Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Exodiss

Czy warto pchać się w i3 8100? Czy czekać na Ryzena?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BloodyStorm

Gdzie ja napisałem, że Ryzen 3 jest słabszy od Sandy Bridge?

 

Napisałeś, że może konkurować co najwyżej z G4600. To znaczy, że są procesory tak samo dobre z poprzednich generacji.

 

Kto kupuje taki CPU a potem go nie kręci? Pewnie jakieś 90% osób kupujących.

 

Jakieś badanie potwierdzające tą tezę? Pewnie nie ma...

 

i jest, odnosiłem się do niekręconego ryzena, tak samo niekręcony r5 1400 dostaje, ale troluj dalej :E

 

Aha, czyli ludzie posiadający Intele podkręcają swoje procesory, a posiadacze AMD już nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz i sam potwierdziłeś moją teorię, że jednak nie jest wydajniejszy. W dwóch tytułach jest raptem różnica i to nie jest jakaś duża, ale ogólnie wypadają podobnie, a podkręcony Ryzen ma mniejszy pobór. A jaki z tego morał?

Tak właśnie dostaje Ryzen 3 od podkręconego i5 2500k, gdzie po za sporadycznymi przypadkami prezentuje podobną wydajność.

Nie wiem czego bronisz? Bo obrona tego, że nowy procek za 440zł ledwo sobie radzi z SIEDMIOLETNIM procesorem to się orasz i to dokumentnie, do tego narażasz na niezłe ośmieszenie. i3-8100 przeżuwa i wypluwa tego ryzena, jak i r5 1400, który jest droższy więc zetrzyj pianę i sobie daruj bo tworzysz jakąś alternatywną rzeczywistość. Już nie wspominam o połowę tańszym G4600 bo to jest jeszcze większa orka pod względem perf/$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Nie wiem czego bronisz? Bo obrona tego, że nowy procek za 440zł ledwo sobie radzi z SIEDMIOLETNIM procesorem to się orasz i to dokumentnie, do tego narażasz na niezłe ośmieszenie. i3-8100 przeżuwa i wypluwa tego ryzena, jak i r5 1400, który jest droższy więc zetrzyj pianę i sobie daruj bo tworzysz jakąś alternatywną rzeczywistość. Już nie wspominam o połowę tańszym G4600 bo to jest jeszcze większa orka pod względem perf/$.

 

Typowe dla ciebie. Wchodzisz do tematu, insynuujesz coś czego nawet nie napisałem, często w tematach siejesz żałosną propagandę. Nigdzie tutaj z mojej strony nie było porównań do Ryzena 5 1400 i słowem nic nie wspomniałem o i3 8100, ale już się dowiedziałem, że tworze jakąś rzeczywistość. W dodatku często jak ktoś prostuje wyolbrzymienia ze strony fanów Intela, ty wchodzisz do tematu i robisz burdel. Jak takie typowe dziecko, które tupie nóżkami, bo mu Intela obrażają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabelki w testach to jedno, zycie sobie, mam r3,mialem g4600,mialem i3 6100, na co dzień w grach nie widać różnicy, w total warach pentium i i3 wysiadaja ze wzgledu tylko na 2 rdzenie aczkolwiek tylko przy dużych armiach, podobnie w stellaris, przy dużych liczebnie flotach r3 wypluwa nosem pentiawe i i3, przy i3 8100 powinno być lepiej ze wzgledu na 4 rdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Jeśli już o życiu :D dałeś za r3 1200 440zł i za płytę pewnie ok 350zł, całość prawie 800zł i teraz próbujesz bronić swojego wyboru pisząc o "wypluwaniu nosem pentiawy" a okazuje się że g4600 (279zł) + h110 (182zł) całość 461zł, jest tylko troszkę mniej wydajny od podkręconego r3 1200 (9%)

 

 

Teraz cena platformy/wydajność

 

461zł - 100%

800zł - 109%

 

