Skocz do zawartości
Killaz006

iPhone 7 vs Samsung Galaxy S8 - stabilny i niezawodny, który wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję niezawodnego i stabilnego smartfona, niestety mój obecny Meizu M2 Note jak i poprzedni Samsung Galaxy S3 nigdy do tej kategorii nie należeli - crashe, zwiechy typu Allegro zatnie się na 30 sekund uniemożliwiając jakąkolwiek akcję na telefonie, nawigacja potrafiąca wykruszyć się na trasie "bo tak", niewyświetlanie wiadomości czy połączeń - jednym słowem dramat. Samsunga ratowało jeszcze instalowanie czystego Androida na telefonie lub CyanogenModa, teraz mi się zwyczajnie nie chce już w to bawić, telefon ma dla mnie po prostu działać, stąd przychylnym okiem zacząłem zerkać w stronę produktów Apple - kilku moich znajomych przesiadło się na jabłka z Androidów i są zadowoleni, podtrzymując mnie w przekonaniu, że po przesiadce z Androida nagle masz telefon, który po prostu działa. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że za praktycznie taką samą cenę (200 zł różnicy) S8 oferuje zdecydowanie lepsze parametry techniczne a co najważniejsze - jest bezramkowcem z ogromnym wyświetlaczem nie wpływającym negatywnie na poręczność telefonu, a na tym mi zależy - chcę mieć jak najbardziej "jednoręczny" telefon. Do tego ostatnio mojemu znajomemu padł procesor w iPhone 7 i przesiadł się właśnie na Galaxy S8, a napomknę, że od zawsze był zwolennikiem Apple - co prawda ma go dopiero półtora miesiąca ale jak na razie jest bardzo zadowolony. Sprawę komplikuje też fakt, że raczej ekosystemu Apple nie będę tworzył - o ile z Androida jestem raczej niezadowolony, tak nie wyobrażam sobie pracy na Macu, nie mówiąc o chorych cenach, gdzie za cenę MacBooka Pro mam nieporównywalnie lepszego Della XPS, a z produktów Della zawsze byłem zadowolony. Wszystko komplikuje fakt, że oba telefony są horrendalnie drogie (2500 zł iPhone, 2700 zł Galaxy S8 - kupuję tylko w znanych i sprawdzonych miejscach, żadne kombinowanie z kupnem od prywatnej osoby itd. odpada). Będę wdzięczny jeśli trochę naświetlicie mi plusy i minusy, fakty i mity - widzę, że nawet na rynku telefonów używanych zanikł już kontrast w różnicy cenowej pomiędzy Applem a Samsungiem, np. używany IP7 kosztuje ok. 1600 zł, zaś S7 Edge 1400 zł.

Tylko proszę bez fanboyowskich przepychanek, chyba każdy jest świadom, że za uszami ma zarówno jedna jak i druga marka i system, a chciałbym mieć wreszcie telefon który nie spowoduje konieczności odsyłania go do serwisu z racji fabrycznych usterek bądź w kryzysowej sytuacji, kiedy będę musiał szybko wymienić BitCoina na jakiegoś altcoina telefon się wykrzaczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, potrzebuję niezawodnego i stabilnego smartfona, niestety mój obecny Meizu M2 Note jak i poprzedni Samsung Galaxy S3 nigdy do tej kategorii nie należeli - crashe, zwiechy typu Allegro zatnie się na 30 sekund uniemożliwiając jakąkolwiek akcję na telefonie, nawigacja potrafiąca wykruszyć się na trasie "bo tak", niewyświetlanie wiadomości czy połączeń - jednym słowem dramat. Samsunga ratowało jeszcze instalowanie czystego Androida na telefonie lub CyanogenModa, teraz mi się zwyczajnie nie chce już w to bawić, telefon ma dla mnie po prostu działać, stąd przychylnym okiem zacząłem zerkać w stronę produktów Apple - kilku moich znajomych przesiadło się na jabłka z Androidów i są zadowoleni, podtrzymując mnie w przekonaniu, że po przesiadce z Androida nagle masz telefon, który po prostu działa. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że za praktycznie taką samą cenę (200 zł różnicy) S8 oferuje zdecydowanie lepsze parametry techniczne a co najważniejsze - jest bezramkowcem z ogromnym wyświetlaczem nie wpływającym negatywnie na poręczność telefonu, a na tym mi zależy - chcę mieć jak najbardziej "jednoręczny" telefon. Do tego ostatnio mojemu znajomemu padł procesor w iPhone 7 i przesiadł się właśnie na Galaxy S8, a napomknę, że od zawsze był zwolennikiem Apple - co prawda ma go dopiero półtora miesiąca ale jak na razie jest bardzo zadowolony. Sprawę komplikuje też fakt, że raczej ekosystemu Apple nie będę tworzył - o ile z Androida jestem raczej niezadowolony, tak nie wyobrażam sobie pracy na Macu, nie mówiąc o chorych cenach, gdzie za cenę MacBooka Pro mam nieporównywalnie lepszego Della XPS, a z produktów Della zawsze byłem zadowolony. Wszystko komplikuje fakt, że oba telefony są horrendalnie drogie (2500 zł iPhone, 2700 zł Galaxy S8 - kupuję tylko w znanych i sprawdzonych miejscach, żadne kombinowanie z kupnem od prywatnej osoby itd. odpada). Będę wdzięczny jeśli trochę naświetlicie mi plusy i minusy, fakty i mity - widzę, że nawet na rynku telefonów używanych zanikł już kontrast w różnicy cenowej pomiędzy Applem a Samsungiem, np. używany IP7 kosztuje ok. 1600 zł, zaś S7 Edge 1400 zł.

