Skocz do zawartości
Todis

AOC Q3279VWF (31,5 cala MVA 1440P, 75Hz, FreeSync) za 799zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mają się filmy i gry w fhd?

 

Jak mają się filmy i gry w fhd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://imgur.com/a/Fl97H

 

W linku masz zdjęcia z trybów 1440, 1080, 720. W FHD widać, że obraz jest skalowany ostrość jest słabsza, także zamiast z rozdzielczości lepiej zjeżdżać z detali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ratuje tylko zmiana na ps4 pro ze slimki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://imgur.com/a/Fl97H

 

W linku masz zdjęcia z trybów 1440, 1080, 720. W FHD widać, że obraz jest skalowany ostrość jest słabsza, także zamiast z rozdzielczości lepiej zjeżdżać z detali.

Mam GTX z siga więc może być słabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ratuje tylko zmiana na ps4 pro ze slimki..

To też nie do końca. W monitorze nie masz HDMI 2.0 więc nie puścisz obrazu 4k z PS4 a wqhd konsola nie obsługuje. Więc dalej zostajesz przy fhd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam od dwóch tygodni. Wymieniłem z 29 cali 29:9 b trochę dopłaciłem i mam nowy monitor z 3letnią gwarancją i większym obszarem roboczym. Cena jest super i tylko przez jej pryzmat można go oceniać. Na ciemnych scenach widzę smużenie, doskwiera mi np. w wolfie the old blood ale jeszcze muszę posiedzieć troche w ustawieniach może coś uda mi się poprawić trybami gry.

 

Dla mnie sprzęt jest ok ale nie mam dużych wymagań i nie gram w szybkie fpsy po sieci. W ogóle przyznam, że chyba jeszcze jestem na etapie przyzwyczajnia się do niego i jego rozmiarów.

 

Gram z GTX970 dla mnie styka do WQHD.

Ile masz FPS i na jakich ustawieniach grasz oraz w co pogrywasz?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wolfie Old Blood wysokie i średnie detale ok. 60 fps. W Rise of the Tomb Raider wysokie ok 40 fps. Jak coś Cię konkretnego interesuje to poszukaj gameplayów na YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena świetna, ale nie ma nic bez powodu, matryce VA mają kilka przypadłości black crush czy ghosting i czym tańszy monitor na takiej matrycy tym gorzej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena świetna, ale nie ma nic bez powodu, matryce VA mają kilka przypadłości black crush czy ghosting i czym tańszy monitor na takiej matrycy tym gorzej.

 

No właśnie te dwa filmiki moim zdaniem pokazują brak problemu, bo nie ruszam tak kamerą w czasie gry i nie mam napadów padaczki.

 

A tak serio, mam w użytku monitor na IPSie - Della U2415, do pracy OK, do tego celu jest bardzo dobry, ale granie na nim nie daje satysfakcji żadnej.

TN jeśli w ciągu ostatnich 4 lat nie przeszły ewolucji (odkąd testowałem dwa modele ze średniej półki), to też odpadają, nie dość, że kontrast śmieszny, to kolory nie do ogarnięcia nawet po kalibracji.

 

W Wolfenstein: The New Order w menu jest czarne tło, a na IPSie jest ono...szare, w dodatku w moim egzemplarzu lewy dolny róg przebija podświetleniem nawet patrząc na wprost. Na Samsungu KS7000 jest natomiast faktycznie czarne.

 

Na obu mam pasek LEDowy z tyłu, co w przypadku KSa 7000 na VA powoduje, że kontrast wydaje się ogromny, a na IPSie powoduje jedynie, że ledwie W MIARĘ da się popatrzeć na ciemne sceny bez frustracji.

 

Przechodząc do sedna:

W drugim miejscu zamieszkania (mały pokoik 12m2 w domku z innymi osobami pracującymi) mam wstawiony telewizorek sprzed 4 lat UE32EH5000 Samsunga też na VA opartego ( http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ue32eh5000-ue40eh5000-201212192466.htm ) i myślałem właśnie o AOC w jego miejsce. AOC służyłby do filmów oraz gier, z odległości półleżącej 1.20m, nie do czytania tekstów i nie do pracy "przy biurku", dlatego też uważnie ten temat obserwuje i recenzje nowe jak i opinie z Amazona. W tej cenie wydaje się to okazja niesamowita, ale właśnie obawiam się w sumie trzech kwestii:

1. Czy filmy FHD i HD puszczone z Netflixa na monitorze 2560x1440 nie będą jednak nazbyt rozmazane?

2. Czy GTX 1060 6GB to nie będzie jednak za mało do QHD..co prawda w nowości raczej tam nie gram, od tego mam XONE X z KSem 7000, ale ważne żeby się dało jednak utrzymać 60FPS bez spadków na średnich w nowych grach.

