Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość in3noxxx

Używany monitor do 1000 zł do CS:GO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość in3noxxx

Witam, jak w temacie poszukuję monitora do CS:GO do MAX 1000 zł, ale wiadomo im mniej tym lepiej :) Sam monitor chciałbym aby miął 24', 144Hz (lub więcej), 1s. Wiadomo żeby był jak najlepszy do CS:GO. I zdaję sobie sprawę że w tej cenie tylko monitor na TN bo by kupić VA to nie ma szans. Proszę o podawanie jakiś fajnych propozycji, bo sam myślałem na BenQ XL2411, ale może są jakieś ciekawsze. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba 1ms nie ma szans w żadnej cenie. To nie ten typ matrycy do CSa. Tysiak starczy na nowy monitor.

 

O BenQ zapomnij lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość in3noxxx

To jaki monitor byś polecił do 1000 zł do CS:GO? I jak coś to cena maksymalna i nie mam zamiaru jej przekroczyć a wolałbym kupić tańszy. A fajny monitor na VA to jak patrzyłem 1300 zł za nowy bo używanych nie idzie znaleźć a ja bym już chciał kupić :) I zdaję sobie sprawę że TN to ŚCIERWO ale no co jak nie ma fundusz to nic nie poradzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że TN to ścierwo a VA to Twoje marzenie do CSa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie znajdziesz nigdzie LG 24GM79 w ten cenie? :P Najlepsza TN-ka w tym pułapie, no i jest troszkę szybsza od VA, choć jeśli wolisz walory VA to ta różnica nie będzie Ci przeszkadzać, bo i świetnie się gra na CFG73, a poza csem czuć totalną różnice na korzyść VA :) kurde, jakbym miał pieniądze to bym Ci sprzedał mojego Samsunga, bo mi się nagle zachciało przesiadki na jakieś 27" qhd :E ale nie mam jak dopłacić, a co dopiero w miarę szybko zmodernizować kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość in3noxxx

A właśnie zapomniałem o pocziwym LG :). No w sumie spoko bardzo dużo osób dobie chwali, pomyślę nad tym.

Nie no spoko sam właśnie myślałem nad tym Samsungiem ale to ponad mój budżet więc trochę lipka, ale monitor właśnie sztos jak za swoje pieniądze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość in3noxxx

No czyli już wiem jaki monitor kupić :) Dzięki wielkie za pomoc.

 

!!Temat do zamknięcia!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyjątkowo zagram na normal, ale na fastest jest przekozak i żaden z moich kumpli, którzy grali u mnie w kantera na takich setach - nie skarżyli się na ból głowy, wręcz byli podjarani monitorem. Jeden z nich na co dzień używa benq 144hz najtańszego. Sam potrafię jak trzeba, spędzić kilka godzin przy takich ustawieniach i nie skarzę się na nic. Jedyna wada to dziwne skalowanie niektórych rozdzielczości, te tryby 17" 21" 23" są totalnie głupie, ale chyba w benq i innych monitorach jest w miarę podobnie. To Ty ciągle tworzysz jakieś dziwne teorie, że przy trybie stroboskopowym się nie wysiedzi, gdzie jeszcze kiedyś dałeś przykład stosowania tego na... pulpicie, z tego co pamiętam. W codziennych warunkach też przy nim nie wytrzymałbym, ale do csa się nadaje jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie teorie a fakty. Nie po to ludzie szukają ekranów flicker free żeby grać na CRT/stroboskopie.

 

Ale po co mam się powtarzać, jak i tak nie przyjmiesz tego do świadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Tobą dalej gorzej niż z dzieckiem. Nie po to ludzie dają 1400zł za monitor, by poza csem mieć totalnie wyprane, mierne kolory, gdzie monitory o połowę tańsze będą wyświetlały lepszy obraz. Przyjmij do wiadomości, że procent ludzi nie uświadczy negatywnych skutków trybu stroboskopowego w tym samsungu. Jak uważasz, dla ciebie lepsze jest proponowanie za wszelką cenę tn, który w csie nie będzie znacząco lepszy, a w każdej innej dziedzinie zdeklasowany - wręcz nie warty swych pieniędzy w innych zastosowaniach. Wolę być realistą w porównaniu do Ciebie i jako alternatywę proponować w tej budżetowej półce cenowej - dobry monitor na VA, gdzie się świetnie sprawdza w csie, a w innych zastosowaniach jeszcze lepiej. Wybór powinien należeć do kupujących, czy wolą postawić na kompromis, czy jedynie cs.

 

Po Twoich postach może wynikać, że VA jest nieakceptowalny, niegrywalny w dynamicznych grach, może inne tak, ale Samsung odwalił tu kawał świetnej roboty. Mega roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tobie pochrzanily się chyba tematy? W sąsiednim ktoś szuka ekran do CSa z dobrymi kolorami. Nawet nie koniecznie 144hz. Tutaj poszukiwany jest ekran jak najlepszy do CSa.

 

I jeszcze sadzisz od razu z agresją. Wyluzuj trochę.

