Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kapucynałke

Czy widzicie na filmach migające krawędzie?

Rekomendowane odpowiedzi

DSR 0% nie rozmydla obrazu, wyostrza go i poprawia krawędzie. Użyjcie chociażby skalowania w GTA V(w zaawansowanych) i sprawdźcie tam jak zmienia się obraz.

 

Filtr Gaussian'a jest domyślnie ustawiony na bodajże 33% w sterach nvidii, jak nie chcecie rozmycia to na 0%.

 

Problem z kropkami na texturach to problemy rodzaju zastosowanych metod wygładzania w określonej grze. Jeśli gra obsługuje TSAA to wam zniweluje problem praktycznie całkowicie, ale kosztem rozmycia obrazu jak np. w DOOM czy RE7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak "pass" dojdzie do 100% to na dole pokazuje się "Pass complete, no errors" - czyli jest ok, albo pokazuje X errorów - wtedy wskazuje to na problem z pamięcią RAM. Dalej test leci od nowa - więc klikasz po prostu ESC i się wyłącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc pozostaje rozwiązanie kwestii CPU. Jeżeli CPU bierze większy udział w tworzeniu grafiki i może spowodować pojawienie się tych "kropek"/migania obiektów/krawędzi no to wtedy trzeba testować procka. Czytałem też, że może to być wina przegrzewającego się chipsetu, aczkolwiek wątpie, bo w moim przypadku temperatury są w normie.

 

Ostatnim rozwiązaniem będzie po prostu problem gier i nasze przewrażliwienie.

 

edit: Odpaliłem Intel Diagnostic Tool ale przeszedł cały test pomyślnie, podkręcałeś tą swoją i5? Może sobie poprzypalaliśmy rdzenie w prockach i wychodzą takie rewelacje xD (żarcik oczywiście) nie wiem, chyba taki urok tych gier i ze sprzętem nie ma żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.2ghz jedyne co to zmieniłem taktowanie z 3.8 na 4.2 poza tym nic.

 

na starym jest to samo a temperatury raczej w normie w grach pod obciązeniem proc nie wbija ponad 70 jakieś 60-65 w zaleznośći od rdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem niestety dalej jest, wyjmowanie karty z PCI-E i reinstall sterowników na różne wersje też nic nie pomógł.

 

W zależności od gry natężenie wzrasta np w takim wiesiu 3 jest ale da się to trochę tolerować a dla odmiany w takim dishonored 2 jak nie dam txaa na maxa to wszystko dosłownie fruwa, każda krawędź.

 

A z drugiej strony txaa za mocno obciąża komp. Jednakże TXAA to tylko maskuje problem i to ze skutecznością 30%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmień Windę może testowo na 7 lub 8 jak masz 10. Możesz zacząć od 7.

Zrób backup sobie żeby móc spokojnie przywrócić system.

Masz triala, albo możesz migrować dowolnie ze swoim kluczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem na 7. Też to robiłem tylko bez backupa :E

 

coś czuję że będę musiał o serwis zaczepić jakiś w wawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tutaj to już granice możliwości, w tej grze mam chyba prawie najgorsze migawy na całym kompie.

 

To jakoś dziwnie wygląda jakby w danych grach twórcy wykorzystywali do tworzenia jakiś proces graficzny czy coś co wzmożenie obnaża ten problem który u mnie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety każdy specjalista powie, że taki urok gier. Miałem okazję sprawdzić kilka tytułów na komputerze znajomego i jest dokładnie tak samo. Jeżeli już gdzieś się doszukiwać problemu to tylko i wyłącznie w sterownikach. Cóż... trzeba się z tym pogodzić i grać dalej :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe czy jakieś stare stery byłyby wolne od tego problemu.

 

Zasadniczo można się powołać na https://downloadcenter.intel.com/download/19792/Intel-Processor-Diagnostic-Tool przy wykluczeniu ostatecznym CPU w tym problemie, i jak faktycznie Twojej karty nie ma w sklepach, to dadzą Ci najwyżej lepszą którą mają, i na tym polega zysk z całej akcji. A czy jest sens się pakować samemu w serwisy... Gorzej jak oddadzą kartę że niby nic jej nie jest. Można też się powoływać na odpowiedzi z supportu. Można też poczytać jak rozpatrywano już wcześniej reklamacje pod tym kątem, bo zapewne ktoś już oddawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morele :E

pytałem jednego moderatora z forum czy może się orientuje coś na ten temat i tyle się dowiedziałem

 

"To proste : Tekstury z miejscem odbicia światła (tj. najjaśniejsze fragmenty), są mniejsze od jednego piksela na Twoim monitorze. Dlatego raz są wyświetlane (trafiają w piksel monitora), a raz nie (są między dwoma pikselami).

 

Spróbuj włączyć DSR (masz kartę NV ?) i ustawić wyższą rozdzielczość niż natywna monitora, ewentualnie zmniejsz rozdzielczość na nie natywną i zobacz czy wciąż będą "migać".

 

Aby było jasne : TO NIE SĄ artefakty, ani błędy w wyświetlaniu.

Jest to ograniczenie fizyczne monitora który ma ograniczoną ilość pikseli (oraz potrafi odtworzyć duży kontrast między najjaśniejszym i najciemniejszym pikselem)."

