Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafbgo

Wood Define Nano S

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt oparty na obudowie Define Nano S od Fractal Design. Do tego zasilacz jak i chłodzenie wodne od tej samej marki.

 

Wstępny Szkic: brak ;)

 

Wstępne założenie jest takie że obudowa będzie posiadała drewniane nakładki – drewno w lakier, MDF w czarny mat.

 

Sama obudowa będzie stała na stojaku na którym będą zamontowane 2 chłodnice 360, do tego być może jedna 240 będzie w środku.

 

Chłodzenie wodne od Alphacool (plastikowe rurki), do tego płyta od Biostar, ram i SSD nie mam ale coś się wymyśli - zresztą sprzęt to najmniejszy problem :) .

 

Trochę fotek:

 

njKLWIJ.jpg

 

P5xrk8T.jpg

 

MOtWgKO.jpg

 

yoLKoQo.jpg

 

OHrcXb3.jpg

 

sUDw8xw.jpg

 

Nakładki drewniane jak i podstawa jest już wykonana, teraz trzeba zrobić wnętrze ;) Ogólnie mało miejsca, a chce jeszcze schłodzić ram jak i GPU. Podstawa jest nieco za wysoka - ale to nic, jest z czego ciąć ;)

 

Nie wiem jak to wyjdzie – rezerwuar mogę dać na górze i wyjdzie z tego naprawdę „dziwny” twór ;)

 

eywsqbC.jpg

 

RaOqIoh.jpg

 

77yLaUd.jpg

 

Podziękowania dla Alphacool jak i Fractal Design za wsparcie w kolejnym projekcie.

 

ejXVE5S.jpg

 

lT1nRQY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się skompletować podzespoły :)

 

Ja już wiem jak będzie układ wykładał - niedługo się tym pochwale ;)

 

Dd9VDHD.jpg

 

Skp4Fa6.jpg

 

gwR6I3o.jpg

 

Teraz muszę wykonać nakładki na Mobo ( sekcje zasilania i chipset) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wywal ten caly front od fractala (po co komu drzwiczki jak i tak 5.25 nie będzie bo jest chłodnica) i zmajstruj custom wersje z drewna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tego samego zdania co przedmówca ;) dodatkowo jeszcze z drewnianego wałka zrobiłbym nóżki dla budki - te ori za bardzo się w oczy rzucają i nie za bardzo pasują mi do reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

nóżki z drewna szybko się zniszczą i będą brzydko wyglądać. Jak zrobi front z drewna to odetnie dopływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drzwiczek na przodzie obudowy nie ma - więc wywalanie całego frontu nie ma sensu - tak jak mówi kieros, odetnie to dopływ powietrza do chłodnicy z przodu. Srebrne nóżki średnio pasują - albo pójdą w czarny mat, albo zrobię drewniane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh fakt nie wiem czemu byle przekonany że to Define R6 ;) i stad te drzwiczki

 

z fotek to wygląda tak ze dopływ powietrza i tak jest odcięty bo zamontowana jest tam chłodnica :idea2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczęście jest tam jeszcze trochę wolnej przestrzeni że jest dopływ powietrza, od boków jak i od spodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU, ram i bloki już są :) , teraz trzeba zamontować pompę FD na dole, jak i wentylatory z przodu z których chciałem zrezygnować ale bez nich będzie pusto. Obudowa dostanie jeszcze drewnianą nakładkę na prawo od płyty będzie można tam zamontować jeden dysk 2,5” więcej dysków nie przewiduje.

 

YPTyEBy.jpg

 

lGOjaL6.jpg

 

i2vh4Zj.jpg

 

hBUWDa1.jpg

 

n3MVmoa.jpg

 

Crm2OhK.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodnice zamontowane - jeszcze parę drobiazgów i będzie można giąć rurki :)

 

42WaVIH.jpg

 

TmkCl0Q.jpg

 

nMP9YEr.jpg

 

pGusxxw.jpg

 

EpzveTF.jpg

 

5GN9Ikj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta z frontu też, przecież tam nie ma miejsca między chłodnicą, a panelem, a jeśli tej to kilka mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będą :) - wytnę tam jakieś otwory aby się nie spociły ;) . Do tego jeden radek 290 to nie jest "grzałka" przy 3 chłodnicach powinno być spoko. Na tej frontowej chłodnicy będą wentylatory - na tych na zewnątrz już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to te chłodnice z boku mają tylko dławić przepływ wody? To nie grzejniki panelowe :D

 

Trzeba było zrobić wysoką skrzynkę i chłodnice dać pod obudowę ( ala 900D itp).

