Skocz do zawartości
grzegorczyk

Suple nootropowe w walce z depresją

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś z was depresję i czy wspomaga się jakimiś środkami? Np. Fenibut, modafinil, noopept.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma depresję to na pewno seksu nie ma.

Środki to jednak działanie tylko na objawy.

Jeżeli chce się zacząć żyć, to niestety trzeba pracy. I to znacznej pracy. I wielkiego samozaparcia, musi być gdzieś ta część w nas,w środku, która chce się z tego wyrwać. Stosowanie leków koniec końców obruci (obróci?) się przeciwko nam. Prędzej czy poźniej.

Edytowane przez adoado0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak sugeruję, żeby leki na depresję wypisywał lekarz specjalista a nie forumowi eksperci. Serio, jest 21 wiek, to nie wstyd leczyć się na depresję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z was depresję i czy wspomaga się jakimiś środkami? Np. Fenibut, modafinil, noopept.

Studiuję medycynę.

Jeśli uważasz, że masz depresje to udaj się do psychiatry, on Ci pomoże, a nie będziesz się faszerował syfem, którego skuteczności nikt nie sprawdzał i może być na poziomie wit C... nie mówiąc o szkodliwości (to co podałeś to jak z grubsza przejrzałem to jakiś syf). Do psychiatry nie potrzeba skierowania.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli chce się zacząć żyć, to niestety trzeba pracy. I to znacznej pracy.

 

Nie zawsze działa, a nawet rzadko. Pracuje się wówczas jak zombie i myśli stale o głupotach. Praca skuteczna na depresję to największy mit w branży. Chyba że masz na myśli pracę nad sobą, a nie wykonywany zawód - wówczas powyższe nie dotyczy. Jestem po kilkukrotnej depresji za młodu. Pomogły rozmowy z psychologiem, który ukierunkował mnie, jak żyć. Plus do tego doszły lata doświadczeń i wytyczenie sobie własnej drogi w społeczeństwie. Leki okazały się niepotrzebne (chociaż psychiatra jasnowidz przepisał już po pierwszej wizycie - po tym można poznać słabego lekarza, że stawia diagnozę ledwo po jednej wizycie).

 

Studiuję medycynę.

Jeśli uważasz, że masz depresje to udaj się do psychiatry, on Ci pomoże, a nie będziesz się faszerował syfem, którego skuteczności nikt nie sprawdzał i może być na poziomie wit C... nie mówiąc o szkodliwości (to co podałeś to jak z grubsza przejrzałem to jakiś syf). Do psychiatry nie potrzeba skierowania.

 

Zawód psychiatry właśnie polega na przepisywaniu syfu. Oczywiście leki są niezbędne w ciężkich przypadkach.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o zamiennik leków ale o wspomaganie. @Qwertypp10 dlaczego twierdzisz ze to syf?

1 leki/substancje nootropowe służą głównie do leczenia otępień jak dobrze pamiętam. Leki 1 wyboru u większości pacjentów z depresją to leki z grupy SSRI

2. Substancje, które wymieniłeś nie są lekami. (przeczytaj definicję leku i suplementu diety, lek ma udowodnione działanie) Nie chce mi się po kolei analizować każdej z nich, ale biorąc pierwszą z brzegu

Fenibut działa na GABA, podobnie jak alkohol i benzodiazepiny, z góry mogę założyć, że może powodować uzależnienie + w działaniach niepożądanych ma depresję... dlatego nonsensem by było dawać choremu na depresję, coś co może ją pogłębić.

3. Depresja często ma jakieś podłoże, być może potrzebujesz np. też psychoterapii

4. Z góry piszę, że nie czuję się kompetentny, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i zaraz na jakieś zarzuty "zwolenników tych substancji".

 

Zawód psychiatry właśnie polega na przepisywaniu syfu. Oczywiście leki są niezbędne w ciężkich przypadkach.

Zawód psychiatry polega na pomaganiu i leczeniu chorych, tak jak i każda inna specjalizacja lekarska..

Każdy lek ma działania niepożądane, począwszy od aspiryny, paracetamolu. Dlatego nie łyka się leków jak cukierki, lecz gdy zachodzi potrzeba. To nie jest prawdą, że leczenie farmakologiczne jest potrzebne tylko w "ciężkich przypadkach".

