Skocz do zawartości
bocieque

Sea of Thieves

Rekomendowane odpowiedzi

sea-of-thieves-logo.jpg?itok=Tz8XA1uR

 

Nowe IP od Microsoftu, tworzone przez Rare z datą premiery wyznaczoną na 20 marzec 2018 roku na Xbox One oraz PC. Życie pirata w otwartym świecie. Tytuł nastawiony na rozgrywkę online (coop, PvE, PvP), hulający na UE4. Gra do kupienia za 250 zł lub jako pierwszy, premierowy produkt w abonamencie Game Pass za 29zł/miesiąc. Tytuł wspiera Play Anywhere oraz cross-platform multiplayer.

 

https://www.youtube.com/watch?v=WB9hJNfMa5M

https://www.youtube.com/watch?v=OJ-owieL4cw

 

Pograłem kiedyś w alfę, teraz w trwającą jeszcze przez kilka dni betę. Zawartość jest mocno ograniczona w porównaniu do pełnej wersji. Jest potencjał, tylko obawiam się, czy twórcy go wykorzystają. Klimacik, świetna stylizowana grafika (tak, jest HDR ;p), sporo smaczków, humor, sterowanie okrętem - wszystko to trzyma wysoki poziom. Potrzeba tylko zawartości i różnorodności w misjach i innych aktywnościach. W tym beta kuleje. No, ale Rare wspominało, że dało nam tylko skrawek gry do zabawy. Mają być 3 różne frakcje, rozbudowa okrętu, polowanie na zwierzęta, sprzedaż ich skór, dóbr, szlaki handlowe, eventy online itd.

 

Na obecną chwilę nie podoba mi się system respawnu. Przeciwni gracze po ubiciu, pojawiają się po kilkunastu sekundach z powrotem na okręcie lub w pobliżu, dopóki ich statku nie zatopimy. Nie rozumiem też po co wyświetlają się nicki graczy, gdy się do nich zbliżymy. Uniemożliwia to podkradanie się do nich (tak się raz naciąłem i mój cały plan przejęcia wrogiego okrętu cichaczem, poszedł w pizdu). Walka z mobami (szkielety) jest płaska. Mogli ją bardziej rozbudować tzn. ogólnie cały system walki.

 

Grę na pewno sprawdzę na premierę, bo jak pisałem dla mnie ma potencjał. Jak ktoś lubi pirackie klimaty, to nawet w solo. Oczywiście w coopie zabawa lepsza ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem strimy :E Faktycznie wygląda super, klimat, te smaczki, których tak bardzo brakuje w grach, ale odnoszę wrażenie że to gra na dwie, trzy godzinki, aż zacznie się nudzić. No, ale to może tak wyglądać przez wyciętą zawartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila, że w ten weekend rusza stress test i mnie zapraszają. Piszę, bo jeśli to faktycznie stress testy, to powinni zaprosić wielu graczy, więc sprawdźcie pocztę, nawet jeśli nie braliście wcześniej udziału w alfa i beta testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra dostępna w xbox game pass na PC. 14 dni za free, później 29pln na miesiąc. Właśnie ściągam obadać.

 

Dodatkowo kilka innych gier w abonamencie możliwych do ściągnięcia na PC.

Gears of War 4

Recore

Super Lucky Tale

Halo Wars: Definitive Edition

i kilka innych.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra dostępna w xbox game pass na PC. 14 dni za free, później 29pln na miesiąc. Właśnie ściągam obadać.

 

Dodatkowo kilka innych gier w abonamencie możliwych do ściągnięcia na PC.

Gears of War 4

Recore

Super Lucky Tale

Halo Wars: Definitive Edition

i kilka innych.

 

W key shopach za 7 zł można kupić 30 dniowy geme pasa (działa na nowych kontach i na takich gdzie nie był aktywny nigdy game pas)

ALE grałem w betę ta gra nic nie ma do zarefowania nudzi się szybko nawet w grupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie grałem w betę więc z chęcią sam sprawdzę. Nie widzę sensu kupować nawet za 7pln jak tu mam 14 dni za free. Przy okazji jak Sea of thieves mi nie podejdzie to ogram GOW4.

 

PS. W sumie to nawet nie nastawiam się na dłuższe granie w tą grę, po prostu chcę zobaczyć co z tego wyszło.

Ściągło się odpalam :E

 

Kolejny edit:

Na dzisiaj rezygnuje. Grę rozpocząłem na jakiejś micro wyspie gdzie nic nie ma :E Wsiadłem na łajbę, zjadłem banana i popłynąłem na najbliższą większą wyspę, gdzie też chyba nic nie było jakieś ognisko widziałem :lol2: ale niestety po średnim "parkowaniu" gra stwierdziła, że wywali mój statek i mnie w kosmos i to dosłownie :E, po tym jak spadłem do wody spotkałem jakąś taplającą się syrenkę i tak wróciłem z powrotem do punku wyjścia. To nie na dzisiaj :E. Obadam na dniach więcej.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy warto kupić bo już pre-order zamówiłem w euro agd ale się rozmyślałem :hmm::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

na twitchu mówili, że gra nie ma celu. Grasz bo grasz i szał jest chwilowy jak z innymi podobnym grami. Za 2 tyg dużo mniej ludzi będzie grało.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto - grafika przasna, grywalnosc nijaka , cel gry???????????????????????

plywasz bez celu lazisz ,szukasz bez celu gra bez celu - jednym slowem , ale oco chodziszczerbaty.gif

Edytowane przez gruzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy warto kupić bo już pre-order zamówiłem w euro agd ale się rozmyślałem :hmm::E

Po kiego masz kupować jak w xbox game pass masz. Możesz sobie pograć i po testować. Miesiąc 29zeta, lub 14 dni za free na nowym koncie.

