Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

regssau

alternatywa dla AsRock Extreme 4

Rekomendowane odpowiedzi

szukam alternatywy dla tej płyty, wystaczy mi, aby można było podkręcić 8600K do 5Ghz, jest coś rozsądnego do wyboru w tej kwocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę sobie na niej poradzić z buczeniem z głośników/słuchawek próbowałem wszystkich sposobów w necie, a mam jeszcze tylko 2 dni na zwrot.

przekładałem wszystko w kompie, nawet na nowo windę instalowałem i mam dość :), gdyby to były same głośniki to ok, ale nie głośniki i 2 pary słuchawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam innego niestety, siedzi u mnie corsair rm650x. Dodatkowo w płycie nie działa jeden port sata 3 to i tak leci do zwrotu. Mogę kupić taką samą, ale boję się, że znowu będzie głośnik piszczeć/buczeć.Na przodzie dużo słabiej, ale mimo wszystko piszczy,a przy scrollowaniu buczy(dźwięk jak machanie mieczem Jedi z gwiezdnych wojen :D )

edit. nie działają mi 2 porty sata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Asrock często miewa problemy z dzwiękiem to jego najwiekszy minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie ten asrock nie ma raczej konkurencji ma bardzo dobrą dzwiękówkę i sekcje zasilania. Sam ostatnio składałem na tej płycie zestaw i dzwiękówka spisuje się bardzo dobrze i przez obudowę i z wyjścia z tyłu żadnych problemów.

 

Ale jak piszesz, że i port sata nie działa więc pewnie coś nie tak z płytą. Zdarza się każdej marce.

 

Jako alternatywę widzę ewentualnie Asusa PRIME-A, ale to jednak trochę biedniejsza i droższa płyta od tego Asrocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taka biedniejsza. Wyszła bodajże rewizja z poprawionym VRM w ASUS PRIME, ale przed zakupem lepiej się upewnić. Zreszta, to jedyna alternatywa w tej cenie i wystarczy do 8600K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo ten Asrock podoba, olałbym nawet ten port sata, gdyby nie dźwięk. Ale po prostu nie chce się bawić w zwroty tylko mieć normalną płytę która po zainstalowaniu będzie działała.

Też z wszystkich testów wynikło mi, że Asus prime-a byłby najlepszy zaraz po asrocku, ludzie na nim 8700K kręcą nawet na 5.2Ghz. W czym jest biedniejszy ten Asus, prócz sekcji 10faz zamiast 12?

Z tego co widzę większość płyt do 900zł ma 10 sekcji zasilania. Oprócz właśnie Asrocka.

Co byście osobiście zrobili kupili kolejnego Asrocka extreme4 czy Asusa prime-a, lub Asrocka k6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście osobiście zrobili kupili kolejnego Asrocka extreme4 czy Asusa prime-a, lub Asrocka k6?

Mi to wygląda, że trafiłeś na wadliwą płytę. Zwróć ją i weź taką samą. Jak już pisali poprzednicy, to najlepsza płyta w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda, że trafiłeś na wadliwą płytę. Zwróć ją i weź taką samą. Jak już pisali poprzednicy, to najlepsza płyta w tej cenie.

zamontowałem właśnie asrocka k6, i problemu już żadnego nie ma :), więc jednak coś z płytą było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez asrocka k6

właśnie napisałem, że go zamontowałem i wszystko hula :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Z170 Pro Gaming ma bardzo dobrą integrę ALC-1150 Supremo FX. Szum był słyszalny tylko na budżetowych słuchawkach. Na dobrych słuchawkach jest idealnie-żadnych szumów. Moja ocena Supreme FX to zasłużone 10/10. :thumbup:

 

Może MSI Z370 Sli Plus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak ARGB to https://proline.pl/koszyk/6c75512a   Jak bez ARGB to zmieniłbym jedynie budę na ZENPC Z3 Mesh 4x120 mm - ProLine
    • po części masz rację, qd oledy mają w teorii mniej bandingu i rzadko mają tinting, więc pod tym względem są na pewno lepsze niż woledy, ale wystarczy wejść na forum avs forums i zobaczyć, że banding w qd oledach jednak występuje i 2 generacja tych paneli do TV zaliczyła mały krok wstecz pod tym względem w porównaniu do pierwszej generacji poza tym Samsung ma gorszą quality control niż LG Sony w tym roku to już w ógole ma dość oledów i w topce stawia na mini ledy 😄
    • Najnowsze sterowniki chipsetu AMD to aktualnie V6.03.19.217 i pobierasz je stąd ROG CROSSHAIR X670E HERO | Gaming motherboards|ROG - Republic of Gamers|ROG Global (asus.com) https://drive.google.com/file/d/15Zd-70Im0NCVtWUR04aqrGrzJwsEs-Cm/view?usp=sharing Najnowsze sterowniki do kart sieciowych Realtek pod Windows 11 64 bit ze wsparciem dla Power Saving Mode (nie pobieram tych bez wsparcia tej funkcji którą i tak wyłączam) Realtek BIOS do MOBO ściągasz maksymalnie najnowszą wersję dla swojego modelu danego producenta. Najnowsze sterowniki do dźwiękówki znajdziesz tu Realtek Sterowniki graficzne najnowsze pobierasz w wersji Game Ready ze strony NVIDII jak karta NVIDII.      
    • Nie, ale poprzeglądaj reddit i na pewno na taki temat trafisz jeśli grasz w większości w gry online bierz 27 cali, jak zalezy ci na 4k, robiącym lepsze wrażenie hdr i grasz w większosci w gry single player to kupuj C3 42  - zrobi większe wrażenie i zapewni większa immersję, na C3 nawet ultrawide dobrze wygląda (custom rozdziałka), zastanów się tylko czy masz miejsce i dobrą odległość od ekranu jak myślisz o 42 calach na biurko, bo moim zdaniem minimalna odległość od jego ekranu do komfortowej pracy to 80cm  ja tez mam za słabe gpu do 4k obecnie (4080), ale niedługo wyjdą nowe karty i 4k (dlss) i 120fps będą bardziej realne jeśli chodzi o rozdzielczość to jest róznica w ostrości miedzy 4k (dlss q), a 3440x1440 (dlss q) w grach (mam oba ekrany w domu)
    • Myślałem, że będzie gorzej. Okazuje się, że w tych wymagających tytułach zapewnia cinematic experience 30+ fps, a w niektórych tytułach 60+ fps.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...