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale również jest prawdą, że często leki są przepisywane nieadekwatnie do choroby, bo jest źle rozpoznana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił wyjść z domu, zmienić środowisko, może udać się w jakąś podróż (jeśli są środki). Ewentualnie wywołać trzecią wojnę światową i przy okazji "uleczysz" całe społeczeństwo od "depresji".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam siebie zdiagnowałeś? pewnie tak. psycholog lub rodzinny odesłałby cie do psychiatry. a psychiatra po prostu wypisał leki i ewentualnie zaleciłby psychoterapie.

 

Ale również jest prawdą, że często leki są przepisywane nieadekwatnie do choroby, bo jest źle rozpoznana.

 

prawdą jest tez to że od szczepionek można dostać parchów. ale szansa jest 1 do 100000 czy coś tam więc to nie ozancza że powinniśmy zaprzestać szczepień. liczy się częstotliwość występowania jakiegoś zjawiska a nie drastyczność pomyłek. poza tym. depresję trudno z czymkolwiek pomylić. objawy są charakterystyczne i wystarczy krótki wywiad z pacjentem aby postawić odpowiednią diagnozę. choroby psychiczne mają to do siebie że są stosunkowo łatwo rozróżnialne. większym problemem ejst dopiero dobór odpowiedniego leku. dopiero z tym bywa problem.

 

Ja bym polecił wyjść z domu, zmienić środowisko, może udać się w jakąś podróż (jeśli są środki). Ewentualnie wywołać trzecią wojnę światową i przy okazji "uleczysz" całe społeczeństwo od "depresji".

 

depresja to choroba wpływająca na sposób funkcjonowania mózgu. nie myl depresji z obniżeniem nastroju. bądź chociaż mądrzejszy od tych co byle gorszy humorek nazywają "depresją" bo prowadzi to do deprecjonowania groźnej choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idz do lekarza i popros o jakies prawidlowe leki. nootropy nie sa anty-depresyjne i jesli uzywane jako takie moga pograzyc jej objawy. nie mieszaj ich tez z lekami przez doktora zapisanymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Po co się faszerować? Polecam seks ;)

Zgaduję, że człowiek z depresją nie ma dostępu do tej uciechy, a z kolei korzystanie z prostytucji jest silnie nieakceptowalne w naszym społeczeństwie. Po za tym powód depresji może być złożony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś różne problemy. Bez szczegółów.

Ciągnęło to się latami.

Znalazłem fajną, wymagającą pracę i nie mam czasu martwić się pierdołami.

Od kilku lat żadnych objawów.

Poziom życia nie do porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję, że człowiek z depresją nie ma dostępu do tej uciechy, a z kolei korzystanie z prostytucji jest silnie nieakceptowalne w naszym społeczeństwie. Po za tym powód depresji może być złożony.

Obmacywanie obcej obleśnej baby i jeszcze za to płacić?

 

A może doładować się testosteronem? Jestem jak wykastrowany kot. Tępy, gruby i leniwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Obmacywanie obcej obleśnej baby i jeszcze za to płacić?

Nie mówię, że korzystałem kiedykolwiek, ale moja sugestia jest taka, że prostytutki innej niż leśnego ssaka nigdy na oczy nie widziałeś, a kosztów nigdy nie próbowałeś zestawić.

 

A może doładować się testosteronem? Jestem jak wykastrowany kot. Tępy, gruby i leniwy.

Zmusić się do systematycznej pracy nad sylwetką można bez przyjmowania czegokolwiek. Wiem to z autopsji. Edytowane przez Push-up3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale również jest prawdą, że często leki są przepisywane nieadekwatnie do choroby, bo jest źle rozpoznana.

Jak to powiedział pewien prof. "w medycynie jak w kinie, wszystko może się wydarzyć" Nie wiem skąd masz taką informacje, ja raczej nie słyszałem o tym by psychiatrzy często rozpoznają źle choroby. Ale może się zdarzyć czasem, że rozpoznanie może się zmienić, ponieważ po prostu pojawią się nowe objawy u pacjenta, + 100 innych powodów.

Alkohol ma 100% skutecznosc, potwierdzone.

Tak... alkohol+ depresja= uzależnienie + myśli samobójcze. Przynajmniej ja tak to widzę.

sam siebie zdiagnowałeś? pewnie tak. psycholog lub rodzinny odesłałby cie do psychiatry. a psychiatra po prostu wypisał leki i ewentualnie zaleciłby psychoterapie.

