Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Forii

Overlock AMD Phenom II X6 1090T Black Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak jak w temacie, właśnie doszedł do mnie nowy zasilacz i chciałbym w końcu, po 7 latach podkręcić swojego procka tak by nadrabiał on ewentualnie również nową grafikę (gtx 1050ti). Od też 7 lat na tym procesorze leży chłodzenie zalmana cnps10x Performa+ które nawet ledwo miesci mi sie w obudowie. Aż żal że nie podkręcałem tego procesora.

Głownie zależy mi na osiąganiu 144 fps w grach typu battlefield 4 z uwagi na 144hz monitor..

 

Do dzieła.

Poniżej zrzut ekranu z cpu-z

2TleJte.png

 

 

Chciałbym się dowiedzieć jak to najlepiej zrobić, wiem że to podobno prosta rzecz, wystarczy wejść w bios, ustawić clock rate na 20x i zwiększyć voltage na +0,125v.

Jednak z uwagi na to że nie chciałbym spalić sobie płyty głownej czy czegokolwiek to wolę skonsultować się z Wami, liczę na jakąś pomoc i wtedy zabieram się do podkręcania.

 

W opisie pod tym postem jak i każdym jest full sprzęt który aktualnie posiadam wraz z zasilaczem, w razie jakby to było ważne.

 

Czy moge sie sugerowac tym filmikiem

?

Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie spalisz ale o 144fps zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary trupek, oc do 4 ghz powinien pójść, miałem kiedyś 1055 i na tyle poszedł.

Ale będzie problem z tymi fps-ami, będzie problem z stałym 60 a gdzie tam do 144 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój na płycie GA 890GPA-UD3H latał na 4.1Ghz z chłodzeniem Asusa na 5 rurach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu bedzie problem z 144 fps?

w quake 3 wyciagam bez problemu 400 fps

 

W battlefieldzie na low tez powinno pojsc 144 fps, nawet jak bedzie 100 to bede zadowolony, bo podobno przy 60 fps na vsync on i tak widze 144 hz, czy nie?

Takze jak mi bendzie latalo z 70-100 to bede zadowlony choc w cs go mam max 130, nie wiem czemu, grafike mam dobra, dalem za nia 700 zl jest nowa, a nie moge miec wiecej fps? moze wina tego ze mam pcie 2.0 x16, wymiana plyty ghlownej poprawi wyniki? czy to wina procka? grafika jest wypasiona, myslalem ze bez problemu osiagne 200 fps na low w bf4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie o co z tym chodzi?

 

Auto Unlock Support

 

 

Experience a phenomenal performance upgrade with GIGABYTE’s innovative Auto Unlock technology that unleashes your system’s hidden performance. Featuring a unique design that enables the processor’s hidden cores by BIOS, GIGABYTE Auto Unlock technology effectively provides a CPU upgrade while running multi-threaded applications or multi-tasking.

* The ability of unlocking the hidden CPU cores might vary by different processors.

moze tym sposobem zwieksze wydajnosc procka?

 

Źródło:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-890XA-UD3-rev-20#ov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom II X6 1090T i 144fps chyba ktoś się zatrzymał 2010r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 rdzeni, podkrece go do 3,9ghz wiec bedzie jak wiekszosc nowoczesnych, bo nie widzialem zeby byly procki z wiecej niz 6 rdzeniami i powyzej 4,5 ghz. Grafike mam gtx 1050ti, i myslalem ze procek uciagnie taka grafike bo chcialem kupic gtx 1060, ale proponowano gtx 1050ti.

 

Wklejam zrzuty ekranu z biosa. Mam zbierac na nowego procka? wszelki budzet wydalem, kupilem juz tą grafike, monitor, zasilacz, co jeszcze....?

ile mnie wyjdzie ew nowy cpu? Jest sens go podkrecac?

