Forum PCLab.pl: [Obudowa], ATX, cisza, AC, 300-500zł - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

[Obudowa], ATX, cisza, AC, 300-500zł Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Mustang_PL 

• Cichy obserwator
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 13 Styczeń 2018 - 17:42

Cześć,

ostatnio zaczęły mi doskwierać pewne braki w obudowie i dysku twardym i od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie ich wymiana.
Konkretnie to dysk Samsung F3 500GB jest już za mały (+ 120 i 240 SSD), a w obudowie Gladius 600 brak USB 3 na froncie (teraz to każda chyba ma) + panel najlepiej na topie + miło by było mieć regulacje obrotów gdzieś na obudowie (możliwość wyłączenia lub skręcenia tak, żeby nie były słyszalne) - no i jakieś wyciszenie, teraz u mnie słychać wyraźne skrobanie dysku i delikatny szum wentylatorów (przy niedużym obciążeniu). Dodatkowym atutem będzie mały rozmiar bo stoi na biurku, ale jak będzie "klasycznych" też może być.

Reszta to i5-6600K z SPC Grandisem, GTX 760 od MSI TwinFrozr IV, Corsair HX520.

Jaką wyciszoną obudowę byście polecili? Ogólnie podoba mi się Fractal Design R5 ale prawie 5 stówek to trochę sporo. Jeżeli będzie naprawdę warto mogę się szarpnąć na nią ale może jest coś tańszego równie godnego? SPC Pax M70 daje radę? Bez żadnych okien i udziwnień, im prostsza tym lepsza :P
Co do dysku widziałem, że polecane zazwyczaj są WD Blue 1TB albo Toshiba P300 1TB - jak wygląda hałas i wydajność między nimi, czy coś innego w 1-2TB?

Ten post był edytowany przez Mustang_PL dnia: 25 Styczeń 2018 - 12:18

#2 Użytkownik jest niedostępny   kml700 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 13 Styczeń 2018 - 23:20

Sam właśnie jestem na etapie poszukiwań .
Jak fractal to R6 cena może trochę wyższa ale 3 wentylatory w standardzie, szczotkowane prawdziwe aluminium na drzwiczkach.
Co do pax m70 ta sam nie wiem co o nim myśleć obudowa w dobrej cenie , dużo miejsca największą zagadką jest jakoś wykonania .
Z innych to np Fractal Design Define C lub S ale tutaj nie ma miejsca na napęd.

#3 Użytkownik jest niedostępny   plmnb 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Styczeń 2018 - 11:46

Zobacz postkml700, o 13 Styczeń 2018 - 23:20, napisał(a):

Sam właśnie jestem na etapie poszukiwań .
Jak fractal to R6 cena może trochę wyższa ale 3 wentylatory w standardzie, szczotkowane prawdziwe aluminium na drzwiczkach.
Co do pax m70 ta sam nie wiem co o nim myśleć obudowa w dobrej cenie , dużo miejsca największą zagadką jest jakoś wykonania .
Z innych to np Fractal Design Define C lub S ale tutaj nie ma miejsca na napęd.

Sam kupiłem R6, wczoraj składałem kompa.
Pewne rozwiązania są do dupy, np. Przesunięcie ścianki, aby to zrobić musisz zdjąć panel, odkręcić ściankę, wymontować wentylatory i zatokę 5.25 przesunąć ścianę, przykręcić wentylatory,poczym okazuje się, że po założeniu tej osłonki na ściankę boczną, nie masz jak przepchnąć przewody od wentylatorów. Jeden z nich sięga do kontrolera wentylatorów, a drugi nie.
Po przesunięciu ścianki musisz dysk przytwierdzić do boku tej ścianki, ale by to zrobić to musisz zdjąć osłonkę tej ścianki i jeszcze zapierdzielić gumowe krążki z jednego śledzia na dysk.
Jak przytwierdzisz dysk do boku ścianki to okazuje się, że będziesz potrzebował dwóch wiązek zasilających sata do modularnego zasilacza,bo już nie pomyśleli o tym by dać możliwość przykręcenia SSD(sata) pod HDD i dzięki temu HDD montujesz w lewym górnym, a SSD w prawym dolnym rogu.

Filtry są kiepskie, a napewno gorsze od stalowych z X70W.
Zatoka 5.25 jest niespasowana z obudową i krzywo "wisi" gdy prawidłowo zainstalujesz , dlatego technik przykręcił ją do góry nogami bo tak :E
Drzwiczki są przykręcone w taki sposób, że z lewej strony masz okno, a otwierają się od prawej strony (Choć to można zmienić)

Obudowa zaprojektowana jest tak, że trudno palcami dokręcić GPU przy użyciu "szybkośrubek :E". Jest fizycznie za mało miesca.
Liczne niespasowania między otworami, a np. Panelem bocznym.

