Skocz do zawartości
azgan

Unity Engine - rywal Unreal Engine zyskał nowe szaty

Rekomendowane odpowiedzi

"Nie da się,..." da się!... graficznie :) i nie nie zapominam o reszcie wymagających dla komputera obliczeń poza ładnymi obrazkami.

"brakuje dynamicznego oświetlenia.." nie nie brakuje

i nie każda gra musie mieć te wszystkie systemy o których piszesz, o czym zresztą sam dobrze wiesz.

 

"PCty to namniejsze zmartwienie, żeby taki szajs odpalił się na konsoli to takie code fu..." wiem dlatego konsole całkiem przemilczałem, na piecach dałoby się taką grę zrobić bez większego probelmu, np taki Ethan Carter na sterydach i nie wymagałaby ciężkich obliczeń w tle jak inne bardziej dynamiczne gry a ja bardzo chętnie bym w coś takiego pograł dla relaksu :)

 

Pulpit skoro jesteś w temacie to czy w nowym unity jest już skalowanie UI? bo ze 2-3 lata temu porzuciłem unity bo już ślepłem od tych malutkich ikonek i literek :)

Edytowane przez cgdestroyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pulpit to CEO i Art Director. :E, ja nawet się Unity bawiłem i zrobiłem jeden poziom platformówki 2D. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz? Porzucili praktycznie pracę nad Paragonem na rzecz rozwijania Fortnite dziwnym trafem do którego na fali sukcesu PlayerUnknown's Battlegrounds powstał tryb Battle Royale :lol2:.

Nie sądzę, żeby użyty w PUBG silnik był decydujący o skopiowaniu pomysłu.

 

Na rynku jest więcej silników graficznych ale jakość nikt nie rzuca się na CryEngine ani na Lumberyard. Duże studia mają swoje silniki natomiast mniejsze lub indyki powstają właśnie głownie na Unity Engine oraz Unreal Engine.

I czy którykolwiek z tych silników (znaczy U i UE) zapewnia/zapewni nową jakość grafiki w grach? Nie i na horyzoncie też nic takiego nie widać. Unity 5 też miało piękne techdema, ale żadna gra nawet się nie zbliżyła do ich poziomu. Nawet EPIC, zamiast dowalić czymś niesamowity, poszedł w kreskówkę.

 

Sam sukces PlayerUnknown's Battlegrounds jest wielka reklamą i kopalnią kasy dla Unreal Engine 4 i czy ta gra wygląda czy dobrze działa nie ma znaczenia bo kasa płynie strumieniami podobnie jest z ARK: Survival Evolved.

Niczego to na rynku nie zmieni. Niezależni developerzy będą siedzieć na kolejnych wariacjach UE/Unity, duzi będą korzystać ze swoich rozwiązań, widząc, ile problemów darmowe rozwiązania stwarzają.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomij mi jak wspaniale działał Crysis?

 

A jak działały kolejne odsłony na nowszej wersji silnika? No właśnie. Crysis 3 wygląda zauważalnie lepiej od jedynki i działał dobrze na sprzęcie z tamtego okresu http://pclab.pl/art52489-6.html

 

CryENGINE 3 też miał swój Trailer z TechDemo i co Crysis 3 nie powstał na tym siniku, nie miał takich miejscówek i efektów jak na prezentacji :E ?

 

https://www.youtube.com/watch?v=shmX2-54kpQ

 

Nie ma co się czepiać Unity Engine bo idą w dobrą stronę a Epic Games przecież też chwali się Trailerami z nowej wersji silnika o czym się głośno dyskutuje nawet na naszym forum ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się czepiać Unity Engine bo idą w dobrą stronę a Epic Games przecież też chwali się Trailerami z nowej wersji silnika o czym się głośno dyskutuje nawet na naszym forum ;)

Dyskutowało. Przez cały ubiegły rok w temacie o UE4 napisano 11 postów, w 2016 żadnego. :E

 

Szał opadł po tym, co pokazała konkurencja i co pokazały gry na UE4.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy którykolwiek z tych silników (znaczy U i UE) zapewnia/zapewni nową jakość grafiki w grach? Nie i na horyzoncie też nic takiego nie widać. Unity 5 też miało piękne techdema, ale żadna gra nawet się nie zbliżyła do ich poziomu. Nawet EPIC, zamiast dowalić czymś niesamowity, poszedł w kreskówkę.

