Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cabalerio

Posiadacze C27HG70 oraz potencjalni kupcy - uwaga problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem w listopadzie w 2017 roku ten monitor i od tej pory cały czas wysyłam go na gwarancję z tytułu nierównomiernego podświetlenia oraz niepoprawnie wyświetlanej szarości. Z uwagi na to, iż niektórzy z Was preselekcjonowali sobie taki monitor w sklepie, chciałbym Was poprosić o zdjęcia jego czerni oraz o opinię czy macie z nim jakieś inne problemy.

 

Mój pierwszy egzemplarz wyglądał tak:

 

https://imgur.com/a/JZvkm

 

Drugi wyglądał tak:

 

https://imgur.com/UF0yuK0

 

i do tego mial 2 wypalone piksele, ale nie miał problemu z szarym kolorem.

 

Trzeci, który przyszedł z gwarancji miał problem z czarnym i szarym:

https://imgur.com/MGRSpg8

https://imgur.com/W1L5NdG

 

Będę wysyłał kolejny raz na gwarancje, gdyż nie da się oglądać ciemnych scen w filmach przez to podświetlenie.

 

Za wszelkie info będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omfg jak to wygląda

a ludzie zwracają tv philipsa :lol2: po 5 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten trzeci nie jest taki zły. Na zdjęciu nr. 1 Widzę logo batmana :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to wygląda to każdy widzi, ale ogólnie nie mam zdjęcia czerni monitora numer 1, ale tam wszystko było git, dlatego wiem, że to co mi przychodzi z serwisu to chłam.

 

Ten trzeci nie jest taki zły. Na zdjęciu nr. 1 Widzę logo batmana :E

 

Nawet sam tak to zdjęcie nazwałem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory wysyłałem na naprawę w oryginalnym serwisie, proponujesz abym załatwił sprawę przez MediaMarkt? Powiem szczerze, że obniżenie ceny mnie średnio ratuje, tak samo jak zwrot. Potencjalnie jest to jeden z najlepszych monitorów, no ale kontrola jakości słaba. Obecnie serwis wysyła monitor po około tygodniu od odebrania go ode mnie. W piątek zadzwoniłem bezpośrednio do serwisu i podobno mogę poprosić serwisanta o wdrożenie, krótkiej, własnej procedury. Czyli żeby wysłał mi zdjęcie, a ja muszę zaopiniować czy taka matryca mi odpowiada. Nie wiem czy kiedykolwiek ktoś tak zrobił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te monitory są jak lootboxy :E

 

Nie jestem w stanie powiedzieć czy serwistant będzie kolejno odpakowywał monitory tylko po to by sprawdzić czy nie ma BLB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te monitory są jak lootboxy :E

 

Nie jestem w stanie powiedzieć czy serwistant będzie kolejno odpakowywał monitory tylko po to by sprawdzić czy nie ma BLB.

 

No z jednej strony brzmi to mało wiarygodnie, ale z drugiej i tak to zrobi tylko w dłuższych odstępach czasu. Takie rozwiązanie po prostu oszczędza mój czas.

 

A co do lootboxów to nawet ma się takie same odczucia. Teraz to już jak otwieram to wiem że będzie z****ny i już mnie to nawet nie zaskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj sporo napisalem o tym monitorze przeszukaj tematy tam tez wstawialem zdjecia, jak sie trafi dobra szuke co nie jest latwe obraz jest bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wstrzymałem się z kupnem monitora. Ten model był jednym z tych, nad którymi się zastanawiałem. Żeby coś takiego było dopuszczone do sprzedaży za taką cenę to jest śmiechu warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że za pierwszym razem coś takiego się trafiło, tylko że za każdym razem mam jakiś problem. Mam wrażenie że Samsung do Polski wysyła odpad z fabryk, bo nawet serwisy maja walnięte matryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że za pierwszym razem coś takiego się trafiło, tylko że za każdym razem mam jakiś problem. Mam wrażenie że Samsung do Polski wysyła odpad z fabryk, bo nawet serwisy maja walnięte matryce.

W calym swiecie maja to samo http://www.overclock.net/t/1625438/various-samsung-2017-monitor-lineup/1020 , ludzie zamawiaja i odsylaja az trafia w 10-tke :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyslij im na maila odcien szarosci ktory maja sprawdzic a nie przysylaja ci pewnie odzucone przez ludzi sztuki, poszukaj na forum tez dawalem linki do tych odcieniow szarosci

to moja perwsza sztuka i nie wiedzialem wtedy za bardzo co robic i zapodalem temat na oficlanej stronie samsunga

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-komputerowy/monitor-samsung-c27hg70-z%C5%82e-podwietlanie/m-p/315332/highlight/false#M198

aha daj im tez linka do tego tematu zeby cie czasem nie powiedzieli ze nie nadaje sie to na gwarancje skoro tamtejszy expert napisal zebym wyslal im to bo kwalifikuje sie to na wymiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w photoshopie zrobiłem obrazek 2560x1440 w odcieniu #222. Wyśle im to tak samo jak w pełni czarny kolor (#000). Zawsze dostawałem monitory z ta tasiemka dookoła ekranu, myślisz ze inni ludzie jej nie zdejmują też?