Szczerze zawiodłem się, 620zł za budę i takie coś. Corsair 750D/Darkbase jest lepszy mimo iż ma Plexi glass.
Obecnie sądzę,że R6 winna kosztować tyle ile X70T i nie więcej!

Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez plmnb dnia: 14 Styczeń 2018 - 11:52

#4 Użytkownik jest niedostępny   Mustang_PL 

• Cichy obserwator
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Styczeń 2018 - 16:49

Jak Fractal Design to raczej bym kupował R5, ja tam nie widzę nic wartego dopłacenia do R6 :P
Bardziej mnie interesuje jakość wyciszenia np. takiego Fractal Desing R5 do SPC Pax M70?

#5 Użytkownik jest niedostępny   kml700 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 14 Styczeń 2018 - 23:13

Ja jeszcze myślę nad Sprawdź produkt w sklepach (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził) wydaje mi się takim złotym środkiem między R5 a Pax M70.
Wykonanie podobno solidne .
Dzięki za opinię o R6 bo naprawdę wydawała się fajną obudową a jednak fractal zaczyna ciąć koszty na jakości .

#6 Użytkownik jest niedostępny   arabuss 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Styczeń 2018 - 13:56

Ja Ci polecam Phanteks P400S tempered glass. Jest też wersja bez okna.
Dobrze wykonana, kontroler wentyli, myślałem, że będzie się grzała, ale dwoma wiatrakami z przodu, jednym z tyłu temperatury pod obciążeniem są w normie. Piwnica i sanki na hdd też masz. Do tego fajnie kable można ułożyć.
Poza tym bardzo ładna wizualnie, ja uważam, że to bardzo dobry wybór.

#7 Użytkownik jest niedostępny   Mustang_PL 

• Cichy obserwator
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Styczeń 2018 - 23:46

Miałem ciężki tydzień, więc zakupy musiały poczekać ale już do nich wracam :D

Czy Fractal R6 ma jakąś regulację obrotów wentylatorów w obudowie?
Jaka jest regulacja wentylatorów w R5 (on/off?)

Jeszcze mam pytanie czy są i jakie są termopady w GTX 760 twin frozr IV od MSI?

Ten post był edytowany przez Mustang_PL dnia: 24 Styczeń 2018 - 23:47

#8 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Styczeń 2018 - 00:25

Zobacz postMustang_PL, o 24 Styczeń 2018 - 23:46, napisał(a):

Czy Fractal R6 ma jakąś regulację obrotów wentylatorów w obudowie?
Jaka jest regulacja wentylatorów w R5 (on/off?)

R5 miała slow fast na wentyle. R6 ma figę :)

I coś nie pykło im ze specyfikacją. W R5 na topie mieściła się np chłodnica 280mm razem z wentylami, w R6 już ten sam zestaw się nie mieści :hmm:

Na dole jest miejsce na chłodnicę 280mm w R6, ale nie ma już miejsca na zasilacz :D Naciągnięta specyfikacja. Cena podskoczyła a realna funkcjonalność spadła.

#9 Użytkownik jest niedostępny   Mustang_PL 

• Cichy obserwator
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Styczeń 2018 - 09:49

Zgaduję, że w R5 fabrycznie wentylatory w obudowie na slow są już praktycznie niesłyszalne?
Co znaczy figa? Widziałem, że ma jakiś "rozgałęźnik" za tacką ale czy tym można jakoś regulować? Bo z tego co widziałem to wentylatory fabrycznie w obudowie nie mają PWM. Ale i tak w takim razie R6 już odpada chyba.

Cały czas się ze sobą biję czy wydawać te ~450zł na obudowę czy wziąć coś taniego - głównie zależy mi na dobrym wyciszeniu, a na jakichś testach widziałem, że Fractale są jedne z najlepiej wyciszonych chyba, więc może się skuszę na R5 i będzie po problemie :D

Update: Kupiłem R5, jaka by nie była i tak jest pod każdym względem lepsza co teraz mam i mam nadzieję, że posłuży mi drugie tyle :P

Ten post był edytowany przez Mustang_PL dnia: 25 Styczeń 2018 - 15:35

#10 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Styczeń 2018 - 16:40

R5 teraz z drugiej ręki opłaca się szukać. Jest tego trochę na alledrogo:)

#11 Użytkownik jest niedostępny   Mustang_PL 

• Cichy obserwator
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Styczeń 2018 - 20:45

Już zakupiłem nówkę R5 i dodatkowy wentylator (będą 2 na przodzie, 1 z tyłu) ;)

Jeszcze tylko mam pytanie czy ktoś może się orientuje czy w GTX 760 od MSI z chłodzeniem TwinFrozr IV są termopady i jak tak to jakie, bo nie wiem jakie kupić i czy w ogóle ich potrzebuję? Przy zmianie obudowy planuje zdjąć chłodziwo grafiki, porządnie wyczyścić i zmienić pastę i ew. termopady jak są właśnie.

Strona 1 z 1