Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michallll24

Leciwy komputer padła grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć witam Wszystkich mam na imię Michał jestem nowym użytkownikiem  i proszę o poradę 

 

W moim bardzo wysłużonym już komputerze padła karta graficzna hd 7770 ( obecnie lecę na podarowanej od kumpla hd 3450 i jest dramat  rozumiecie )

 

mój zestaw

 

q9300

 

4gb ram

 

radeon hd7770

 

i jako, że nie mam za dużo pieniążków pomyślałem o gt 1030, sądzicie, że bedzie wydajniejszy od 7770?

 

wiem że komputer jest stary, ale ja jestem raczej niedzielnym graczem  i jak mi fps "czasem" chrupnie do 20 to tak bardzo mi nie przeszkadza - grywam dużo w euro truck simulator 2, różne strategie itp

 

zdarzyło mi się w gta 5, i bf1 ( tam chrupało trochę bardziej 

 

odkładam już na modernizację kompa ale troche to jeszcze potrwa moze pod koniec roku się da , a grać się jednak czasem  chce stąd moje pytanie 

 

Co sądzicie o gt 1030 bedzie wydajniej od 7770? i czy to dobry wybór, ewentualnie na jakieś inne pomysły, dzięki z góry

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT 1030 to poziom GTX'a 750, jest troche szybszy od 7770. w dodatku jesli miales 7770 w wersji 1GB to tam gdzie trzeba minimum 2GB roznica będzie spora przy 1030.

o komfortowym graniu w BF1 zapomnij przy 4GB ramu i Q9300 chocbys tutaj nawet dal 1080Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko stwierdzam, że gry, które wymieniłeś w większości polegają na cpu :kwasny:, dlatego kupno nowej karty nawet gf 1030 będzie bottlneckowany przez twój procesor. Raczej szukałbym jakiejś używki np. geforce serii 7xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji 1030 to w twoim wypadku najlepsze wyjście nawet z bottleneckiem niż te trupy z allegro.

z obecnymi cenami i tak nie prędko zmienisz tego 1030 więc zamiast kupować kolejnego trupa to lepiej kupić cośtakiego sobie ale nowego na gwarancji i zapewniającego ci chociaż możliwość grania w starsze tytuły bo o takich jak wiedźmin 3, bf1,assasin origins czy nawet dragon age inkwizycje z 2014? możesz zapomnieć nawet na low z tego co widziałem klatki potrafią ledwo dobić do 20 więc masz pokaz slajdów ale internet, jakaś civka 5, darksidersy, darksouls 1-2 dragon age 1-2 powinny ładnie śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w bf1 nawet skończyłem oczywiście wiecie jak to działało na tym sprzęcie, ale na niskich/ niektóre srednie dramatu nie było i w niższej rozdzielczości oczywiście, naprawde nie jestem bardzo wymagający ;)

 

no właśnie chciałem uniknąć używanych kart wolę zawsze nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-gt-1030-2gb-gddr5-64-bit-dvi-d-hdmi-box-ne5103000646f-1256988/ kupuj póki jeszcze jest bo ceny 1050 TI skoczyły już do tysiaka i niektórzy na przeczekanie zaczną wykupować gt 1030.

 

@dół dokładnie a i tak kolega mówi że nie ma pieniędzy więc dla niego to jest jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1030 to dobre rozwiązanie ze względu na wsparcie sprzętowe dla nowych technologii. Odciąży ci procesor przy wielu zadaniach. Wydajność będzie taka sobie, bo jak wspomnieli koledzy wyżej, procesora i pamięci nie przeskoczysz. Szrotów nie kupuj.

 

Tego 1030 będziesz mógł nawet sprzedać z tylko niewielką stratą, jeśli zdecydujesz się go pozbyć przy zakupie nowego komputera na gwiazdkę czy kiedyś tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki za szybkie odpowiedzi zamawiam zaraz, tylko jeszcze pytanko jakaś różnica w wydajności ich jest bo widze ze ceny od 289 do 440 zl nawet ? czy to tylko różne chłodzenie sta inna cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tam taka karta od gigabyte za 330 zł i ona ma lepsze chłodzenie, przynajmniej tak wygląda bo ono siedzi na środku karty w palicie troche archaicznie to zrobili, jak masz trochę więcej to bym się skłonił ku gigabytowi ale dałem ci najtańszą i poprawną propozycję

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gt-1030-oc-2gb-gddr5-64-bit-dvi-d-hdmi-box-gv-n1030oc-2gi-1346017/?reviews_rate=1

 

o tej mowa, ma lepsze obudowanie i wygląda na mniej podatną na uszkodzenia tamta ma odsłonioną całą elektrykę więc jeżeli masz kasę żeby dorzucić te 40-50zł to bierz gigabyte.