3. Czy jest możliwość, że jednak faktycznie ta matryca VA w AOC to będzie coś znacznie gorszego niż matryca VA w moim Samsungu KS7000 gdzie nie widzę problemu ze smużeniem? Na pewno jest tam matryca Samsungowa, bo prosiłem o wejście w menu serwisowe i oznaczenie matrycy jest Samsunga. W AOC DisplaySpecifications podaje natomiast niezbyt mi znanego producenta 'Panda'.

 

Dla mnie dobra czerń wnosi bardzo dużo do gry i stąd jednak wolę VA i nawet ewentualne wspominane lekkie smużenie niż IPSa/TN.

Zdjęcia z recenzji dwóch telewizorów z tej samej półki cenowej (LG 55SJ8100 IPS vs Panasonic 58EX780 VA, żeby uzmysłowić różnice):

https://i.imgur.com/kJeFv5c.jpg

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do samego grania imo nie warto zmieniać. FHD na Samsungu w grach pewnie Ci styka a stracisz na płynności/efektach. Pamiętaj też że Aoc nie ma głośników.

Do grania zwłaszcza jeśli z padem lepiej przejść na większy TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te dwa filmiki moim zdaniem pokazują brak problemu, bo nie ruszam tak kamerą w czasie gry i nie mam napadów padaczki.

 

 

Właśnie pokazują. Nawet przewijając w grze menu masz tragiczny ghosting, czy okna na pulpicie

https://www.youtube.com/watch?v=BFNOzkWYiFI.

 

Cena jest świetna, ale trzeba zaakceptować duże wady. W grach będzie to samo wpisz sobie na youtube VA ghosting, chociaż i tak najlepiej na żywo to zobaczyć. A monitory stricte do grania lepiej kupować na droższych matrycach VA z możliwie "dopracowanymi" systemami anty ghostingowymi.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę was, VA po dłuższej pracy smuży mniej:) Trzeba dać mu się rozgorzeć:) Przydało by się podświetlanie z jarzeniówkami w standardzie do VA:) Albo suszarka do włosów;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym przygarnął taki ale 27" z VESA :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co powiesz o smużeniu i kolorkach?

ja nie mam dużego porównania bo do czasu tego AOC siedziałem na starym Samsungu T220 nawet nie fhd a 1680x1050. Przede wszystkim mi monitor pasuje. Upgrade jest znaczący. Na początku kolory wydawały mi się gorsze, ale chwila ustawień i jest zdecydowanie lepiej. Kontrast robi robotę w AOC - w Samsungu ciemne sceny po prostu zlewały się w jedność i nic nie było widać. Oczywiście jedną z największych zalet AOC w porównaniu do Samsunga to są kąty patrzenia i w sumie to (i cena, o czym niżej napiszę) były jedną z najważniejszych decyzji o zmianie. I jeśli ktoś twierdzi że VA ma kiepskie kąty to chyba TN nie widział dawno. Ogólnie jak dla mnie to TN to przestarzała technologia i nie ma co nawet rozważać kupna monitora z taką matrycą. Co do smużenia to głównie się doszukałem w filmach w ciemnych scenach. Ale moim zdaniem nie jest tak źle jak to się opisuje gdzieniegdzie. Grałem w BF1, Rising Storm 2, Valiant Hearts i w sumie jakoś za specjalnie tego nie zauważyłem. Mam ustawiony najniższy overdrive. W sumie nie wiem czy to jest bezpieczne dla monitora w długiej perspektywie czasu? Tak naprawdę największą wadą jak dla mnie to ta powłoka typu glossy.

