Forum PCLab.pl: Telefon z dobrą baterią następca Redmi 4x - do 3 tys zł - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Telefon z dobrą baterią następca Redmi 4x - do 3 tys zł maly poręczny z dobrym aparatem Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   kubuswujo2 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 17 Styczeń 2018 - 11:49

Cześć!

Posiadam obecnie Xiaomi Redmi 4x. Jestem z niego mega zadowolony

główne zalety to:

-B. dobra bateria (1,5 dnia ciaglego użytkowania, 2,5 dnia mniej intensywnego)
-Poręczny rozmiar (nie klocek)
-Zadawalająca wydajność (nie potrzebuje większej)
-czytnik lini z tyłu obudowy

Wady tego modelu to:
-brak usb C
-brak szybkiego ładowania
-przeciętny aparat
-przeciętny wygląd
(mało elegancki)

Teraz choć nadal uważam że telefon jest super to mi się już znudził i zmienilbym na coś innego i lepszego. Od nowego telefonu wymagam:

-B dobrej baterii (na pewno wytrzyma 20h bez ładowania)
- Poręcznego rozmiaru (5,15 cala to absoutny max)
- lepszego aparatu niż Xiaomi
-nowszego wyglądu

Dodatkowo fajnie jeśli będzie ale nie musi:
-usb typu C
-szybkie ładowanie
-czytnik z tyłu

CENA: BEZ OGRANICZEŃ
Iphone- NIE

Zastanawiałem się nad flagowcami typu Samsung S8, S7 ale z opinie znajomych dowiedziałem sie ze przy intensywnym użytkowaniu nie wytrzyma dnia, co je przekreśla. Kupiłem sobie też IPHONA 5s i wymieniałem baterie na nową (by ewentualnie później kupić Iphona 7 lub Iphona X) ale po dwóch tygodniach, nadal wolę androida, a bateria choć nowa to dnia nie wytrzymuje.
Wydajności też nie potrzbuje na poziomie 100 tys antutu, wystarczy to co ma w REdmi 4x.

Czy w chwili obecnej jesteście w stanie mi coś lepszego zaproponować?

#2 Użytkownik jest niedostępny   adashi 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Styczeń 2018 - 11:59

Redmi 4x (a poprzednio Redmi 3s) to ewenementy jeśli chodzi o faktyczną a nie deklarowaną długość trzymania baterii wśród Xiaomi. W ramach tej marki niczego lepszego od 4x nie znajdziesz raczej.

#3 Użytkownik jest niedostępny   kubuswujo2 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 17 Styczeń 2018 - 12:21

Nie musi to być Xiaomi (choć maiłem juz z 7 ich telefonów.
Może to być HTX, Samsung, LG, Sony, Lenovo lub itp. Marka jest nie ważna.
Bateria może być nieco gorsza, ale jeden dzien ma wytrzymywać.

#4 Użytkownik jest niedostępny   adam32 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 17 Styczeń 2018 - 13:21

Zobacz sobie ten https://www.x-kom.pl...4gb-czarny.html
świetnie wykonany z bardzo dobrym aparatem i dobrą baterią// do tego poręczny rozmiar.

Druga propozycja // nie wiem czy nie za duży
Mój link
świetnie wykonany i z bardzo dobrym aparatem ( aparat ma OIS i EIS ) // moim zdaniem jest w świetnej cenie do tego co oferuje // bateria też dzień spokojnie powinna wytrzymać. Mój link

Ten post był edytowany przez adam32 dnia: 17 Styczeń 2018 - 14:06

#5 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Styczeń 2018 - 16:35

Adam podając p10 i Asusa postawił w tym temacie kropkę.
Nic lepszego się nie wymyśli ;)

Edit
Chociaż w alternatywie do p10 można pomyśleć o honorze 9 (brak IOS) oraz o wcześniejszych modelach jak p9 oraz honor 8 (ta sama zależność - bebechy praktycznie te same, honor ma więcej ram ale brak IOS).
Ale to tak pomiędzy wskazanymi przez Adama słuchawkami.

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 17 Styczeń 2018 - 16:37

#6 Użytkownik jest niedostępny   kubuswujo2 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Styczeń 2018 - 21:42

Oglądałem i duzo czytałem o Honorze 9 i p10 oba z wyglądu mi sie podobają i chyba bym się na nie zdecydował
ale porównałem z Xiaomi Mi6 i jednak on znów wygrywa ;)
Tyle że w przeciągu dwoch lata miałem:
Mi4
Mi4i
Mi4c
Mi4s
Mi5
Mi5s
Redmi 4x

Więc troche tych Xiaomi przerobilem ( u mine w rodzinie wszystkim pokupowałem itp.)
I chciałem wreście spróbować czegoś innego by nie popaść w "Xiaomi lepsze" :P
Ale jak widać jak chce mieć najlepszy stosunek osiągów do ceny, wielkości i bateri to nie mam wyboru..

