Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DżejkoB123

Doradzenie z kartą graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie otóż posiadam płytę główną: ASUS M4N68T-M-LE-V2 oraz procesor: AMD Phenom II X4 840 i chciałbym zapytać jaką kartę graficzną kupić posiadam obecnie: AMD HD 5670 i mam w zamiarze tą kartę wymienić na lepszą oraz dokupić kolejne 4gb ram by posiadać 8 gb.

Prosiłbym o doradzenie jaką kartę graficzna oraz ewentualnie co jeszcze wymienić by poprawić osiągi w nowszych grach typu gta V itd.

Zasilacz: Hedy 400w

Dziękuje i pozdrawiam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo słaby procesor. Tutaj nawet dzisiejsze 1030GT będą się dusić. Według mnie nie opłaca się wymieniać. Lepiej zbierać na całkiem nowy komputer.

 

Na siłę możesz nie wiem, 560Ti czy GTX650 kupić. Z AMD 6770 lub 7770, ale ten drugi na pewno bedzie ograniczany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim budżetem dysponujesz?

Kompletny maks, a nawet zanadto, to GTX 1050, ale można by pomyśleć o GTX 750 Ti pod OC, i zaoszczędzone pieniądze może jakoś zainwestować w wymianę platformy, choć to raptem 150 zł (500 vs 350)

 

Ten CPU radzi sobie w okolicach

i3-3225/QX9770+ także tragedii znowuż nie ma imho.

 

Można by też zostać przy kręconej 750 ti na tym CPU, i będzie to bardziej zgrany duet, a pieniądze powoli odkładać na wymianę platformy, może kiedyś wraz z kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słaby procesor. Tutaj nawet dzisiejsze 1030GT będą się dusić. Według mnie nie opłaca się wymieniać. Lepiej zbierać na całkiem nowy komputer.

 

Na siłę możesz nie wiem, 560Ti czy GTX650 kupić. Z AMD 6770 lub 7770, ale ten drugi na pewno bedzie ograniczany

 

a jakbym zmienił procesor i karte a ram 4gb zostawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli:-)

Ile jesteś stanie wydać na kartę graficzną? Jaki masz monitor?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli:-)

Ile jesteś stanie wydać na kartę graficzną? Jaki masz monitor?

 

500 zl na karte wchodzą w grę też używane karty nie muszą być nowe

 

Jakim budżetem dysponujesz?

Kompletny maks, a nawet zanadto, to GTX 1050, ale można by pomyśleć o GTX 750 Ti pod OC, i zaoszczędzone pieniądze może jakoś zainwestować w wymianę platformy, choć to raptem 150 zł (500 vs 350)

 

Ten CPU radzi sobie w okolicach

i3-3225/QX9770+ także tragedii znowuż nie ma imho.

 

Można by też zostać przy kręconej 750 ti na tym CPU, i będzie to bardziej zgrany duet, a pieniądze powoli odkładać na wymianę platformy, może kiedyś wraz z kartą.

 

Dzięki i ten procesor i3 podejdzie pod moją płytę bo jestem nie ogarnięty w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim budżetem dysponujesz?

Kompletny maks, a nawet zanadto, to GTX 1050, ale można by pomyśleć o GTX 750 Ti pod OC, i zaoszczędzone pieniądze może jakoś zainwestować w wymianę platformy, choć to raptem 150 zł (500 vs 350)

 

Ten CPU radzi sobie w okolicach

i3-3225/QX9770+ także tragedii znowuż nie ma imho.

 

Można by też zostać przy kręconej 750 ti na tym CPU, i będzie to bardziej zgrany duet, a pieniądze powoli odkładać na wymianę platformy, może kiedyś wraz z kartą.

PII X4 840 nie ma startu do i3 3225, nawet od i3 2100 jest zauwazalnie slabszy.

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/cpu2013/def/bf3_1920.png

 

do autora, nic mocniejszego od GTX750Ti/1030 bym tu nie wkładał a nawet te karty by pewnie czasami ograniczyl ten procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak, w grach z gorszym multi core jest faktycznie słabsza wydajność. Cóż, wyniki z Crysis 3 takie są.

W BF3 będzie to ~Quad 2.6.

@DżejkoB123 To były tylko CPU które mają podobne wyniki w Crysis 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom II X4 840 to Phenom II 955 bez L3 cache, myślę, że ogarnie GT 1030.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A to L3 nie daje Phenomowi kopa? Jak nówka to tylko 1030, fakt, ale ja bym skłaniał się kupić coś słabszego i nie płacić 300-400zł za kartę która czasem możne być ograniczana.

 

Do tego procka 150-200zł na kartę można wydać.

 

Do tej płyty głównej żadnego procesora lepszego nie dokupisz, bo ma słabą sekcję zasilania i nawet jak bios pozwala na obsługę Phenomów, to nalezy szukać max z TDP 90 czy 95. Wielkiej różnicy nie będzie, kasa w błoto.

