Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BenedyktW29

Słuchawki wokółuszne do muzyki do 400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam słuchawek w tym budżecie. Jako punkt odniesienia podam Sennheiser HD 598, które ze wszyskich słuchawek jakie miałem na głowie zrobiły na mnie największe wrażenie. Tylko szukam czegoś nieco tańszego, używki wchodzą w grę. Mam AKG K272 HD oraz Creative Fatal1ty, pierwsze grają jak by nie krystalicznie tylko zadymione, a drugie są przesycone basem tak mocno że słuchać dłużej niż 15 minut na nich się nie da. Obecnie siedzę na Realteku ALC887, ale jeśli słuchawki spełnią oczekiwania to dokupię w późniejszym czasie do nich kartę dźwiękową taką aby się fajnie zgrało.

 

Z tego co wyczytałem to brzmienie na którym mi zależy to styl "V"

 

Proszę o opinie ludzi jedynie znających się na brzmieniu, kiedyś kupiłem AKG k272 HD które też były mi polecane i bardzo się rozczarowałem. Dodam że wtedy łączyłem je z Xonarem DG, a później z Sound Blaster X-Fi 5.1 Pro USB.

 

Za przykład podam

utwór. Na Fatal1ty słychać dudnienie głośniejsze niż skrzypce. Na AKG k272 HD najgłosniejsze są skrzypce ale kontrabasu za to prawie w ogóle nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser ma swoją szkolę grania i po prostu trzeba ją lubić. Ty jesteś taką osobą, dlatego styl grania AKG za Chiny ludowe Ci nie podejdzie. Potrzebujesz kupić kolejne Sennheisery. W budżecie do 400 zł możesz kupić nowy model HD 559. Z używek - HD 558, łatwo je zmodować na HD 598 poprzez wyciągniecie gąbeczek tłumiących zza przetwornika. Na Tablicy widziałem wiszą dwie sztuki.

 

Koniecznie do zmiany ta integra, to ona fałszuje rzeczywisty obraz tego, jak grają słuchawki. Mam o oczko wyższy model ALC888 - straszna klucha basowa bez żadnej szczegółowości i separacji instrumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być tak jak napisał poprzednik że sposób grania Sennheiser będzie tym co lubisz najbardziej.

Jeśli masz możliwość sprawdzenia jak gra Folcal Listen to warto sprawdzić i jest w dobrej cenie 500zł ceneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sklep w Bielsku Białej lub okolicach gdzie mógłbym posłuchać na kilku modelach? Bo w sklepach typu Media Markt są tylko ustrojstwa typu JBL oraz inne słuchawki raczej do 200 zł.

 

Zależy mi na tym aby słuchawki mi pasowały, zakładam że moje AKG nie są słabe, tylko ich przydymione brzmienie działa na mnie jak płachta na byka. Być może komuś takie się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj się przejść do salonów Top Audio albo Top-HiFi, może mają jakieś na stanie do posłuchania. Ewentualnie możesz poczytać o Shure SRH840 - są teraz bardzo tanie, może Ci podpasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica w brzmieniu HD 559 do HD 555? Te drugie miałem i jeśli HD 559 będą grały w tym kierunku to właśnie to czego szukam, czyli słuchawki melodyjne, nie płaskie, ale jednocześnie nie przesycone dudniącym basem. Druga sprawa jeśli bym się na nie zdecydował i stwierdziłbym że zostają u mnie to w kierunku jakich kart dźwiękowych iść żeby się to fajnie zgrało? Jest duża różnica między Xonarem DG a DX? A może powinienem iść w całkiem innym kierunku niż te Xonary?

 

EDIT : Zrobiłem antybass mod Creative Fatal1ty i wygląda na to że ich dźwięk bardziej mi się podoba niż AKG K272 HD. To ostrzeżenie dla wszystkich który twierdzą że słuchawki są drogie i znanej firmy to muszą być dobre. Są tylko ich dźwięk może być kompletnie inny niż ten jaki oczekujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser to słuchawki nastawione na muzykalność, relaks, mają ciepłe brzmienie, te niskie modele mają podbicia na basie, zwłaszcza tym średnim, ale bez dudnienia. Są dobrze wypełnione na średnicy, a góra pasma nigdy nie jest ostra. To słuchawki łagodne i nie analityczne - zupełnie odmienne od AKG. Creative Fatality to również ciemne i ciepłe brzmienie, widzisz nawet musiałeś odejmować im basu.

 

Xonar DG to budżetowy model i grający po prostu nijako. Jest spora różnica na korzyść DX, gra zauważalnie lepiej jakościowo. Ten Xonar pasuje do brzmienia Sennheiserów.

 

Trzeba przede wszystkim kupować słuchawki pod własny gust, a nie kogoś innego. AKG K272 HD to granie monitorowe, płaskie, typowo studyjne, bez podbarwień. Oczywiście, że nie każdy lubi takie brzmienie. Pytanie po co kupowałeś takie słuchawki, skoro nie są w Twoim guście? Bo były drogie i znanej firmy? A może nie znałeś w ogóle swojego gustu i może przed zakupem nie czytałeś o nich nic, tylko ślepo polegałeś na opiniach nieznanych osób z forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiciunio zdecydowanie to ostatnie. Tak więc mój cel numer jeden to Sennheiser HD 559. Z zakupem wstrzymam się do przyszłego miesiąca, wtedy kupię i słuchawki i źródło dźwięku. W takim razie DX czy nie DX? Z tego co wyczytałem również produkty marki FiiO dają radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie podepne do pytanie... czy do gier i filmow potrzebna jest lepsza karta dziwkowa niz ta systemowa z plyty glownej ? Zakupilem sluchawki SŁUCHAWKI STEELSERIES ARCTIS 7 WIRELESS - czy bedzie duza roznica na plus za tym aby zakupic porzadna karte dzwiekowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montray zależy jaką masz kartę dźwiękową w płycie. Jak jest ona wyższej klasy np Realtek ALC1150 to różnica oczywiście będzie ale na tych słuchawkach które mają dość niską impedancję nie będzie ona duża. Natomiast jak masz zwykłego budżetowego Realteka jak ja czyli ALC887 to różnica choćby z Xonarem DX będzie gigantyczna. W piosenkach odkryjesz dźwięki których wcześniej nie było słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiciunio zdecydowanie to ostatnie. Tak więc mój cel numer jeden to Sennheiser HD 559. Z zakupem wstrzymam się do przyszłego miesiąca, wtedy kupię i słuchawki i źródło dźwięku. W takim razie DX czy nie DX? Z tego co wyczytałem również produkty marki FiiO dają radę.