Asus Zenfone 3 ma zaje.... baterię i to mi siępodoba ale jednak jakoś z zewnątrz mnie nie przekonuje...

#7 Użytkownik jest niedostępny   xede 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Styczeń 2018 - 02:06

nowy op5t jest poreczny moim zdaniem, mialem mi5 i przesiadlem sie na op5t, dla mnie super wydajnosc i inne zalety bateria trzyma 3 dni, sot na poziomie 5-6h to norma

#8 Użytkownik jest niedostępny   kubuswujo2 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Styczeń 2018 - 11:45

Oglądałem One plus 5T bardzo ładny telefon ale niestety wymiary
One Plus 5 T
156,1 x 75 x 7,3 mm

Redmi 4x
141,3 x 69,6 x 8,9 mm

półtora cm to dla mnie bardzo duzo, jestem niski i mam male dlonie, każdy tel powyżej 150 mm to dla mnie cegla.

#9 Użytkownik jest dostępny   Baronik 

• weteran PCLab
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Styczeń 2018 - 12:14

a nie patrzyłeś na Xperie z serii Compact? Ostatnia chyba była XZ1 Compact - to telefon z w miarę normalnymi bebechami (procesk z flagowców, 4GB ram, niezły aparat) tyle, że w kompaktowym rozmiarze i ze świetną baterią. Ekran trochę słaby (4,6" 720p), ale pozostałe parametry zacne.

Ten post był edytowany przez Baronik dnia: 19 Styczeń 2018 - 12:16

#10 Użytkownik jest niedostępny   Viper260260 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 21 Styczeń 2018 - 13:14

Witam,
miałem prawie identyczny problem jak autor tematu, tj. przesiadka z Redmi 3S na coś nowego o zbliżonym/długim czasie pracy na baterii.
W moim przypadku dodatkowym i decydującym czynnikiem były mniejsze wymiary telefonu (max 5" / 140 x 70 mm).

Zastanawiałem się nad tym dobry miesiąc i wybrałem Xperię XZ1 Compact, z czasu pracy na baterii jestem raczej zadowolony (przy moim typowym użytkowaniu Redmi 3S wytrzymywał ok 10h SOT, w XZ1c jest to ok 9h) ale nie jest to do końca idealny telefon.
Jego największą wadą dla mnie są zaokrąglone/zagięte krawędzie wyświetlacza przez co występuje tu znany problem z naklejaniem szkła ochronnego, nie wiem jakim cudem przeoczyłem to w recenzjach tego telefonu ale po zakupie miałem go przez to ochotę wyrzucić przez okno. W nocy i/lub ciemnych pomieszczeniach widoczna staje się blado-czerwono świecąca dioda w okolicy czujnika zbliżeniowego/oświetlenia (nie mylić z diodą powiadomień) - takie komórkowe "oko Saurona" które właściwie nie wiadomo do czego jest.
Ostatnie rzeczy które mi w Xperii przeszkadzają to czytnik linii papilarnych zintegrowany w przycisku zasilania i nierówno grające głośniki stereo (w sumie to żadna nowość w serii Xperia, w Z3 i Z3 Compact miałem to samo).

Poza tym wyświetlacz skalibrowany jest bardziej chłodno niż w Redmi (biały jest "bardziej niebieski niż żółty" jak to było w 3S), agregacja pasma w LTE działa bardzo sprawnie (Redmi chyba nie miał w ogóle tej funkcji), Xperia wreszcie ma dużo trwalszą i wydajniejszą pamięć UFS niż eMMC w Redmi, USB typ C w XZ1c to o dziwo ciągle USB 2.0 ("duża" XZ1 ma 3.0/3.1 Gen 1). Wydajności telefonu nie mogę nic zarzucić a nakładka na androida jest bardzo schludna i "nie przeszkadza" w użytkowaniu.

Ogólnie w kategorii małych telefonów nie znalazłem nic lepszego, jeżeli wady które wymieniłem autorowi nie będą przeszkadzały to bardzo udany telefon.

#11 Użytkownik jest niedostępny   kubuswujo2 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Styczeń 2018 - 23:03

Wielkie dzięki za obszerną opinie.

Sony XZ1 Compact brałem pod uwagę ale
ramki są dość grube (góra dół)
"problem z naklejaniem szkła ochronnego" - strasznie nie lubie nie doklejonego szkiełka....
wygląd średnio do mnie przemawia

Obecnie zastanawiam się tylko między Honorem 9 a Mi 6.
Są nieco za duże ale mają elegancki wygląd, przyzwoity czas pracy na bateri, bardzo dobre aparaty, Irdą, Usb C, szybkie ładowanie.