Ryzen 9% wydajniejszy, ale 73,5% droższy, sorry wybieram g4600 do budżetowego kompa i to samo polecam autorowi, lub czekamy na pentiumy Coffe Lake np. Pentium Gold G5400 3.7 Ghz i tanie h310 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie opłacalność zestawu na i3 8100 jak wejdą nowe płyty H310 w stosunku do Ryzena :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Jeśli już o życiu :D dałeś za r3 1200 440zł i za płytę pewnie ok 350zł, całość prawie 800zł i teraz próbujesz bronić swojego wyboru pisząc o "wypluwaniu nosem pentiawy" a okazuje się że g4600 (279zł) + h110 (182zł) całość 461zł, jest tylko troszkę mniej wydajny od podkręconego r3 1200 (9%)

 

 

Teraz cena platformy/wydajność

 

461zł - 100%

800zł - 109%

 

Ryzen 9% wydajniejszy, ale 73,5% droższy, sorry wybieram g4600 do budżetowego kompa i to samo polecam autorowi, lub czekamy na pentiumy Coffe Lake i tanie h310 :E

 

 

Fanbojska parówo, przestan mi wkladac rzeczy ktorych nie pisałem, niczego nie bronie a tłumaczyć ci nie bede dlaczego i po co r3 bo i tak nie zrozumiesz,w grach w które gram i3 i pentiumy są wciagane nosem przez r3 i takie sa fakty, w momencie skladania cofee na rynku nie bylo, i nie wklejaj mi filmikow z youtube, bo ja wszystkie wymienione jednostki mam/mialem, a ty oglądasz filmy taka jest różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że może konkurować co najwyżej z G4600. To znaczy, że są procesory tak samo dobre z poprzednich generacji.

G4600 to poziom maksymalnie i5 2400, R3 1200 prezentuje podobną wydajność, jaki masz problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie opłacalność zestawu na i3 8100 jak wejdą nowe płyty H310 w stosunku do Ryzena :P

 

Tak jak ci pisalem wczesniej, jesli chcesz zestawu na przeczekanie to w outlecie morele masz plyty na h110 , za 130 zl masz plyte z pelna gwarancja i rozwalonym pudelkiem, w gralu bierzesz g4560 za 240 zl i masz najlepszy ekonomicznie zestaw na przeczekanie i do podjecia wyboru w kwietniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ci pisalem wczesniej, jesli chcesz zestawu na przeczekanie to w outlecie morele masz plyty na h110 , za 130 zl masz plyte z pelna gwarancja i rozwalonym pudelkiem, w gralu bierzesz g4560 za 240 zl i masz najlepszy ekonomicznie zestaw na przeczekanie i do podjecia wyboru w kwietniu

 

 

To nie jest głupi pomysł, ale wolałbym G4600 ze względu na integre, póki czekam na normalne ceny GPU.. Już pomijam fakt że ludzie za zwykłe kostki DDR4 2133 MHz sobie po 300 zł liczą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie opłacalność zestawu na i3 8100 jak wejdą nowe płyty H310 w stosunku do Ryzena :P

 

Opłacalność i3-8100 słaba, ze względu na podatności, które w nich są:

https://arstechnica.com/gadgets/2018/01/heres-how-and-why-the-spectre-and-meltdown-patches-will-hurt-performance/

https://www.theregister.co.uk/2018/01/22/intel_spectre_fix_linux/

 

"'WHAT THE F*CK IS GOING ON?' Linus Torvalds explodes at Intel spinning Spectre fix as a security feature

Patches slammed as 'complete and utter garbage' as Chipzilla U-turns on microcode"

 

"Torvalds' ire arises from Intel's plan to have future processors advertise that they include a Spectre v2 fix while also requiring that the fix is enabled at boot time by setting a flag called the IBRS_ALL bit."

 

"The expectation here, at least on Torvald's part, is that a future chip addressing past flaws should include a flag or version number that tells the kernel it's not vulnerable, so no unneeded and potentially performance-killing mitigations need to be applied. In other words, the chip should indicate to the kernel that its hardware design has been revised to remove the Spectre vulnerability, and thus does not need any software mitigations or workarounds.

 

Intel's approach is backwards, making the fix opt-in. Processors can, when asked, reveal to the kernel that Spectre countermeasures are present but disabled by default, and these therefore need to be enabled by the operating system. Presumably, this is because the performance hit is potentially too annoying, or because Intel doesn't want to appear to admit there is a catastrophic security blunder in its blueprints.

