Skocz do zawartości
Todis

AOC Q3279VWF (31,5 cala MVA 1440P, 75Hz, FreeSync) za 799zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam jako temat do dalszej dyskusji o tym cacku bo za 799zł monitor zabija wszystko.

Link do recki, którą niedawno skończył mój kolega.

Link do google bo jak wiadomo linki do konkurencyjnych portali na Labie zabronione

Recka AOC 3279VWF

 

O ile pamiętam kilka osób go tutaj kupiło, rozważało itd.

Może w tym temacie podzielą się wrażeniami.

Założenie tematu nie jest żadną formą reklamy z mojej strony - ci co mnie poznali wiedzą, że jestem zwykłym userem tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabija jak zabija, zależy jak dla kogo. Nie każdy lubi błyszący ekran, VA, smużenie itp. Rozmiar tak samo jest "konkretny" - nie każdemu musi przypaść do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie od jakiegoś czasu i to ostro :) więc też czekam na opinie userów, jako zwolennik budżetowych rozwiązań to jedyny monitor 31,5" 2k dla mnie, a cena jest bdb.

 

Tylko znowu w porównaniu do 24" fhd którego kupiłem za 200zł budżetowość wskakuje na inny poziom, więc raczej zostaje na swoim, bo karty graficznej też nie chce zmieniać a chce pograć w okolicach max detali i 60fps.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia jakim sposobem ekrany MVA tej firmy tak znacząco odbiegają od pod względem ceny od VA i IPS znacząco zbliżając się do TN (niższa jakość?)

 

edit: własnie przeczytałem recenzje, to się dzieje na prawdę? 800zł za monitor z niezłą matrycą i freesync? tylko czy rozmiar nie za duży i jak ze smużeniem.

Ma go ktoś z forumowiczów?

Edytowane przez Orzel94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 2 osoby tutaj go kupiły.

Ciekawe jest to:

"Tym samym kontrast statyczny wynosi 4166,4:1, co jest wielkością absolutnie szokującą, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Co ciekawe, tak dobrych osiągów nie spodziewał się nawet sam producent, który w specyfikacji podaje wartość 3000:1"[/i]

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam jako temat do dalszej dyskusji o tym cacku bo za 799zł monitor zabija wszystko.

Link do recki, którą niedawno skończył mój kolega.

Link do google bo jak wiadomo linki do konkurencyjnych portali na Labie zabronione

Recka AOC 3279VWF

 

O ile pamiętam kilka osób go tutaj kupiło, rozważało itd.

Może w tym temacie podzielą się wrażeniami.

Założenie tematu nie jest żadną formą reklamy z mojej strony - ci co mnie poznali wiedzą, że jestem zwykłym userem tego forum.

 

Zabija parametrami zanim się go nie kupi.

Potem albo udajesz przed sobą, że cena rekompensuje wszystko, albo odsyłasz - były wątki na forum/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Todis a możesz zapytać kolegi, jak sprawowałby się ten MONITOR w funkcji TV? Jak poradzi sobie ze skalowaniem sygnały, z jakiegoś zwykłego dekodera satelitarnego z natywnym wyjściem 1080i ? Bo chyba 1080p dekodery tez nie maja ;)

 

Ogólnie spoko monitor jak za tą cenę. Sam rozważałem kupno, jednak ma on jedną wadę, typową dla matryc VA, pokazuje to ten filmik:

https://youtu.be/iDoWm9-PaNE

Pochodzący z tej recenzji: https://pcmonitors.info/reviews/aoc-q3279vwf/

 

VA smuży na ciemnym, to normalne w tych panelach. Tak samo jak oglądanie ekranu TN leżąc na podłodze jest niemożliwe :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że va to jest ogromny minus jeśli ma to być monitor do gier miałem va przez dwa tygodnie i go oddałem w ruchu wszystko się rozmywa, potem kupiłem della z błyszczą matrycą na IPS o go oddałem po 3 dniach znudziło mi się oglądanie mojej twarzy na monitorze :lol2: :lol2:

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia jakim sposobem ekrany MVA tej firmy tak znacząco odbiegają od pod względem ceny od VA i IPS znacząco zbliżając się do TN (niższa jakość?)

