Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

prajbx

Ryzen 5 2400g

Rekomendowane odpowiedzi

ja wiem, że to wielowątkowość i działa na podobnej zasadzie, ale to nie jest to samo.

z resztą, wielowątkowość w intelu (HT) również czasem pogarsza osiągi. nie wszystko jest takie idealne jak w teorii się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, że to wielowątkowość i działa na podobnej zasadzie, ale to nie jest to samo.

z resztą, wielowątkowość w intelu (HT) również czasem pogarsza osiągi. nie wszystko jest takie idealne jak w teorii się wydaje.

Kiedyś to było kiedyś, teraz w nowych grach zwłaszcza AAA ciężko o taki tytuł w którym wielowątkowość w 4 rdzeniowych cpu by przeszkadzała, a chyba we wszystkich większych tutyłach daje spory wzrost. Mało ważne jest jak kto nazwie implementacje SMT

 

jeszcze raz po angielsku jak po polsku nie rozumiesz

 

Hyper-threading (officially called Hyper-Threading Technology or HT Technology, and abbreviated as HTT or HT) is Intel's proprietary simultaneous multithreading (SMT) implementation used to improve parallelization of computations (doing multiple tasks at once) performed on x86 microprocessors

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie kiedyś? zobacz testy i5-8600k i i7-8700k. są tytuły (NOWE), w których i7-8700k przegrywa. bodajże test na ppc.

sama nazwa jest mało ważna, ale architektura i sposób działania jest bardzo istotny, a ty myślisz, że to się tylko nazwą różni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie kiedyś? zobacz testy i5-8600k i i7-8700k. są tytuły (NOWE), w których i7-8700k przegrywa. bodajże test na ppc.

sama nazwa jest mało ważna, ale architektura i sposób działania jest bardzo istotny, a ty myślisz, że to się tylko nazwą różni...

Dyskusja dotyczy 4 rdzeniowych cpu, Assasin napisał wyraźnie o 4 rdzeniowym cpu, w komentarzu nad twoim też podkreśliłem, iż chodzi 4rdzeniowe cpu! przeczytaj najpierw zanim się wypowiesz.

 

jasne, że im więcej rdzeni tym SMT będzie dawało mniejsze korzyści, jednak nadal to i7 przy tym samym taktowaniu jest zazwyczaj szybszy. Dobrze, że jeszcze nie podałeś przykładu 16rdzeniowego threadrippera i nie wysnułeś z tego wniosku, że w takim bf1 SMT nic nie daje.

 

5pl6oi.jpg

 

Autor wątku wyrażnie napisał, że 500złotych to dla niego spora różnica w cenie platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja dotyczy 4 rdzeniowych cpu, Assasin napisał wyraźnie o 4 rdzeniowym cpu, w komentarzu nad twoim też jest podkreśliłem, iż chodzi 4rdzeniowe cpu! przeczytaj najpierw zanim się wypowiesz.

Prawda jest taka, że w większości gier SMT nic nie daje, czasem nawet pogarsza wydajność (mowa oczywiście o 4-, 6- i 8-rdzeniowcach). Jeśli brakuje ci wydajności na podkręconym i5 to znaczy że masz duże wymagania, ale wcale nie oznacza, że na i7 z HT miałbyś lepiej (czy na Ryzenie z SMT). Już nie wspominam, że narzekanie na wydajność i3-8100 w grach w kontekście rozważania zakupu integry jest dość ektrawaganckie ;)

specjalnie ci pogrubiłem.

nie dość, że oczerniasz innych to jesteś mało wiedzącym hipokrytą.

to co napisał assassin jest prawdą, natomiast ty klepiesz pojęciami nie mając pojęcia co one oznaczają.

to, że ogólna nazwa wielowątkowości to SMT, nie oznacza, że INTEL i AMD mają takie samo SMT, czy ich wydajność jest taka sama.