 

Annoyed by this convoluted approach, Torvalds himself suggested Intel's motivation is avoiding legal liability – recalling two decades of flawed chips would be ruinously expensive – and bad benchmarks. After all, Intel is already being sued all over the place right now.

 

Torvalds observed that the cost of using IBRS on existing hardware is so significant that no one will set the hardware capability bits. "Nobody sane will use them, since the cost is too damn high," he said."

 

To nie jest głupi pomysł, ale wolałbym G4600 ze względu na integre, póki czekam na normalne ceny GPU.. Już pomijam fakt że ludzie za zwykłe kostki DDR4 2133 MHz sobie po 300 zł liczą..

 

Idealne na przeczekanie górki cenowej kart graficznych będą nowe Ryzeny APU 4c4c z 512SP za ~99EUR i 4c8t z 704SP za ~169EUR. Wystarczy tania płyta, 2 kostki DDR4 podkręcone na luźnych timingach i fps 3x większe jak na iGPU Intela. Sam będę się przesiadał z G4560, i3 i i5 na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja tego Ryzena rozważałem od samego początku, właśnie dlatego miałem dylemat czy warto iść w 8100 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Jeśli już o życiu :D dałeś za r3 1200 440zł i za płytę pewnie ok 350zł, całość prawie 800zł i teraz próbujesz bronić swojego wyboru pisząc o "wypluwaniu nosem pentiawy" a okazuje się że g4600 (279zł) + h110 (182zł) całość 461zł, jest tylko troszkę mniej wydajny od podkręconego r3 1200 (9%)

 

 

Teraz cena platformy/wydajność

 

461zł - 100%

800zł - 109%

 

Ryzen 9% wydajniejszy, ale 73,5% droższy, sorry wybieram g4600 do budżetowego kompa i to samo polecam autorowi, lub czekamy na pentiumy Coffe Lake np. Pentium Gold G5400 3.7 Ghz i tanie h310 :E

 

Też jestem na etapie składania kompa budżetowego i się zastanawiałem nad 2200g vs i3 8100

Teraz pytanie czy jak mi się nie do końca spieszy to lepiej poczekać do kwietnia na te h310 i wtedy z 8100 je łączyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem na etapie składania kompa budżetowego i się zastanawiałem nad 2200g vs i3 8100

Teraz pytanie czy jak mi się nie do końca spieszy to lepiej poczekać do kwietnia na te h310 i wtedy z 8100 je łączyć ??

 

2200g, to mógłbyś zastanawaić się przy pentiumie.

i3 8100 znacznie wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3 2200G @ 3,8 GHz to w grach poziom (uśredniając) stockowego Core i3-7350K. Oczywiście mówię tutaj o wynikach po aplikacji poprawek Meltdown/Spectre w pełnej opcji (BIOS + patch Windowsa). Ryzena można pocisnąć jeszcze do 3,9-4 GHz, ale 3,8 GHz jest spokojnie do zrobienia przy coolerze stockowym i dobrych temperaturach.

 

EDIT:

 

Prywatnie wolałbym oczywiście 4/4 niż 2/4... ale to i tak w obu przypadkach jest cienki poziom do dzisiejszych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj Ryzena 3 2200G ani Ryzena 5 2400G - to kastraty. Dodali niskiej jakości GPU na obraz architektury Vegi, a wykastrowali pamięć podręczną w tych procesorach do minimum. Ryzen 3 1200 ma pamięć podręczną L2 i L3 2 + 8 MB - natomiast Ryzen 2200 G i 2400 G mają ledwo 2 + 4 MB. Dozbieraj do Ryzena 5 1600 , który ma L2 i L3 3 + 16 MB i go podkręc o 300 mhz do 3,9 ghz w turbo - masz procek do gier dobry i do pracy. Nie ma lepszego procesora w okolicy 700 pln aktualnie. Płyty pod Ryzena są dużo tańsze niż pod serię Cofee Lake, więc jak masz okrojony budżet to nawet na Cofee Lake nie patrz. Ważne jest to abyś też kupił określone DDR 4 do płyty głównej jaką wybierzesz. Jak zamówisz płytę główną najlepiej zapytaj na forum jej właścicieli jakie moduły pamięci DDR 4 działają na niej najlepiej - konkretne modele z numerem seryjnym, bo DDR 4 pamięci lubią mieć swoje humory i nawet powodować problemy z Overclockingiem. Sam kiedyś miałem dylemat czy stawiać na i5-8400 czy na Ryzena 5 1600 ale jak zobaczyłem o ile taniej wychodzi zestaw z procesorem AMD szybko wybiłem sobie z głowy tego Cofee Lake-a. W Sony Vegas Ryzen 1600 zasuwa jak szalony - 12 wątków robi robotę.