 

 

 

prawdą jest tez to że od szczepionek można dostać parchów. ale szansa jest 1 do 100000 czy coś tam więc to nie ozancza że powinniśmy zaprzestać szczepień. liczy się częstotliwość występowania jakiegoś zjawiska a nie drastyczność pomyłek. poza tym. depresję trudno z czymkolwiek pomylić. objawy są charakterystyczne i wystarczy krótki wywiad z pacjentem aby postawić odpowiednią diagnozę. choroby psychiczne mają to do siebie że są stosunkowo łatwo rozróżnialne. większym problemem ejst dopiero dobór odpowiedniego leku. dopiero z tym bywa problem.

 

 

 

depresja to choroba wpływająca na sposób funkcjonowania mózgu. nie myl depresji z obniżeniem nastroju. bądź chociaż mądrzejszy od tych co byle gorszy humorek nazywają "depresją" bo prowadzi to do deprecjonowania groźnej choroby.

Dokładnie

A może doładować się testosteronem? Jestem jak wykastrowany kot. Tępy, gruby i leniwy.

Słuchaj to nie jest rozmowa na forum, w sensie jak Ci pomóc, bo nie ma "złotego środka", każdy człowiek jest inny i ma różne problemy. Idź jak najszybciej do lekarza.

Uprzedzam, że jeśli przykładowo pójdziesz do psychiatry, on Ci wypisze SSRI, to pierwsze efekty leczenia depresji, będą widoczne dopiero po miesiącu! Dlatego im szybciej pójdziesz tym lepiej dla Ciebie.

 

Od siebie napiszę, że jeśli uważasz, że twoim głównym problemem jest wygląd, otyłość to najlepiej by było gdybyś zapisał się na siłownie, efekty potrafią być spektakularne, sam po 9 miesiącach chodzenia, bez brania niczego, schudłem z 98kg (180cm) do 82kg i się rozbudowałem mięśniowo, ale wyobrażam sobie, że ciężko będzie Ci zacząć chodzić na siłownię, mając obniżony nastrój, 0 chęci dożycie, itd.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak...mamy autodiagnozę plus kretyńskie pomysły.

Autorze, czego chcesz tak naprawdę?

a) zwrócić na siebie uwagę?

b) pogęgać o tym, że gdybyś wziął tabletkę czegoś tam to może nagle wszystkie problemy znikną... podobno?

c) rozwiązać problem, w bezpieczny sposób?

 

Bo jak to trzecie, to wiesz do kogo się udać. Do lekarza. Istnieją wprawdzie poważne (na serio) internetowe "testy" "autodiagnostyczne" (seria pytań) pomagające w samoocenie jak zaawansowany jest twój stan, ale one służą jedynie pomocą w ocenie, a nie w leczeniu. I tak musisz pogadać ze specjalistą, i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że korzystałem kiedykolwiek, ale moja sugestia jest taka, że prostytutki innej niż leśnego ssaka nigdy na oczy nie widziałeś, a kosztów nigdy nie próbowałeś zestawić.

To chyba kwestia temperamentu. Wydać parę stówek i skończyć w 2min, w dodatku stres i obwinianie siebie za wywalanie pieniędzy w błoto. Poczucie bycia instrumentalnie wykorzystanym i właściwie nie wiadomo kto kogo wydymał.

Nie wiem jaki trzeba mieć mindset ale ja nawet przy lekarzu boję się zdjąć gacie.

No ale prawdziwy MAN to tylko przesuwa jak po taśmociągu :P

 

BTW Podobno jednym z objawów towarzyszących depresji jest objadanie się. No nic, muszę się przełamać i nawiedzić jakiegoś znachora.

Jak to nie pomoże, pozostaje jeszcze (popularne w pewnych kręgach) praktyka upadku w Duchu Św. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

To chyba kwestia temperamentu. Wydać parę stówek i skończyć w 2min, w dodatku stres i obwinianie siebie za wywalanie pieniędzy w błoto.

No to nadal pokazuje, że niewiele wiesz o prostytucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może koszyk szczeniaczków i duża czekolada milka by pomogła. Możesz jeszcze sobie zajarać i odpalić gierke na multi i wyzywać wszystkich od noobów, mnie to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nadal pokazuje, że niewiele wiesz o prostytucji.

A co za filozofia za tym stoi? I co to znaczy nadal? Nie biorę udziału w tym procederze.

Klient prostytutki to tez prostytutka. Jedyna różnica to taka, że pieniądze są symbolem władzy i dominacji, więc dają złudne poczucie kontroli. W istocie jednak klient jest postacią równie żałosną co prostytutka.

Edytowane przez grzegorczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

`

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...