 

Tutaj bym polemizował - dobrze wyglądających gier nie brakuje chociażby Hellblade: Senua's Sacrifice (indyk o którym było głośno i zdobył uznanie oraz kilka nagród) w sieci są screeny jeszcze z wersji gry, która powstawała na Unreal Engine 3 i przesiadka na Unreal Engine 4 zaowocowała wyraźnym przeskokiem między generacjami i nową jakością grafiki. Escape from Tarkov to też jedna z ładniejszych gier i postęp jest widoczny.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne to gry (choć z drugiej strony jedna to korytarzówka a druga ma martwy świat), fakt, ale żadna nowa jakość grafiki w grach i do techdem im daleko.

 

No chyba, że chodziło o nową jakość grafiki w indykach.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To theHunter: Call of the Wild? Jeśli tak, to jakby kto chciał wiedzieć, śmiga to na Avalanche Engine (np. Just Casue 3 i Mad Max). I to jest nowa jakość, las bije wszystko, co do tej pory wyszło.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak @Lypton.

 

Las wygląda tam obłędnie i co najważniejsze, engine jest świetnie zoptymalizowany :D

 

EDIT...

 

Poprawka.... las w deszczu wygląda tam jeszcze bardziej obłędnie :lol2:

Edytowane przez KILLER289

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że chodziło o nową jakość grafiki w indykach.

 

Indyki już nie raz pokazały że potrafią być niczym gry AAA lub nawet od nich lepsze ;). Zobacz ile osób czeka na Vampyr'a :D

 

Ładne to gry (choć z drugiej strony jedna to korytarzówka a druga ma martwy świat), fakt, ale żadna nowa jakość grafiki w grach i do techdem im daleko.

 

Nowy Wasteland 3 który powstaje na Unity Engine też wygląda znacznie lepiej od 2 i mówię tu o porównaniu do ulepszonej poprawionej wersji Director's Cut

 

SZShfPJ.jpg

 

ANBh38N.jpg

 

Ebdxxm2.jpg

 

BIbB5yS.jpg

 

kJhhMaB.jpg

 

Jeszcze na poprzedniej generacji zanim silniki stały się otwarte dla twórców i bardziej przystępne w opanowaniu gry wypluwane przez małe zespoły tak dobrze nie wyglądały :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indyki już nie raz pokazały że potrafią być niczym gry AAA lub nawet od nich lepsze ;)

Piszę tylko o oprawie.

 

Co do Wasteland 3 - to nie są screeny z gry. To concept arty na silniku.

 

Warto przy okazji wspomnieć, że udostępnione do tej pory screeny i filmiki nie pochodzą z żadnej działającej wersji gry. Zamiast tego autorzy poinformowali, że do ich opracowania zaangażowali znane ze ślicznego Stasis studio Brotherhood Games. Zespół ten pomagać będzie przy pracach nad Wasteland 3.

 

Tym samym wszystko, co na razie pokazano stanowi jedynie wizję tego, w co celują autorzy i nie ma gwarancji, że uda im się to osiągnąć. Mamy jednak nadzieję, że podołają temu zadaniu.