Tylko proszę bez fanboyowskich przepychanek, chyba każdy jest świadom, że za uszami ma zarówno jedna jak i druga marka i system, a chciałbym mieć wreszcie telefon który nie spowoduje konieczności odsyłania go do serwisu z racji fabrycznych usterek bądź w kryzysowej sytuacji, kiedy będę musiał szybko wymienić BitCoina na jakiegoś altcoina telefon się wykrzaczy :D

 

Kto kupuje używanego S7 Edge w sytuacji kiedy nowe S8 można kupić w promo na amazon.de za 1960 - sam za tyle kupiłem?? a S7 poniżej 1600?? jabłko fakt jest drogie - moim zdaniem zbyt drogie - ale to moja subiektywna opinia...

Edytowane przez bumbadil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto i nie jest to istotne dla omawianego tematu, po prostu kiedyś panował mit, że Apple trzyma cenę na rynku telefonów używanych a Samsung leci na łeb na szyję - sprawdziłem i najwyraźniej tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie na temat, ale gdzie można kupić S7 Edge za 1400zł? Chyba, że masz na myśli używkę? Z tego co ja widzę, to S6E i S7E są w bardzo podobnych cenach ok 1600-1800zł nowe, a S8E można już kupić za ok 2200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RTV EURO AGD masz na wyprzedaży ( 1299 zł ) Huawei P9 i Huawei Honor 8 to świetne telefony - warto zastanowić się nad nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Jak dla mnie jeżeli chodzi o wygląd i ergonomię to na dzień dzisiejszy S8 jest najlepszym telefonem w tej kwestii.

 

iphone s7 podobno łatwiej później sprzedać.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet najbardziej spowolnione jabłko będzie szybsze niż samsung po pół roku :E (ta, z autopsji)

 

Wiem, że kiedyś tak było, sam z resztą tego uświadczyłem. Pytanie tylko czy teraz to się nie zmieniło? Samsung podobno "odchudził" swoją nakładkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Odchudzone :kupa: wciąż :kupa: będzie. I marketingowy bełkot mogą tworzyć jaki chcą. Nic to nie zmieni.

 

Nawet najbardziej spowolnione jabłko będzie szybsze niż samsung po pół roku :E (ta, z autopsji)

 

 

Wiem :E jedni warci drugich.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja samsunga odradzam. Lepsze parametry ma on tylko na papierze i wcale nie chodzi szczególnie płynniej od iPhona. S8 jest ładny, ale niestety zagięte krawędzie moim zdaniem dyskwalifikują ten telefon jako "poręczny". Poza tym takie krawędzie sprawiają, że ekran urządzenia jest bardziej narażony na uszkodzenia. To nie jest tylko moje zdanie - moi znajomi, którzy używają tylko Androida uważają tak samo. A te wszystkie super funkcje, które producenci dają... Cóż, u mnie zawsze było tak, że się chwilę nimi pobawiłam i już nigdy więcej ich nie użyłam :E. Poza tym... odradzam Samsunga od kiedy sama się sparzyłam na ich fonach. Wybrałabym każdą firmę, tylko nie ich.

