Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafbgo

DUAL GEAR Project

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Jako wielki fan mechów i tego typu podobnych robotów - postanowiłem zaprojektować coś "nowego". Jak byłem mały na karcie pamięci miałem "zapis" z gry front mission 3 na ponad 250 godzin, a samą grę przeszedłem ponad 14 razy. Jest to jedna z lepszych gier na PSX, z racji tego że niedługo na PC ma wyjść coś podobnego "DUAL GEAR" postanowiłem zrobić/zaprojektować robota obudowę :) Wyjdzie to niezwykle duże, zarówno nogi jak i ręce będą ruchome ( skręcone za pomocą śrub ) a sam robot będzie trzymał jakieś bronie... W jego bebechach upchnąłem płytę ITX, wraz z karta. Pod tym w niższej części bez problemu wejdzie chłodzenie wodne z nie za dużą chłodnicą - sporo miejsca będzie jeszcze na plecach. Same roboty posiadają wielkie bronie, nie tylko trzymają je w rękach ale i na barkach co daje pole do popisu w umiejscowieniu jakiś mniejszych chłodnic na tych właśnie elementach - przecież świat nie żyje tylko 240/360 są też mniejsze chłodnice (80, 2 x 60, 3 x 60 itp):)

 

GMAPAap.png

 

ubOQJKD.jpg

 

95IMrhS.jpg

 

co o tym myślicie ? Jeśli chodzi o wykonanie to płyta MDF (18 do detali 6mm). Najlepsze jest to że same elementy mogę wykonać z tektury w skali 1 : 1 co znacząco ułatwi budowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc szybko na wymiary, które nie są jakoś narzucone (tylko mniej więcej zachowane są proporcje elementów, tak aby płyta ITX 17 x 17cm weszła na górny element oczywiście) robot miałby około 100cm wysokości :D

 

1e0f1Fw.png

 

Za to w dolny wejdzie 360 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tą chwile wygląda to tak :

 

FztO0Ad.png

 

oo tak : dwie 360 na plecach to jest to ( wymiary chłodnic to 380 x 125 x 30 )

 

ZI3qjB4.png

 

wutL2Ex.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up

 

Jest głowa, stopy oraz mniejsze detale. Zmieniłem nieco tułów aby bardziej pasował do oryginalnego z gry - dzięki czemu jest tam nieco więcej miejsca.

 

Jp9mY23.png

 

03cs5vv.png

 

eboOtNm.png

 

3QaLnVA.png

 

amwszHo.png

 

Dodatkowo mniej więcej z wymiarowałem bronie na ramionach(wyrzutnia rakiet oraz rozkładane działo z zasobnikiem na naboje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demo gry jest dostępne w sieci, lecz napisałem do producenta gry aby pochwalić się projektem - a co tam :)

 

I dostałem Klucz do zamkniętej wersji gry ! Super !

 

xaF2KaT.png

 

http://www.orbitalspeedstudio.com/

 

http://www.dualgeargame.com/

 

Tutaj wielkie podziękowania dla Orbital Speed Studio.

 

Parę fotek: (mogę się pochwalić zrzutami z gry - tak pytałem się :P )

 

gsUDw8H.jpg

 

7ORfiwY.jpg

 

SUu6RMM.jpg

 

0acy7FU.jpg

 

Dzięki dostępowi do gry - model uległ poprawie, nogi są bardziej podobne do tych z gry. Poprawie uległy także ręce i główny tułów (tylna cześć).

 

Na barkach są dwie 140,

 

na plecach i nogach cztery 240. A po środku na plecach 250mm rezerwuar z pompą lub zrobimy dwa rezerwuary na chłodnicach (dwa obiegi osobno dla GPU i CPU).

 

9FrdCyA.png

 

8Pr9ZZY.png

 

YN12UoG.png

 

ZSVQCA6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodnice nieco obrócone (15 stopni) i na nich pompa z rezerwuarem - tak... to jest to, tak zostanie :)

 

bLUvogT.png

 

QI38xXA.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt nabrał tempa ;)

 

przyszedł czas na dyski więc - miejsce jest z przodu na tułowiu, jak i na dziale na ramieniu. A po przeciwległej stronie dysk na PCI-E podłączone przez przedłużkę. Co w na to ? może macie jakiś inny pomysł ? (dyski na projekcie mają wymiary zgodne z specyfikacją)

 

33nl08O.png

 

FBJ7vB8.png

 

I8lSWMA.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

model w skali 1 : 1 z papieru :D

 

Ułatwi to i przyspieszy wycinanie elementów z MDF-u.

