Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafbgo

Wood Define Nano S

Rekomendowane odpowiedzi

oo jest Twoja pompka:

http://www.performance-pcs.com/alphacool-vpp655-single-edition.html#Specifications

http://www.performance-pcs.com/amfilerating/file/download/file_id/523/

 

 

Maks. Temperatura mediów 95 ° C (60 ° C z plastikową obudową)

życie energii

- przy 12 woltach: 0,25 - 1,9 A 24wat

- przy 24 V: 0,25 - 1,5 A. 37wat

 

I wszytko jasne :D Przy nowych pompach dają tylko specyfikację pod 12V. Więc to wszytko to to samo:)

 

Ta temperatura robocza płynu.. myślałem że D5 jest do 60*C, a tu się okazuje, że jednak pompa może działać nawet do 95*C.. Czyli ciągła praca nawet w 60*C pewnie jej nie wzruszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobrze ze jest wytrzymała bo z racji dwóch pasywnych chłodnic temp cieczy w układzie będzie znacząco wyższa niż z chłodnicami na których byłby wentylatory puszczone na 600RPM - ale nie chce zakładać tam wentylatorów. Myślę że spokojnie da sobie to radę z tym zestawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te chłodnice to już inna inszość :D Musisz czymś je przedmuchać :)

 

Ja bym przerobił projekt i chłodnice dał pod obudowę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafbgo IMO nawet z wentylami na max ta chłodnica z przodu będzie się gotować tam nie będzie powietrza.

 

wywal ori front panel i zrób coś z drewna ale pociachaj go... jakieś hexy, czy płatki sniegu jak w logu fractala. byle dużo bo z tego co czytam to to ma byc jedyna chłodnica z wentylatorami

 

Masz coś do poczytania Effects of Grill Patterns on Fan Performance/Noise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasywne chłodnice, jeśli dasz tak jak planujesz będą podgrzewać jedynie płyn bo będą kumulować ciepło. Cały myk z pasywnością polega na swobodnym przepływie powietrze przez chłodnice pod wpływem praw fizyki. U Ciebie tego nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środek będzie wyglądał tak:

 

gigdbNL.jpg

 

qVFn9rB.jpg

 

tu już nic się nie zmieni oprócz okablowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś pracowałem nad rurkami - a to efekty prac:

 

QlXf3Wi.jpg

 

KbUbF4p.jpg

 

l6rX282.jpg

 

Xu1Wtcp.jpg

 

LrG6K2R.jpg

 

BhrhNCq.jpg

 

i9f0C8M.jpg

 

VLdjTik.jpg

 

42n6RU0.jpg

 

s5Lw2wN.jpg

 

WFzJ8br.jpg

 

teraz trzeba skleić przystawkę, polakierować/pomalować elementy i zadbać o okablowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla ModMyMods !

 

Dta24kw.png

 

 

Za wsparcia w projekcie w postaci chłodzenia wodnego, okablowania, jak i urządzeń oraz narzędzi do jego wykonania !

 

gaMWqzS.png

 

Miłych słów ciąg dalszy – podziękowania dla Polskiego oddziału Firmy WD, który sam z siebie ofiarował dysk WD Black 6TB do wykonywanych przez mnie projektów ! – rewelacja !

 

 

Jak paczki dojdą na pewno się pochwale zawartością, miłym akcentem szczególnie jest wsparcie od ModMyMods ponieważ Firma jest z USA, a sam koszt wysyłki części jest drogi. Niektórzy mogli zauważyć że Firma WD wsparła mnie w pierwszym projekcie, pochwaliłem się im zdjęciami wykonanymi przez mnie projektami jak i tymi które są w budowie i proszę... bardzo miły gest :)

 

Fotki z prac:

 

OlLltMB.jpg

 

PcDDaOD.jpg

 

VK10Zvp.jpg

 

3nU6VHG.jpg

 

ednfWaD.jpg

 

 

Podstawa została pomalowania oraz polakierowania jak i sklejona w całość. Do zrobienia zostało okablowanie a także zamontowanie wentylatorów na przedniej chłodnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paczka od ModMyMods doszła - (2 tyg szła z USA :D ) - w ciągu 12H wyrobiłem się z okablowaniem do obudowy :)

