jednak słyszałem, że są problemy z gwarancją, do tego nie ma dużej różnicym między nim a powyższym ASUS-em, a nawet ASUS podobno wypada lepiej w testach. Myślałem też nad ASUS-em pro z tej serii, natomiast jest on trochę droższy, a nie chciałbym przekraczać powyższej kwoty. https://www.komputronik.pl/product/418775/asus-vivobook-pro-15-n580vd-dm194.html?gclid=EAIaIQobChMI-PKvhqTG2AIVR54bCh27fgWKEAQYBSABEgImrvD_BwE Nie ma, niestety, SSD, jednak nie jest dużo cięższy (wydaje mi się, że 0,3kg?).

 

 

 

Jak sądzicie? Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro ma słabą matrycę.

Za 100zł więcej masz już tego Asus S510UN z 256GB dyskiem SSD:

ASUS VivoBook S15 S510UN-8 i5-8250U/8GB/256+1TB MX150 za 3549zł

Moim zdaniem to jest lepsza opcja- jak to mawiają miejsca nigdy za wiele, szczególnie na SSD. bigsmile.gif

O, super, dzięki. Rzeczywiście stówkę warto dorzucić do niego. Nie będę męczył się z montażem i dwukrotnie większy ten dysk. Rozumiem, że gierki/programy np. można instalować wtedy na SSD i będą lepiej śmigać, a resztę składowanych (filmy, zdjęcia itd.) wrzucam na HDD? Martwię się trochę tą kartą graficzną, nie będzie tam problemu z pykaniem w CS:GO, cywilizację etc.? Nie gram za dużo, ale wiadomo, jak człowieka raz na jakiś czas weźmie... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX150 nie jest najgorsza, to odpowiednik GT 1030 w kartach stacjonarnych.

W większości do tych gier co wymieniłeś MX150 wystarczy, następny etap to już GTX 1050. Co do programów, to jest tak jak napisałeś SSD do programów/gier, HDD na magazyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX150 nie jest najgorsza, to odpowiednik GT 1030 w kartach stacjonarnych.

W większości do tych gier co wymieniłeś MX150 wystarczy, następny etap to już GTX 1050. Co do programów, to jest tak jak napisałeś SSD do programów/gier, HDD na magazyn.

Super, dzięki za info! Natomiast słyszałem też, że SSD SSD nie równe, więc czy ten SSD 256 gb w zaproponowanym przez Ciebie modelu odpowiada jakościowo temu, który wrzuciłem yżej 128? To już ostatnie pytanie ode mnie w tej kwestii :D

 

Acer Aspire 5 i5-8250U/8G/256+1000/Win10 MX150 FHD IPS

Dobrze wykonany laptop z matową matrycą FHD IPS i dobrym systemem chłodzenia. Wydajności spokojnie wystarczy do zastosowań. CS powinien chodzić w 60 fps, chociaż pewnie nie zawsze. Acer ma dobry serwis gwarancyjny.

Hm... 60 fps to trochę bieda jednak na nowy sprzęt. Oglądałem recenzje, gdzie testowano tego ASUS-a, a to przecież w zasadzie ten sam sprzęt, i tam na niskich w CS-ie spokojnie 100-140 wyciągał wg autorów, którzy odpalali na nim bardziej wymagające gierki (Wiedźmin, GTA; już na minimalnych, oczywiście). Być może było to przy procku i7. Spadek będzie tak duży przy zmianie na i5?

Teraz tyle wyciąga mój stary lapek, a to HP Pavilion, AMD Radeon HD 7660G, AMD A10-4600M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100-140 to pewnie gdy nic się nie dzieje, jak rzucisz granat dymny to fps mocno spadnie. W dodatku to procesory ULV, przy dłuższych sesjach z grą mogą trotlować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ten dysk co podałeś (Pextor M8SeG) jest szybki bo ma interfejs PCIe NVMe jednak jest on na kościach TLC, to już wolałbym wziąć coś na 3D TLC np.Lite-On 128GB MU X M.2 PCIe 2280 trochę tańszy choć i mniej wydajny, ale przynajmniej na kościach 3D TLC.