 

Także albo sprzedasz to co masz, albo kupuj kartę do 200zł.

 

7770 za 130zł można kupić

https://www.olx.pl/oferta/sapphire-hd-7770-CID99-IDrjxYF.html#42b330807e

 

Za 150 560Ti, która od 750Ti tak bardzo wiele nie bedzie odbiegać na tym zestawie, a cena 2x mniejsza

 

https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-560-ti-CID99-IDr1huH.html#54ccadaca2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, 560 Ti to strata pieniędzy, GT 1030 będzie odpowiedni i dużo szybszy.

Phenom II z L3 cache jest o jakieś 15% szybszy, mniej więcej o tyle, o ile GTX 750 Ti jest szybszy od GT 1030.

gry.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bez przesady, 560 Ti to strata pieniędzy, GT 1030 będzie odpowiedni i dużo szybszy.

Phenom II z L3 cache jest o jakieś 15% szybszy, mniej więcej o tyle, o ile GTX 750 Ti jest szybszy od GT 1030.

gry.png

 

Na jakiej podstawie sądzisz że 1030 będzie sporo szybszy niż 560Ti? Jakiś czas temu widziałem testy porownujace 750Ti do 560Ti i różnica nie wynosiła więcej niż 20%... czyli tyle ile brakuje 1030 do 750Ti. Cena za to 2x mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest najbardziej zły pomysł z tą 560 Ti, zakładając że to będzie przejściowo, i dozbiera sobie szybciej do lepszej karty i platformy.

No i jak 1GB komuś nie będzie wybitne przeszkadzać.

Tylko to też jest ryzykowna karta na dobrą sprawę. One padają, dużo żre prądu.

HD7770 jest słabsza, ale pewniejsza.

Jeszcze ew. jest GTX 650 Ti ciut szybszy.

Z jeszcze tańszych, przejściowo jest jeszcze GTX 460, też z bardziej tych ryzykownych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletne padło, nie bierz. 560 Ti tak samo, stara i niepewna grafa, 1030 gt wydaje się najrozsądniejszym wyborem, przy okazji porozglądaj sie za jakimś zasilaczem, może być nawet używany byle renomowanej firmy, to co masz aktualnie będzie chodzić ale nigdy nic nie wiadomo, możesz mieć kiedyś niemiłą niespodziankę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie sądzisz że 1030 będzie sporo szybszy niż 560Ti? Jakiś czas temu widziałem testy porownujace 750Ti do 560Ti i różnica nie wynosiła więcej niż 20%... czyli tyle ile brakuje 1030 do 750Ti. Cena za to 2x mniejsza.

560Ti to jest już prehistoria, obecnie nawet HD7770 jest lepszy. GTX750Ti w nowszych grach jest porównywalny do GTX580 (czasami troche gorszy, czasami troche lepszy) pokaż mi 560Ti w tym zestawieniu..

A zotac gt730 4gb

karta syf, nie warto jej kupowac. od AMD najlepiej nie schodz ponizej serii 7xxx a od nvidii ponizej 6xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

560Ti to jest już prehistoria, obecnie nawet HD7770 jest lepszy. GTX750Ti w nowszych grach jest porównywalny do GTX580 (czasami troche gorszy, czasami troche lepszy) pokaż mi 560Ti w tym zestawieniu..

 

Podaj ten test w którym udało Ci sie znalezc porownanie 580 do 750. Ja nie moge znalezc tego 560 do 750, ale pamietam. Czasem roznice 5%, czasem 20%. Nei wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Patrzcie tu

 

pod LGA775 nie pakuje się tak mocnych kart , tutaj taki Phenom II x4 OC-nięty do 4.0GHz nie pozwala w pełni rozwinąć skrzydeł tej karcie 560Ti - http://maxforces.com...#38;rowstart=14 , a co dopiero Q6600 3.2GHz , trzeba pamiętać że stery nvidii mają spory narzut na cpu , czego nvidia do tej pory nie poprawiła i już nie poprawi , można przeczytać o tym na oficjalnym forum nvidii

 

Szkoda, że link nie działa

http://maxforces.com/articles.php?article_id=60&rowstart=14

 

Jeśli Phenom 4Ghz (mam go) nie pozwala rozwinąć skrzydeł 560Ti, to w sumie zgadza się to z moim doświadczeniem. Czasami 750Ti też bylo ograniczane, ale rzadko

 

UP. No i spoko. 560Ti masz kilka fps mniej, czasem kilkanaście. Cena 2x mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprzedać proca, wziąć np hd 7850 2gb i kupić phenoma x6 albo dozbierać i od razu brać gtx 1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mialem ta plyte glowna, Phenom x4 125 TDP nie pracował poprawnie na niej i sekcja sie grzała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...