 

Ps 1400zl to grubo ponad max 1000zl. Nie potrzebnie tylko macisz mu w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mącę w głowie, tylko nawiązuje do jego wspominki o VA - skoro się nad tym zastanawia to znaczy, że mogłaby być to dla niego bardzo dobra matryca. Ot co, pisałem w sumie to ogólnie, aby przedstawić w dobrym świetle Samsunga, niekoniecznie stricte do in3noxxx.

 

A co do sąsiedniego tematu, no niestety, taki budżet to tylko TN, może autor tamtego tematu nie wie jak duża jest różnica w grze na korzyść 144hz, stąd zaproponowałem od siebie LGka - przedstawiając, że to jest znacząca różnica w komforcie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję Ci ostatni raz przedstawić jak ja to widzę. Redukcja Blurra jest wypas. Działa to wręcz genialnie. Pomijając nazwe/technike i jakieś różnice między dostępnymi Blurraami. Dla mnie monitor jak posiada tą funkcję to jest to zaleta.

 

Najtańsze 24" 144hz z Blurrem to Acery i tam odpala się to i konfiguruje jako LightBoosta. Dobra opcja bo nowe można wyszperać nawet za 800zl.

 

VA bez Blurra jest tragiczne. W tym roku mają wyjść VA 200hz, pewnie takie z dobrze ustawionym OverDrive będą już całkiem znośne bez odpalania Blurra. 144hz VA prawie zawsze ma dodanego Blurra i OD ( z początku duszki na Samsungach to zbyt mocno ustawione OD ). Jeżeli oceniać VA na sucho tak jak inne monitory, to powinno się patrzećna ekran jako bazowy bez Blurra. Natomiast możliwość jego włączenia jako zaletę, która poprawi znacząco ostrość. Ale jeśli ktoś ma GPU ATI, to po odpaleniu Blurra nie będzie w stanie użyć freesync.

 

Tak więc polecając komuś VA nie pisz, że jest super do FPSow, a jak wyłączymy Blurra to i do użytku codziennego. Podaj te informacje w odwrotnej kolejności dodając, że aktywne sterowanie podświetlaniem nie każdy zaakceptuje.

 

 

No i niestety, ale VA obowiązkowo wymagają dorzucenia informacji o pół-pixelach. Sam mam nadzieję że kolejne VA wyjdą zupełnie odmienne od aktualnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VA ze stroboskopowym podświetleniem dalej ma wysoki czas przejścia między ciemnymi kolorami, przykładowo Samsung C32HG70 ma 37.5 ms, nie chcę wiedzieć jak to wygląda przy 144 Hz(6.94 ms). :D

pursuit.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż nie pojmuję czemu traktujesz to tak, jakby to był jakiś ewentualny mod. Tryby RT to standardowa opcja monitora i tak jak ja - ustawiasz sobie profile do pulpitu, gier i stricte do csa, gdzie przy tym ostatnim mam RT na maxa. Przy takich ustawieniach cs jest ostry i monitor świetnie się sprawdza, mając wcześniej do czynienia u kumpla z TN benq 144hz. Z ciekawości pogram na standardowym, ale nawet na testach wychodzi, że samsung ma niski czas reakcji, a fastest rt robi z obrazu totalną żyletę. Przy standardowym może być po prostu smużenie, ale ten monitor jak najbardziej się nadaje do fpsów i jak ktoś nie odczuwa problemów z bólem przez RT - to nie widzę sensu go nie odpalać w tak "poważniejszym" graniu. To tak jakby z tego monitora dla jednej gry robić coś na wzór TN, tu i tu będzie już ewidentnie gorzej wyglądał obraz pod względem kolorów, tu i tu będzie mega szybko. Jedynie co, to w porównaniu do niektórych modeli - samsung nie ma flickerfree, którego brak nie każdy odczuje, bo jak inaczej nazwać to, że mega przyjemnie się spędza godziny przy csie dla mnie, jak i dla moich kumpli.

 

 

VA od samsunga tryb normal - wszystkie kategorie wraz z grami, gdzie gry to takie, które nie wymagają ciągłej żylety, w których się liczy każda milisekunda(czyli poza fpsami sieciowymi, troszkę poważniejszymi typu CS/Quake)

Fastest - to tak jakbyś po prostu stawiał przed sobą TNkę dla jednej gry, a poza nią powracasz do zalet matrycy typu VA

 

TL:DR czy to TN czy VA, tryby redukcji smużenia są dla bardziej wymagających graczy danej gry, powinno się je brać pod uwagę jak najbardziej, a nie porównywać monitory w trybie normal. Jak ktoś w takim CS-ie potrzebuje wydajności jak ja, to bez różnicy jaki panel, będzie dążył do tego aby mieć jak najostrzejszy obraz. Dzięki tej opcji w Samsungu, masz bardzo uniwersalny monitor, który się sprawdzi wszędzie. Mi by było ciężko wydać bądź co bądź niemałe pieniądze(choć w monitorach "gamingowych" lub stawiające między innymi na to, są... małe :E ) - na monitor będący dobrą pozycją tylko w graniu, które nawet nie stanowi połowy czasu spędzanego przed kompem, lecz niemniej jednak w csie wymagam jak największego komfortu do osiągania jak najlepszych wyników. Tak dla przykładu przedstawiam to z mojej osoby.