 

 

Nie widzę dalszych planów, ale front i prawy bok na chłodnicę szczelnie zakrywa już dolot powietrza z prawej strony.

 

 

Blok na GPU masz też restrykcyjny na flow, to warto nie dławić tej wody w innych punktach :D

 

Blokopompka fractala to też durny pomysł do napędzenia tego układu. Przecież ona się zesra :D weź ją chociaż rozkręć i wyjmij dyszę znad finów, żeby chociaż tam wody nie dławić.

Ale i tak polecam kupić nawet DCP450 do napędzenia tego tworu.

 

EDIT:

nie masz miejsca na DCP450.. to chociaż coś z tego http://angela.pl/k1976,chlodzenie-ciecza-pompy-dc12.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysze z bloku wyjmę - akurat to najmniejsze zmartwienie. Jeśli się okaże że pompa od FD będzie za słaba mam już na nią zastępstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz ile masz złączek 90*. Zobacz ile masz chłodnic. Zobacz ile i jakim masz bloków.

 

 

a teraz zobacz na to:

 

Pump Specification:

 

Ceramic bearing

2400 RPM

Voltage control

Maximum water flow: 72 l/h

Maximum pressure: 1.0 m H2O

Acoustical noise: 25.0 dB(A)

DC 12V, 0.27A = 3WAT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz ile masz złączek 90*. Zobacz ile masz chłodnic. Zobacz ile i jakim masz bloków.

 

 

a teraz zobacz na to:

 

Pump Specification:

 

Ceramic bearing

2400 RPM

Voltage control

Maximum water flow: 72 l/h

Maximum pressure: 1.0 m H2O

Acoustical noise: 25.0 dB(A)

DC 12V, 0.27A = 3WAT!

 

 

dobra - myślisz że można z niej wyjąć samą pompę i dać taki blok bez pompy na CPU, i ze będzie spełniał swoją funkcje (chłodził CPU, już bez pompowania wody) - a w miejsce tego dam coś takiego - http://www.aquatuning.pl/chlodzenie-wodne/pompy/pompy-typu-d5/preinstalowane-pompy-d5/21540/alphacool-eispumpe-vpp755-g1/4-inner-thread-including-eisdecke-d5-plexi-v.3?c=6306

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU alphacool - restrykcyjny, 2x360mm cienkie restrykcyjne, 280mm cienka restrykcyjna, blok CPU + drugi blok CPU jako pompka, blok ram, rezerwuar, OGROMNA-PRZEOGROMNA ILOŚĆ ZŁĄCZEK 90*..

 

To się nie może udać :D Przepływ jaki Ci zostanie z Twojej pompki to mniej niż nic.

 

 

zobacz na te dwa wykresy co robi rozbudowanie układu:

 

( nie ma wykresu co się dzieje z przepływem po dołożeniu GPU do układu CPU+360mm, ale EK SPC60 ma wtedy przepływ 60-70l/min

 

najsłasza z tych pompek jest ponad 2 razy mocniejsza od Twojej. Twój planowany układ to taki odpowiednik tego drugiego wykresu minus jeszcze trochę za ilość kolanek 90* oraz 1 więcej chłodnicę 360mm.

 

EK-XRES%20100%20SPC-60%20MX%20PWM%20Durchfluss-2.JPG

 

EK-XRES%20100%20SPC-60%20MX%20PWM%20Durchfluss.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU alphacool - restrykcyjny, 2x360mm cienkie restrykcyjne, 280mm cienka restrykcyjna, blok CPU + drugi blok CPU jako pompka, blok ram, rezerwuar, OGROMNA-PRZEOGROMNA ILOŚĆ ZŁĄCZEK 90*..

 

To się nie może udać :D Przepływ jaki Ci zostanie z Twojej pompki to mniej niż nic.

 

 

zobacz na te dwa wykresy co robi rozbudowanie układu:

 

( nie ma wykresu co się dzieje z przepływem po dołożeniu GPU do układu CPU+360mm, ale EK SPC60 ma wtedy przepływ 60-70l/min

 

najsłasza z tych pompek jest ponad 2 razy mocniejsza od Twojej. Twój planowany układ to taki odpowiednik tego drugiego wykresu minus jeszcze trochę za ilość kolanek 90* oraz 1 więcej chłodnicę 360mm.