 

https://i.imgur.com/37XzG3O.jpg

https://i.imgur.com/yFmsdbo.jpg

 

https://i.imgur.com/o6MNwNi.jpg

https://i.imgur.com/zplmJCo.jpg

https://i.imgur.com/xS6aM9C.jpg

 

https://i.imgur.com/MXbUTQI.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty naprawdę chyba wyszedłeś z jaskini jak to nie ma procesorów więcej niż 6 rdzeniowych? są procesory które maja 18 rdzeni i 36 wątków Twój procesor nawet po oc ma dużo gorszą wydajność niż i3 8 generacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty naprawdę chyba wyszedłeś z jaskini jak to nie ma procesorów więcej niż 6 rdzeniowych? są procesory które maja 18 rdzeni i 36 wątków Twój procesor nawet po oc ma dużo gorszą wydajność niż i3 8 generacji

Nie spinaj się,bo w doopie byłeś i goowno widziałeś :E

Są i również proce 24/48 jak i 28/56,ale ja nie o tym.

Ten Phenom podkręcony do 4GHz da niezłą peezdę i będą fps'y.

To jest 6 czystych rdzeni,a po ostatnim patchu do BF1 jest dobrze.

Ze 100 fps nie będzie problemu.ale nie na śmieciu 1050Ti :D

Min. trza GTX 970.

Polecam nie wypowiadać się lamom czerpiącym "wiedzę" z netu co w życiu nawet kilkudziesięciu confiqów nie złożyli i testowali.

W branży liczy się praktyka,a nie "wiedza" z netu.

Kręć kolego śmiało,bo mobo da radę,a i korsarzyk powinien wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krecic dziada ile plyta i chlodzenie pozwoli. To poziom fx6300 w stocku ,wiec po OC powinien zblizyc sie do fx8350 w stock. Grafika troche slabawa do tego co wymagasz,ale zle nie bedzie. Przerobilem ten poziom (1050ti jest mniej wiecej na rowni z 760).Smialo moglbys tam ladowac gtx 1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to co proponujesz? czyli nie pogram w bf3 na 144fps? co musze zrobic, to pożyczę kase i kupie lepszego procka.

Co warto wpakowac by ulepszyc moj sprzet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem wyzej ,Wedlug tego rankingu http://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Phenom-II-X6-1090T-vs-AMD-FX-6300/m417vs1555 jest to poziom fx6300.Moglbys wrzucic mocniejsza grafike ,np gtx 1060 . Jezeli fx 6300 ja ogarnal to Twoj procesor tez sobie poradzi.Osobiscie podkrecilbym obecne cpu w ramach rosadku ile sie da na przeczekanie i zbieral kase na nowa platforme (jezeli czujesz taka potrzebe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem wyzej ,Wedlug tego rankingu http://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Phenom-II-X6-1090T-vs-AMD-FX-6300/m417vs1555 jest to poziom fx6300.Moglbys wrzucic mocniejsza grafike ,np gtx 1060 . Jezeli fx 6300 ja ogarnal to Twoj procesor tez sobie poradzi.Osobiscie podkrecilbym obecne cpu w ramach rosadku ile sie da na przeczekanie i zbieral kase na nowa platforme (jezeli czujesz taka potrzebe).

 

Dzięki ale nie po to kupiłem gtx 1050ti za 700zl by nagle znaleźć 1500zł na gtx 1060. Przeciez tej gtx 1050 ti nie sprzedam.

Wziąłem 1050ti z uwagi na budżet, wolalem zaplacic 1k za monitor i zasilacz. Jestem aktualnie spłukany i mam 700zl na koncie. Ewentualnie moglbym kupic drugą taką samą karte gtx 1050 ti o ile da sie je połączyć.

 

Co do platformy to Ile by kosztowal mnie nowy procesor?

Co jeszcze musze wymienic bym mial te 144fps w bf3 lub bf4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym sprzetem nie wskoczysz w poziom plynnego 144fps w cs'go ,nie mowiac o bf.Jest to malo realne. W bf3 na mapie nosharh canals powinienes wbic w okolice 80-90fps ,na wiecej bym nie liczyl.W bf4 szukalbym stabilnego 60fps .3 lata smigalem na fx6300 + gtx 760 a to bardzo podobny poziom. O ile bf3 chodzil ultra plynnie to w bf4 mialem czasem problemy zeby utrzymac stabilne 60. Ewentualnie mozesz sprobowac DSR na 1440p i zjechac z detalami. W ten sposob jeszcze bardziej obciazysz karte graficzna,moze tak uzyskasz jeszcze pare klatek. W przypadku fx6300 i 1060 w gtav roznica byla kolosalna,w 1080p spadki w niskie 50fps,w 1440p sporadycznie spadalo ponizej 70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co chodzi z DSR.

