Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafbgo

DUAL GEAR Project

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiiej to narzekać i mówić, że ktoś przekombinował jak chce to niech robi to jego projekt i ma się jemu podobać, i to co zrobi to zrobi, wcale nie musiał zakładać tematu i pokazywać tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no zamysł że robot jest obudową z podzespołami PC i chłodzeniem wodnym - to dalej zostaje, do tego dochodzi tylko to że dodatkowo na nim będzie można przechowywać akcesoria do rozgrywki - takie jak myszka, klawa i słuchawki. Na czas rozgrywki wyjąć je podłączyć pod porty USB i korzystać z PC, po rozgrywce odłożyć je z biurka do obudowy "robota" i to tyle. Robot jak i jego tarcza nigdy nie miała za zadanie robić za blat czy coś w tym stylu - to byłoby mało wygodne.

 

Całkiem dobrze opanowałeś PRO100, też pracuję na tym programie. Wg mnie nie powinieneś pokazywać całego zrzutu ekranu a tylko sam projektowany przedmiot - byłby on wówczas większy a przez to bardziej czytelny. Może to tylko takie moje odczucie bo zwracam uwagę na ewentualne błędy w konstrukcji już na etapie projektowania. W związku z tym chętnie wtrącę swoje pięć groszy... :) Zaznaczam, że są to tylko szybkie przemyślenia i mogę się mylić.

1. Proponowane przez Ciebie miejsce na klawiaturę będzie miało sens jeśli tarcza będzie jednocześnie stolikiem a nie tylko schowkiem.

2. Pytanie: Robot ma być "biurkiem" czy stać obok niego ? ...bo używanie klawiatury i myszki na dwóch "blatach" może być problematyczne.

3. Klawiatura i mysz bezprzewodowe ? Jeśli będą one schowane w robocie to co z monitorem ? Nie widzę dla niego miejsca w tej konstrukcji.

4. W związku z p.3 myślę, że schowki można przeznaczyć na wszystko inne a klaw mysz i mon wyautować na biurko.

5. Pomysł konstrukcji bardzo mi się podoba. Tym bardziej tak trudnej i chylę czoła bo wymaga sporo pracy i wiedzy.

6. Cała konstrukcja rośnie w górę a przez to podnosi się środek ciężkości...pomyślałem sobie, że cały korpus można by zamocować na stalowym pręcie.

Podczepić na samym dole jakiś balast i mamy robota z możliwością kłaniania się. Jednocześnie przez obniżenie środka ciężkości całość bardzo

stabilnie będzie stała na ziemi (stawy biodrowe oczywiście zostają bo są fajne i pozwalają na większe ożywienie konstrukcji).

7. Palce zrobiłbym "na wpust/pióro" ale to zdecydowanie bardziej pracochłonne - Twoja konstrukcja też jest ok. jeśli "spluwa" nie będzie zbyt

ciężka.

8. Jeśli masz możliwość to chyba dobrze by wyglądały nutowania imitujące mniejsze elementy, które składają się na jeden większy - można do tego

dołożyć nity z wypukłymi łbami.

9. Nie wiem czy myślałeś już o malowaniu - sądzę, że to będzie najtrudniejsze bo trzeba łączyć kilka kolorów na jednym elemencie.

10.Czekam z niecierpliwością na c.d.

11.Chętnie porozmawiam tel. bo również szykuję duży projekt.

 

1-4 - robot to obudowa na PC z chłodzeniem wodnym i schowek na akcesora nie blat i biurko ;).

 

5 - dziękuje :)

 

6 - całość zostanie skręcona śrubami, zostaną zrobione regulowane stopnie zginania w kolanach itp aby robot się nie wywalił.

 

7 - spluwa będzie przykręcona do dłoni od środka, place nie będą jej trzymały fizycznie - tylko wizualnie ;)

 

8 - ciekawy pomysł do przemyślenia. Myślę że detale wykonam z MDF 6mm jak i balsy, do tego mam tez dłuta do rzeźbienia dzięki czemu będzie można zrobić jakieś detale.

 

9 - tak będzie ciężko - biały i czarny mam nadzieje że dam rade :D

 

10-11 - napisz pw dam Cie numer tel jak chcesz pogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie dziś myśl - aby na lewej ręce robota dodać tarcze, na której będzie można umieścić podkładkę na mysz oraz myszkę. Z drugiej strony - na rozkładanym dziale zrobić miejsce do schowania klawiatury, a słuchawki odkładało by się po prostu na górę. Co o tym myślicie ?

 

jak jest sponsor to ... trzeba wykorzystać :thumbup:

jeszcze można dorzucić miejsce :E na zestaw nagłośnieniowy

 

a gdzie będą ledy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ledów nie będzie - choinki z robota nie będę robić - nawet wentyle będą pod kolor, chciałbym biało-czarne Noiseblocker-y:) - mam swoją klawe, myszkę i słuchawki od mionix z poprzedniego projektu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozebrałem całość - przygotowałem elementy na łączenie śrubami.

