Skocz do zawartości
Demi196

Kursy szkolenia które warto mieć.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie do forumowiczów. Jakie kursy, szkolenia, uprawnienia polecacie, które warto nabyć? UDT, operator koparki... Chodzi mi o zdanie osób który, uprawnienia pomogły znaleźć prace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie do forumowiczów. Jakie kursy, szkolenia, uprawnienia polecacie, które warto nabyć? UDT, operator koparki... Chodzi mi o zdanie osób który, uprawnienia pomogły znaleźć prace.

Jeśli nie masz jeszcze jakiegoś "fachu" w ręku to zrób kurs spawacza 135 lub 141 koniecznie udet lub tuv. Pracy dużo od ręki nawet dla początkujących. Tylko omijaj tzw firmy krzak kilku osobowe bo szkoda czasu i nerwów na zarobki 12zł netto/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam żadnego fachu i chciałbym zrobić jakiś kurs który pozwoliłby mi znaleźć jakąś prace na początek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to i bez fachu znajdziesz bez problemu prace, chcesz zarabiac wiecej to wtedy odpowiednie uprawnienia sie przydadza - wszystko zalezy co chcesz robic, nie ma sensu wydawac $ na szkolenia i uprawnienia z ktorych nigdy nie skorzystasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam żadnego fachu i chciałbym zrobić jakiś kurs który pozwoliłby mi znaleźć jakąś prace na początek..

Więc najpierw celuj w udet mag135. Koszt ok 5kzł. Ale jak nie masz lewych rąk praca pewna w ciągu tygodnia.

 

Właśnie nie mam żadnego fachu i chciałbym zrobić jakiś kurs który pozwoliłby mi znaleźć jakąś prace na początek..

Więc najpierw celuj w udet mag135. Koszt ok 5kzł. Ale jak nie masz lewych rąk praca pewna w ciągu tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad kursem na koparko-ładowarki lub ładowarki teleskopowe ale niestety pracy dużo tylko wymagają min. rocznego doświadczenia. W jaki sposób to roczne doświadczenie zdobyć skoro nie chcą przyjąć do pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad kursem na koparko-ładowarki lub ładowarki teleskopowe ale niestety pracy dużo tylko wymagają min. rocznego doświadczenia. W jaki sposób to roczne doświadczenie zdobyć skoro nie chcą przyjąć do pracy?

Tylko tak piszą bo może ktoś taki się trafi. Deficyt pracowników jest tak duży, że na ten moment jest bardzo łatwo o pracę. Łatwiej już nie będzie.

Edytowane przez radus19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nad tym się zastanawiałem. ofert pracy jest od groma a ludzi z doświadczeniem nie wiele. wybiore się csz i zapytam jakie kursy tam maja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem tez nad szkołą policealna, kierunek bhp albo technik usług pocztowych i finansowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem tez nad szkołą policealna, kierunek bhp albo technik usług pocztowych i finansowych

Czy można wiedzieć ile masz lat? Moim zdaniem jeśli masz ponad 22 daruj sobie te szkoły policealne z żenującym poziomem edukacji. Lubisz rzeczy techniczne masz do tego żyłkę? Jeśli tak idź w CNC, spawacza(UDET), spawalnictwo(UDET) etc, Mówię Ci poważnie za rok już tak łatwo z pracą być nie musi. Teraz masz szansę zdobyć trochę doświadczenia. Ps. podstawowe kursy spawacza sobie daruj idź w UDET lub TUV tam są normalne zarobki, konstrukcje, rurociągi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 22 lat. Tak tylko takie kursy są dosyć drogie, także musiałbym jeszcze coś odłożyć. Dobry kurs spawacza ok 5 tys, także to praktycznie tyle samo co kategoria C z kartą i kwalifikacją... Muszę to jeszcze poważnie przemyśleć ewt. koparko ładowarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 22 lat. Tak tylko takie kursy są dosyć drogie, także musiałbym jeszcze coś odłożyć. Dobry kurs spawacza ok 5 tys, także to praktycznie tyle samo co kategoria C z kartą i kwalifikacją... Muszę to jeszcze poważnie przemyśleć ewt. koparko ładowarki.

Znajdź byle jaką prace na budowie, odłóż troche grosza i rób kurs w tym co Cie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy z urzędu pracy nie było czegoś takiego, że jak jakiś pracodawca potwierdzi, że zatrudni Cię po zrobieniu kursu, to ten kurs sponsorują. Zadzwoń i popytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prace na razie mam, słabo płatną ale jest. Trochę odłożyłem, jeszcze trochę odłoże i zaczne coś zmieniać w życiu.. CNC lub kursy spawalnicze..

Edytowane przez Demi196

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to i bez fachu znajdziesz bez problemu prace, chcesz zarabiac wiecej to wtedy odpowiednie uprawnienia sie przydadza - wszystko zalezy co chcesz robic, nie ma sensu wydawac $ na szkolenia i uprawnienia z ktorych nigdy nie skorzystasz ;)

jest sens, bez zawodu bedzie zapierdalał fizycznie na magazynie czy produkcji za minimalna krajowa, majac kurs np takiego spawacza czy kierowca C można całkiem dobrze zarobić

Prace na razie mam, słabo płatną ale jest. Trochę odłożyłem, jeszcze trochę odłoże i zaczne coś zmieniać w życiu.. CNC lub kursy spawalnicze..

poczytał bym wiecej o tym spawalnictwie bo gdzies mi sie obiło o uszy ze to wprawdzie praca dobrze płatna ale z minusami, toksyczne opary i wzrok pada po 50, moze tylko plotki od takich co mieli bhp w dupie ale warto się zorientować

Edytowane przez maryn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 22 lat. Tak tylko takie kursy są dosyć drogie, także musiałbym jeszcze coś odłożyć. Dobry kurs spawacza ok 5 tys, także to praktycznie tyle samo co kategoria C z kartą i kwalifikacją... Muszę to jeszcze poważnie przemyśleć ewt. koparko ładowarki.

 

Ja bym wybrał kategorie C, jeśli się naprawdę do tego nadajesz. Tylko musisz mieć świadomość jak ta praca wygląda, wcale nie tak dobra stawka za godzinne nadrabia się czasem pracy i ciągłe jesteś po za domem, sam. Druga sprawa to czy jesteś dobrym kierowcą, czy będziesz się potrafił skoncentrować długie godziny za kierownicą. Najlepiej jakbyś poradził kto pracuje jako kierowca i poważnie to przemyślał.

Ja np. do takiej pracy bym się nie nadawał, wiec się nawet nie zastanawiam nad takim kursem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadacie na temat prawie sprzed 2 lat, bo jakiś spamer go odgrzebał :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...