Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kubuswujo2

Telefon z dobrą baterią następca Redmi 4x - do 3 tys zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Posiadam obecnie Xiaomi Redmi 4x. Jestem z niego mega zadowolony

 

główne zalety to:

 

-B. dobra bateria (1,5 dnia ciaglego użytkowania, 2,5 dnia mniej intensywnego)

-Poręczny rozmiar (nie klocek)

-Zadawalająca wydajność (nie potrzebuje większej)

-czytnik lini z tyłu obudowy

 

Wady tego modelu to:

-brak usb C

-brak szybkiego ładowania

-przeciętny aparat

-przeciętny wygląd (mało elegancki)

 

Teraz choć nadal uważam że telefon jest super to mi się już znudził i zmienilbym na coś innego i lepszego. Od nowego telefonu wymagam:

 

-B dobrej baterii (na pewno wytrzyma 20h bez ładowania)

- Poręcznego rozmiaru (5,15 cala to absoutny max)

- lepszego aparatu niż Xiaomi

-nowszego wyglądu

 

Dodatkowo fajnie jeśli będzie ale nie musi:

-usb typu C

-szybkie ładowanie

-czytnik z tyłu

 

CENA: BEZ OGRANICZEŃ

Iphone- NIE

 

Zastanawiałem się nad flagowcami typu Samsung S8, S7 ale z opinie znajomych dowiedziałem sie ze przy intensywnym użytkowaniu nie wytrzyma dnia, co je przekreśla. Kupiłem sobie też IPHONA 5s i wymieniałem baterie na nową (by ewentualnie później kupić Iphona 7 lub Iphona X) ale po dwóch tygodniach, nadal wolę androida, a bateria choć nowa to dnia nie wytrzymuje.

Wydajności też nie potrzbuje na poziomie 100 tys antutu, wystarczy to co ma w REdmi 4x.

 

Czy w chwili obecnej jesteście w stanie mi coś lepszego zaproponować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redmi 4x (a poprzednio Redmi 3s) to ewenementy jeśli chodzi o faktyczną a nie deklarowaną długość trzymania baterii wśród Xiaomi. W ramach tej marki niczego lepszego od 4x nie znajdziesz raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi to być Xiaomi (choć maiłem juz z 7 ich telefonów.

Może to być HTX, Samsung, LG, Sony, Lenovo lub itp. Marka jest nie ważna.

Bateria może być nieco gorsza, ale jeden dzien ma wytrzymywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie ten https://www.x-kom.pl/p/353482-smartfon-telefon-huawei-p10-dual-sim-64gb-czarny.html

świetnie wykonany z bardzo dobrym aparatem i dobrą baterią// do tego poręczny rozmiar.

 

Druga propozycja // nie wiem czy nie za duży

Mój link

świetnie wykonany i z bardzo dobrym aparatem ( aparat ma OIS i EIS ) // moim zdaniem jest w świetnej cenie do tego co oferuje // bateria też dzień spokojnie powinna wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam podając p10 i Asusa postawił w tym temacie kropkę.

Nic lepszego się nie wymyśli ;)

 

Edit

Chociaż w alternatywie do p10 można pomyśleć o honorze 9 (brak IOS) oraz o wcześniejszych modelach jak p9 oraz honor 8 (ta sama zależność - bebechy praktycznie te same, honor ma więcej ram ale brak IOS).

Ale to tak pomiędzy wskazanymi przez Adama słuchawkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem i duzo czytałem o Honorze 9 i p10 oba z wyglądu mi sie podobają i chyba bym się na nie zdecydował

ale porównałem z Xiaomi Mi6 i jednak on znów wygrywa ;)

Tyle że w przeciągu dwoch lata miałem:

Mi4

Mi4i

Mi4c

Mi4s

Mi5

Mi5s

Redmi 4x

 

Więc troche tych Xiaomi przerobilem ( u mine w rodzinie wszystkim pokupowałem itp.)

I chciałem wreście spróbować czegoś innego by nie popaść w "Xiaomi lepsze" :P

Ale jak widać jak chce mieć najlepszy stosunek osiągów do ceny, wielkości i bateri to nie mam wyboru..

