Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Don240

Lenovo Ideapad 720 czy 520 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

Proszę o podpowiedź , który laptop będzie lepszy , wydajniejszy ? Zależy mi na ładnym obrazie , płynnej i stabilnej pracy . jakieś filmy , internet , zdjęcia , rozmowa przez kamerkę na komunikatorach , jakaś gra logiczna , czy zręcznościowa , EU 07 .

 

 

Specyfikacja laptopów : model 720 procesor i5-8250U , ram 8 GB DDR4 2400 MHz , dysk twardy SSD M.2 PCIe o pojemności 128 GB lub 256 GB , ekran matowy IPS FHD , grafika Radeon RX 550M 4 GB GDDR5 , akumulator 3 komorowy do 10 godzin pracy według producenta.

 

 

 

Model 520 procesor i5-8250U , ram 8 GB DDR4 2133 MHz , dysk SSD 256 GB SATA , Ekran również IPS FHD powłoka antyrefleksyjna , grafika Nvidia MX 150 4 GB GDDR5 , akumulator 2 komorowy , producent podaje do 5 godzin pracy .

 

Oba modele mają podświetlaną klawiaturę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw temat zgodnie z regulaminem. Dodatkowo podaj więcej informacji

1) Kwota przeznaczona na zakup:

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

5) Osobiste preferencje:

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyraźnie napisałem o co mi chodzi , interesuje mnie zakup jednego z tych modeli Ideapad 720 lub 520 , tylko nie wiem który w danej specyfikacji będzie działać stabilnie , czy karta Radeon jest wydajniejsza od Nvidi MX 150 ? Będzie czysta instalka Windows 10 kupiony osobno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX 150 4GB będzie lepszym wyborem niż RX550, także bież 520.

Jednak dorzuciłbym do modelu z 12GB ram, w tym laptopie masz tylko jedno miejsce na kość + 4GB jest wlutowane - jeśli weźmiesz 8GB, to nie będzie już możliwości dołożenia kolejnej kości.

Lenovo Ideapad 520-15 i5-8250U/12GB/256 MX150 Szary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX 150 4GB będzie lepszym wyborem niż RX550, także bież 520.

Jednak dorzuciłbym do modelu z 12GB ram, w tym laptopie masz tylko jedno miejsce na kość + 4GB jest wlutowane - jeśli weźmiesz 8GB, to nie będzie już możliwości dołożenia kolejnej kości.

Lenovo Ideapad 520-15 i5-8250U/12GB/256 MX150 Szary

 

8 GB ramu wystarczy do wykłego użytkowania , w 720 jest 2400MHz czyli szybsza . W opisie na stronie intela pisze że ten procesor współprcuje z DDR 4 2400 MHz , a co z tym Radeonem jest nie tak , jet słapszy ? Też ma 4 GB GDDR5 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak wybrałbym 720 tym bardziej, że jest bardziej atrakcyjne cenowo, wyposażenie również w mojej opini jest lepsze, może i RX 550 nie będzie wydajniejszy od MX'a 150, ale do w/w zastosowań spokojnie wystarczą oba.

Nie można też zapominać że 720 jest najwyższym modelem z tej serii, a na dodatek jest tańszy niż 520.

Można go dostać w dwóch wersjach z 256GB dyskiem SSD na PCIe oraz dwoma dyskami 128GB SSD (PCIe) i 1TB HDD (w obudowie zewnętrznej)-wybrałbym wersję z większym dyskiem:

Lenovo Ideapad 720-15 i5-8250U/8GB/256 RX550 za 3199zł

W tej wersji otrzymujesz 256GB dysk SSD na PCIe, i wolne złącze SATA w które z czasem można włożyć kolejny SSD/HDD. 720 ma cienkie ramki wokół ekranu, co wygląda w mojej opinii również lepieje niż grube ramki w 520-tce. Reszta specyfikacji jest oczywiście podobna. Jest też szansa na lepszą matrycę niż w 520, a przynajmniej nie gorszą względem niższego modelu.