Podsumowując, ja to widzę tak: patrząc tylko na statystki to raczej jest to przeciętny/dobry monitor, który się nie wyróżnia, ale też specjalnie nie odstaje. Można powiedzieć, że słabo wyposażony, bo pivot, głośniki, VESA, hub USB, monitora nie można podpiąć jako wyświetlacz od mikrofali, bo podstawka nie jest z platyny, a plastik na obudowie mógłby być grubszy o 0,0375mm. Ale tak naprawdę cena robi mega robotę, z tymi prametrami (nawet jeśli są dość przeciętne) to nie ma konkurencji, nawet jeśli czegoś brakuje w wyposażeniu, a czego konkretnie nie potrzebujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu więc się podczepię tu. Padł mi mój staruszek BenQ E2420HD który był ze mną od 2010r. Nie narzekałem na niego więc jak widać nie jestem bardzo wymagający od strony monitora. Wczoraj przeglądając sklepy wpadł mi w oko właśnie tytułowy AOC. Czy w ogóle da się stwierdzić czy wybór tego monitora pod względem jakości obrazu będzie na plus względem BenQ z matrycą TN? AOC da mi duży obszar roboczy, a podwyższona rozdzielczość pozwoli lepiej pracować na oknach. Zanim go zobaczyłem chodził mi po głowie zakup monitora 21:9 w podobnym budżecie. Często włączam jakiś film w oknie przeglądarki pracując w tym samym czasie w oknie obok. Piszecie, że ma problemy z ghostingiem, czy może to przeszkadzać w oglądaniu filmów na pełnym ekranie? Nikt jeszcze nie napisał jak z równomiernością podświetlenia? Chętnie bym zobaczył zdjęcie matrycy wyświetlającej czarny obraz w ciemnym pokoju. Komputer podłączyłbym przez DisplayPort, a HDMI wykorzystałbym do PS3. No i standardowe pytanie kupującego, czy do tych 800zł dostanę coś lepszego w rozmiarze ~27"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal, 2017-12-29 | 00:59 | Opinia potwierdzona zakupem Opinia potwierdzona zakupem

W tej cenie nie ma nic o podobnych parametrach, do tego trafił mi się model bez bad pixeli. Jedyna dużą wadą jest brak fabrycznej możliwości mocowania na ścianie(u mnie jednak monitor jest zawieszony a dokładnie zamocowany poprzez "nogę" podstawki) oraz brak możliwości odłączenia nogi podstawy. W tej cenie jednak nie ma to w ogóle znaczenia (a same części na wykonanie mocowania do ściany kosztowały około 15 zł). Polecam !

Czy ta opinia była pomocna?

Tak (8)

Nie (1)

Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka Gwiazdka

BAJOJAJO, 2018-01-09 | 12:05 | Opinia potwierdzona zakupem Opinia potwierdzona zakupem

Bałem się, że monitor może nie być doskonały ze względu na cenę. Całe szczęście się myliłem. Monitor sprawuje się świetnie. Nie mam zastrzeżeń, poza brakiem możliwości montażu na ścianie z czym i tak można sobie poradzić.

Opinie z Xkoma

 

Chciałbym to zobaczyć

 

W ogóle trochę się zastanawiam czy warto zmieniać moją IiyamaX2783HSU-B

27 na 31,5 cala :hmm:

 

Na +

-większy

-1440P

-MVA(?)

 

 

Na -

-wyższe wymagania co do GPU

-dopłata ok.200zł.

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu więc się podczepię tu. Padł mi mój staruszek BenQ E2420HD który był ze mną od 2010r. Nie narzekałem na niego więc jak widać nie jestem bardzo wymagający od strony monitora. Wczoraj przeglądając sklepy wpadł mi w oko właśnie tytułowy AOC. Czy w ogóle da się stwierdzić czy wybór tego monitora pod względem jakości obrazu będzie na plus względem BenQ z matrycą TN? AOC da mi duży obszar roboczy, a podwyższona rozdzielczość pozwoli lepiej pracować na oknach. Zanim go zobaczyłem chodził mi po głowie zakup monitora 21:9 w podobnym budżecie. Często włączam jakiś film w oknie przeglądarki pracując w tym samym czasie w oknie obok. Piszecie, że ma problemy z ghostingiem, czy może to przeszkadzać w oglądaniu filmów na pełnym ekranie? Nikt jeszcze nie napisał jak z równomiernością podświetlenia? Chętnie bym zobaczył zdjęcie matrycy wyświetlającej czarny obraz w ciemnym pokoju. Komputer podłączyłbym przez DisplayPort, a HDMI wykorzystałbym do PS3. No i standardowe pytanie kupującego, czy do tych 800zł dostanę coś lepszego w rozmiarze ~27"?

W pierwszym poście masz test i tam jest zdjęcie obrazujące równomierność podświetlenia. Poza tym każda sztuka jest inna.