Co więc mam robić by mieć chociaż stabilne fps? podobno 144hz i tak uzyskam przy 60 fps, wiec te 144fps to mit.

Ile bym zyskal fps kupujac lepszego procka?

 

No i jak podkrecic tego cpu, jakies info? czy tylko licznik zwiekszyc tak by 3,9ghz osiagnac i tyle? bo to bylo glownym tematem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSR pozwala osiagnac Ci wyzsza rozdzielczosc niz ma natywnie Twoj monitor. Znajdziesz to w opcjach 3d w panelu nvidii. Dzieki temu bedziesz w stanie ominac ograniczenia procesora i karta bedzie dzialala caly czas na 100procent co przelozy sie na brak spadku fps \wyzsze fps.

 

W Twoja plyte lepszego procesora juz nie wsadzisz. Gdybys uzbieral kase na i5 8400 podbilbys wydajnosc o 95 procent ,jednak sa to juz duze koszta.

 

Na poczatku podkrecaj samym mnoznikiem .Kazda zmiane testuj programem intel burn test badz tez occt i obserwuj temperatury. Kiedy przy kolejnej probie podbicia mnoznika nie osiagniesz stabilnosci ,podbijasz napiecie. Maksymalne bezpieczne na powietrzu dla 1090t jest identyczne jak dla fx'ow i wynosi 1.55v. W momencie osiagniecia max napiecia schodzisz o 100mhz i zbijasz napiecie do poziomu w ktorym bedziesz w stanie przejsc test bez bledow.Wazne jest abys nie przekroczyl 55stopni w stresie. Zbyt duze temperatury oraz napiecie obnizaja wydajnosc. Po osiagnieciu max stabilnego oc za pomoca mnoznika warto pobawic sie FSB. Phenomy duzo zyskuja kiedy podkrecasz fsb oraz north bridge. Jest z tym troche zabawy ale naprawde warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSR pozwala osiagnac Ci wyzsza rozdzielczosc niz ma natywnie Twoj monitor. Znajdziesz to w opcjach 3d w panelu nvidii. Dzieki temu bedziesz w stanie ominac ograniczenia procesora i karta bedzie dzialala caly czas na 100procent co przelozy sie na brak spadku fps \wyzsze fps.

 

W Twoja plyte lepszego procesora juz nie wsadzisz. Gdybys uzbieral kase na i5 8400 podbilbys wydajnosc o 95 procent ,jednak sa to juz duze koszta.

 

Na poczatku podkrecaj samym mnoznikiem .Kazda zmiane testuj programem intel burn test badz tez occt i obserwuj temperatury. Kiedy przy kolejnej probie podbicia mnoznika nie osiagniesz stabilnosci ,podbijasz napiecie. Maksymalne bezpieczne na powietrzu dla 1090t jest identyczne jak dla fx'ow i wynosi 1.55v. W momencie osiagniecia max napiecia schodzisz o 100mhz i zbijasz napiecie do poziomu w ktorym bedziesz w stanie przejsc test bez bledow.Wazne jest abys nie przekroczyl 55stopni w stresie. Zbyt duze temperatury oraz napiecie obnizaja wydajnosc. Po osiagnieciu max stabilnego oc za pomoca mnoznika warto pobawic sie FSB. Phenomy duzo zyskuja kiedy podkrecasz fsb oraz north bridge. Jest z tym troche zabawy ale naprawde warto

 

1) W jaki sposób mam mieć więcej fps zwiększając rozdzielczość natywną? No ale ok może to jakieś czary, jakie wartości mi polecasz? Jest możliwość od 1.20x do 4.00x.

2) "Na poczatku podkrecaj samym mnoznikiem" - jestem totalnie w tym zielony, samym mnożnikiem, czyli czym?

3) Jeżeli chodzi o programy inter burn test lub occt - to określenie "testuj" chodzi o jakąś czynność, czy sam program pod koniec pokaże mi jakiś błąd lub potwierdzi że wszystko jest ok?