 

z dwojga złego wydusiłbym jednak grosza na gigabyte, po prostu jest solidniejsza i lepiej jak kurz będzie bardziej się osiadał na tym plastiku przy wiatraku niż na samym układzie.

 

https://www.x-kom.pl/p/370863-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-gt-1030-phoenix-oc-2gb-gddr5.html masz jeszcze taka na xkom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten gigabajt ma kawałek blaszki zamiast chłodzenia... bierz zotaca lp - 5 lat gwarki i cichutki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam stronę http://gpu.userbenchmark.com/, wiadomo że nie odzwierciedla rzeczywistości w 100%, ale moim zdaniem daje fajny punkt odniesienia. Przykładowo tutaj widać porównanie tych dwóch kart, 1030 nieco lepsza ale w nie każdym przypadku.

 

Sam korzystam z zestawu typu "Bieda gejming", czyli G4560 + RX460 i muszę powiedzieć, że bardzo sobie go chwalę. Nawet wymagające gry typu Wiedźmin 3 chodzą płynnie (40fps ze spadkami do 30fps) na średnich detalach, a te bardziej leciwe jak Assassin Creed Black Flag i Assassin Creed Rogue to nawet w bardzo wysokich / ultra dają radę w stałych 60fps. Także jeżeli uda ci się znaleźć RX 460 / 560 w dobrej cenie, to gorąco polecam. :)

 

Jest też opcja by kupić coś droższego na przyszłość - typu GTX 1060, choć obecnie będzie się bardzo dusił... Ale przy obecnych cenach raczej odradzam tę opcję.

 

 

PS

Jeżeli lubisz grać strategie to polecam spróbować popularne obecnie "They Are Billions". :) Bardzo wciąga, a myślę że nawet na słabym sprzęcie może dać radę.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Kupowałbym jak najszybciej, w niektórych sklepach już 429zł jako normalna cena za tą kartę, bo właśnie była podwyżka http://pclab.pl/news76728.html

 

Osobiście polecam stronę http://gpu.userbenchmark.com/, wiadomo że nie odzwierciedla rzeczywistości w 100%, ale moim zdaniem daje fajny punkt odniesienia. Przykładowo tutaj widać porównanie tych dwóch kart, 1030 nieco lepsza ale w nie każdym przypadku.

 

Sam korzystam z zestawu typu "Bieda gejming", czyli G4560 + RX460 i muszę powiedzieć, że bardzo sobie go chwalę. Nawet wymagające gry typu Wiedźmin 3 chodzą płynnie (40fps ze spadkami do 30fps) na średnich detalach, a te bardziej leciwe jak Assassin Creed Black Flag i Assassin Creed Rogue to nawet w bardzo wysokich / ultra dają radę w stałych 60fps. Także jeżeli uda ci się znaleźć RX 460 / 560 w dobrej cenie, to gorąco polecam. :)

 

Jest też opcja by kupić coś droższego na przyszłość - typu GTX 1060, choć obecnie będzie się bardzo dusił... Ale przy obecnych cenach raczej odradzam tę opcję.

 

Osobiście nie polecam tej strony.

 

460/560 dużo droższe, lata świetlne poza budżetem.

 

1060 6gb to teraz 1450zł+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te rx 460 i 560 widzę bardzo drogie są na morele.net poza budżetem, te 350zł wyduszę na 1030

tylko muszę teraz pomyśleć który model bo jeszcze dzisiaj bym chciał zamówić

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gt-1030-2gh-oc-2gb-gddr5-64-bit-dvi-d-hdmi-box-geforce-gt-1030-2gh-oc-1256985/

 

a co sądzicie o tym bezszelestnym diable? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie pytam bartosza, bo zobaczyłem zotaca 1030 przed chwilą ale w cenie 420 i zzieleniałem co bartosz oferuje koledze ale dojrzałem tego zalinkowanego wyżej, w takim razie bierz tego zotaca @autorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie stówkę droższe rzeczywiście, kiedyś się dało kupić za 350zł ale to już zamierzchłe czasy. :kwasny: Sam kupowałem za 420zł i mam z nią bardzo pozytywne doświadczenia. Ale jeżeli nie mieści się w budżecie to nie ma o czym gadać.

