Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fil19pl

Komputer do gier - 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, iż umarł mi mój komputer który używałem przez ostatnie 5 lat, zdecydowałem się zrobić nowy zestaw. Problemem jest to, że kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Gram w przeróżne gry, zaczynając od mało wymagających takich jak LoL czy Hearthstone aż po GTA 5, Fallout 4 itd. Nie mam żadnych upodobań, jedynymi częściami jakie bym preferował są karta graficzna GTX 1060 oraz SSD (wystarczy 128gb). Komputer będzie mi służył przez kolejne 5-6 lat więc chciałbym aby był w stanie obsłużyć gry jakie wejdą na rynek w przyszłości. Mam także pytanie, czy do takiego komputera jest sens kupować monitor 144 HZ? Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 1060 potrafi sam kosztować 2000zł - wiec 3 tyś Ci braknie na cały zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 1060 potrafi sam kosztować 2000zł - wiec 3 tyś Ci braknie na cały zestaw

Właśnie zauważyłem, że wszystkie gtx 1060 są out of stock... Czyli jestem zmuszony kupic 1050?

 

Jeżeli ktoś chciałby pomóc to bardzo bym był wdzięczny za złożenie koszyka, część z GTX 1060 nieaktualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB 385,00 zł

Pamięć Ballistix DDR4 Sport LT 8GB/2400 379,24 zł

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W 179,00 zł

Procesor Intel Core i3-8100, 3.60GHz 479,00 zł

Karta graficzna Palit GeForce GTX 1050 Ti DUAL OC 4GB 729,00 zł

Płyta główna ASRock Z370 PRO4 469,00 zł

 

2978,24 zł

 

dysku 128 bym nie kupował to nawet na jedną grę może braknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3k ciężko będzie ci teraz złożyć coś co będzie domagało na 5-6 lat, ja dałem za swojego kompa w wakacje 2017 roku 4,700 i w nim siedzi gtx 1060 + 16gb ramu + i5-7600k i teraz sie dławi już np na originsie a w obecnej sytuacji to zostaje ci złożyć komputer z gtxem 1050ti + 8gb ramu + i3 z coffe lake z płytą do coffe lake

 

https://www.morele.net/inventory/info/b15f2c82/

 

tylko to mi przychodzi teraz do głowy, karta graficzna jest kiepska bo nie ma trybu pasywnego i pracuje cały czas na takich samych RPM, kiepskie ma chlodzenie wczoraj jeszcze by ł dostępny gigabyte w cenie 760zł OC windforce.

 

Ogólnie to jak już na szybko chcesz kupować to kup wszystko poza grafiką i działaj na integrze lub kup jak najtańszą 1030stkę i potem odpsprzedasz odrobinke taniej jak ceny wrócą do normalności i kupisz sobie 1050TI lub 1060 w normalnej cenie.

 

jak masz windows 7 lub 8.1 to możesz nadal za friko zrobić sobie z niego 10 na nowym komputerze, trzeba sobie skopiować instalator ze strony mcirosoftu potem zadzwonić na infoliniE*(odbiera roboT) podajesz tam klucz swój stary od windowsa i ci dają nowy na win10 przynajmniej ja tak robiłem i 450zł w kieszeni bo miałem win7 64 bit OEM.

 

co do ekranu to do 144hz 1060stka jest za słaba na FHD, 144hz ma sens przy 1070stce ale na swoim 1060 daje rade wyciągnąć ponad 150 klatek w overwatchu,lolu,cs.

 

do koszyka zapomniałem wiatrak dodać https://www.morele.net/silentiumpc-sigma-pro-120-spc133-835420/ ten jest ok

 

a płyte weź asrocka od żłotnika, nie zauważyłem jej na sklepie za 469zł dobra cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3k ciężko będzie ci teraz złożyć coś co będzie domagało na 5-6 lat, ja dałem za swojego kompa w wakacje 2017 roku 4,700 i w nim siedzi gtx 1060 + 16gb ramu + i5-7600k i teraz sie dławi już np na originsie a w obecnej sytuacji to zostaje ci złożyć komputer z gtxem 1050ti + 8gb ramu + i3 z coffe lake z płytą do coffe lake

 

https://www.morele.net/inventory/info/b15f2c82/

 

tylko to mi przychodzi teraz do głowy, karta graficzna jest kiepska bo nie ma trybu pasywnego i pracuje cały czas na takich samych RPM, kiepskie ma chlodzenie wczoraj jeszcze by ł dostępny gigabyte w cenie 760zł OC windforce.