 

Źródło: https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=100668

 

Zobacz ile osób czeka na Vampyr'a :D

To raczej nie indyk, od początku mają za sobą sporego wydawcę.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że to czy gra wygląda dobrze czy nie zależy w dużej mierze od grafików i co będą mogli do gry upchnąć na podstawie designu, targetu sprzętowego i budźetu, bo jest masa gier na unrealu czy unity które wyglądają jakby były 15 lat temu zrobione na kartoflu. Silniki są bardzo porównywalne do siebie, w jednym jest łatwiejsze to w innym tamto ale na obu da się zrobić bardzo zbliżone jakościowo obrazy, Sam silnik nic nie generuje i nic nie zrobi za twórców, jak wrzucisz dziadowy model to nawet z najlepszym GI, symulacją efektów optycznych, color gradingiem nadal będzie dziadowym modelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu latach pracy przy unity i innych silnikach - śmiechłem jak zobaczyłem "godny rywal" i "unity" w jednym zdaniu.

 

 

Nie są, Anthem jest na Frostbite, duże studia AAA mają własne silniki nikt się nie bawi w unity czy unreala

Lista gier AAA na silnikach Unreal/ID Tech jest dłuższa niż srajtaśma w twojej łazience.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista gier AAA na silnikach Unreal/ID Tech jest dłuższa niż srajtaśma w twojej łazience.

Jest długa, ale od kilku lat większe studia odchodzą od zewnętrznych silników. Gier AAA na UE4 zbyt wielu nie ma (GoW 4 i parę bijatyk), na ID Tech 5 i 6 powstało 7 gier, wszystkie od Bethesdy, więc to już w zasadzie wewnętrzny silnik.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie indyk, od początku mają za sobą sporego wydawcę.

 

Vampyr? Mała ekipa DONTNOD Entertainment wywodząca się z indyków która zyskała wydawcę po sukcesie Life is Strange.

 

Nie zapominajmy też że Obsidian Entertainment robi swoje gry właśnie na Unity Engine na bazie którego powstały np. Pillars of Eternity oraz Tyranny.

 

Powstał też Torment: Tides of Numenera od inXile entertainment i jeśli się nie mylę to Divinity: Original Sin II od Larian Studios też korzysta z tego silnika.

 

Cała masa gier z Kickstartera i STEAM Early Access śmiga właśnie na Unity Engine oraz Unreal Engine ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vampyr? Mała ekipa DONTNOD Entertainment wywodząca się z indyków która zyskała wydawcę po sukcesie Life is Strange.

DOTNOD nie wywodzi się z indyków, zaczęli od Remember Me dla Capcomu, a Vampyra finansuje Focus Home Entertainment. Do Life is Strange dołożyło się Square.

 

Nie zapominajmy też że Obsidian Entertainment robi swoje gry właśnie na Unity Engine na bazie którego powstały np. Pillars of Eternity oraz Tyranny.

 

Powstał też Torment: Tides of Numenera od inXile entertainment i jeśli się nie mylę to Divinity: Original Sin II od Larian Studios też korzysta z tego silnika.

I tylko Divinity jest ładną grą. I nie działa na Unity. To własny silnik Lariana. Z FAQ na ich stronie:

 

Na jakim silniku pracuje gra?

 

Jest to silnik naszego autorstwa. Oferuje duże możliwości. Wykorzystaliśmy go również w grze Dragon Commander.

 

Cała masa gier z Kickstartera i STEAM Early Access śmiga właśnie na Unity Engine oraz Unreal Engine ;)

Toż też o tym cały czas piszę. :heu:

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista gier AAA na silnikach Unreal/ID Tech jest dłuższa niż srajtaśma w twojej łazience.

Na Unreal 3 i owszem ale teraz panuje moda na "napiszmy własny silnik", nie pytaj mnie o sens, bo ja też się zastanawiam po co. Myk polega na tym, że są to gry robione przez duże studia AAA, które obecnie są pod palcem wydawców z jedną ideą "po co mamy komuś płacić za licencjonowanie silnika skoro możemy mieć własny".