 

P3OiDXe.jpg

 

2f5wYSk.jpg

 

lQnyHws.jpg

 

8mxIvjA.jpg

 

RIqo4lN.jpg

 

qNk2Wn8.jpg

 

oRHl27S.jpg

 

OpzBOSo.jpg

 

dodatkowo popracowałem nad barkami i rękoma - zrobiłem i nawierciłem elementy w których będą śruby złączające te elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki z dzisiejszych prac :

 

Uo4VIMW.jpg

 

pnCqzBf.jpg

 

sHy7v3d.jpg

 

Q20ObcM.jpg

 

X8oW3sQ.jpg

 

yypDY0v.jpg

 

vafQiDU.jpg

 

tCbJ8io.jpg

 

6vBkLB7.jpg

 

TpNx4F8.jpg

 

yvHQgl0.jpg

 

waklVeN.jpg

 

cXsMCU3.jpg

 

DbFJGsI.jpg

 

XJRufPU.jpg

 

Udało się połączyć wszystkie elementy za pomocą śrub. Całość stoi o własnych siłach ! :) jestem pozytywnej myśli oczywiście całość będzie jeszcze cięższa. Ale zabezpieczyłem już kolana przed przegięciem - podejrzewam że ten element jest najbardziej obciążony. Teraz trzeba pomyśleć nad detalami :) Zamontowałem tez dłonie - myślę że całość już wygląda extra. Teraz muszę pomyśleć też nad jego "głową".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz na wszelki wypadek dać po prostu siłowniki, nie powinno to zaburzyć wyglądu całości, a nawet dodać trochę "smaczków" ;)

 

Ogólnie jak na początku ten mod do mnie nie przemawiał, tak nie powiem... obecnie całkiem fajnie się to prezentuje. Szczególnie jako komp na event, będzie mega przyciągał uwagę.

 

Jedynie jak dla mnie drewno z mechami nie ma za dużo wspólnego, ale np. jakbyś go zrobił na czarno, a na bocznych elementach dał wycięta na wzór nawet najcieńszą blachę alu to powinno to dać bardzo fajny efekt i trochę "złamać" to drewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o elementy drewniane to wcale ich nie będzie a jeśli będą to mało i jak reszta będą one czarne/białe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głowa zaprojektowana w 3D z papieru ;) - jutro powinna być zrobiona :)

 

HBSIDAg.jpg

 

GF7ln4N.jpg

 

9sJg6Dx.jpg

 

aoEJZeI.jpg

 

YknjLQe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"tym razem mój stwórca zrobił mi głowę, prawda że lepiej wyglądam ?"

 

mZvQs0D.jpg

 

iEn86aL.jpg

 

v8CyBnB.jpg

 

G1urmwa.jpg

 

vwMbw66.jpg

 

wTZiR32.jpg

 

SdDKysj.jpg

 

fm0snVM.jpg

 

 

Było przy tym trochę roboty, ale głowa prawie w całości jest już gotowa. Brakuje parę detali - ale wszystko w swoim czasie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymał osobowość :). No...Panie Rafale, zbroi się Pan i to na miarę XXI wieku. Tylko czekać a PENTAGON się zgłosi... :) Z niecierpliwością czekam na powłoki i pole siłowe. Robi wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP ! 3.03.2018

 

Czas na jakieś detale - więc zająłem się "białymi" nakładkami pancerza, które ma robot na głównych elementach. Zrobiłem 3 komplety, dwa na tors, i jeden na element trzymający ze sobą nogi ;)

 

Parę fotek z prac :

 

VPvFx4j.jpg

 

teA97xb.jpg

 

fAXuDmz.jpg

 

ZBACfRa.jpg

 

Z4J53Tl.jpg

 

kGN4Hfw.jpg

 

PMFtWiq.jpg

 

2rAh1Z9.jpg

 

iUbdTpX.jpg

 

p1j0cgz.jpg

 

Elementy wyciąłem trochę większe ponieważ 100 % dopasowanie nie jest możliwie, pokusiłem się o zastosowanie freza który ma łożysko i kopiuje element - dzięki czemu wyszło to super :)

 

Teraz przydałoby się zająć tymi chudymi rączkami i je trochę uwypuklić - będzie to wykonane identycznie jak już powstałe elementy - MDF 6MM oraz płyta pilśniowa 4 mm na mniejszych detali;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"tym razem mój stwórca zrobił mi głowę, prawda że lepiej wyglądam ?"

 

na wzór i podobieństwo stwórcy :E

 

podziwiam to rzeźbiarstwo w mdf-ie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no - aż tak podobny nie jest ... :P

 

Podziękowania dla ModMyMods !

 

Dta24kw.png

 

Za wsparcia w projekcie w postaci chłodzenia wodnego, okablowania, jak i urządzeń oraz narzędzi do jego wykonania !

 

gaMWqzS.png

 

Miłych słów ciąg dalszy – podziękowania dla Polskiego oddziału Firmy WD, który sam z siebie ofiarował dysk WD Black 6TB do wykonywanych przez mnie projektów ! – rewelacja !