Ile czasu mam poświęcić by zwiększyć taktowanie z 3,2 do 3,9ghz? widziałem na yt że gośćie od razu to podkręcają i robią oc w 1 minutę, bez testowania i stopniowego zwiększania.

 

4) Co do napięcia, na innym forum powiedziano mi że niebezpieczenie jest przekraczać 1.50v, moje cpu aktualnie ma 1,44v. Co o tym powiesz? Wiesz nie chce spalić :)

I tutaj nie rozumiem dlatego wolę spytać, piszesz że w momencie osiągniecia max napiecia, czyli rozumiem ze jak zwiększe je z 1,44v do 1,55v to odejmuje wtedy -100mhz w biosie + napiecie?

5) Czym jest FSB oraz North Bridge?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) W jaki sposób mam mieć więcej fps zwiększając rozdzielczość natywną? No ale ok może to jakieś czary, jakie wartości mi polecasz? Jest możliwość od 1.20x do 4.00x.

2) "Na poczatku podkrecaj samym mnoznikiem" - jestem totalnie w tym zielony, samym mnożnikiem, czyli czym?

3) Jeżeli chodzi o programy inter burn test lub occt - to określenie "testuj" chodzi o jakąś czynność, czy sam program pod koniec pokaże mi jakiś błąd lub potwierdzi że wszystko jest ok?

Ile czasu mam poświęcić by zwiększyć taktowanie z 3,2 do 3,9ghz? widziałem na yt że gośćie od razu to podkręcają i robią oc w 1 minutę, bez testowania i stopniowego zwiększania.

 

4) Co do napięcia, na innym forum powiedziano mi że niebezpieczenie jest przekraczać 1.50v, moje cpu aktualnie ma 1,44v. Co o tym powiesz? Wiesz nie chce spalić :)

I tutaj nie rozumiem dlatego wolę spytać, piszesz że w momencie osiągniecia max napiecia, czyli rozumiem ze jak zwiększe je z 1,44v do 1,55v to odejmuje wtedy -100mhz w biosie + napiecie?

5) Czym jest FSB oraz North Bridge?

 

1)1.78 bedzie to rozdzielczosc 1440p .Nie sa ta czary,po prostu w ten sposob jestes w stanie ominac ograniczenie narzucone przez slaby procesor na karte (nie mowie ze w przypadku 1050ti zda to egzamin,ale sprobowac mozesz,to nic nie kosztuje)

2)3) Mnoznik czyli cpu multipler w biosie.W Twoim przypadku cpu ratio.Twoj mnoznik obecnie wynosi 16.Zwiekszasz go na 16.5 badz 17 (nie wiem jakie stopnie posiada Twoja plyta) ,nastepnie sprawdzasz stabilnosc programem Intel burn test. Odpalasz program,domyslnie jest ustawiony na 10cykli.Jezeli komputer przejdzie je pomyslnie,restartujesz komputer,wchodzisz do biosa i ponownie zwiekszasz multipler o jeden stopien.Czynnosc Intel burn test powtarzasz.

4)1.55v jest to napiecie przy ktorym absolutnie nic nie powinno sie stac,jednak zaleca sie trzymac je ponizej tej wartosci. Po krotce. podkrecajac mnoznikiem krok po kroku dojdziesz do momentu w ktorym nie bedziesz w stanie przejsc testu bez zawieszenia komputera badz tez komunikatem o braku stabilnosci.Wtedy podbijasz cpu voltage control o oczko i sprawdzasz stabilnosc. Jezeli nie osiagniesz stabilnosci znow podbijasz oczko na cpu voltage control. Wtedy ponownie podbijasz cpu ratio.Dzialasz tak do momentu dobicia do maksymalnego bezpiecznego napiecia. Jezeli zalozmy w ten sposob osiagniesz 3.8ghz przy 1.55,schodzisz z cpu ratio na 3.7 i zbijasz napiecie o oczko.Jezeli przechodzisz test stabilnie,znow zbijasz napiecie o oczko.Generalnie przy pewnej ilosci mhz uzyskasz tzw sciane powyzej ktorej bedziesz musial podbijac napiecie bardzo wysoko aby uzyskac kolejne 100mhz. Zlotym srodkiem podkrecania jest utrzymanie sie ponizej tego momentu ,jako ze czesto pompujesz prad kosztem bardzo wysokich temperatur i malych przyrostow.