 

poradził właśnie podobnie do ciebie głównie ustawić DSR.

 

Tylko cały czas mam ten problem że u mnie to wszystko strasznie miga i w każdej grze.

 

Kolega dla odmiany który kompletnie nic W PC nie robił ma monitor w tej samej rozdziałce i tej samej firmy 1920x1080

 

i takie miganie jak u mnie lekko występuje w jednej grze. - jednej

 

też u was czegoś takiego nie ma i to mnie zastanawia czemu ja tak mam skoro inni z forum tak nie mają.

 

w morele pewnie na netpunkcie powiedzą mi to samo że to normalne i albo przyjmą na gwarancję i zwrócą po tygodniu mówiąc że nie znaleziono problemu albo nie przyjmą wcale.

 

Nosz k.... :E

 

 

@deton poza tym ja za kartę dałem 1369zł.. prędzej korekta faktury niż druga karta a tym bardziej lepsza - to nie evga że rozsyłają inną na stanie jak mają morele patrząc na cenę postanowi od razu dać kase i sprzedać na outlecie za jakieś 1700zł z dopiskiem "lekko używana" bo wtedy im się to bardziej opłaci niż wysyłać do gigabyte.

a w koparce to i tak nikomu by miganie tekstur nie przeszkadzało :F

 

https://imgur.com/a/9jWBc test zdany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to wina sprzętu i odsyłanie jakiegokolwiek podzespołu na serwis to bezsensowne posunięcie. RAM masz w porządku, procesor w porządku, a sama karta graficzna nie może powodować takiego problemu. Monitor też nie jest problemem, pewnie jakaś kolosalna rozdzielczość niweluje ten problem, bo teraz gry są tworzone właśnie pod większe rozdziałki. Jeżeli już na siłę się czegoś czepiać to pozostaje zasilacz, który może dawać złe napięcia, ale przecież bądźmy poważni... Ja sprawdziłem już cały sprzęt i wszystko jest OK.

Mój procek z Intel Diagnostic: https://i.imgur.com/BVgw2Oy.png

 

U ciebie też wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie gryzie xD

Jak masz jakiegoś kumpla, który ma podobnej jakości sprzęt to sprawdź u niego i zobaczysz, że będzie tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Miałem okazję sprawdzić kilka tytułów na komputerze znajomego i jest dokładnie tak samo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy karty (Kapucynałke - 1060, Twoja i znajomego) to Pascale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety każdy specjalista powie, że taki urok gier. Miałem okazję sprawdzić kilka tytułów na komputerze znajomego i jest dokładnie tak samo. Jeżeli już gdzieś się doszukiwać problemu to tylko i wyłącznie w sterownikach. Cóż... trzeba się z tym pogodzić i grać dalej :cool:

Tak sterowniki odpowiadają za aliasing w grach szczerbaty.gif Jeżeli gra ma wsparcie MSAA to próbować zastąpić MSAA na SGSSAA w nvinspectorze, jeżeli zabangla to gra będzie o niebo lepiej wygładzona.

 

Jak kogoś gryzie aliasing w grach to czas zakupić monitor 23cale 3840x2160, mniejszych chyba nie ma wink.gif Rozdzielczość i wyższe PPI zrobią swoje, aliasing będzie znacznie mniej widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta to MSI GTX 1070 Gaming X a znajomy ma Gigabyte GTX 1070 Ti

 

I tak - niekiedy sterowniki potrafią namieszać w grach i spowodować przeróżne problemy. W tym wypadku - nie jest to problem sprzętu.

 

Kolega @Kapucynałke oprócz migotania, pisał, że ma problem z kropkami na teksturach: https://i.imgur.com/zgfPj8r.jpg

 

Ja też to mam i dodatkowo u mnie jak i u znajomego na takich samych ustawieniach w GTA V pojawia się coś takiego: https://i.imgur.com/ruAp9kQ.png

Znajomy też ma kropki i też ma problem z migotaniem.

 

Podsumowując: jednym to się rzuca w oczy, innym nie. Ale nie jest to problem sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma tą samą kartę co veex, gtx 1070 msi gaming X

 

 

 

biere radełona w przyszłości jak nic :E

 

@up aliasing.. zobacz sobie na googlach jagged/flickering edges in games i zobaczysz sterte tematów o tym dziadostwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mieszasz pojęcia do likwidacji mory służy mipmapping, ale w momencie kiedy zaczynasz używać mipmappingu powstaje aliasing. Do redukcji aliasingu na texturach powstałego podczas mipmappingu służy filtrowanie textur.

 

Efektem ubocznym optymalizacji na filtrowaniu anizotropowym jest shimmering. Jeżeli shimmering w danym tytule jest widoczny należy wbić jakość textur na maxa, co z automatu wymusi wyłączenie wszystkich optymalizacji na AF.

 

W przypadku radeonów nie ma takiej możliwości, agresywna optymalizacja AF jest potrzebna ze względu na mniej wydajne TMU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co OP. W każdej jednej grze krawędzie falują. Co ciekawe falują nawet na youtubie jak odtwarzam w tym małym okienku a nie na pełen ekran. Co za badziewie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...