mało testów widziałeś, jeśli uważasz, że w każdej grze 4 rdzenie + SMT(tudzież HT) będzie lepsze niż bez. poza tym, jednak dyskusja nie toczy się 4 rdzeniowców jedynie, a 4-, 6- i 8-.

póki co, twoja teoria (teoretycznie) sprawdza się w BF1. dlaczego teoretycznie? bo rzucasz co chwila obrazki z rosyjskiego porównywacza.

polecam poszukać karty w benchmarkowym benchmarku GPU, na pewno wszystko się tam zgadza :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specjalnie ci pogrubiłem.

nie dość, że oczerniasz innych to jesteś mało wiedzącym hipokrytą.

to co napisał assassin jest prawdą, natomiast ty klepiesz pojęciami nie mając pojęcia co one oznaczają.

to, że ogólna nazwa wielowątkowości to SMT, nie oznacza, że INTEL i AMD mają takie samo SMT, czy ich wydajność jest taka sama.

mało testów widziałeś, jeśli uważasz, że w każdej grze 4 rdzenie + SMT(tudzież HT) będzie lepsze niż bez. poza tym, jednak dyskusja nie toczy się 4 rdzeniowców jedynie, a 4-, 6- i 8-.

póki co, twoja teoria (teoretycznie) sprawdza się w BF1. dlaczego teoretycznie? bo rzucasz co chwila obrazki z rosyjskiego porównywacza.

polecam poszukać karty w benchmarkowym benchmarku GPU, na pewno wszystko się tam zgadza :).

Eot z tobą, z tym, że odniosę się do tego co "ulepiłeś"

 

1.Przeczytaj cały wątek zamiast wtryniać się do wypowiedzi na końcu. Autor zastanawia się nad nadchodzącym r5 2400g, Assasin propunuje mu 4rdzeniowego i3 8100 przy czym twierdzi, że w większości gier SMT nic nie daje.

2.Dla tego odnosząc się do jego propozycji 4rdzeniowca wklejam różnicę w wynikach dla BF1, bo to daje dobry obraz jakie mogą być różnice dla 4rdzeniowego cpu.

3.Nigdzie nie twierdziłem, że implementacja techniki SMT AMD = SMT INTELA, gratuluję wyobraźni

4.Nigdzie nie twierdziłem, że w każdej grze SMT daje wzrost, napisałem, że

"TERAZ w nowych grach zwłaszcza AAA ciężko o taki tytuł w którym wielowątkowość w 4 rdzeniowych cpu by przeszkadzała, a chyba we wszystkich większych tutyłach daje spory wzrost"
- znowu gratuluję wyobraźni

 

Gamegpu.ru jest jedną z najbardziej szanowanych stron dotyczącą tej branży

 

5. puki co jedyną osobą używającą inwektyw jesteś TY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sobie zaprzeczyłeś 3 razy (być może więcej, nie chce mi się czytać tego steku "intelektualnego" bełkotu po raz drugi).

gubisz się w zeznaniach, eot4me

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, że gamegpu.ru jest dość kontrowersyjną stroną. Ja akurat ich lubię, bo testują nie tylko tytuły AAA, ale generalnie do każdych testów należy podchodzić krytycznie (zwłaszcza jak wyniki są inne od 90% wyników z sieci). To mógł być np. załatany już bug, jakaś anomalia miejsca testowego albo błąd testującego. Przykładowo w teście na PCL Coffee Lake 6r/6t zalicza w BF1 dropy min. fps, które na Kaby Lake 4r/4t nie występują. Chyba jednak nikt nie będzie sądził, że 4 rdzenie > 6 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do samego sedna tematu :D Właśnie dzisiaj przeczytałem o podwyżkach na kartach - są one większe i następują szybciej niż myślałem. Kompa planowałem składać za miesiąc, a w tym wypadku jestem już praktycznie pewien, że wybiorę ryzena 5 2400g. Jaką płytę główną polecacie, żebym mógł za jakieś pół roku dołożyć kartę graficzną a później jakiegoś ryzena 30xx/40xx. Jakiego ramu będę potrzebował do tego procesora i jaką częstotliwość powinien mieć ten ram? 2x 4gb Corsair'a 3000MHz wystarczy, muszę się zaopatrzyć w 2 x 8gb czy jakieś dziwne combo 3x4gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przykładowo w teście na PCL Coffee Lake 6r/6t zalicza w BF1 dropy min. fps, które na Kaby Lake 4r/4t nie występują.