 

edit: własnie przeczytałem recenzje, to się dzieje na prawdę? 800zł za monitor z niezłą matrycą i freesync? tylko czy rozmiar nie za duży i jak ze smużeniem.

Ma go ktoś z forumowiczów?

 

Producenci monitorów robią nam coś bardzo brzydkiego z 4 literkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio kupiłem ten monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci monitorów robią nam coś bardzo brzydkiego z 4 literkami.

oczywiście, zważywszy że 7 lat temu jak kupowałem PCeta z GTX560ti (kilka miesięcy przed premierą GTX660, już było 680) i 2500k (było ivy ale wiemy jak od tego czasu wygląda intel) to kupiłem porządnego ASUSa na IPS FullHD za ~750zł (fakt że 21 ale od tego czasu zmieniły się JEDYNIE przekątne). 7 lat i postęp mniejszy niż w prockach intela XD (nawet bez uwzględnienia Coffe)

 

ja ostatnio kupiłem ten monitor.

i co powiesz o smużeniu i kolorkach?

Edytowane przez Orzel94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz trochę szerzej, iiyama 120Hz TN 1ms FHD 27". Z naciskiem na 27" bo to jednak droższy ekran od 24". Kumpel kupił za 1200zl bodajże. Nóweczkę. W artykule sugerowana cena to 1600zl ale realnie tyle nie kosztowały. Maj 2012rok. 6 lat temu:) Po 6 latach mogę iść do sklepu i kupić to samo tylko że 144Hz za 200zl drożej :E

 

Jak to się mówi, walą nas bez mydła ;)

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/iiyama-g2773hs-monitor-dla-graczy-27-120hz-i-czasem-reakcji-1ms-cena-i-specyfikacja.html

 

Tutaj wykres cen:

https://cenowarka.pl/?fs=G2773HS&in=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten monitor od 2 tygodni. Jestem zachwycony stosunkiem jakość/cena. Duża liczba złączy, dobra rozdzielczość, trochę chwiejna podstawka (dokladniej nozka), widać oszczędność na wykonaniu np tył monitora, przy wtykaniu wtyczki zasilania mialem obawy czy złącze nie wejdzie do środka:E

 

Działa pod ps4 slim i laptopem (acer r5-571t) i szczerze nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie widzę smuzenia, nierównej podswietlonej matrycy itd. Moze lepsza sztuka, moze po prostu nie zwracam na to uwagi. Wypróbowałem gry takie jak horizon, nfs 2015, metro, sniper elite 4, nfs rivals, just cause 3, wiesiek, diablo 3, wolf new order, old blood i new colosus i kilka innych. Nie widze różnicy miedzy nim a tv sony 40" ani brata iiyama 27" fhd. Dla nie wymagających 500 hercowych monitorów z innymi duperelami szczerze polecam.

 

Ps. Dla zainteresowanych tym monitorem radzę poczytać zagraniczne fora niż słuchać "pro geniuszy" co to do monitora za mniej niz 3k nie podchodzą.

Edytowane przez Keel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz w natywnej rozdziałce?

 

Szkoda ze niema Vesy...ale ciekawi mnie jak wyglądają gry w FHD na nim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam od dwóch tygodni. Wymieniłem z 29 cali 29:9 b trochę dopłaciłem i mam nowy monitor z 3letnią gwarancją i większym obszarem roboczym. Cena jest super i tylko przez jej pryzmat można go oceniać. Na ciemnych scenach widzę smużenie, doskwiera mi np. w wolfie the old blood ale jeszcze muszę posiedzieć troche w ustawieniach może coś uda mi się poprawić trybami gry.

 

Dla mnie sprzęt jest ok ale nie mam dużych wymagań i nie gram w szybkie fpsy po sieci. W ogóle przyznam, że chyba jeszcze jestem na etapie przyzwyczajnia się do niego i jego rozmiarów.

 

Gram z GTX970 dla mnie styka do WQHD.