#12 Użytkownik jest niedostępny   adam32 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Styczeń 2018 - 23:45

Poczytaj sobie i o tym modelu Mój link

#13 Użytkownik jest niedostępny   Torad_eu 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Styczeń 2018 - 12:22

Elegancki wygląd to także HTC U11, aczkolwiek nie wiem czy rozmiary przypadną Ci do gustu, podobnie jak w przypadku Lg v30. To moje propozycje.

#14 Użytkownik jest niedostępny   kubuswujo2 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Styczeń 2018 - 13:47

Lg v30 bardzo ładny i elegancki HTC U11 też ok ale nieco mniej. Niestety oba są wymiarowo wieksze niż Honor i Xiaomi.
Honor 8 muszę przyznać że jest tak samo ciekawy jak Honor 9 muszę iść do sklepu i porównać oba modele.

#15 Użytkownik jest niedostępny   Lechu1777 

• wtajemniczony
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Styczeń 2018 - 17:56

Zobacz postkubuswujo2, o 19 Styczeń 2018 - 11:45, napisał(a):

Oglądałem One plus 5T bardzo ładny telefon ale niestety wymiary
One Plus 5 T
156,1 x 75 x 7,3 mm

Redmi 4x
141,3 x 69,6 x 8,9 mm

półtora cm to dla mnie bardzo duzo, jestem niski i mam male dlonie, każdy tel powyżej 150 mm to dla mnie cegla.

Ja się przesiadłem z telefonu:

152,00 x 76,00 x 8,25 mm

na 5T:

156,10 x 75,00 x 7,30 mm

I powiem Ci, że bardziej zgrabny, poręczny i komfortowy jest 5T. A też obawiałem się tego, że będzie klocek. Grubość i profilowany tył mam wrażenie robi dużą różnicę oraz duży stosunek ekranu do całkowitego wymiaru. Jak masz go odrzucić to polecam fizycznie wziąć go w dłoń i wtedy zdecydować dopiero. Ja założyłem gumowe plecki, bo miałem wrażenie, że smartphone jest strasznie cieniutki i leciutki. Przed zakupem miałem te same obawy co Ty, ale ja np. mam duże dłonie. Ale duże dłonie i tak powodują, że górnego paska nie ściągniesz trzymając telefon w jednej dłoni, dlatego wymyślili przesuwanie palcem po czytniku linii papilarnych. Myślę, że era telefonów, które się wygodnie obsługuje jednym palcem minęła wraz z przekroczeniem 5 cali w telefonie, fizyki się nie przeskoczy, nie ma możliwości poruszać się jednym palcem po 6 calowym ekranie.

#16 Użytkownik jest dostępny   Baronik 

• weteran PCLab
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Styczeń 2018 - 20:11

Lechu1777, daj znać jak z baterią w tym 5t, jestem bardzo ciekaw, bo generalnie dobre opinie, ale zawsze to kolejna będzie przydatna.

#17 Użytkownik jest niedostępny   xede 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Styczeń 2018 - 22:52

ludzie maja minimum po 5h sotu na lte a widziales zrzuty ekranu z baterii po 7-9h sotu :E u siebie nie osiagam takich wynikow ale doladowuje telefon do 80-90 % baterii i schodze do min 25
podobniez ratuje to baterie ;)

poza tym telefon od jakis 10% do 100% laduje sie w nieco ponad godzine :E najszybsze ladowanie na rynku

Ten post był edytowany przez xede dnia: 25 Styczeń 2018 - 22:53

#18 Użytkownik jest niedostępny   kubuswujo2 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 27 Styczeń 2018 - 00:08

kurde muszę więc chyba pojśc do sklepu i tam podotykać różne telefony nie wiem tylko czy będą tam dostepne modele ze wschodu. Kojarzy ktos czy np w media markt jest OP5t?

Ten post był edytowany przez kubuswujo2 dnia: 27 Styczeń 2018 - 12:39

#19 Użytkownik jest niedostępny   adam32 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 27 Styczeń 2018 - 08:45

Masz z powebank w zestawie Mój link

#20 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Styczeń 2018 - 12:32

Mnie w tym asusie bateria wytrzymała 16h jak podpisałem przy 9% po 6h 40mim włączonego ekranu. Wykonanie rewelacja. Telefon lepszy od a1 i mate 10 lite jeśli chodzi o całokształt. W a1 bardzo boli aparat, a mate aparat, ekran i działanie.
Żona po całym dniu ma mate przy 1,2h ekranu miała 69% baterii

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 27 Styczeń 2018 - 12:57

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2