 

Warto brać pod uwagę tego Samsunga i samemu go przetestować, sprawdzając czy problem z czcionkami czy tryb stroboskopowy stanowi dla nas dyskomfort. Jeśli nie, to koniec końców seria CFG może być dla poszczególnych odbiorców o niebo lepszą propozycją niż szybkie TN-ki.

 

Jestem specyficznym graczem, który mocno bazuje na flickshotach i pamięci mieśniowej, a przy Samsungu mogę z łatwością wykorzystywać te walory, mając szybką matrycę i ostrą :P dla przykładu

https://www.youtube.com/watch?v=4qaXCX508Nw

https://www.youtube.com/watch?v=X1bSoWcA1Qk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, ze samsungi na VA nie mają Flicker Free?? Żeby sterowac dynamicznie podświetlaniem, trzeba mieć dość porządne podświetlanie backlighta. Powinno tam też to być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej redukcji, traktuje to jako opcja bo nie każdy będzie mógł to używać to raz, a dwa wyklucza z użycia FreeSync czy jak w moim wypadku Gsync.

 

Jak sie nie mylę, to musiałbyś zmienić GPU na jakiegoś RXa, żeby mnie poprzeć w tej tezie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie gram ostatnio w gry single player, a do csa i innych nie potrzebny mi freesync, ale tak, na mojej gpu nie odpalę go. Flickerfree nie ma przy trybie stroboskopowym, o to mi chodziło, że w porównaniu do innych modeli jak się odpali ten fastest, to taka jego wada. Do gier single player redukcja nie jest potrzebna, a wtedy można sobie odpalić fsynca.

 

 

Chwilę, pod koniec meczu odpaliłem normal i było jak najbardziej ok, dopóki nie robiłem agresywnego bh lub ktoś z timu obok mnie, wtedy lekkie smużenie było widać na tym. Szybko jednak powróciłem do fastest, bo nieciekawa sytuacja się zrobiła w meczu i nie chciałem kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VA ze stroboskopowym podświetleniem dalej ma wysoki czas przejścia między ciemnymi kolorami, przykładowo Samsung C32HG70 ma 37.5 ms, nie chcę wiedzieć jak to wygląda przy 144 Hz(6.94 ms). :D

pursuit.jpg

 

Piszesz o tym monitorze ?

https://cenowarka.pl/samsung-c32hg70-lc32hg70qquxen-a1620985.html

 

A nie znajdziesz nigdzie LG 24GM79 w ten cenie? :P Najlepsza TN-ka w tym pułapie, no i jest troszkę szybsza od VA, choć jeśli wolisz walory VA to ta różnica nie będzie Ci przeszkadzać, bo i świetnie się gra na CFG73, a poza csem czuć totalną różnice na korzyść VA :) kurde, jakbym miał pieniądze to bym Ci sprzedał mojego Samsunga, bo mi się nagle zachciało przesiadki na jakieś 27" qhd :E ale nie mam jak dopłacić, a co dopiero w miarę szybko zmodernizować kompa.

 

Ten znowu z tym wynalazkiem co to czcionki ostrej wyświetlić nie potrafi :E . Ok rozumiem to nie ma znaczenia bo monitor ma być do CS-a.

Jednak dokładając 100zł do tego pseudo 24 calowca (dokładnie 23,5) mamy monitor, który zabije w CS-ie tego Samsunga pod każdym względem.

 

https://www.morele.net/monitor-aoc-ag251fz-1190078/

 

100zł różnicy i masz cały 1 cal więcej na przekątnej, znacznie szybszą matrycę i 240hz gdzie ostrość przy szybkich ruchach będzie znacznie lepsza bez gównianego trybu strobo, który uwierz wielu nie trawi.

 

Piszę to ponieważ autor jasno napisał do czego ma być monitor.

Do 1000zł kupi spokojnie LG 144hz czy Acera z bluroefektami które osobiście uważam za totalne gówno lub dozbiera i kupi potworka 240zh.

https://www.morele.net/monitor-aoc-ag251fz-1190078/

http://sklep.workstations.pl/pl_PL/p/Dell-AW2518Hf-Alienware-Gaming-25-169-FHD-HDMI-DP-4xUSB-1ms-3YAES/3931

i zostanie pro graczem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AW2518HF -1460zl ?:D Coraz taniej za konkretny ekran do FPSow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AW2518HF -1460zl ?:D Coraz taniej za konkretny ekran do FPSow.

 

No i teraz jak gdzieś mi się w oczy rzuciło ostro go promują w różnych turniejach CS-a, obecny major chyba w Bostonie jest na nich rozgrywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może za jakiś czas ludzie będą pytać o AW zamiast Benq XL24xxx ? W sumie to byłby krok na przód w dziedzinie kserowania sponsorowanych sprzętów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...