 

h7lCBRB.jpg

J4N8Ryw.jpg

kbf48Uj.jpg

peaYJIe.jpg

UBCcCFZ.jpg

 

- pozostało wyciąć logo FD jak i moje laserem, maznąć to na czarno i przykleić na osłonkę zasilacza :)

 

Zalewamy całość białym pastelem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś nad wpuszczeniem nóżek obudowy w płytę drewnianą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie ... ale hmmm, mogę je dać na czarno :) lub wymienić na drewniane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o wyrównanie poziomu- z przodu jest idealne dopasowanie, a między dolną płytą i obudową jest przerwa. Według mnie lepiej wyglądałoby wpuszczenie nóżek obudowy w płytę i wyrównanie połączenia. Drewniane nogi są główne i wyglądają dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa nie ma lewego panelu przez co okablowanie położone na szybko uniemożliwiło mi położenie jej tak aby nóżki bardziej leżały w środku ;) ( okablowanie muszę ułożyć i podwiązać, zamknąć panel ) i wtedy patrząc od boku będzie to wyglądać lepiej ( ponieważ całość przesunie się o 2cm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie detale :

 

JIGeodD.jpg

 

L5oxi9g.jpg

 

s8gTg7I.jpg

 

LYw5Olp.jpg

 

i zalewamy ! :

 

YPwo329.jpg

 

rano sesja zdjęciowa i następny projekt wykonany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw najpierw te literki bo "dezgin" razi w oczy thumbup.gif Dysk twardy też trzeba było obłożyć jakimś drewnem albo chociaż pierdyknąć sprejem na czarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kaszana xD - jaaaaaa - już poprawione ! nawet nie zauważyłem że dałem to odwrotnie xD

 

I5t0Imh.jpg

 

Jak to szło " nie myli się ten co nic nie robi " - nie ma co się tłumaczyć ale zmęczenie dało się już we znaki :)

 

Jeszcze raz dzięki - czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po sesji zdjęciowej ;) Efekty pracy będą wieczorem

 

3WqrR6z.jpg

 

KssWYqJ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtopa xD - przenoszę "i" i sesja do poprawy xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to mówią " do trzech razy sztuka " - teraz wyszło :D - nawet mi było "śmieszno" :)

 

Rf1HvUk.jpg

 

Greenie, czolgista778 - Wisze Wam browara :) Sesja poprawiona :D - tym razem chyba wszystko jest okej xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[krytyka]

 

I to już, koniec? Kilka grubych drewnianych nakładek na obudowie + na płycie głównej i projekt skończony? :E IMHO czasami lepiej porzucić drewno i zawiesić chłodnice za pomocą innych materiałów (patrz LC tadzika: click) - jak dla mnie oczywiście - niż odwalać taką kaszanę. Do mnie konkretnie to coś nie przemawia, to tak jakbym budował dom - postawił trzy ściany, zajął się zadaszeniem i tyle*.

Zdecydowanie lepiej wychodzi Ci dłubanie w drewnie całej obudowy od podstaw niż oklejanie - niecałej - konstrukcji metalowej.

 

btw.

Mogłeś chociaż jakąś czarną folię na ten dysk nakleić żeby się tak nie rzucał w oczy. No i jakaś wtyczka z dwoma kablami przy przewodach od GPU sterczy 8:E

 

[/krytyka]

 

 

EDIT:

* Nawet jak obudowa będzie zamknięta to i tak wciąż jak dla mnie to będzie mega dziwne połączenie i wykonanie 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa nie bedzie zamknieta. No nic zdaje sobie sprawe ze nie kazdemu musi sie takie polaczenie podobac - wiec spoko. Mam nadzieje ze Robot Ci sie spodoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt fajny, ale szkoda, że nie wywaliłeś ori frontu i drewna nie zamontowałeś na jakiś dystansach chromowanych np ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, git majonez :thumbup:

 

Jeżeli do czegoś się przyczepiać, to do kikuta z wtyczki PCIe 6+2 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

Fajnie wyszło :P

+ za sarepską 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...