Ewentualnie gdyby była potrzebna wersja z dwoma dyskami to wziąłbym tę z 1TB HDD i 240GB SSD (oba w laptopie)- z tym że jest ona już droższa:

Lenovo Ideapad 720-15 i5-8250U/8GB/240+1TB RX550 za 3529zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak wybrałbym 720 tym bardziej, że jest bardziej atrakcyjne cenowo, wyposażenie również w mojej opini jest lepsze, może i RX 550 nie będzie wydajniejszy od MX'a 150, ale do w/w zastosowań spokojnie wystarczą oba.

Nie można też zapominać że 720 jest najwyższym modelem z tej serii, a na dodatek jest tańszy niż 520.

Można go dostać w dwóch wersjach z 256GB dyskiem SSD na PCIe oraz dwoma dyskami 128GB SSD (PCIe) i 1TB HDD (w obudowie zewnętrznej)-wybrałbym wersję z większym dyskiem:

Lenovo Ideapad 720-15 i5-8250U/8GB/256 RX550 za 3199zł

W tej wersji otrzymujesz 256GB dysk SSD na PCIe, i wolne złącze SATA w które z czasem można włożyć kolejny SSD/HDD. 720 ma cienkie ramki wokół ekranu, co wygląda w mojej opinii również lepieje niż grube ramki w 520-tce. Reszta specyfikacji jest oczywiście podobna. Jest też szansa na lepszą matrycę niż w 520, a przynajmniej nie gorszą względem niższego modelu.

Ewentualnie gdyby była potrzebna wersja z dwoma dyskami to wziąłbym tę z 1TB HDD i 240GB SSD (oba w laptopie)- z tym że jest ona już droższa:

Lenovo Ideapad 720-15 i5-8250U/8GB/240+1TB RX550 za 3529zł.

 

Właśnie się tak zastanawiam nad tym modelem z dyskiem 128 SSD M.2 bez dzielenia na partycje na sam Windows 10 Home , aplikacje i sterowniki powinien wystarczyć , na dane mam dysk zewnętrzny 1 TB daje to mobiilność z danymi bo mam jeszcze w domu stacjonarny komputer .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD nie opłaca się dzielić na partycję. Osobiście zastanowiłbym się nad modelami

Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/120+1000/Win10 GT940MX FHD

Acer Aspire 5 i5-8250U/8G/120+1000/Win10 MX150 FHD IPS

Model podobny do w/w lecz z tym że posiada matową matrycę FULL HD IPS, przyzwoite wykonanie częściowo z aluminium, podświetlaną klawiatura, oba dyski wewnątrz laptopa bez konieczności podłączania zewnętrznego, grafika do wyboru choć moim zdaniem wystarczy nawet mniej wydajna GT940mx. Dużym plusem nad Lenovo jest lepszy serwis gwarancyjny, teraz dodatkowo rozszerzany do 3 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD nie opłaca się dzielić na partycję. Osobiście zastanowiłbym się nad modelami

Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/120+1000/Win10 GT940MX FHD

Acer Aspire 5 i5-8250U/8G/120+1000/Win10 MX150 FHD IPS

Model podobny do w/w lecz z tym że posiada matową matrycę FULL HD IPS, przyzwoite wykonanie częściowo z aluminium, podświetlaną klawiatura, oba dyski wewnątrz laptopa bez konieczności podłączania zewnętrznego, grafika do wyboru choć moim zdaniem wystarczy nawet mniej wydajna GT940mx. Dużym plusem nad Lenovo jest lepszy serwis gwarancyjny, teraz dodatkowo rozszerzany do 3 lat.

 

Jak już pisałem wyżej laptop bez systemu , ponieważ będzie instalowany czysty Windows z nośnika . Modele które wymieniłem mają podświetlaną klawiaturę i są w całości wykonane z aluminium , model 720 polerowane powierzchnie i też ma matryce matową IPS FHD .

 

Co do gwarancji wystarczy mi standardowa producenta , nie mam zamiaru płacić za dodatkową gwarancję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie do sprzedawcy z podanych tutaj linków , odnośnie tych dwóch laptopów Lenovo .