 

Asus Zenfone 3 ma zaje.... baterię i to mi siępodoba ale jednak jakoś z zewnątrz mnie nie przekonuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy op5t jest poreczny moim zdaniem, mialem mi5 i przesiadlem sie na op5t, dla mnie super wydajnosc i inne zalety bateria trzyma 3 dni, sot na poziomie 5-6h to norma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem One plus 5T bardzo ładny telefon ale niestety wymiary

One Plus 5 T

156,1 x 75 x 7,3 mm

 

Redmi 4x

141,3 x 69,6 x 8,9 mm

 

półtora cm to dla mnie bardzo duzo, jestem niski i mam male dlonie, każdy tel powyżej 150 mm to dla mnie cegla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie patrzyłeś na Xperie z serii Compact? Ostatnia chyba była XZ1 Compact - to telefon z w miarę normalnymi bebechami (procesk z flagowców, 4GB ram, niezły aparat) tyle, że w kompaktowym rozmiarze i ze świetną baterią. Ekran trochę słaby (4,6" 720p), ale pozostałe parametry zacne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem prawie identyczny problem jak autor tematu, tj. przesiadka z Redmi 3S na coś nowego o zbliżonym/długim czasie pracy na baterii.

W moim przypadku dodatkowym i decydującym czynnikiem były mniejsze wymiary telefonu (max 5" / 140 x 70 mm).

 

Zastanawiałem się nad tym dobry miesiąc i wybrałem Xperię XZ1 Compact, z czasu pracy na baterii jestem raczej zadowolony (przy moim typowym użytkowaniu Redmi 3S wytrzymywał ok 10h SOT, w XZ1c jest to ok 9h) ale nie jest to do końca idealny telefon.

Jego największą wadą dla mnie są zaokrąglone/zagięte krawędzie wyświetlacza przez co występuje tu znany problem z naklejaniem szkła ochronnego, nie wiem jakim cudem przeoczyłem to w recenzjach tego telefonu ale po zakupie miałem go przez to ochotę wyrzucić przez okno. W nocy i/lub ciemnych pomieszczeniach widoczna staje się blado-czerwono świecąca dioda w okolicy czujnika zbliżeniowego/oświetlenia (nie mylić z diodą powiadomień) - takie komórkowe "oko Saurona" które właściwie nie wiadomo do czego jest.

Ostatnie rzeczy które mi w Xperii przeszkadzają to czytnik linii papilarnych zintegrowany w przycisku zasilania i nierówno grające głośniki stereo (w sumie to żadna nowość w serii Xperia, w Z3 i Z3 Compact miałem to samo).

 

Poza tym wyświetlacz skalibrowany jest bardziej chłodno niż w Redmi (biały jest "bardziej niebieski niż żółty" jak to było w 3S), agregacja pasma w LTE działa bardzo sprawnie (Redmi chyba nie miał w ogóle tej funkcji), Xperia wreszcie ma dużo trwalszą i wydajniejszą pamięć UFS niż eMMC w Redmi, USB typ C w XZ1c to o dziwo ciągle USB 2.0 ("duża" XZ1 ma 3.0/3.1 Gen 1). Wydajności telefonu nie mogę nic zarzucić a nakładka na androida jest bardzo schludna i "nie przeszkadza" w użytkowaniu.

 

Ogólnie w kategorii małych telefonów nie znalazłem nic lepszego, jeżeli wady które wymieniłem autorowi nie będą przeszkadzały to bardzo udany telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za obszerną opinie.

 

Sony XZ1 Compact brałem pod uwagę ale

ramki są dość grube (góra dół)

"problem z naklejaniem szkła ochronnego" - strasznie nie lubie nie doklejonego szkiełka....

wygląd średnio do mnie przemawia

 

Obecnie zastanawiam się tylko między Honorem 9 a Mi 6.

Są nieco za duże ale mają elegancki wygląd, przyzwoity czas pracy na bateri, bardzo dobre aparaty, Irdą, Usb C, szybkie ładowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancki wygląd to także HTC U11, aczkolwiek nie wiem czy rozmiary przypadną Ci do gustu, podobnie jak w przypadku Lg v30. To moje propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lg v30 bardzo ładny i elegancki HTC U11 też ok ale nieco mniej. Niestety oba są wymiarowo wieksze niż Honor i Xiaomi.

Honor 8 muszę przyznać że jest tak samo ciekawy jak Honor 9 muszę iść do sklepu i porównać oba modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem One plus 5T bardzo ładny telefon ale niestety wymiary

One Plus 5 T

156,1 x 75 x 7,3 mm

 

Redmi 4x

141,3 x 69,6 x 8,9 mm

 

półtora cm to dla mnie bardzo duzo, jestem niski i mam male dlonie, każdy tel powyżej 150 mm to dla mnie cegla.

