Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość in3noxxx

Naprawianie staruszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość in3noxxx

Witam, jak w temacie chciałbym naprawić stary komputer, który nie jest jakiś przesadnie słaby jak na kilka lat. Chciałbym go naprawić gdyż nie mam jeszcze środków na nowy komputer który pewnie będę kupował za około rok, a że lubię sobie pograć to chciałbym mieć jakąś maszynkę do grania. Nie gram w jakoś bardzo wymagające gry bo tylko: CS:GO i LoL więc nie muszę w niego ładować nie wiadomo ile pieniędzy. Ale do rzeczy z starej konfiguracji mam:

 

Obudowa - Tracer Xeno TRO-790

Karta graficzna - Gigabyte Radeon HD7770 1024MB rev. 2.0

Dysk - Hitachi HDT725050VLA380

Napęd optyczny - DVD Writer Model SH-S203

Cyztnik kart - Multi-Card Reader/Writer Model: MRW 620

 

I wydaje mi się że do nowostarego komputera może być. Wiec potrzebuję Procesor, Płytę główną, Zasilacz, Pamięci RAM i Zasilacz. Na ten upgrade mam 600 zł. I tak wiem że to nie za wiele, więc chciałbym aby jeśli to możliwe aby wybierać części jak najwydajniejsze i oczywiście mogą być używane. Prosiłbym również abyście mi wysyłali oferty lub aukcje na różnych serwisach aukcyjnych. I jeszcze jedno, chciałbym aby na płycie jeżeli jest to możliwe był jedne wolny slot PCI. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 2400 kupisz ponizej 200zl, plyta najtansze oemy okolo 100zl. Ram ddr3 2x4gb 1333mhz i zasilacz fortron lub jakis chieftec za te 50zl 350w ci wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość in3noxxx

Xeony też są fajne jako baza pod tani komputer do gier. Za 90zl masz wydajnosc wielordzeniową procesora G4560 a jak podkręcisz to nawet więcej.

 

Przyklad:

 

Xeon e5450 + 8GB DDR3 + plyta - 427zł

http://allegro.pl/fujitsu-xeon-e5450-775-8gb-ddr3-cooler-i7092787097.html

 

Pentium G4560 + 8GB DDR4 + plyta ok 850zł (wg cennika eMAG)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość in3noxxx

A która z tych ofert jest jeszcze godna kupienia, bo ta i5 4440 już nieaktualna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ma być dostawa tych OEMówek pod socket 1155 dla jednej z firm na allegro, kiedy dokładnie nie wiem. Mowa o MS7728, na którym ten Radeon bez majstrowania chyba nie odpali.

Za 600zl kupisz i5 2400, plyte za 200 i tak samo pamięci, też 200. Do zasilacza będziesz musiał dołożyć. Chyba że wyrwiesz jakaś i5 2320 np. za mniej niż 150 wtedy zmieścisz się w cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 4440 z płytą z OLX, to musiał być niezły wałek. Nie dajcie się ludzie nabierać na coś takiego. Nie dziwi mnie że oferta już nieaktualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeony też są fajne jako baza pod tani komputer do gier. Za 90zl masz wydajnosc wielordzeniową procesora G4560 a jak podkręcisz to nawet więcej.

 

Przyklad:

 

Xeon e5450 + 8GB DDR3 + plyta - 427zł

http://allegro.pl/fujitsu-xeon-e5450-775-8gb-ddr3-cooler-i7092787097.html

 

Pentium G4560 + 8GB DDR4 + plyta ok 850zł (wg cennika eMAG)

 

I zero możliwości rozbudowy.. rzeczywiście okazja życia.

Bierz coś typu i5 2400 + tanie mobo. W przyszłości sobie wsadzisz i7 2600 , i możesz zawsze wsadzić 16GB ramu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość in3noxxx

Proszę o zamkniecie tematu gdyż samego komputera już nie będę naprawiał, ponieważ udało mi się sprzedać laptop i teraz będę kupował przejściowy tani komputer z używanych części. I pojawi się nowy temat właśnie z tym związany :) I dziękuję wszystkim osobom które udzieliły mi pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...