5) FSB wyznacza predkosc procesora i reszty komponentow. Jezeli teraz Twoj mnoznik wynosi 16 to przy fsb 200mhz daje Ci to 3200mhz. Przy podkrecaniu fsb musisz pilnowac reszty parametrow ,gdyz beda sie one podnosic.Na przyklad 16x230mhz da Ci juz 3680mhz. Podniesie to takze taktowanie pamieci ram ,czego rowniez musisz pilnowac.Na przyklad,jezeli Twoja pamiec wynosi teraz 1333mhz przy 200mhz fsb jej ratio wynosi 6.65. Po podniesieniu czestotliwosci fsb bedziesz musial obnizyc jej multipler aby mozliwie zblizyc sie do tych 1333mhz ,czyli przy fsb 230 mhz mnoznik wynieise 5.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)1.78 bedzie to rozdzielczosc 1440p .Nie sa ta czary,po prostu w ten sposob jestes w stanie ominac ograniczenie narzucone przez slaby procesor na karte (nie mowie ze w przypadku 1050ti zda to egzamin,ale sprobowac mozesz,to nic nie kosztuje)

2)3) Mnoznik czyli cpu multipler w biosie.W Twoim przypadku cpu ratio.Twoj mnoznik obecnie wynosi 16.Zwiekszasz go na 16.5 badz 17 (nie wiem jakie stopnie posiada Twoja plyta) ,nastepnie sprawdzasz stabilnosc programem Intel burn test. Odpalasz program,domyslnie jest ustawiony na 10cykli.Jezeli komputer przejdzie je pomyslnie,restartujesz komputer,wchodzisz do biosa i ponownie zwiekszasz multipler o jeden stopien.Czynnosc Intel burn test powtarzasz.

4)1.55v jest to napiecie przy ktorym absolutnie nic nie powinno sie stac,jednak zaleca sie trzymac je ponizej tej wartosci. Po krotce. podkrecajac mnoznikiem krok po kroku dojdziesz do momentu w ktorym nie bedziesz w stanie przejsc testu bez zawieszenia komputera badz tez komunikatem o braku stabilnosci.Wtedy podbijasz cpu voltage control o oczko i sprawdzasz stabilnosc. Jezeli nie osiagniesz stabilnosci znow podbijasz oczko na cpu voltage control. Wtedy ponownie podbijasz cpu ratio.Dzialasz tak do momentu dobicia do maksymalnego bezpiecznego napiecia. Jezeli zalozmy w ten sposob osiagniesz 3.8ghz przy 1.55,schodzisz z cpu ratio na 3.7 i zbijasz napiecie o oczko.Jezeli przechodzisz test stabilnie,znow zbijasz napiecie o oczko.Generalnie przy pewnej ilosci mhz uzyskasz tzw sciane powyzej ktorej bedziesz musial podbijac napiecie bardzo wysoko aby uzyskac kolejne 100mhz. Zlotym srodkiem podkrecania jest utrzymanie sie ponizej tego momentu ,jako ze czesto pompujesz prad kosztem bardzo wysokich temperatur i malych przyrostow.

5) FSB wyznacza predkosc procesora i reszty komponentow. Jezeli teraz Twoj mnoznik wynosi 16 to przy fsb 200mhz daje Ci to 3200mhz. Przy podkrecaniu fsb musisz pilnowac reszty parametrow ,gdyz beda sie one podnosic.Na przyklad 16x230mhz da Ci juz 3680mhz. Podniesie to takze taktowanie pamieci ram ,czego rowniez musisz pilnowac.Na przyklad,jezeli Twoja pamiec wynosi teraz 1333mhz przy 200mhz fsb jej ratio wynosi 6.65. Po podniesieniu czestotliwosci fsb bedziesz musial obnizyc jej multipler aby mozliwie zblizyc sie do tych 1333mhz ,czyli przy fsb 230 mhz mnoznik wynieise 5.7

 

Dzieki, bardzo pomogłeś, lubie takie konkretne instrukcje.