Edytowane przez reavan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gtx z siga i też nie gram przez sieć a monitor na codzień mam podpięty pod lapka i przeglądam neta i oglądam filmy więc to jest główne zastosowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje kupić przez sieć i sprawdzić w domu. IMO w tej cenie warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę sprawdzić jak gierki w FHD wyglądają ale IMO nie ma co schodzić z natywnej, lepiej szczegóły pociąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzje w necie są przeważnie pozytywne i to bynajmniej nie tylko ze względu na cenę. Smuże ie można podobno ograniczyć przez ustawienie osd, ale to będę miał okazję przetestować wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę sprawdzić jak gierki w FHD wyglądają ale IMO nie ma co schodzić z natywnej, lepiej szczegóły pociąć.

Prosiłbym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od około miesiąca i nic się nie dzieje z monitorem. Jak dla mnie typowego laika to monitor za tą cene super. W sumie nigdy nie używałem typowo gamingowego monitora jak dotąd jakieś zwykłe budżetowe modele ale ten bardzo sobie chwale. Jak ktoś ma jakieś pytania wątpliwości to chętnie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Napisz do niego żeby Ci podesłał mailowo, pewnie sam też w takiej formie dostał fakturę jeśli kupował przez neta   
    • Lenovo szczegółowo się trzyma kraju pochodzenia laptopa, więc też przepisów gwarancyjnych dla danego kraju. BTW. Przypominam tylko - info allegro - tego laptopa co chcesz kupić Układ klawiatury BE (azerty) - twierdzę że układ klawiatury będzie duuuuuużo większym problemem, niż ekran 15.6,  a nie 17 cali.    
    • DPF? A coś takiego w Polsce w ogóle istnieje? To się wycina i dalej jeździ
    • Z tym procesorem, to jakieś dziwne rzeczy piszesz Co to za wynalazek jeśli można wiedzieć ? Co do opóźnienia rpm od wentylatora CPU, to musisz to sobie właśnie tak ustawić, żeby reagował z opóźnieniem i obserwować temperaturę. Wiedząc, że pojemność chłodzenia jest dość duża - tak zakładam, bo nie wiem jakie jest  - to temperatura procesora nie ma prawa od razu podskoczyć o ileś tam stC, więc opóźnienie rpm będzie działać jak należy. Poza tym nie trzeba od razu ładować max rpm, bo po co, ustaw np. 50% rpm do 65stC a powyżej ułóż krzywą rpm liniowo do góry do np. 70stC i wypłaszcz, żeby wentylator nie wchodził na rakietowe obroty powyżej 70stC.   FC po uruchomieniu wykrywa wszystkie czujniki w komputerze i pokazuje je jako tabelki. Do tych tabelek trzeba przypisać odpowiedni czujnik/gniazdo FAN na płycie i podpiąć do niego wentylator (obojętnie, czy 3 pin czy 4 pin) Jeżeli masz na froncie np. dwa wentylatory, to fajnie ustawić rpm górnego wentylatora na froncie do czujnika od CPU (wentylator jest na wysokości chłodzenia CPU) a ten poniżej na froncie ustawić pod czujnik karty graficznej (wentylator jest na wysokości karty graficznej) Oba wentylatory będą się dynamicznie kręcić w zależności od czujników przydzielonych w FC. Gdy procesor będzie obciążony, a karta nie, to tylko górny się rozkręci, żeby podmuchać na mobo i procesor, odwrotnie będzie przy obciążeniu tylko karty. A w grach, gdzie wszystko zapierdziela na maxa, oba wentylatory będą kręcić z np. 1000rpm, gdy temperatury będą oscylować w okolicach np. 70stC dla CPU i 60stC dla karty. Możliwości jest od groma, tylko trzeba sobie to fajnie poustawiać W idle nic się nie kręci, bo nie musi, jedynie tylny wywiew ustawiony od 40stC czasem zakręci, jak się w budzie za ciepło zrobi, bo się w końcu zrobi, jak wywiew nie działa. Mam tak u siebie i jest elegancko. Co do SickleFlow 140 ARGB to krzywa rpm załatwia wszystko, wystarczy ustawić max na 1000rpm i gitara. Teraz sobie gram w FP (fishingplanet) i zobacz, jak się zachowują wentylatory: Wentylator na CPU kręci się dopiero od 50stC, tylny od 40stC, a przednie się nie kręcą, bo ich nie ma Aha, no i pompka w grze idzie na 100%, gdy w idle na 50% Sterowane ofkors w FC    
    • To teraz tylko czekać na premierę i ceny. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...