 

A co do iPhona - ja się przesiadłam z Androida kilka miesięcy temu i jestem zadowolona. Wreszcie wszystko działa mi tak, jak powinno - stabilnie i niezawodnie. 3D touch jest fajnym dodatkiem ułatwiającym nawigację po telefonie (najbardziej lubię podgląd zdjęcia i przesuwanie kursora z użyciem 3D Touch). Zamknięty system również mi nie przeszkadza, ponieważ wyrosłam już dawno z wieku, w którym przesyła się pliki przez Bluetooth ;). LG G3 po tym samym czasie już mulił. No i nie jest potrzebny cały ekosystem Apple, żeby korzystać z iPhona - nie mam Maca i na razie nie planuję kupować.

 

Spowalnianie pojawiło się podobno już w wersji 10.2.1, czyli około roku temu - wtedy nikt nic nie mówił (chociaż nie zaprzeczam, że takie coś nie ma miejsca). Jak sprawa wyszła na jaw, nagle wszystkim zwolniło. Czyżby placebo w niektórych przypadkach? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś płynnego na długi czas to z androidów chyba jedynie OnePlus i Pixel od Google są w stanie to zaoferować. A odpowiadając na Twoje pytanie, ja bym brał iPhone 7, bo Samsung zapewne zauważalnie spowolni po pewnym czasie użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhone jest przereklamowany, jeżeli nie posiadasz ekosystemu Appla to sobie odpuść. Lepszy będzie Samsung. Jest bardziej elastyczny, szybszy i posiada lepszy aparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio, polecasz przy temacie S8 vs iPhone 7 Mate 10lite? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat może się rozwijać- niezależnie od tytułu tematu :cool: . A telefon jest fajny i w dobrej cenie// można zwrócić na niego uwagę// i tak autor tematu ostatecznie dobierze sobie co mu będzie najlepiej pasowało.

Edytowane przez adam32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne telefony mnie nie interesują, może gdyby Huawei Mate 10 Pro był osiągalny w moim budżecie... Ale nie jest. Byłem zdecydowany na iPhona 7 dopóki nie zobaczyłem Galaxy S8 i fenomenalnego wyświetlacza w połączeniu z praktycznie bezramkowym frontem. Cenię sobie możliwość personalizacji Androida ale straciłem po tylu latach zaufanie do stabilności tego systemu.

Posiadacie albo znacie kogoś kto posiada np. Samsunga S7 i jesteście w stanie powiedzieć jak po tym roku - dwóch telefon się zachowuje? Niestety mój ostatni flagowy Samsung to S3 i tamten niestety był dramatem.

Do tego zależy mi na bezproblemowości jeśli chodzi o takie przyziemne cechy jak zasięg, jakość rozmów, brak zacinania klawiatury (utrapienie mojego obecnego telefonu, chcę na szybko coś wyszukać a tu klawiatura potrzebuje dziesięciu sekund na rozruch...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne telefony mnie nie interesują, może gdyby Huawei Mate 10 Pro był osiągalny w moim budżecie... Ale nie jest. Byłem zdecydowany na iPhona 7 dopóki nie zobaczyłem Galaxy S8 i fenomenalnego wyświetlacza w połączeniu z praktycznie bezramkowym frontem. Cenię sobie możliwość personalizacji Androida ale straciłem po tylu latach zaufanie do stabilności tego systemu.

Posiadacie albo znacie kogoś kto posiada np. Samsunga S7 i jesteście w stanie powiedzieć jak po tym roku - dwóch telefon się zachowuje? Niestety mój ostatni flagowy Samsung to S3 i tamten niestety był dramatem.

Do tego zależy mi na bezproblemowości jeśli chodzi o takie przyziemne cechy jak zasięg, jakość rozmów, brak zacinania klawiatury (utrapienie mojego obecnego telefonu, chcę na szybko coś wyszukać a tu klawiatura potrzebuje dziesięciu sekund na rozruch...).

 

Ja mam dwie osoby znajome z S7 i klną. Po około pół roku zaczęły się lagi, przycinki itp. W obu. W jednym ekran wywalił badpixele trzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem za jabłkiem w tym przypadku. Informacje o lepszym trzymaniu wartości przez jabłka też nie jest bezpodstawna - różnica w cenie sprzedaży używanych w stosunku do nowych jest mniejsza niż u Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam S7 od poprzednich świąt (ponad rok) i nic nie muli. Żona ma od 2 lat Iphone 6 i też nie narzeka chociaż bateria się już kwalifikuje do wymiany. Naprawde nie wiem co trzeba robić na flagowcu żeby mulił po roku. To już nie czasy s3 - obecnie nawet średniaki raczej nie mulą.

Imo czy wybierzesz Iphone czy S8 bedziesz zadowolony. Wybor zalezy głównie od osobistych preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze onelus skoro obracamy sie w tej kategorii canowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...