 

Jak paczki dojdą na pewno się pochwale zawartością, miłym akcentem szczególnie jest wsparcie od ModMyMods ponieważ Firma jest z USA, a sam koszt wysyłki części jest drogi. Niektórzy mogli zauważyć że Firma WD wsparła mnie w pierwszym projekcie, pochwaliłem się im zdjęciami wykonanymi przez mnie projektami jak i tymi które są w budowie i proszę... bardzo miły gest :) - Wspomnę tutaj że odwiedzę jedne targi w Polsce ;) więc robota będzie można zobaczyć na żywo ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up ! 6.03.2018

 

Kolejne 4 godziny pracy za mną ;)

 

Dziś pracowałem nad kolejnymi elementami pancerza, które są na nogach oraz rękach.

 

nlE8g9P.jpg

 

nZWNboD.jpg

 

jDPxOSv.jpg

 

RsnLQPh.jpg

 

gTV7MfM.jpg

 

HhXL5Sn.jpg

 

ATeIVjc.jpg

 

ZqDdAbc.jpg

 

jt50f34.jpg

 

Do zrobienia zostało jeszcze pogrubić ręce, dołożyć górny element na barkach oraz popracować przy stopach ( + zrobić gąsienice na których robot w grze sie przemieszcza - oczywiście tutaj będą one nie ruchome, ale będą należycie wyglądać )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że ten kierunek właśnie jest dla Ciebie odpowiedni ;)

 

bardzo fajnie Ci to idzie, dodatkowo wyróżniająca stylistyka :)

 

tylko pozostań w czystej formie i nie zawal go tarczami, mieczami itp bo może nie wyjść mu to na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miecze to może przesada - ale chciałbym aby przynajmniej trzymał jednego gnata, jak i miał wyrzutnie rakiet na ramieniu .

 

Każdy się chwali gratami - więc i ja się pochwale ;)

 

s1QzmML.jpg

 

Przyszedł dziś dysk od WD 6TB - dużo miejsca na fajne rzeczy :menda:

 

bHK7Caz.jpg

 

SSD od Plextor - 512GB

 

PhFm7Fg.jpg

 

Ramy do Crucial 4 kości po 4GB 2666MHz DDR4.

 

cTRxBpR.jpg

 

28DiaYR.jpg

 

1GqzuyO.jpg

 

Porobiłem też trochę nad projektem - dociekliwi za zdjęciu zauważą gąsienice tylko tyle że w częściach. Całość trzeba pokleić i przygotować do złożenia przy pomocy śrubek m3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej zajmuje się stopą :

 

W1iKpfO.jpg

 

3pVs6sf.jpg

 

U4pxy4l.jpg

 

Jedna gąsienica sklejona, trzeba zrobić drugą - a później je złożyć przy pomocy śrubek M3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli do przodu ;)

 

kawałek jest już złożony i działa ! jeszcze tylko 4 razy tyle xd

 

4G6Zedv.jpg

 

GiaRaOI.jpg

 

F852ZW5.jpg

 

fF1hcOE.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Dziś sobota – ale nie mogłem sobie odpuścić tego aby porobić trochę przy projekcie.

Więc, ręce stały się nieco grubsze – tak samo barki.

Tam mam 7cm miejsca na chłodnice z wentylatorem LED.

 

Fotki z prac:

Lp7pAH3.jpg

V5KjXhw.jpg

xq1PbCz.jpg

blomYKV.jpg

GbgWUCo.jpg

GPax1Nj.jpg

tDd6zEk.jpg

9hC3MJM.jpg

Lm8ay2q.jpg

NNAeCfX.jpg

0sfcsDU.jpg

e5wRkV6.jpg

TZsZVut.jpg

 

Teraz trzeba skończyć stopy – mam już niektóre elementy ale gąsienice pochłoną jeszcze trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kawał dobrej roboty wpakowałeś w ten projekt :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sporo przed mną ! Ilość oplotu przedłużek wtyczek itp xD to będzie koszmar ! :) ale będzie co podziwiać na PGA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gąsienice zrobione - teraz trzeba zrobić koła napędowe i coś co będzie napinać całą gąsienice.

 

YmylgFI.jpg

 

8sl9jE9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne 3 godziny pracy i robot ma już prawie skończone stopy . Trzeba zrobić jeszcze system który napinać będzie gąsienice - o dziwo element nawet działa (bardziej mi zależało na tym aby robił za wizualny element "detal" :)

 

hMRYuRI.jpg

 

yD0nrAN.jpg

 

QFkDHxd.jpg

 

C1Dmph7.jpg

 

YtvbtNn.jpg

 

C0NVpwC.jpg

 

FawWPhO.jpg

 

w9Z0Qc5.jpg

 

EAncHrj.jpg

 

SbwAuPK.jpg

 

dps8raw.jpg

 

LVJahIY.jpg

 

YDlfPf6.jpg

 

rw6IBt7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to wygląda w grze:

 

kQWMtaf.jpg

 

mLhIOWM.jpg

 

A tak w projekcie :

 

hZ2JfSz.jpg

 

FGqmrV5.jpg

 

dQm7it3.jpg

 

AOApvre.jpg

 

lKZpOM1.jpg

 

iwuMnDl.jpg

 

 

Oczywiście nie jest identyczne w 100% lecz bardzo podobne - większość części robota otrzyma takie detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...