 

Azgan żeby już nie przedłużać tej dyskusji - cały problem polega na tym, że piszesz "zobaczcie co możnaby zrobić", ale jak wiemy z życia i tego jakie gry wychodzą, jaki sukces odnoszą i jakie mają problemy w 99% przypadków kończy się na gdybaniu, im bardziej wodotryskowa grafika tym trudniej się tym operuje. A sprawę utrudnia fakt, że niektóre silniki lepiej lub gorzej sobie z tym radzą i niewiele jest osób, które chce się w tym babrać.

Edytowane przez Pulpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOTNOD nie wywodzi się z indyków

 

Life is Strange po którym zyskali popularność to był właśnie indyk wydawany w odcinkach jak serial. Wyobrażasz sobie żeby pisali własny silnik dla tej produkcji :E?

 

Vampyr też powstaje na tej samej technologii co ich pozostałe gry czyli Unreal Engine :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Life is Strange po którym zyskali popularność to był właśnie indyk wydawany w odcinkach jak serial. Wyobrażasz sobie żeby pisali własny silnik dla tej produkcji :E?

 

Vampyr też powstaje na tej samej technologii co ich pozostałe gry czyli Unreal Engine :cool:

Ale o co tobie w ogóle chodzi? Ty o czym innym, ja o innym.

 

Zyskali popularność, ale stratowali od wysokobudżetowej gry dla Capcomu, za Vampyrem też stoi dokładający hajs wydawca, a nawet LiS dostał finansowego kopa od Square.

 

Development of Life Is Strange began in April 2013 with a team of 15, and more people were added when the collaboration with Square Enix began.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tylko Divinity jest ładną grą.

 

Nie tylko bo Escape from Tarkov też wygląda dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Life is Strange po którym zyskali popularność to był właśnie indyk wydawany w odcinkach jak serial. Wyobrażasz sobie żeby pisali własny silnik dla tej produkcji :E?

 

Vampyr też powstaje na tej samej technologii co ich pozostałe gry czyli Unreal Engine :cool:

Mocą Life is Strange jest historia i postacie, które działają niezależnie od silnika więc co to ma do rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko bo Escape from Tarkov też wygląda dobrze

Z wymienionych w poście gier. :heu:

 

I nie śmiga na Unity.

 

Jeszcze raz, ze strony Lariana:

 

Na jakim silniku pracuje gra?

 

Jest to silnik naszego autorstwa. Oferuje duże możliwości. Wykorzystaliśmy go również w grze Dragon Commander.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP@

 

jeśli się nie mylę to Divinity: Original Sin II od Larian Studios też korzysta z tego silnika.

 

zaznaczyłem że tego nie jestem pewien :)

 

Mocą Life is Strange jest historia i postacie, które działają niezależnie od silnika więc co to ma do rzeczy?

 

Bez silnika najwyżej mógłbyś poczytać o tym w formie tekstu. Nie bez powodu gry z małych zespołów powstają na tych dwóch silnikach które są najchętniej wybieranymi narzędziami.

Ile osób pracowało przy Hellblade: Senua's Sacrifice 10-15? Gra też stoi opowieścią a mimo to skąpana jest w bardzo ładnej oprawie graficznej która jest zasługą nie tylko zdolnych grafików, ale też i możliwości Unreal Engine 4. Nad Escape from Tarkov też pracuje mała ekipa z Battlestate Games która udowadnia, że Unity Engine w właściwych rękach może generować ładną grafikę niczym nie ustępującą dzisiejszym produkcją od dużych wydawców.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez silnika najwyżej mógłbyś poczytać o tym w formie tekstu. Nie bez powodu gry z małych zespołów powstają na tych dwóch silnikach które są najchętniej wybieranymi narzędziami.

I nikt tego nie neguje, ale chyba nie to się rozchodziło. Raz na jakiś czas sklecą coś ładnego z tego Unity, ale gdzie tu nowa jakość jak w tytule?

 

zaznaczyłem że tego nie jestem pewien :)

A ja wyjaśniłem. Więc żadna z wymieniony w twoim poście gier nie jest ładna.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...