 

Ja się przesiadłem z telefonu:

 

152,00 x 76,00 x 8,25 mm

 

na 5T:

 

156,10 x 75,00 x 7,30 mm

 

I powiem Ci, że bardziej zgrabny, poręczny i komfortowy jest 5T. A też obawiałem się tego, że będzie klocek. Grubość i profilowany tył mam wrażenie robi dużą różnicę oraz duży stosunek ekranu do całkowitego wymiaru. Jak masz go odrzucić to polecam fizycznie wziąć go w dłoń i wtedy zdecydować dopiero. Ja założyłem gumowe plecki, bo miałem wrażenie, że smartphone jest strasznie cieniutki i leciutki. Przed zakupem miałem te same obawy co Ty, ale ja np. mam duże dłonie. Ale duże dłonie i tak powodują, że górnego paska nie ściągniesz trzymając telefon w jednej dłoni, dlatego wymyślili przesuwanie palcem po czytniku linii papilarnych. Myślę, że era telefonów, które się wygodnie obsługuje jednym palcem minęła wraz z przekroczeniem 5 cali w telefonie, fizyki się nie przeskoczy, nie ma możliwości poruszać się jednym palcem po 6 calowym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lechu1777, daj znać jak z baterią w tym 5t, jestem bardzo ciekaw, bo generalnie dobre opinie, ale zawsze to kolejna będzie przydatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie maja minimum po 5h sotu na lte a widziales zrzuty ekranu z baterii po 7-9h sotu :E u siebie nie osiagam takich wynikow ale doladowuje telefon do 80-90 % baterii i schodze do min 25

podobniez ratuje to baterie ;)

 

poza tym telefon od jakis 10% do 100% laduje sie w nieco ponad godzine :E najszybsze ladowanie na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde muszę więc chyba pojśc do sklepu i tam podotykać różne telefony nie wiem tylko czy będą tam dostepne modele ze wschodu. Kojarzy ktos czy np w media markt jest OP5t?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tym asusie bateria wytrzymała 16h jak podpisałem przy 9% po 6h 40mim włączonego ekranu. Wykonanie rewelacja. Telefon lepszy od a1 i mate 10 lite jeśli chodzi o całokształt. W a1 bardzo boli aparat, a mate aparat, ekran i działanie.

Żona po całym dniu ma mate przy 1,2h ekranu miała 69% baterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam. Aparat naprawdę zaskakuje. Na pewno lepszy od a1, z mate wciąż się waham czy lepszy czy tylko niekiedy

;)

Ale cool ma nie gorszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @lokiju tak weryfikowałem to co mówi zychowicz i Żebrowski , zychowicz to kłamca i mitoman
    • Właśnie o to mi chodzi. Tzn ja wiem że nie mogę oczekiwać 14-14-14 na tych goodramach tylko o tym, że nie wiem dlaczego ludzie ustawiają równe wartości a nie minimum które jest stabilne. No ale teraz podałeś przykład że żeby X miało sens na 8 to Y też musi być na 8 a nie więcej. Nie znalazłem po prostu nigdzie informacji czy każdy timing warto dać najmniej ile się da, czy są między nimi powiązania i nie ma sensu dawać najniższych, bo jak nie będą równe z innymi wartościami to nic nie zmieni.
    • Tyle teorii. A gdy idziesz miastem i neony dają 1100 nit zamiast 600-700 to różnica jest kosmiczna
    • Monitory qd oled w oknie 10% nie przekraczają 500 nitów, gdzie oledy od LG serii C w oknie 10% mają 700-800 nitów, więc sorry ale się nie zgadzam. Mam w domu DW (po 2 latach ten monitor jest wciąż w topce najbardziej ogarniętych hdr na monitorach) i C3 42 - ten drugi lepiej wypada w hdr (jasność w oknie 10% i większy ekran robią swoje). Co do  Cyberpunk to też obecnie gram w 4k i polecam te dwa mody i ustawienia (wklejam poniżej). Dzięki nim ta gry wygląda lepiej jak nigdy. I highly recommend Cyberpunk 2077 Nova LUT Mod (HDR variant under the Update section + Optional ENV File "Raster", even if you use PT in-game) + setting in-game HDR10PQ + Midpoint 3 + Max HDR Luminance 25% more than your actual display luminance in nits (e.g. 2.000 nits if you have a 1.500 nits TV) + Saturation 0. Then you can also install HD Reworked Project Mod for much better textures (Ultra Quality if you have 16GB VRAM, otherwise Balanced). Performance may take a small hit but you can recover it by just lowering both in-game Volumetric Clouds and Ambient Occlusion settings to Medium (with no noticeable differences).
    • To przy następnym wywaleniu sprawdzę. Jak nie mam internetu to w menadżerze urządzeń nie widać pozycji Intel i225 i w sumie to nic nie mogę zrobić z kartą wtedy.    win 11
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...