Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pryncypalki

Naprawiac czy nie naprawiac ? Asus X550JX-D152H

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, borykam sie z nie lada problemem posiadam laptopa Asus X550JX-D152H. Laptop to typowy szmelc z plastiku,

1. Zawiasy sa co prawda metalowe jak dobrze pamietam, ale juz tulejki na srubki sa z plastiku i jak to bywa popekalo, wiec zrobilem tam istny kosmos zeby to trzymalo sie dupy.

2. Mam jakas wade na matrycy, jakas malutka plamke, ktora co prawda tylko widac na bialym ekranie, ale jest wkurzajaca.

3. WiFi dziala dobrze, ale pare razy gubi sie jezeli nie jest skonfigurowana recznie. Ktos tu na forum mial podobna usterke to prosiliscie go zeby odswiezyl sterowniki, ale jak dla mnie to karta sieciowa cos sie nie lubi z Windowsem 10. Probowalem wymienic ja na jakis model Broadcom, ale jak ponoc sprzetowo nie blokuje ASUS kart to w moim modelu akurat jest zablokowane.

4. Bateria laduje sie maksymalnie do 80%, wiec do wymiany.

 

Teraz kochani pytanko, czy oplaca sie Reanimowac dziada.

Patrzylem na koszt obudowy: 200zl,

Matryca: 120zl (jezeli w sumie mialbym ja wymieniac, bo ta plamka w sumie nie przeszkadza)

Wifi: no mysle awykonalne, ale no do wytrzymania

Bateria: 120zl (greencell)

+przesylki i wiara ze ktos dobrze zapakuje rzeczy.

 

Wiec pytanko teraz, lepiej komputer sprzedac teraz bez naprawy (mysle ze wystawilbym go za ~1500zl), czy lepiej sprzedawac po naprawie 2200zl? Czy to w ogole dobra wycena?

 

 

Druga sprawa, to czy powinnienem myslec juz o nowym laptopie czy raczej poczekac na nowa generacje Ryzenow w laptopach ?

 

Trzecia sprawa, jezeli kupowac laptopa to jakiego (budzet do 3500zl, powiedzmy, ze ja za wiele nie gram czasami tylko Football Managera, czy nie wiem Rayman, a glownie cos tam programuje). Moglibyscie mi doradzic jakiegos pancernego zwierzaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model który aktualnie posiadasz nie jest słabym sprzętem, wykonanie miał jakie miał średnie. Co do karty sieciowej częsty problem trzeba znaleźć odpowiedni sterownik moim zdaniem lepszy by był na niego system 8 lub 7. Ewentualnie możesz kupić kartę na USB wifi.

 

Czy się opłaca naprawiać ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno nie jest to przestarzały model.

 

Potrzebujesz wydajniej maszyny?

1) Kwota przeznaczona na zakup:

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

5) Osobiste preferencje:

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie jest tragiczne moim zdaniem. Co do karty sieciowej to probowalem roznych sterownikow i innych metod, mozesz mi uwierzyc. Jedynie ustawianie IP na sztywno pomaga, ale nie jest to jakies mega uciazliwe, bo karta gubi sie raz na 2h czy jakos tak, ale jednak ma taka wade.

 

Sprzet nie jest jako tako slaby sam w sobie. Jest ok. szczegolnie, ze zamontowalem w nim SSD, ale tak jak mowie rozsypuje sie powoli.

 

1. Mysle, ze naprawde rozpietosc jest duza od 2tys do powiedzmy 4tys.

2. 14"-16"

3. LabVIEW, Eclipse, etc. Z gier Football Manager i chyba tyle.

4. Wytrzymaly niczym Nokia 3310

5. -

6. Najlepiej Windows chociaz nie obraze sie jak nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli może być bez systemu, to w dobrej cenie jest:

MSI GV62 i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050 za 3399zł

Ma matową matrycę FHD, 4-ro rdzeniowy procesor i5 i 8GB pamięci (max.32GB-wolny 1 slot). Poza tym układ chłodzenia jest wydajny i cichy- co prawda jest tu wersja z wydajniejszą kartą, ale tylko dlatego, że przy GTX'ie 1050 układ chłodzenia jest lepszy niż w laptopach MSI z MX150.Ten laptop ma 1TB dysk HDD, ale jeżeli posiadasz SSD na SATA, to możesz go zamienić i w jego miejsce włożyć swój dysk. GV62 ma wolne złącze M.2, dzięki czemu można w nim zainstalować kolejny dysk SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj właśnie pojawia się ten problem że jeżeli chodzi o procesor dostanie słabszy sprzęt.

Acer Nitro 5 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050

Matryca FULL HD IPS z lepszymi kątami widzenia, procesor 7 generacji 4 rdzeniowy i5hq, całkiem niezłe wykonanie, miejsce na dysk SSD m.2, podświetlana klawiatura, przyzwoity serwis od Acera, system w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co możecie odpuścić nawet kartę graficzna (chociaz milo jakby mialo jakas karte dedykowana) dla jak najlepszego wykonania. Tak czy inaczej dziękuje Wam za propozycje. Bardzo mi miło, ten MSI jakos wydaje sie byc bardziej solidny.

Nie ma żadnych laptopów na Coffe Lake albo na Ryzen ?

Możemy podnieść budżet.

Ogólnie to może być nawet jakaś biznesówka, jeżeli będzie dużo lepiej wykonana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz poczekać to niedługo powinny pojawiać się laptopy z mobilnymi ryzenami.

Ewentualnie może pojawi się jakiś model biznesowy z procesorami 8 generacji, aktualnie mało co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. to poczekam i odświeże temat. Wtedy też skorzystam z jakiegoś linka z reflinkiem. Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...