Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

greenhunter911

GTX690 w 2018roku

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, jestem nowym użytkownikiem forum więc witam wszystkich :) W erze Bitcoina i nienormalnie nowych drogich kart chciałem przypomnieć starego gtx690. Szukam karty graficznej, która pociągnie Wiedźmina 3 na uber w rozdzielczości full hd 1920 x 1080.

Czy ta karta da radę? Myślałęm jeszcze nad gtx 970 lub 1060 (absurdalnie drogi), lecz wszędzie gtx690 okazuje się być lepszy od gtx970 mimo wieku. Jak z tym jest opłaca się teraz kupować tą kartę za 700-800zł ?? Gtx 970 kosztuje używany jakieś 900zł. A 1060 jakieś 1400zł (3gb) teraz to minimum. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym dorzucał do 970. nie ma sensu pakowac się w dwurdzeniowe karty bo sli/cf to zawsze wylgęrania kłoptów. lepiej jedną mocniejszą. chocbyt dlatego ze nie wszystkie gry obsługują sli a wtedy masz moc pojedynczego gtx 680 i się tylko wściekasz że zapłaciłeś pełną cenę za połowę wydajności.

 

no i muszę Cei zamrtwić ale do uber w 1080p potrzeba przynajmniej gtx 1070 aby mieć te stałe 50-70 klatek (w zaleznosci od miejsca testowego). żeby sie bawić w hairworks przydałoby się 1080.

i jeśli chodzi o konkretnie wiedźmina 3 to stare karty radzą sobie gorzej. ta gra bardoz chętnie korzysta z tesselacji więc premiowane są generacje Maxwell i Pascal. 680 dostaje wtedy w czambo od teoretycznie znacznie słabszego 960.

dodatkowo 690 żre prąd jak smok więc w skali roku możesz być okrągłą sumkę w plecy.

970 albo 980 to jedyne rozsądne opcje.

 

też miałem okres fascynacji sli/cf ale potem doświadczyłem teog na własnej skórze. wolę 1 teoretycznie gorszą kartę niż dwie teoretycznie dające większą moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jestem nowym użytkownikiem forum więc witam wszystkich :) W erze Bitcoina i nienormalnie nowych drogich kart chciałem przypomnieć starego gtx690. Szukam karty graficznej, która pociągnie Wiedźmina 3 na uber w rozdzielczości full hd 1920 x 1080.

Czy ta karta da radę? Myślałęm jeszcze nad gtx 970 lub 1060 (absurdalnie drogi), lecz wszędzie gtx690 okazuje się być lepszy od gtx970 mimo wieku. Jak z tym jest opłaca się teraz kupować tą kartę za 700-800zł ?? Gtx 970 kosztuje używany jakieś 900zł. A 1060 jakieś 1400zł (3gb) teraz to minimum. Pozdrawiam.

kanapke 690 za 700-800 sobie odpuść bo to jest staroć, ma mało VRAM'u i wymaga sporej elektrowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku karta podwyższonego ryzyka z uwagi na pobór mocy.

Mogą padać po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Dalej szukam i porównuje. Oglądam filmiki na Yt. Wiesiek 3 obsługuje SLI. To głównie starsze tytuły nie obsługują tej technologi. A do o starszych gier nie potrzebna mocna grafa. Problem sam się rozwiązuje. Jak z wiarygodnością tej strony?

 

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/geforce-gtx-690-vs-zotac-geforce-gtx-970-amp-omega

 

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/geforce-gtx-690-vs-geforce-gtx-980

 

Wstawiam dwa porównania z gtx 970 i gtx 980

 

W Metro LL i BF4 gtx 690 ma lepszy wynik od 980, jest to zastanawiające i chyba do tej karty jej bliżej

 

PS: Miałem upatrzoną Gtx 980Ti lecz gościu z olx zniknął z kartą i połową mojej kasy. Dlatego szukam teraz słabszej. Życie, ale byłem kompletnym debilem wpłacając zaliczke przez olx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie kupuje się kart na olx, po drugie nie kupuje się starych kart i to na dodatek tak prądożernych jak 690... bo możesz się nią nacieszyć tydzien i kasa w bloto. Ogólnie wszystkie twoje pomysły z tego co piszesz to jest strata pieniędzy i nerwów. Karta graficzna to nie procesor to jest loteria najlepiej poczekać i kupić kartę z jakąś sensowną gwarancją. Ogólnie to nie patrz na wykresiki zawsze jest mieć lepiej jedną mocną karte niż SLi/crossfire czy tego typu kanapkę jak 690.

 

PS gdzie 690 do GTX 980... w każdym tym bardziej nowszym tytule 980 zmiażdży 690.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To głównie starsze tytuły nie obsługują tej technologi

Otóż nie

https://babeltechreviews.com/gtx-1080-ti-sli-performance-25-games/3/

Jak gra nie wspiera SLI to masz najczęściej mniej klatek niż na jednej karcie, poza tym nie masz odpowiedniej platformy a 690 pobiera mnóstwo prądu

 

W skrócie: nie warto, szukaj 970 albo 980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: Miałem upatrzoną Gtx 980Ti lecz gościu z olx zniknął z kartą i połową mojej kasy. Dlatego szukam teraz słabszej. Życie, ale byłem kompletnym debilem wpłacając zaliczke przez olx

 

zgłosiłeś to na policję, mam nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, kasy i tak nie odzyskam

 

z takim podejściem...

 

to może chcesz kupić jeszcze ze 3 sztuki?

 

swoją drogą jak mozna taką kasę w ciemno przelewać :D:D: ?