 

Ib9RRyY.jpg

 

Gjw9Eh2.jpg

 

5AQvfC8.jpg

 

Całość ma ponad 1 m wysokości z ugiętymi nogami w kolanach.

 

xHyhj0c.jpg

 

Zry2oon.jpg

 

i1Ea72C.jpg

 

QjkizZi.jpg

 

Dla pokazania rozmiarów zdjęcia zawierają chłodnice 360 która robot będzie miał na plecach (jako taki plecak) i płytę w rozmiarze ATX - taka wielkość płyt też wejdzie w tułów robota. Będzie to znacznie praktyczniejsze od płyty ITX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZGWHGgk.png

 

Wielkie podziękowanie dla Marki Plextor za zaufanie i dołączenie do projektu wraz z swoimi dyskami SSD pod złącze PCI-E ;)

 

m7IGPKt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały dziś arkusze MDF - 18mm i 6mm. Najpierw wziąłem się za tą grubsza ;) - pierwsze 2 godziny pracy za mną ( nie licząc projektu i wycinania/rysowania szablonów na które poszło z 12 godzin)

 

3qZ2zdb.jpg

 

Rozcinanie wstępne ...

 

rixX2Xq.jpg

 

pp5FmjS.jpg

 

f0pVXiX.jpg

 

Dalej na poszczególne elementy z nadmiarem.

 

Pst54VJ.jpg

 

bpNLLq9.jpg

 

Cięcie na taśmie z 1mm nadmiarem po odrysowaniu z tekturowych szablonów.

 

Rnc89Mg.jpg

 

Szlifowanie na "kole" ;)

 

A tak wygląda to na tą chwile ;)

 

6WZAcAE.jpg

 

Xf419eQ.jpg

 

rGpZzHS.jpg

 

U2mSUlX.jpg

 

4xVXEZQ.jpg

 

Główne elementy zrobione - następny etap montaż tułowia i pogrubianie nóg/rąk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie bydlak :D ciekawe jak wyjdzie ze stabilnością :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roboty to nie moje klimaty ale ... stolarkę to lubię :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie serdecznie dziękuje Firmie Crucial za wsparcie w projekcie.

 

U27gLsx.jpg

 

Od Firmy Crucial otrzymam Białe pamięci Ram do projektu (4 kości po 4GB 2666MHz DDR4).

 

4Mf9p3u.jpg

 

Nie ma to jak wybrać się z lustrzanką naładowaną ale bez karty pamięci ;/ - dlatego dziś zdjęcia z tel (P10 Lite) swoją drogą jestem strasznie rozczarowany jakością ... myślałem że zdjęcia nowym tel wyjdą przynajmniej znośnie. No dobra, ale zmieńmy temat ;) trochę fotek z prac:

 

HtCwTEb.jpg

 

5ljvdEe.jpg

 

tFxFkdu.jpg

 

vhJ3y31.jpg

 

K6IER56.jpg

 

bGioqld.jpg

 

2G316MW.jpg

 

Element wykonany z 14mm sklejki - mam nadzieje ze wytrzyma.

 

HGryJVY.jpg

 

swMOtbA.jpg

 

YSKb6SY.jpg

 

bAEj5FA.jpg

 

AfS0R1T.jpg

 

mE3bzzA.jpg

 

Udało się zrobić systemy "zawiasów" do obydwu nóg. Jedyne co ulegnie zmienię to wymiana wkrętów na śruby 12/14mm wraz z podkładkami na który zostawiłem luz.

 

GHzL7ub.jpg

 

HtoUX4P.jpg

 

eT3QgdX.jpg

 

E2RuOjg.jpg

 

CBX7ZcK.jpg

 

KKI5q31.jpg

 

Całość nawet stabilnie stoi. Do stóp będzie jeszcze dodany element z gąsienicami (z tyłu) na których robot będzie się jeszcze opierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry kawał roboty będzie już to wygląda obłędnie ;) istne arcydzieło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 4 godziny poszły nie wiadomo kiedy - teraz muszę wymienić wkręty na śruby ponieważ całość jest na tyle ciężka że składa się pod swoim ciężarem. (W nogach zrobię ograniczniki aby zakres ruchu kończyn był ograniczony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłoń i pistolet maszynowy.

 

fueDNNT.png

 

qtWw6eU.png

 

W drugiej dłoni może będzie miecz ? lub coś innego jeszcze nie wiem ... :)

 

xqf5HJn.jpg

 

YHAtrXS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

mjoHNka.jpg

 

cJ5t8SB.jpg

 

nloLT0O.jpg

 

oM6h3Cy.jpg

 

Tułów został połowicznie skończony ;)

 

tak to wygląda :

 

bSkTqZV.jpg

 

A47Mb1a.jpg

 

paJFzQG.jpg

 

JeQ5vNu.jpg

 

nksRNqA.jpg

 

później postanowiłem wyciąć elementy na dłonie - zrobię je w domu aby nie siedzieć dziś dłużej w firmie.