Bez urazy, ale jak bierzesz na poważnie pomiary minimalnego FPS na PCLabie, gdzie podkręcony proc (lub wyższy model z tej samej rodziny) potrafi mieć dużo gorszy wynik od stockowego, to nie mam pytań 8:E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eot z tobą, z tym, że odniosę się do tego co "ulepiłeś"

 

1.Przeczytaj cały wątek zamiast wtryniać się do wypowiedzi na końcu. Autor zastanawia się nad nadchodzącym r5 2400g, Assasin propunuje mu 4rdzeniowego i3 8100 przy czym twierdzi, że w większości gier SMT nic nie daje.

2.Dla tego odnosząc się do jego propozycji 4rdzeniowca wklejam różnicę w wynikach dla BF1, bo to daje dobry obraz jakie mogą być różnice dla 4rdzeniowego cpu.

3.Nigdzie nie twierdziłem, że implementacja techniki SMT AMD = SMT INTELA, gratuluję wyobraźni

4.Nigdzie nie twierdziłem, że w każdej grze SMT daje wzrost, napisałem, że - znowu gratuluję wyobraźni

 

Gamegpu.ru jest jedną z najbardziej szanowanych stron dotyczącą tej branży

 

5. puki co jedyną osobą używającą inwektyw jesteś TY

 

Dokładnie. A do tego SMT w wykonaniu AMD daje więcej, niż HT w przypadku Intela. W Ryzenach wąskim gardłem jest dostęp do pamięci (opóźnienia) i w takich sytuacjach drugi wątek ma więcej zasobów dla siebie. Stąd większe przyrosty tam, gdzie wyciska się siódme poty z procesora. Podejrzewam, że popyt na te procesory będzie dość duży, jeśli ceny kart graficznych będą się utrzymywać i wyparuje wszystko nadające się do grania ze sklepów. Mając do wyboru 1050 2GB i podobnej wydajności APU, gdzie GPU ma dostęp do całej pamięci, wybrałbym to drugie jako bardziej przyszłościowe. Jeśli potwierdzi się grube OC rdzenia i pamięci @3800+ (jakieś tanie 2666 powinny chodzić na 3333+ przy luźnych timingach), to będzie to super procek na przeczekanie. Sam myślę o pozbyciu się jednej lub dwóch swoich i5 na rzecz takiego 4c8t. Ostatnio próbowałem się przesiąść z jednego laptopa i7QM Ivy 16GB RAM na i5 Sky 32GB DDR4 i kontynuowaniu tam gdzie skończyłem czuć laaagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do samego sedna tematu :D Właśnie dzisiaj przeczytałem o podwyżkach na kartach - są one większe i następują szybciej niż myślałem. Kompa planowałem składać za miesiąc, a w tym wypadku jestem już praktycznie pewien, że wybiorę ryzena 5 2400g. Jaką płytę główną polecacie, żebym mógł za jakieś pół roku dołożyć kartę graficzną a później jakiegoś ryzena 30xx/40xx. Jakiego ramu będę potrzebował do tego procesora i jaką częstotliwość powinien mieć ten ram? 2x 4gb Corsair'a 3000MHz wystarczy, muszę się zaopatrzyć w 2 x 8gb czy jakieś dziwne combo 3x4gb?