 

A że 1060 w chorych cenach, hm co poradzić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wersję gigabyta 329zł, zobaczymy jak to będzie postawie na dniach system od nowa i może się pochwalę wynikami w grach jak będzie czym ;) Dzięki za pomoc :)

 

PS za miesiąc planuje kupić na start samą obudowe podoba mi się Silentiumpc gladius m35, głupie może pytanie ale zanim kupię nową płyte, procek itp wsadzę tam bez problemu swoją starą płytę gigabyte p31 ds3l ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 474 w emagu masz zotac mini gtx 1050, miałem zotaca gt 1030 lp, ale poszedł na reklamację bo wada fabryczna i koniec końców kupiłem gtx 1050 za 499 i nie żałuję. Dużej różnicy w cenie nie ma, ale w wydajności jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wersję gigabyta 329zł, zobaczymy jak to będzie postawie na dniach system od nowa i może się pochwalę wynikami w grach jak będzie czym ;) Dzięki za pomoc :)

 

PS za miesiąc planuje kupić na start samą obudowe podoba mi się Silentiumpc gladius m35, głupie może pytanie ale zanim kupię nową płyte, procek itp wsadzę tam bez problemu swoją starą płytę gigabyte p31 ds3l ?

 

 

tak standard ATX ten sam co w płycie. Tylko płyta do nowego procesora już musi być inna bo pewnie celujesz na g4560 albo któryś z tych tańszych do 300-400zł i one już na inne LGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie może było, ale jestem jakieś 10 lat z tematem do tyłu dopiero od wczoraj zacząłem trochę czytać itp. Po prostu w tych nowych płytach oglądałem właśnie na zdjęciach te złącza na płycie pci pcie wydały mi się jakoś bardziej cofnięte itp. spoko nie było tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj uważnie i zanim coś kupisz dopytaj bo trzeba sprawdzać czy wszystko do siebie pasuje, czy na procesor chłodzenie wejdzie w obudowe, podstawke do procesora w płycie głównej i czy płyta wejdzie do obudowy itd.

 

tylko teraz kiepski czas na składanie kompa, ale procesor jeszcze dostaniesz w normalnej cenie, g4560 jest OK i tani z płytą główną też problemu nie będzie, zasilacz ok. Najbardziej cierpi karta graficzna(można mówić obecnie że gatunek wymarły albo za drogi o 200%) no i pamięci RAM. Na szczęście na ramie chyba jeszcze nikt nie kopie bitcoinów :D ale zaczne sie smiac jak zaczna kopac na ps4 albo xbox :E :E

 

a i jeszcze co do gigabyte to bartosz pokazywał jego chłodzenie.. takie dość mierne ale karta gt1030 nie jest jakaś wymagająca i palić się nie powinna.. możesz to nadrobić dobrym wentylatorem z tyłu komputera jakiś 1200 RPM będzie ok np spc silentum sigma pro koszt to 20zł a dużo pomaga ja jak gram w gierki to z tyłu czuje gorąc wydmuchiwany z karty/proca bez tego rzeczywiście możesz mieć palenisko. Najlepiej mieć 2 na przodzie i 1 na tyle wtedy jest fajny przepływ :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że te 1030 dość dobrze się podkręca i są realne efekty więc może i ja spróbuje ;) mam w obudowie raczej niskie temperatury jak proca zmieniałem c2d na tego quada to chłodzenie od razu kupiłem spartan 2 ( bodajże ) więc na procku temp spoko,1030 też ponoć dość zimne ale zobaczymy jak po podkręceniu będzie to najwyżej tego spartana co mówisz na tył założę.

 

PS Kurde 10 lat się komputerami nie interesowałem nie śledziłem tematu zbytnio, teraz zaczynam się znowu nakręcać jak kiedyś i nawet wirtualniki już składam chociaż groszem nie śmierdzę... hehe ;), i z tego co widzę to albo procek g4560 albo g4600 i jakaś niedroga płyta. Chyba że tanie płyty wyjdą na i3 8100 to może się szarpnę jakoś w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Na teraz z pewnością bierz g4600 (279zł) zamiast g4560, płytki już od (169zł) pamięci 8gb (2x4) ddr4 2400mhz idzie wyrwać jeszcze za 370zł.

 

A jak możesz poczekać to rzeczywiście płyty h310 i jakieś odpowiedniki pentiuma g4600 na Coffe Lake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...