 

W odpowiedzi napisano że bardzo dobrym wyborem będzie model 720jest niezwykle lekki i mobilny , posiada wystarczającą moc obliczeniową by poradzić sobie ze wszystkimi zadaniami , oraz otrzymałem link do strony odnośnie testów układów graficznych graficznych https://technical.city/en/video/Radeon-RX-550-vs-GeForce-MX150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się tak zastanawiam nad tym modelem z dyskiem 128 SSD M.2 bez dzielenia na partycje na sam Windows 10 Home , aplikacje i sterowniki powinien wystarczyć , na dane mam dysk zewnętrzny 1 TB daje to mobiilność z danymi bo mam jeszcze w domu stacjonarny komputer .

128GB to mimo wszystko mało lub zaraz może być mało, 256GB dysk SSD w moim opinii aktualnie wielkością jest optymalny (tzn. mógłby być większy, ale wówczas rośnie też cena), tym bardziej, że jak napisałeś masz już dysk zewnętrzny.

Wersji z 256GB SSD ma gwarancję producenta.

P.S. Nie przywiązywałbym aż tak dużej wagi do tego typu porównań-szczególnie że została Ci podane porównanie RX550 w wersji stacjonarnej do MX150 z laptopów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam dysk zewnętrzny 1 TB i myślałem że 128 GB wystarczy na Windows i sterowniki . Laptop który znalazłem z dyskiem 128 GB też jest na gwarancji producenta , co prawda jest o 200 zł. tańszy .

 

Odnośnie grafiki zapytałem też w innym sklepie komputerowym , powiedzieli że RX 550 będzie o 60 % wydajniejszy od MX 150 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam dysk zewnętrzny 1 TB i myślałem że 128 GB wystarczy na Windows i sterowniki . Laptop który znalazłem z dyskiem 128 GB też jest na gwarancji producenta , co prawda jest o 200 zł. tańszy .

 

Odnośnie grafiki zapytałem też w innym sklepie komputerowym , powiedzieli że RX 550 będzie o 60 % wydajniejszy od MX 150 .

 

Nie sądzę, żeby to było MX150 +60%.

Ja bym się cieszył gdyby to był poziom MX150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby to było MX150 +60%.

Ja bym się cieszył gdyby to był poziom MX150.

Tak mi opowiedzieli ze znanego sklepu komputerowego , że RX jest wydajniejszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi opowiedzieli ze znanego sklepu komputerowego , że RX jest wydajniejszy .

Chyba rx 560 bo on to coś jak gtx 1050 a właśnie chyba na śmiesznych wykresach gtx 1050 jest 60% wydajniejszy od mx150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rx 560 bo on to coś jak gtx 1050 a właśnie chyba na śmiesznych wykresach gtx 1050 jest 60% wydajniejszy od mx150.

 

Ja akurat doradce zapytałem o RX 550 to mi odpowiedział że jest 60 % wydajniejszy od Nvidi MX 150 , z tego co słyszałem to RX 560 są jak GTX1050 .

 

Tylko że ten laptop z RX560 kosztuje 4 tysie i ma dysk HDD 1 TB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki są, całkiem niezłe, ale trudno "dostać się" do recenzji tego laptopa by je potwierdzić, choć wychodzi, że to poziom MX150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki są, całkiem niezłe, ale trudno "dostać się" do recenzji tego laptopa by je potwierdzić, choć wychodzi, że to poziom MX150.

 

Czytałem recenzje i opinie innych modeli Ideapad , ten MX 150Zz procesorem i5-8250U w testach wypada gorzej od Swojego poprzednika GF 940 MX .

 

Dane kart graficznych .

 

Chyba wezmę 720 , za przemawia szybsza pamięć , dysk SSD M.2 PCIe , grafika , pojemniejszy akumulator , jedno gniazdo USB jest cały czas aktywne , co umożliwi naładowanie smartfona na wyłączonym laptopie , ładniejszy wygląd , węższe ramki matrycy z dyskiem 128 GB na Windows 10 Home i stery wystarczy ?

post-590879-15168758650428_thumb.png

post-590879-15168758974435_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...