 

 

 

 

- przez takich ludzi oszuści czują się bezkarni.

wydruki z konta i ustaleń i na komendę!

 

nawet jak kasy nie odzyskasz to nie sprawi u Ciebie uśmiechu, że np. gościa posadzą na 2-3 lata :)?

 

do zgłoszenia - paragraf oszustwo finansowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takim podejściem...

 

to może chcesz kupić jeszcze ze 3 sztuki?

 

swoją drogą jak mozna taką kasę w ciemno przelewać :D:D: ?

 

 

 

 

- przez takich ludzi oszuści czują się bezkarni.

wydruki z konta i ustaleń i na komendę!

 

nawet jak kasy nie odzyskasz to nie sprawi u Ciebie uśmiechu, że np. gościa posadzą na 2-3 lata :)?

 

do zgłoszenia - paragraf oszustwo finansowe

W tym kraju za takie coś to co najwyżej może dostać ulice do pozamiatania miotłą z gałęzi brzozy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju za takie coś to co najwyżej może dostać ulice do pozamiatania miotłą z gałęzi brzozy :D

bzdury piszesz, znam wiele spraw gdzie walek byl na nie duza kase poczawszy np od 300zl. i zawsze sprawa byla rozwiazana. takich oszustow to oni namierzaja raz dwa, nie wiem skad sie biora takie mity ze policja nic nie zrobi. zglaszasz oszustwo, pokazuje korespondencje, nr konta i dzialaja. ale jak kazdy tak bedzie plazem puszczal to bedzie jak bedzie. pamietajcie w internecie nikt nie jest anominowy, nawet jak skasuje konto na olx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, kasy i tak nie odzyskam

 

No tak, po co zgłaszać przestępstwa, dajmy złodziejom wolną rękę, niech sobie kradną na zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, kasy i tak nie odzyskam

 

Zgłoś na komendę. Gościa znajdą bez problemu:) Ze zwrotem kasy może być różnie. Raczej przepadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wole tani boczek :) Co do platformy mam zailacz 700w jeśli o to chodzi, proc i7 3770. Więc myśle, że będzie ok z każdą wyżej wymienioną kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo to, że jest na nim napisane "700w" nic nie oznacza... ale i tak nie o to chodziwink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić nowe GPU niż babcie :) Bo gorące babcie wcale nie są fajne, nigdy nie wiadomo kiedy zejdą na zawał.. Szczególnie te co mają dwa serca i dwa razy większą szansę na krzyżyk.

 

Straciłeś już połowę 980TI. Za chwilę stracisz całą 690 :D

 

Serio musisz kupić coś w przystępnej cenie? 1050TI na przeczekanie. Odsprzedasz to bez straty jak uzbierasz na lepsze GPU i wtedy zmienisz. Wieśiek z UBER będzie musiał poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sam już nie wiem... Więc dla kogo jest gtx 690 w dniu dzisiejszym? Skoro totalnie się nie opłaca. Nadaje się tylko na szrot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla frajerów i ryzykantów. :E

 

 

Bez urazy oczywiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sam już nie wiem... Więc dla kogo jest gtx 690 w dniu dzisiejszym? Skoro totalnie się nie opłaca. Nadaje się tylko na szrot?

Nawet do kopania nie nadaje się szczerbaty.gif, co najwyżej do grania w tytuły sprzed kilku lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł mi GTX680, wersja 4GB, i jestem w kropce patrząc na ceny nowych kart :kwasny: Myślałem początkowo o GTX1060 6GB, bo więcej i tak mi nie potrzeba ale jak mam dać za kartę z tej półki wydajnościowej 1600zł albo więcej no to przesada :E :E :E

Gram zazwyczaj w starsze produkcje SP, wyjątkiem jest Path of Exile i na nim najbardziej mi zależy. Jak taki GTX1050 wypada w tej grze w porównaniu z moją starą kartą? Bo to chyba jedyna dobra opcja na przeczekanie, bo cena nie wyrywa z papci...

Czy może coś z używek? Choć tutaj też ceny są zaporowe...

http://forum.pclab.pl/topic/1077928-NVIDIA-GeForce-GTX-10x0-1070-1080-Pascal/page__pid__14970007__st__24580entry14970007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem frajerem i ryzykantem bo kupiłem gtx 690. Może parę tych komentarzy znajduje uzasadnienie lecz reszta nigdy nie użytkowała gtx 690 w praktyce. Windows 7 faktycznie dusi Keplera, sprawdziłem, 2gb vram... ale Win 10 absolutnie nie. Dx 12, vram się sumuje. Wiesiek 50-65 stałych fps na uber full hd bez hair works. Przeważnie jest 58-60 klatek na sekunde, podając 50 uwzględniłem dolną granice, którą zauważyłem. Więcej mi nie trzeba, gra działa bardzo płynnie. Przy hairworks klatki spadają do ok 40-50. Na dowód wkleję tutaj filmik bo pewnie będzie, że wale ściemę. Do liczenia klatek używam Riva Tuner. Zobaczymy ile jeszcze przeżyje ta karta ale na pewno jest lepsza od gtx 970. Bez porównania, jedyny minus to prądożerność bo ok 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dx 12, vram się sumuje

 

Nie nie sumuje :) tzn. w osd pokazuje zsumowane, ale realnie to tak nie działa.

 

Z ciekawości zobaczę ten filmik z wydajnością i może porównamy do gtx 970.

 

Jesteś odważny, ja wybrałem 970, ale to już jakiś czas temu...

 

Niestety największe wady 690 to prądożerność/stuttering/mała ilość vram/wiek/tdp dlatego wybrałbym znowu 970 nawet gdybym miał dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...