 

EK-XRES%20100%20SPC-60%20MX%20PWM%20Durchfluss-2.JPG

 

EK-XRES%20100%20SPC-60%20MX%20PWM%20Durchfluss.JPG

 

Odpisz na moje pytanie wyżej.

 

Bo dwie pompy jednocześnie pracować nie będą mogły bo tamta będzie ograniczać D5, więc lepiej jej się pozbyć z bloko-pompki tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra - myślisz że można z niej wyjąć samą pompę i dać taki blok bez pompy na CPU, i ze będzie spełniał swoją funkcje (chłodził CPU, już bez pompowania wody) - a w miejsce tego dam coś takiego - http://www.aquatuning.pl/chlodzenie-wodne/pompy/pompy-typu-d5/preinstalowane-pompy-d5/21540/alphacool-eispumpe-vpp755-g1/4-inner-thread-including-eisdecke-d5-plexi-v.3?c=6306

 

 

Tak można tak zrobić, ale na bloku z CPU musiałbyś usunąć tylko wirnik a zostawić dyszę na finy. Taka spiralka. Identyczny blok bez pompki masz teraz na GPU.

 

Tylko jaki sens jest to robić, kiedy na CPU masz normalny blok? Blok bez wirnika będzie tak samo bardzo restrykcyjny jak blok na CPU. A te są chyba 2-3 razy bardziej restrykcyjne od zwykłych bloków CPU/GPU FC.

 

Tylko pompka jak już to VPP655/D5 ( 755 są awaryjne niestety, a szkoda bo byłby rewelacyjne )

http://angela.pl/p12456,alphacool-vpp655-ig1-4-inkl-eisdecke-d5-acetal-v-3.html

 

Odpisz na moje pytanie wyżej.

 

Bo dwie pompy jednocześnie pracować nie będą mogły bo tamta będzie ograniczać D5, więc lepiej jej się pozbyć z bloko-pompki tak ?

 

 

Tylko po co Ci ta blokopompka? Co Ty chcesz nią chłodzić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens jest taki że chciałem użyć tej bloko-pompki w układzie - albo na CPU albo jako zwykłej pompki, ale jak mówisz że jest za słaba to zostaje tylko druga opcja. Wiec zrobię tak jak mówisz, wywalę z niej wirnik i pójdzie ona na CPU. A jako pompa będzie układ jaki podałeś ale z akrylowym topem. Mam ten starszy model o którym mówisz. Mówisz że są awaryjne czym się to objawia ? szybko padają czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę, to potrafią nie obudzić się razem z komputerem (VPP755). I to notorycznie nawet świeże sztuki. Chyba, że jest już jakaś poprawiona rewizja? Ale wątpię..

 

 

 

Piszesz że masz ten starszy model o którym mówię? Czyli masz pompkę VPP655 i chcesz użyć w układzie zamiast niej blokopompkę z kelvina? Bezsens :D Najlepiej to zostaw blok na CPU ten co jest na zdjęciach. Taki normalny :)

 

zobacz na wykresy, dołożenie do układu bloku gpu Alphacool zabija przepływ praktycznie o połowę. Podobny blok chcesz władować na CPU :) Te bloki są całkiem fajne do łączenia w równolegle. Maja wysoką wydajność przy niskim przepływie. A połączone równolegle dużo mniej zdławią flow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką starszą wersje:

 

Vg8bQyt.jpg

 

uco1aoV.jpg

 

no i pasuje - tylko teraz trzeba dać złączki tak aby było dobrze - no i będzie mniej drewniano w środku, może i to lepiej?

 

Dobra więc blok CPU zostanie jaki jest - mam nadzieje że FD się nie obrazi ;)

 

Minciu - bardzo Ci dziękuje za wszystkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie D5 mają 23waty. Twoja ma do 37Wat poboru. Nie wiem czy przekłada się to też na jej wydajność. Niech ktoś inny podpowie czy wersja T ma jakieś wady?:) Czy pobór prądu to jednak w niej zaleta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem zażegnany :D

 

Ggftvx5.jpg

 

od pompy do chłodnicy najdłuższa rurka :)

 

Chyba że jeszcze chłodnice dałbym odwrotnie... muszę zobaczyć jak będzie lepiej :)

 

Proszę się nie sugerować czerwoną linia - możliwe że po prostu nie będzie dwóch kątów 90 tylko dla dwa 45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...