Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

efpeesy

Czy to jest zaciskarka do moddingu przewodów PC ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu nie? Przy odrobinie kreatywności lingwistycznej zwykłe kombinerki to też "tool" "moddingowy". Aż dziw, że "zaciskarka", a nie "presser" czy inkszy cuś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zerknąć na Ali cena poniżej 100zł.

Co do jakości i czasu dostawy może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że ta za 230zł jest najlepsza, ale nie stać mnie :)

Co sądzicie o tym komplecie?

http://bit.ly/2ESuZHe

Za 115zł tyle szczęk i do tego ściągacz izolacji.

 

18 AWG też tym zrobię czy tylko 26 i 16 oraz 14 i 10 ?

edede1d3f2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tej

https://www.tme.eu/pl/details/fut.pa-09/zaciskarki-koncowek-kablowych/engineer/pa-09/

zaciśnięcie pinu co prawda w 2 krokach , ale jakość zaciśnięcia wyższa niż w tych chińczykach które zalinkowaliście.

Zerknijcie sobie na ten filmik -

..i tu się z Tobą zgodzę. Bardzo duże znaczenie ma to w jaki sposób wykonane są szczęki. Ten Japończyk posiada wyżłobienia, które pozwalają na prawidłowe naprowadzenie łopatek(?) wąsów :) . Odpowiednie ich nagięcie.

Testuje właśnie chińczyka, opatrzonego nawet znakiem jakości jednej ze znanych firm, jednak nie zawsze zakleszcza mi we właściwy sposób.

Zamiast idealnie zawijać, nakłada *wąsy jeden na drugi. (*tak sobie nazwałem elementy pin-a)

Przy mocniejszym zaciśnięciu zniekształca cały pin i trzeba go lekko naprostować.

Efekt końcowy zadowalający i mimo tych wizualnych wad, wykonanie przewodu przy pomocy chińskich narzędzi jest dobre. Prędzej zniekształcisz pin niż wyrwiesz kabel z zakleszczonych wąsów. Jednak gdy ktoś na dłuższą metę(zarobkowo) chciał by wykonywać takie wiązki, to lepiej zainwestować w coś od 200zł wzwyż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...