Zależy jaki masz budżet i czy to ma być karta wewnętrzna, czy na USB. FiiO raczej za ciepłe do Sennheiserów, bardziej tu pasuje granie w stylu DX'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiciunio około 300 zł, może być zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne z tym że jak wewnętrzne to na PCIe bo nie mam PCI na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na USB: FX-Audio DAC-X3, a z wewnętrznych chyba tylko DX. Jest jeszcze Sound Blaster Z, ale on też może być zbyt ciepły dla Sennheiserów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montray zależy jaką masz kartę dźwiękową w płycie. Jak jest ona wyższej klasy np Realtek ALC1150 to różnica oczywiście będzie ale na tych słuchawkach które mają dość niską impedancję nie będzie ona duża. Natomiast jak masz zwykłego budżetowego Realteka jak ja czyli ALC887 to różnica choćby z Xonarem DX będzie gigantyczna. W piosenkach odkryjesz dźwięki których wcześniej nie było słychać.

Tak karta dzwiekowa to : Realtek ALC892

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli różnica będzie ogromna. Jednak zdecydowałem się na Xonara DX, można go kupić używanego w dość dobrej cenie. Mam ostatnie pytanie, sterowniki w nim dobrze pracują na Win 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Xonara DX i ciągle się zastanawiam na co zmienić Superluxy HMC631. Znalazłeś jakieś sklep w BB, w którym można posłuchać? Bo sam jestem z okolic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam słuchawek w tym budżecie. Jako punkt odniesienia podam Sennheiser HD 598, które ze wszyskich słuchawek jakie miałem na głowie zrobiły na mnie największe wrażenie. Tylko szukam czegoś nieco tańszego, używki wchodzą w grę. Mam AKG K272 HD oraz Creative Fatal1ty, pierwsze grają jak by nie krystalicznie tylko zadymione, a drugie są przesycone basem tak mocno że słuchać dłużej niż 15 minut na nich się nie da. Obecnie siedzę na Realteku ALC887, ale jeśli słuchawki spełnią oczekiwania to dokupię w późniejszym czasie do nich kartę dźwiękową taką aby się fajnie zgrało.

 

Z tego co wyczytałem to brzmienie na którym mi zależy to styl "V"

 

Proszę o opinie ludzi jedynie znających się na brzmieniu, kiedyś kupiłem AKG k272 HD które też były mi polecane i bardzo się rozczarowałem. Dodam że wtedy łączyłem je z Xonarem DG, a później z Sound Blaster X-Fi 5.1 Pro USB.

 

Za przykład podam

utwór. Na Fatal1ty słychać dudnienie głośniejsze niż skrzypce. Na AKG k272 HD najgłosniejsze są skrzypce ale kontrabasu za to prawie w ogóle nie słychać.

Bardzo dobre słuchawki oferuje fostex w modelach t20rp t40rp t50rp MK3(ważne aby były 3 generacji), są to słuchawki typu planar-magnetic, więc grają zdecydowanie lepiej od większości opartych na tradycyjnych membranach, mają rewelacyjne recenzje i opinie.

tu recenzja gościa, który bardzo profesjonalnie i rzetelnie testuje wszelaki sprzęt muzyczny, mówi mniej więcej mówi o nich, że te słuchawki to ferrari w cenie zwykłego samochodu ze zwykłymi siedzeniami(tak mówi o nausznikach bo wg niego nie są tak dobre jak w słuchawkach kilkukrotnie droższych i poleca ich wymiane). t20rp t40rp t50rp różnią się miedzy sobą tym że jedne są otwarte zamknięte i półotwarte to też ważny wybór, zalezy jakie preferujesz. Kosztują jednak nieco więcej niż przeznaczyłeś jednak to wydatek na wiele lat.

 

brzmienie neutralne analityczne, zależnie od tego czy otwarte zamkniete czy półotwarte nieznacznie się różnią.

 

Czyli różnica będzie ogromna. Jednak zdecydowałem się na Xonara DX, można go kupić używanego w dość dobrej cenie. Mam ostatnie pytanie, sterowniki w nim dobrze pracują na Win 10?

Jeśli planujesz wymiane pc, to płyty główne przynajmniej asusa z alc1150( nowsze z alc 1220 pewnie jeszcze lepiej), grają przynajmniej tak dobrze lub nawet lepiej niż tanie karty dzwiękowe, sprawdzone empirycznie, chociaż akurat do Xonara DX nie miałem okazji porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jarają od zawsze Ultrasone DJ 1, bardzo szeroka i głęboka scena z cudowną separacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Apple Music i stał się cud - dźwięk już mnie nie odrzuca. Różnica w porównaniu z Youtube i MP3 jest tak ogromna że jestem w szoku. Może jednak AKG nie są takie złe i warto dać im szanse? Kupie tego Xonara DX i napiszę jakie wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...