 

A no to ten temat służył mi do pierwszej i obecnej reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuc gdzies ten odcien lukne go

 

Tutaj #222

https://imgur.com/a/Fgduf

 

A co do wyświetlania w tym wypadku szarości na 50% czyli #888888 (jak sądzę) to jest git, nie wiem jak w poprzednich, ale zawsze wydawało mi się że już przy #555555 w każdym ginął ten efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest ten bo jest za ciemny jak poloze corke spac zrobie ci fotke z tym jak u mnie wyglada

teraz te forum chwilowo nie dziala na overclock tam masz te dwa kolory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze podziwiam zapał autora z tym serwisem Samsunga. Przyjmij jeszcze sztukę i jak będzie to takie same gówno zwyczajnie sobie go odpuść.

Ten monitor to kolejna średnio jakościowo udana sztuka od Samsunga po serii tych pokrak FHD 144hz 23,5 / 27 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak wygląda ekran oglądany oczami ludzkimi, w normalnych warunkach, to się go pozbądź.

Jeżeli tak wyglądają błędy spotęgowane przez robienie zdjęcia ekranu, to podejmuj decyzję nie na podstawie zdjęć, ale raczej na podstawie tego, co widzisz w typowych warunkach.

 

Nie istnieje monitor LCD w cenie poniżej kilkudziesięciu tysięcy dolców, któremu nie dałoby się zrobić tego typu zdjęcia - wystarczy dobrać parametry eksponujące wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak wygląda ekran oglądany oczami ludzkimi, w normalnych warunkach, to się go pozbądź.

Jeżeli tak wyglądają błędy spotęgowane przez robienie zdjęcia ekranu, to podejmuj decyzję nie na podstawie zdjęć, ale raczej na podstawie tego, co widzisz w typowych warunkach.

 

Nie istnieje monitor LCD w cenie poniżej kilkudziesięciu tysięcy dolców, któremu nie dałoby się zrobić tego typu zdjęcia - wystarczy dobrać parametry eksponujące wady.

 

Pomyślałem o tym co mówisz, zrobiłem też zdjęcia w całkiem niezłym oświetleniu i backlight bleed jest dalej bardzo widoczny. Problem szarości występuje zawsze wiec już nie opisuje dalej. Moja pierwsza matryca nie miała takiego backlight bleed, dlatego też nie mam zdjęć, nie reklamowałem tego i tyle, za to szary miała najgorszy jak dotąd. Teraz żałuje bo nie mam żadnych dowodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem o tym co mówisz, zrobiłem też zdjęcia w całkiem niezłym oświetleniu i backlight bleed jest dalej bardzo widoczny. Problem szarości występuje zawsze wiec już nie opisuje dalej. Moja pierwsza matryca nie miała takiego backlight bleed, dlatego też nie mam zdjęć, nie reklamowałem tego i tyle, za to szary miała najgorszy jak dotąd. Teraz żałuje bo nie mam żadnych dowodów.

 

Tak jak pisałem daj sobie limit wymian, sztuk czy napraw i jeśli nadal nie będzie usatysfakcjonowany odpuść bo szkoda czasu i nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem o tym co mówisz, zrobiłem też zdjęcia w całkiem niezłym oświetleniu i backlight bleed jest dalej bardzo widoczny. Problem szarości występuje zawsze wiec już nie opisuje dalej. Moja pierwsza matryca nie miała takiego backlight bleed, dlatego też nie mam zdjęć, nie reklamowałem tego i tyle, za to szary miała najgorszy jak dotąd. Teraz żałuje bo nie mam żadnych dowodów.

Jeżeli w taki sposób zrobione zdjęcia pokazują możliwie blisko to, co sam widzisz na ekranie to...pozbądź się tego cuda i zapomnij o tym monitorze. Generalnie monitory 'gierkowe' są kiepskie, ale ten (jeżeli zdjęcia pokazują stan realnie widziany oczami) to jest już ekstremum.

Przeczytałem że ten monitor ma funkcję HDR. Być może to ją bym winił za to, że jest tak tragiczny - producent musiał jakoś wprowadzić możliwość lokalnego rozjaśniania/przyciemniania podświetlenia ekranu i dla tej funkcji poświęcił wszystko inne.

 

 

Jeżeli to jest jakiś trend ogólny i to jest powodem, to być może (strzelam) wszystkie wczesne monitory z HDR będą tak tragiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu użytkowników równomierna "biała" realnie biel jest często znacznie ważniejsza w monitorze niż równomierna czerń bez BLB. Zobacz jak robione są recki monitorów - szanowane serwisy zawsze badają równomierność bieli i czerni, często wrzucając zdjęcia bieli i czerni oraz procentowy rozkład odchyleń podświetlenia. Biel ma generalnie być biała jak śmiesznie to nie brzmi na całej powierzchni matrycy w jednym odcieniu. To wcale nie jest tak oczywiste i proste do osiągnięcia. Często mamy do czynienia z zażółconą, zaróżowioną bielą lub dwoma przypadkami na raz na jednej matrycy np. jedna strona matrycy wyraźnie inna na bieli od drugiej. Coś w ten deseń co Ty masz na szarości może także pojawić się na bieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...