2. W opisie jest że dysk został rozszerzony przez X-kom więc obstawiam, że będzie tam ADATA SU 800 256GB na interfejsie SATA III

3. Jeżeli chcesz mieć stabilne FPS'y to musisz wziąć laptopa "gaimingowego" z procesorem i5HQ i GTX'em 1050. Ewentualnie można wziąć jeszcze laptopa z RX'em 560M. Jako że chciałbyś również mieć sprzęt lekki i mobilny, to w sumie zostaje taki model:

Lenovo Ideapad 720-15 i5-8250U/8GB/1TB RX560 za 3399zł

Z matową matrycą IPS FHD, czterordzeniowym procesorem (niskonapięciowym), 1TB HDD i RX'em 560M z 4GB pamięci. Nie ma SSD (ma za to wolny slot m.2) więc przy zakupie (lub później) należałoby go dołożyć (np. w/w Lite-On). Ponadto 720 ma cienkie ramki wokół ekranu, aluminiową pokrywę i podświetlaną klawiaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ten dysk co podałeś (Pextor M8SeG) jest szybki bo ma interfejs PCIe NVMe jednak jest on na kościach TLC, to już wolałbym wziąć coś na 3D TLC np.Lite-On 128GB MU X M.2 PCIe 2280 trochę tańszy choć i mniej wydajny, ale przynajmniej na kościach 3D TLC.

2. W opisie jest że dysk został rozszerzony przez X-kom więc obstawiam, że będzie tam ADATA SU 800 256GB na interfejsie SATA III

3. Jeżeli chcesz mieć stabilne FPS'y to musisz wziąć laptopa "gaimingowego" z procesorem i5HQ i GTX'em 1050. Ewentualnie można wziąć jeszcze laptopa z RX'em 560M. Jako że chciałbyś również mieć sprzęt lekki i mobilny, to w sumie zostaje taki model:

Lenovo Ideapad 720-15 i5-8250U/8GB/1TB RX560 za 3399zł

Z matową matrycą IPS FHD, czterordzeniowym procesorem (niskonapięciowym), 1TB HDD i RX'em 560M z 4GB pamięci. Nie ma SSD (ma za to wolny slot m.2) więc przy zakupie (lub później) należałoby go dołożyć (np. w/w Lite-On). Ponadto 720 ma cienkie ramki wokół ekranu, aluminiową pokrywę i podświetlaną klawiaturę.

 

Ten Lenovo, który zaproponowałeś, wydaje się rzeczywiście kompromisowy. Czy fakt, że ma 4gb ramu wlutowane jest dużą wadą? Czy ta karta graficzna nie grzeje się za bardzo? Nie mam dobrych wspomnień z AMD. Jest też wyjątkowo mało informacji o nim na internecie (choćby na youtube, jeśli idzie o recenzje), więc trudno mi ocenić jakość sprzętu, a słyszałem, że z lenovo potrafi być różnie. Znalazłem poniżej taki z 8gb oraz SSD.

https://www.x-kom.pl/p/393655-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-720-15-i5-8250u-8gb-2401tb-rx560.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wada jest tak że problem z rozbudową ram w przyszłości zobacz że opcja z 8 GB nie ma już wolnego slotu. Osobiście wybrałbym wersje z 12 GB Lenovo Ideapad 720-15 i5-8250U/12GB/240+1TB RX560

Aby się nie martwić na przyszłość z późniejsza wymianą.

 

@down prosty 12 Gb wystarczy mu spokojnie na dłuższy okres nawet gwarancyjny czyli około 2 lat. Wymiana ram nie jest taka prosta dla gwaranta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, jaki problem?

Wyjmuje moduł 4GB i w jej miejsce wkłada 8 lub 16GB.

Na teraz 8GB (do tych zastosowań) wystarczy, a laptop na start jest tańszy.

Jak zacznie brakować to sobie zakupi 8GB -może wówczas ceny będą już normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...