 

Albo przywykłem albo mi smużenie przestało przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wy serio rozważacie kupno monitora do kilku(nasto)godzinnej dziennie pracy i zabawy z BŁYSZCZĄCĄ matrycą?:-)

Edytowane przez bmwbojj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wy serio rozważacie kupno monitora do kilku(nasto)godzinnej dziennie pracy i zabawy z BŁYSZCZĄCĄ matrycą?:-)

 

Ma swoje plusy i minusy. Ale generalnie w mocno oświetlonym pomieszczeniu widać bardo minusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam TV 49", oczywiście z błyszczącą matrycą. Absolutnie NIE da się korzystać z niego jako monitora w ciągu dnia, jeżeli w pomieszczeniu nie ma spuszczonych rolet do końca. I mówię tu o roletach 100%. W moim nowym miejscu zamieszkania nie mam możliwości stosowania takich rolet więc chcąc nie chcąc będę musiał kupić monitor. Niestety, ale jako osoba z pewnym doświadczeniem z całego serca nie zalecam kupna błyszczącej matrycy jeśli nie ma możliwości zaciemnienia pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wy serio rozważacie kupno monitora do kilku(nasto)godzinnej dziennie pracy i zabawy z BŁYSZCZĄCĄ matrycą?:-)

Ja raczej odpuszczam bo -jest więcej jak +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest, standardowo dokładana przy matowych matrycach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dokładnie tak jak Krzysiak napisał to wyglądało i nikogo nie wyśmiewam  napisałem jaki był problem i to był jedyny jaki miałem z amd a lecę na takich platformach od lat, intela miałem raz w życiu u siebie w PC  
    • Na wstępie, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce Dziękuję. Witam szanownych użytkowników Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w takiej sprawie Niedawno złożyłem sobie starszego PC-ta do zabawy w retro, komputer był na Windowsie XP i posiada dysk 80GB Miałem na nim zapisane mnóstwo różnego rodzaju starych programów pod DOS i starych gier, które zbierałem przez dłuugi czas, większość pochodziła jeszcze z starych dyskietek które zostały już zagubione bądź sformatowane Tyle historii w dużym skrócie, a teraz co się stało, bawiąc się dzisiaj uruchomiłem komputer z dyskietki startowej z DOSem 6.22 i uruchomiłem program Fdisk i przez własną głupotę omyłkowo usunąłem partycję startową dysku C 😭na której było wszystko, od systemu Win XP poprzez wszystkie programy i gry, o ile postawić na nowo Windowsa to nie problem o tyle najbardziej zależy mi na całej reszcie, czy da się jakoś przywrócić tą partycję lub chociaż programy zapisane na dysku? Formatowania na szczęście w nieszczęściu nie robiłem. Jeśli da się to jakoś uratować, przywrócić partycję lub chociaż utracone oprogramowanie zbierane latami to jakim programem darmowym można to zrobić najłatwiej i najszybciej? Bardzo proszę Was o pomoc, wiem że można na Was liczyć Dodam że posiadam drugi nowszy komputer z Windowsem 10 do którego mogę podpiąć ten dysk HDD z tego starego komputera ale co dalej?
    • UV to obniżenie napięcia poniżej standardu karty dla zadanej częstotliwości taktowania rdzenia. Oczywistym jest, że jak taktowanie spada, to karta sama z siebie obniża te napięcia (wyjściowa tabela Hz/V jest w BIOSie karty) ale chodzi o to, żeby obniżyć je jeszcze bardziej.  Pomijam fakt, że są talenty, które obniżają krzywą (że niby niżej to lepiej) robiąc tym samym OV zamiast UV.  Jeśli się z tym nie zgadzasz, to wytłumacz mi na spokojnie, w którym miejscu i jakie bzdury Twoim zdaniem potarzam. 
    • sprawdź, czy karta - jak nie będzie internetu wpisz ping adres bramki jeśli nie będzie połączenia z ruterem\bramką raczej na pewno karta jeśli karta w menedżerze urządzeń kliknij prawym kartę - właściwości, zarządzanie energią, ewentualnie odhacz zezwól na wyłączanie urządzenia...  - może to
    • Od kilku dni mam problem z YouTube. Kiedy wchodzę do zakładki moje filmy to nie ma tam żadnego filmu, który zrobiłem. Wcześniej myślałem że usunęli ale jak wejdę na jakiś film z linka który udostępniłem na jakieś stronie to ten film jest. Drugi problem to że nie ma moich playlist. Trzeci to że jak piszę jakiś komentarz to zamiast mojego niku jest podawane moje imię i nazwisko. Co ciekawe jak piszę podczas transmisji to pojawia się mój nik. Do tego mogę mój własny kanał zasubksrybować. Ktoś może wie o co biega? Wygląda to trochę jakby bym zalogowany na swoim kanale ale jednocześnie nie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...