 

Ogólnie to jak już na szybko chcesz kupować to kup wszystko poza grafiką i działaj na integrze lub kup jak najtańszą 1030stkę i potem odpsprzedasz odrobinke taniej jak ceny wrócą do normalności i kupisz sobie 1050TI lub 1060 w normalnej cenie.

 

jak masz windows 7 lub 8.1 to możesz nadal za friko zrobić sobie z niego 10 na nowym komputerze, trzeba sobie skopiować instalator ze strony mcirosoftu potem zadzwonić na infoliniE*(odbiera roboT) podajesz tam klucz swój stary od windowsa i ci dają nowy na win10 przynajmniej ja tak robiłem i 450zł w kieszeni bo miałem win7 64 bit OEM.

 

co do ekranu to do 144hz 1060stka jest za słaba na FHD, 144hz ma sens przy 1070stce ale na swoim 1060 daje rade wyciągnąć ponad 150 klatek w overwatchu,lolu,cs.

 

do koszyka zapomniałem wiatrak dodać https://www.morele.net/silentiumpc-sigma-pro-120-spc133-835420/ ten jest ok

 

a płyte weź asrocka od żłotnika, nie zauważyłem jej na sklepie za 469zł dobra cena

Wielkie dzięki, mam takie pytanie, gdybym w przyszłości planował ulepszyć karte do 1070/1080 to reszta komponentów będzie dobrze pasować? Czy będe musiał również wymienić cpu i płytę główną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do zmiany karty nie potrzeba zmiany niczego w tym zestawie, do 1080 ewentualnie lepszy procesor z serii coffe lake ale będziesz miał już płytę z tego zestawu który go obsłuży.

 

Ten procesor spokojnie powinien współpracować do 1070tki(tutaj już ostro w grach będzie obciążony pewnie 100%) a przy 1080+ może sie już karta nudzić a procesor ostro zagrzewać i występować throttling czyli ściny lagi bo procek nie będzie dawał sobie rady z tak dobrą kartą i będzie jej działanie przyćmiewał.

 

Jak będziesz planował kupno czegoś ponad 1070 to warto będzie wtedy kupić lepszy procesor coffelake ale na ten czas będzie ci stykał a na tej płytce jak wyżej wspomniałem wszystko da radę zmieniać czy to ramy DDR 4 czy to procesory i karty graficzne.

 

Jak ceny wrócą do normalności a ty będziesz miał kasę za te kilka lat to wtedy sprzedać z tego kompa ram,grafikę,procesor i kupić przynajmniej te 16GB + lepszy proc + 1070/1080 nie wiem jak z zasilaczem ale 500w to sporo i do 1070 na pewno pociągnie ładnie.

 

i ramy kupuj w dual channel czyli po 2 kostki np 2x4gb bo lepiej sobie obecnie radzą od ramów jednokostkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do zmiany karty nie potrzeba zmiany niczego w tym zestawie, do 1080 ewentualnie lepszy procesor z serii coffe lake ale będziesz miał już płytę z tego zestawu który go obsłuży.

 

Ten procesor spokojnie powinien współpracować do 1070tki(tutaj już ostro w grach będzie obciążony pewnie 100%) a przy 1080+ może sie już karta nudzić a procesor ostro zagrzewać i występować throttling czyli ściny lagi bo procek nie będzie dawał sobie rady z tak dobrą kartą i będzie jej działanie przyćmiewał.

 

Jak będziesz planował kupno czegoś ponad 1070 to warto będzie wtedy kupić lepszy procesor coffelake ale na ten czas będzie ci stykał a na tej płytce jak wyżej wspomniałem wszystko da radę zmieniać czy to ramy DDR 4 czy to procesory i karty graficzne.

 

Jak ceny wrócą do normalności a ty będziesz miał kasę za te kilka lat to wtedy sprzedać z tego kompa ram,grafikę,procesor i kupić przynajmniej te 16GB + lepszy proc + 1070/1080 nie wiem jak z zasilaczem ale 500w to sporo i do 1070 na pewno pociągnie ładnie.

 

i ramy kupuj w dual channel czyli po 2 kostki np 2x4gb bo lepiej sobie obecnie radzą od ramów jednokostkowych.

Ok, jeszcze jedno, wszystkie karty o których pisałeś są już out of stock. Jest sens kupować coś takiego? https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx1050-oc-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-gv-n1050oc-2gd-975580/?reviews_page=3 niestety tylko 2 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powyżej 1060 do 8100 będzie za mocne, więc będziesz zmuszony wymienić również CPU w przyszłości. Dorzuć do budżetu 500zł i masz spokój na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2gb karta jest bez sensu to jest za mało na dzisiejsze gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...