 

V8qDkzI.jpg

 

i na sam koniec selfie z robotem :)

 

OsgvuUn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudna sobota przed mną :)

 

więc robię palce robota - szkoda tylko że skończyły mi się śruby M3 x 10. Musze jechać po zapas do casto ;)

 

Zdjęcia przedstawiają gotowy jeden z 10 palców - tak palce będą się ruszały.

 

xmMtofK.jpg

 

crMJ3Zk.jpg

 

dA2TAJt.jpg

 

et7vbEJ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś popracowałem trochę przy palcach - dzięki czemu dłonie są prawie skończone.

 

tak to wygląda:

 

Qo4yqIz.jpg

 

b3y0IHh.jpg

 

sLqvZeE.jpg

 

wu598EN.jpg

 

Cg14N5O.jpg

 

aDDxUUb.jpg

 

każdy palec zgina się niezależnie z czego jestem bardzo dumny ponieważ całość została wykonana ręcznie bez lasera/cnc. Są to małe elementy ale udało się zrobić je na tyle dokładnie ze błąd na długości palców to +/- 1 mm. Oczywiście myślałem na początku aby wyciąć te elementy laserem w sklejce - ale udało się wykonać to z MDF 6mm dzięki czemu będzie to łatwiej pomalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie dziś myśl - aby na lewej ręce robota dodać tarcze, na której będzie można umieścić podkładkę na mysz oraz myszkę. Z drugiej strony - na rozkładanym dziale zrobić miejsce do schowania klawiatury, a słuchawki odkładało by się po prostu na górę. Co o tym myślicie ?

 

askICgB.png

 

1HJjJC8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi się z tego cyganeria - imho nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobrze opanowałeś PRO100, też pracuję na tym programie. Wg mnie nie powinieneś pokazywać całego zrzutu ekranu a tylko sam projektowany przedmiot - byłby on wówczas większy a przez to bardziej czytelny. Może to tylko takie moje odczucie bo zwracam uwagę na ewentualne błędy w konstrukcji już na etapie projektowania. W związku z tym chętnie wtrącę swoje pięć groszy... :) Zaznaczam, że są to tylko szybkie przemyślenia i mogę się mylić.

1. Proponowane przez Ciebie miejsce na klawiaturę będzie miało sens jeśli tarcza będzie jednocześnie stolikiem a nie tylko schowkiem.

2. Pytanie: Robot ma być "biurkiem" czy stać obok niego ? ...bo używanie klawiatury i myszki na dwóch "blatach" może być problematyczne.

3. Klawiatura i mysz bezprzewodowe ? Jeśli będą one schowane w robocie to co z monitorem ? Nie widzę dla niego miejsca w tej konstrukcji.

4. W związku z p.3 myślę, że schowki można przeznaczyć na wszystko inne a klaw mysz i mon wyautować na biurko.

5. Pomysł konstrukcji bardzo mi się podoba. Tym bardziej tak trudnej i chylę czoła bo wymaga sporo pracy i wiedzy.

6. Cała konstrukcja rośnie w górę a przez to podnosi się środek ciężkości...pomyślałem sobie, że cały korpus można by zamocować na stalowym pręcie.

Podczepić na samym dole jakiś balast i mamy robota z możliwością kłaniania się. Jednocześnie przez obniżenie środka ciężkości całość bardzo

stabilnie będzie stała na ziemi (stawy biodrowe oczywiście zostają bo są fajne i pozwalają na większe ożywienie konstrukcji).

7. Palce zrobiłbym "na wpust/pióro" ale to zdecydowanie bardziej pracochłonne - Twoja konstrukcja też jest ok. jeśli "spluwa" nie będzie zbyt

ciężka.

8. Jeśli masz możliwość to chyba dobrze by wyglądały nutowania imitujące mniejsze elementy, które składają się na jeden większy - można do tego

dołożyć nity z wypukłymi łbami.

9. Nie wiem czy myślałeś już o malowaniu - sądzę, że to będzie najtrudniejsze bo trzeba łączyć kilka kolorów na jednym elemencie.

10.Czekam z niecierpliwością na c.d.

11.Chętnie porozmawiam tel. bo również szykuję duży projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kombinujesz już za daleko. Początkowy zamysł, że robot będzie budą był najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...