Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Initials

Miejsce w obudowie 1080 Ti/ Titan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóz myśle ze jedyne informacje jakie wam sie przydadza jezeli zdecydujecie sie mi pomoc to obudowa i plyta glowna, a więc posiadam bequiet? Silent Base 600 oraz MSI Z97 GAMING 5 oraz zasilacz 650 W

Mam kilka pytań :

1. Które (poniewaz zamierzam mieć Sli) z najlepszych GTXów 1080 Ti zmieszczą mi się w obudowie, poniewaz slyszalem ze ASUS ROG 1080 Ti STRIX zajmuje 3 sloty? Dodam że normalnie mam 290mm miejsca ale po usunieciu koszyka HDD bedzie to juz 400mm.

2. Który z Titanów jest najlepszy?

3.Co sie stanie gdy usune koszyk HDD? Gdzie bede trzymal ten dysk?

4. Zakładam ze bede musial zmienic zasilacz a wiec na jaki? Moze lepiej juz podam ze mam 32 GB RAM oraz i7-4790k abyscie mogli latwiej okreslic ile W potrzebuje.

 

Narazie tyle jak cos sobie przypomne to dopisze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do takiego procesora sli sie nie nadaje, do tego za slabe ramy. zanim zaczniesz myslec nad sli to troche zaczerpnij chociaz teoretycznych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. procesor za slaby do sli, tak slaby, ze nie musisz podawac taktowania pamieci ram

2. zasilacz forum pomoze dobrac, kiedy sprawdzisz na konfiguratorze szacowany pobor pradu: link

3. najlepszy fabryczny gtx 1080 ti to kazdy z blokiem wodnym (większosc konczy na 2,1 GHz na rdzeniu)

4. najlepszy obecnie Titan V

5. dysk moze nawet lezec na zasilaczu szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna GTX1080Ti to będzie lekko za mocna na ten procesor, ale jeszcze ujdzie.

do SLI tylko HEDT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak ktoś mówił ze do mojej obudowy nie da się zainstalować chłodzenia wodnego. Chciałbym dodać ze komputer ten miałby służyć do kopania krytowalut ale czasami bym na nim grał. Jaki Wiec powinienem procesor zakupić ? Threadrippper ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kopania platforma wystarczy, do gier nie bedzie sie nadawala. pod sli platforma x299 lub x99 intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale są filmiki gdzie ludzie maja sli przy takim procesorze

 

Moglibyście mi podać link do przykładowych podzespołów które powinienem kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej zamkniętej obudowie to takie dwie grafy się żywcem ugotują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale są filmiki gdzie ludzie maja sli przy takim procesorze

 

Moglibyście mi podać link do przykładowych podzespołów które powinienem kupić ?

wsadzic 1080ti do pentiuma to tez mozna. to ze ktos ma to nie znaczy ze to jest dobrze zrobione ;)

 

gdybys mial 87700k i podkrecony przynajmniej do 4,8ghz to jeszcze bym sie zastanowil. sa testy gdzie dobrze radzi sobie ten procek ale do tego trzeba miec monitor 4k bo nawet na 2k to te karty beda sie nudzic. a podejrzewam ze masz monitor fhd.

 

takze zacznij od podstaw do konstrukcji sli z obudowa wlacznie a pozniej mozna dalej myslec. chcesz to kupuj bo mimo rad widze ze na sile sie w to pchasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phoenixsuple bo czegoś nie rozumiem powinienem mieć według ciebie conajmniej 4.8 GHz ale patrzyłem AMD Threadripper oraz Intel i9 Extreme i one maja nawet 2.6 GHz ? To nie rozumiem mniej tym lepiej? czy może one po prostu są przystosowane do czego innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj chłopaków, bo wszyscy dobrze prawią. Ja wczoraj wyciągnąłem z koparki 2 karty MSI Gaming X 1080, żeby przetestować co potrafią w SLI. Wsadziłem je do wielkiej obudowy chłodzonej 6 wentylatorami. Podczas grania jest bardzo gorąco, a podczas kopania to już istne piekło. Algorytmy Neoscrypt i Lyra potrafią rozgrzać karty do 87 stopni C przy 85% powera! Po zjechaniu z mocą do 60% ledwo udało się zbić temperatury do 72 stopni, a wydajność kopania leci na pysk.

 

Inna sprawa, że SLI średnio ma sens. Pojedyncza karta tej klasy to już szaleństwo. SLI to przerost formy nad treścią. Przykładowo w Overwatch w rozdzielczości 4K i epickimi detalami mam 280 FPS! Dla odmiany w Dota2 jedna karta robi 180 FPS, a w SLI leci 240 FPS, bo więcej już się nie da (cały czas mowa o rozdziałce 4K). Miałem jeszcze BF1 przetestować, ale mi się trial skończył, a nawet na jednej karcie w 4K ultra robił ~75 FPS.

 

Podsumowując: chcesz grać, kup pojedynczą 1080Ti. Chcesz kopać: buduj osobną koparkę lub wsadź do kompa słabsze karty, bo je ugotujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie Ci doskonale napisali co i jak.

 

Ja dodam od siebie kilka materiałów :

 

 

Podstawy, obejrzyj i dowiesz się jakie są złote zasady konfigów SLI

 

 

Zobacz dlaczego nie ma sensu robić SLI na CPU z 16 liniami PCI-E, Twój 4790K będzie sobie radził jeszcze gorzej. Szczególnie z 2x 1080Ti / 2x TITAN X Pascal / Xp

 

Threadripper 1950X do SLI się nie nadaje, nawet w 4k/5k obrywa od HEDT Intela, w tym wypadku od 6950X.

Ale mam teraz usiebie i9 7960X@4.7 GHz i generalnie wydajność w SLI podobna co na 6950X@4.4 GHz, za sprawą szybszego cache lvl 3 w BW-E

 

 

Co do pytania który TITAN jest najmocniejszy to TITAN V (wkrótce będę miał u siebie, tylko czekam na dostępność i kupuje) - niestety nie zrobisz na nim SLI

 

Jeśli chodzi o Pascalowe TITANY to wydajnościowo wygląda to tak:

 

TITAN Xp > TITAN X Pascal > GTX 1080Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...