1) W programie i tak widzę 99% zuzycie gpu niz cpu ale wypróbuje tego dsr tylko przy zwiekszeniu rozdzielczosci czczionka jak i wszystko sie rozmazuje, nie wiem czy to dobry pomysl, pewnie 24 cale to za malo by pomiescic wieksza rozdzielczość. Chyba że coś źle robie

2) oczko napiecia oznacza skok 0,1v? pytam bo chce wiedziec jak skakać z napieciem

3) ile trwa taki jeden test (10 cykli) tym Intel burn testem? Jest znaczenie ze to AMD CPU?

Musze wiedziec ile to czasu mi zajmie mniej wiecej.

 

4) Czy jest znaczenie ze nie wymienialem pasty od cpu od 2011? Te chlodzenie co mam pomoże w oc?

5) czemu nie moge od razu podbic do 3,9ghz i wtedy odpalić testa i ew zmniejszać jak sie nie uda niz bawic sie tracąc godziny na testy? Chodzi o slaba plyte glowna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz,a nawet musisz pojechać w górę od razu w górę.

Na początek zapodaj 3.7 GHz,bo na 99% pójdzie-wszystkie sztuki x6 idą zawsze na 3.6 100 %

Aż tak się nie sugeruj słowami przedmówcy,bo 1.55v nie jest wcale bezpieczną wartością dla powietrza-ten Twój zalman to nie megahalem czy inny mugen :D ,ale da radę.

Na początku leć na def. napięciu.

Max bezpieczne przy tym chłodzeniu nie przekraczaj 1.48-powyżej szkoda degradować procka.

Jeśli nie jesteś za bardzo w temacie,to nie kręć przez FSB,bo to zmienia dużo parametrów na mobo i możesz mieć więcej problemów niż pożytku-najpierw ogarnij podstawową wiedzę.

Poczytaj sobie jakieś tutoriale,to łykniesz troszkę wiedzy.

Pastę wymień koniecznie na świeżą,a czasu i tak musisz sporo stracić.

Żeby z grubsza mieć pewność iż będzie w pełni stabilnie,to musisz wysmażać cepa z godzinę Linpack'iem,a potem jeszcze dla pewności pełne testy w Prime95.

Nie da się zrobić OC w kilka minut i mieć 100% pewności na stabilność,no chyba że podnosimy obligatoryjnie niedużo na układach które i tak to zniosą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka jedna informacja dla autora tematu aby mial tego swiadomosc

 

Rdzen rdzeniowi nierowny. Czysty zegar - zegarowi nierowny

 

Oprocz rdzeni i czestotliwosci - jest jeszcze chociazby cos takiego jak IPC - dlatego tez - rdzenie z Phenoma nie mozna porownywac do np. Inteli chociazby sprzed 5 generacji wstecz czy chociazby - Ryzena

 

Jesli chodzi o gry - w zdecydowanej wiekszosci, Twoj Phenom - dostanie baty od 4 rdzeniowego Intela nawet sprzed kilku generacji (prawdopodobnie nawet od 2 rdzeni + HT)

 

A Q3 ? Prosze Cie :D - gra z epoki Voodoo Banshee czy Riva TNT2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 rdzeni, podkrece go do 3,9ghz wiec bedzie jak wiekszosc nowoczesnych, bo nie widzialem zeby byly procki z wiecej niz 6 rdzeniami i powyzej 4,5 ghz.

 

nie będzie nawet blisko. 6 rdzeni jest spoko pod warunkiem że gra jest w stanie przydzielić każdemu jajku polecenia. csgo tego nie potrafi (mimo że bardzo tego potrzebuje).

 

 

Ty naprawdę chyba wyszedłeś z jaskini jak to nie ma procesorów więcej niż 6 rdzeniowych? są procesory które maja 18 rdzeni i 36 wątków Twój procesor nawet po oc ma dużo gorszą wydajność niż i3 8 generacji

 

tylko że do 144 fps w tej grze nie trzeba mieć i3 8 generacji. i3 haswell spokojnie sobie radzi więc podkręcony X6 1090T też powinien kręcić sie przy tej grnaicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...