Forum PCLab.pl: Bezpośredni dostęp do plików z WD MyCloud - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Bezpośredni dostęp do plików z WD MyCloud

#1 Użytkownik jest niedostępny   SongokuH 

• :-)
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 17 Styczeń 2018 - 12:44

Cześć!

Chciałbym w jak najprostszy sposób uzyskać natychmiastowy dostęp do plików, bez potrzeby każdorazowego logowania lub podglądu przez jakieś aplikacje.
Chodzi mi o zmapowany folder sieciowy w Eksploratorze, dostępny "od ręki". Uzyskałem takie coś, kiedy wystawiłem adres sieci lokalnej dysku WD na DMZ. Wystarczyło zmapować "\\adres_ip" i miałem pełen dostęp do plików.

Jednak podejrzewam, że nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie na dłuższą metę ;)
Jakie porty powinienem przekierować na routerze, aby uzyskać taki dostęp?
Próbowałem już 443, 445 przekierować na zewnętrzne porty 4443 i 4445 i próbować wchodzić "\\adres_ip:4443(lub 5)", jednak bez sukcesu. Teraz nie będę miał dostępu do dysku, więc mam kilka dni na teoretyczne przygotowanie ;)

Pozdrawiam!

#2 Użytkownik jest niedostępny   Qwinto 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Styczeń 2018 - 12:59

Od portu na którym udostępniasz zasób nie zależy jego szyfrowanie. Nie ma znaczenia czy to będzie zwykły 445 czy 443 czy 80. Cały czas to zwykły otwarty protokół, który każdy może podsłuchać. I jeszcze na dodatek WD MyCloud: nie dość że Petya to jeszcze dziury w WD MyCloud...

Jedynie co możesz zrobić to albo tunelować sobie po ssh ten zasób, albo tunelować VPNem.

#3 Użytkownik jest niedostępny   duda007 

• CoD2 Lover :E
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Styczeń 2018 - 15:30

Ja takie rzeczy rozwiązuje przez VPN. Nie wystawiam praktycznie nic na świat, a dzięki VPN mam w każdym momencie dostęp do lokalnych zasobów czy to z lapka czy ze smartfona ;) Także polecam zainteresować się tym tematem ;)

#4 Użytkownik jest niedostępny   SongokuH 

• :-)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Styczeń 2018 - 15:39

Dzięki za odpowiedzi.

Mam router ASUS, który posiada funkcję VPN. Testowałem nawet, jako tako to działało, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Łączę się przez OpenVPN z zasobami z mojej pracy. Mogę mieć równocześnie dwa połączenia VPN uruchomione, żeby mieć dostęp do dysku WD i zasobów z pracy? Nie zwariuje to wszystko? ;) adresacje są różne w obu miejscach jeśli ma to znaczenie.

Strona 1 z 1