 

i5 8400 799

R5 1600 722

 

Nie pchaj się w nic słabszego, bo te CPU to aktualnie jakieś minimum do pracy w aplikacjach i gamingu w najnowsze tytuly.

 

2400G byłby naprawde okey procesorem ale nigdy nie skumam dlaczego tak go wykastrowali z pamieci podrecznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykastrowali z pamięci aby był tańszy

z nowi to petium i gt 1030

 

2200g i 2400g są nie opłacalne -chwytaj ale market ludzi kupili ale wydajnosc 2400g to wydajnosc 1400 tylko ze lekko przycientej to miał byc tani procesor z grafika i tak naprawde to testowe procki że tak powiem do komputerów biurowych gdzie nie kupuje sie gpu

 

 

jak chcesz używkę to moja aukcja -https://www.olx.pl/oferta/intel-i5-4440-plyta-glowna-CID99-IDs6XrX.html mam tez ramy ddr3 balistik 1600mhz cl 9 2x4bg czyli dual chanel to razem gdzies

wychodzi 670zł powiedzmy - czyli ram procesor i płyta główna -670zł z wysyłka za pobraniem masz gdzieś +20zł do ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2400G byłby naprawde okey procesorem ale nigdy nie skumam dlaczego tak go wykastrowali z pamieci podrecznej.

 

Pewnie dlatego że ma 1ccx w zwiazku z tym nie ma żadnej różnicy w stosunku do 1400 ktory ma 2ccx i 4+4 l3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak, tylko do dzisiaj naukowcy nie mogą zlokalizować bardzo dużej erupcji wulkanu z okolic 1463 roku (początkowo szacowano 1540, ale odnaleziono jakieś szczątkowe informacje na ten temat, stąd dokładniejsza data). Erupcja ta mogła wywołać ochłodzenie i ulewy pod koniec XV wieku. Stąd po latach zimnych i ulewnych mogły nastąpić lata ekstremalnie suche. To samo z resztą miało miejsce kilka dekad później bo pod koniec XVI wieku znów było trochę erupcji wulkanów, które przyczynił się do tak zwanej "małej epoki lodowcowej" która nawiedziła Europę. Pisałem już wielokrotnie, że to wszystko do bardzo złożony mechanizm i od układu i zbiegu wielu czynników zależą pewne zjawiska. Nie zawsze jest tak, że jak kiedyś wybuch wulkanu przyczynił się do powstania czegoś, to tak będzie za każdym razem. Nie, bo to zależy od układu innych zjawisk jakie były w tym czasie.  Tylko wtedy były to tylko konsekwencje zjawisk przyrodniczych. Obecnie działalność człowieka również wpływa na ten mechanizm i to jest główny problem, którego niektórzy tutaj nie rozumieją. Tak jak tutaj, dalej mylona jest pogoda z klimatem... Tak, bywało, ale to nie były aż tak regularne zjawiska jakie zaczynają być obecnie. Do tego dochodzi regularny okresowy wzrost średniomiesięcznych temperatur. 
    • pytanie o ilość w kolejnych transzach...  
    • Coś w tym jest. a) W HDR Game kalibrator Windows pokazuje 465 nitów, a w HDR default można ustawić w Win 1000+.  ALE b) jak mierzę światłomierzem z telefonu (okienko 1%), to w HDR default mam 800 luxów, w HDR Game 1750 luxów.     @PiPoLiNiO Zmierz oczami  to okienko w HDR i HDR Game z tego filmu. Bez problemu widać, że jest jaśniejsze w HDR Game.   Dodane: Tylko jest efekt uboczny, razem z jasnością są trochę podniesione szarości i czernie. 
    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...