Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

puroro

Zakupiłem osobiście używany monitor okazał się nie sprawny w domu

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o pomoc ponieważ wczoraj zakupiłem używany monitor od osoby fizycznej kupilem go osobiscie jednak nie sprawdzilem poniewaz sprzedawCA ZAPEWNIAL ZE WSZYSTKO JEST OK w domu okazalosie ze jest uszkodzony i sie nie wlacza co dalej moge zrobic chyba nie obowiazuje mnie prawo rekoimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odczekałeś z godzinę w temperaturze pokojowej przed włączeniem? (zależy jak był zapakowany i czy w ogóle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im szybciej tym lepiej.

Ewentualnie dzwonie do niego i nagrywam rozmowę mówiąc że u mnie monitor nie działa i jestem u niego zaraz żeby mi pokazał jak działa u niego. To jak się będzie tłumaczył/zlewał temat może być później dowodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie obowiazuje mnie prawo rekoimy

Obowiązuje.

 

Tylko jak nie masz nawet żadnego rachunku czy umowy kupna-sprzedaży, aukcji z Allegro, ogłoszenia i zapisu jakiejś rozmowy np. na Facebooku z omówieniem transakcji ani niczego takiego - to będzie trudno. Sprzedawca może się nawet wyprzeć, że nic ci nie sprzedawał, i skąd teraz sąd ma wiedzieć, kto ma rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba dzwonił do niego, więc będą billingi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Billingi nic nie dadzą. Jeśli już, to zapisy rozmów.

 

Nie wiem, czy obecnie operatorzy telefoniczni takie rzeczy przechowują, czy tylko, co najwyżej, na wniosek służb podsłuchują na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że billingi coś dadzą. A podsłuchy to są na konkretne podejrzane osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Billingi nic nie dadzą. Jeśli już, to zapisy rozmów.

 

Nie wiem, czy obecnie operatorzy telefoniczni takie rzeczy przechowują, czy tylko, co najwyżej, na wniosek służb podsłuchują na bieżąco.

Billingi też mogą być dowodem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś legalnie czy dałeś pieniądze i tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale czy biling potwierdzi, że doszło do zakupu? Nie.

 

Ale zawsze coś jest, wiadomo, że w jakimś celu jedna osoba z drugą się kontaktowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś legalnie czy dałeś pieniądze i tyle?

A od kiedy danie pieniędzy "i tyle" jest nielegalne? :)

 

Sprzedaż z ręki do ręki jest jak najbardziej legalna, dopóki nie robisz tego na masową skalę. Nie ma obowiązku spisywania umowy (poza jakimiś skrajnymi przypadkami - do których teoretycznie nawet sprzedaż samochodu się nie zalicza, chociaż bez pisemnej umowy będzie się miało problem ten samochód zarejestrować), nie ma obowiązku wystawienia rachunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...