8 gb to zdecydowanie za mało, ram i m szybszy tym lepszy, choć sam na twoim miejscu dałbym sobie siana z takim podejściem i nie kupowałbym tego APU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem, czy rzeczywiście za mało. W żadnej grze jeszcze mi 8 GB nie sprawiło problemów, a większość to nawet na 4 GB śmiga poprawnie 8:E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale jak bierzesz na poważnie pomiary minimalnego FPS na PCLabie, gdzie podkręcony proc (lub wyższy model z tej samej rodziny) potrafi mieć dużo gorszy wynik od stockowego, to nie mam pytań 8:E.

Kolejne moje zdanie sugeruje, że nie biorę poważnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa, jakoś na to jedno zdanie zwróciłem szczególnie uwagę i sens całości istotnie umknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał r5 2400g i zaopatrzył się w płytę na b350 z sensowną sekcją. Później jakiś zen3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 11 CU będzie miało podobną wydajność do HD6870?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z HD6870 nie da się tego porównać, architektury się zbyt różnią . W starych grach i w wysokiej rozdzielczości silniejsza może być HD6870, ale w najnowszych grach zintegrowana Vega mogłaby być pewnie kilka razy szybsza.

 

Znając życie wydajność iGPU będzie nierówna. Na podstawie papierowej specyfikacji powinna być wyższa od RX550, tyle że RX550 ma 112,0 GB/s przepustowości pamięci, a 2400g - 2x mniej dzielone między CPU i GPU. W zależności od rozdzielczości i tego, jak dana gra się skaluje z jednostkami i jakiej przepustowości wymaga, wyniki mogą wychodzić bardzo różne.

 

Tak czy inaczej w sugerowanej cenie to fajna rzecz (CPU na poziomie zbliżonym do i7-4770 i grafika warta 200 zł za ~700 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej w sugerowanej cenie to fajna rzecz (CPU na poziomie zbliżonym do i7-4770 i grafika warta 200 zł za ~700 zł).

 

Gdyby tak wyszła jakaś płyta ITX z SODIMM i zasilaniem 19V. Komp w 1L obudowie nadający się do lekkiego grania i pracy.

 

Tak czy inaczej zapowiada się tani 8-wątkowiec, z przyszłościową platformą i grafiką na której można przeczekać różne górki cen i same zmiany generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ryzen 5 2400g to już ulepszony proces ryzen+ ?

 

W porównaniu do ryzena 5 1400 zegary są dużo wyższe, 1400 miał 3.2 GHz do 3.4GHz w trybie boost. Natomiast w przypadku 2400g ma to być 3600-3900 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając życie wydajność iGPU będzie nierówna. Na podstawie papierowej specyfikacji powinna być wyższa od RX550, tyle że RX550 ma 112,0 GB/s przepustowości pamięci, a 2400g - 2x mniej dzielone między CPU i GPU.

Żeby było 2x mniej to musiałby to być ram na taktach sporo powyżej 3600MHz i CL nie wyższym niż 15 ;) Realnie, uwzględniając najpopularniejszy ram to będzie 1/3 tej przepustowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy DDR4 3200 będzie 51,2 GB/s w dual chanel więc przy 3600 pewnie spokojnie dobije do połowy 112 :) , z tym że CL nie ma wpływu na przepustowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jg77xfx tylko jak będziesz płytę dobierał pamiętaj o mocnej sekcji soc przynajmniej 3 fazową z radiatorami https://www.hardwareluxx.de/community/f12/pga-am4-mainboard-vrm-liste-1155146.html na tej stronce masz rozpiske płyt b350 i x370, bardzo dobrze wypada x370 prime asusa i nie jest drogi ma 2fazy 2 dopplery, ale na b350 też są przyzwoite płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy DDR4 3200 będzie 51,2 GB/s w dual chanel więc przy 3600 pewnie spokojnie dobije do połowy 112 :) , z tym że CL nie ma wpływu na przepustowość.

Ale ja nie pisałem o teoretycznych wartościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...