 

Ja jak zobaczyłem początek to mi się odechciało, gra wydaje się pusta, ale jeszcze zerknę, aczkolwiek wątpię abym w to pograł dłużej niż kilka godzin.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem gra bez celu i żeby Microsoft uraczył Polskie napisy w grze ale jak tak wygląda sytuacja to dobrze że nie kupiłem w pre-order. Wiem że jest sporo gier w usłudze Xbox Game Pass ale jestem kolekcjonerem gier pudełkowych więc nie przepadam za grami cyfrowymi. :)

Edytowane przez Mały Głod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest symulator zwiedzania piratem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oglądałem review na YT i kurcze straszna kaszana.. Myslalem ze to będzie coś ciekawego dla multi i single.. ale tu lipa mało contentu itp.. No nic szkoda tyle hajpu a tu lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypróbowałem tego triala, po gameplayach z devsami, które kiedyś tam widziałem , myślałem , że spoko gierka bedzie - crapiszon straszny, szkoda :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już weźmiecie tego game passa i stwierdzicie, że SoT to kaszana to zagrajcie sobie w Gears of War 4. Warto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś dodać 1 miesiąc do konta, które używa już triala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem review na YT i kurcze straszna kaszana.. Myslalem ze to będzie coś ciekawego dla multi i single.. ale tu lipa mało contentu itp.. No nic szkoda tyle hajpu a tu lipa.

Ja kurcze tak patrzę na filmik z rozgrywki no myślę jest dobrze a po premierze niestety ------>:ass:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś dodać 1 miesiąc do konta, które używa już triala ?

normalnie dokupujesz miesiąc i ci te dni z triala powinno dodać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale kupiłem ten miesiąć za 6 zł i nie moge dodac;) Bo niby tylko dla nowych. Ale podobno jak tworzysz nowy profil to przechodzi...nie kumam ocb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale kupiłem ten miesiąć za 6 zł i nie moge dodac;) Bo niby tylko dla nowych. Ale podobno jak tworzysz nowy profil to przechodzi...nie kumam ocb

To zrób nowe konto i tyle. Tak kod tylko dla tych co nie wykorzystali triala 14 dniowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Microsoft zrobi lepiej Crackdown 3 i mam mieć Polskie napisy ale jak na razie Sea of Thieves jest pusty. Teraz to aż się boje pomyśleć jakie exy Microsoft wymyśli. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem sobie to jeszcze raz tym razem na TV 4k i nawet fajnie się pływa, woda, słońce, promienie światła wygląda całkiem konkretnie, nawet na wyspach styl graficzny mógłby podpasować tylko że w tej grze praktycznie nic nie ma :E

 

Mapa jest relatywnie mała, na mapie w większości micro wysepki, te "większe" są po prostu małe i prawie nic tam nie ma. Na jednej wyspie zobaczyłem ognisko, koło ogniska kurczaczki hasają :E Więc myślę jak na pirata przystało utłukę jednego i upiekę na ogniu. Co ja się za nim nie obiegałem, a jak go ubiłem to znikną :lol2:, kawałek dalej były świnki więc druga próba i to samo :E

 

Nawet tą swoją maczetą małej palmy czy krzaczka nie mogłem ściąć. Pomysł może i fajny, ale gra wydaje się mega biedna.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej tego nie można ująć. :E

Edytowane przez BlindObserver
Nie cytuj posta pod postem... Szczególnie, gdy masz napisać całe jedno zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio nikt nie gra :E

 

Dzisiaj zrobiłem kolejne podejście. Sprawdziłem jakie questy gra oferuje graczowi. Wydaje się, że możemy dostać tylko dwa na początek, jedno to poszukiwanie skarbów :E. Idziemy do jednego z kilku NPC w osadzie i dostajemy mapy z zaznaczonym skarbem i wyspą następnie musimy sobie znaleźć tą wyspę z małej mapki na tej "dużej" co mamy na statku jak już ją znajdziemy to tam płyniemy, wykopujemy skarb łopatą przy okazji rozwalając kilku identycznie wyglądających przeciwników (szkielety). Wracamy do "bazy" i oddajemy skarb NPC, niestety sami go nie możemy otworzyć :E. W zamian za skarb dostajemy golda ~200 za sztukę.

 

Z ciekawości poszedłem do NPC, który sprzedaje pukawki i tam ceny tak nawet ~10k :E. Zdobycie dwóch skarbów z dopłynięciem do nich zajęło mi ~30minut :E

 

Drugi quest to jakieś dostawy. Od npc dostałem 2 klatki i wygląda, że miałem tam wsadzić 2 kury. Niestety nie skończyłem tego zadania. Nie dopłynąłem na wyspę gdzie mogły by być kury bo zostałem zbombardowany przez jakąś wyrzutnie rakiet :E prawdopodobnie obsługiwaną również przez szkielety i umieszczoną na jednej z tych micro wysepek.

 

Po tej akcji znowu sobie dałem spokój i nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek włączę tą grę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja się posiłkuję napisami, bo nie jestem wstanie wszystkiego zrozumieć zważywszy na mój problem ze słuchem i jak miewam problem z polskim, gdy mowa jest czasem zagłuszana, ściszana- ktoś mówi pod nosem, a tu nawet napisy po angielsku sporo mi pomagają zrozumieć. Wszelkie wybuchy, muzyka w tle, to wszystko nachodzi na siebie i zakłóca rozumienie obcego języka, a czasem polskiego, dlatego w grach ustawiam efekty, muzykę ciszej aniżeli głosy, dialogi, ale nie zawsze pomaga. Na yt tak samo korzystam z napisów ang. Zdarzyło mi się czasem pogadać po angielsku ale "face to face" gdy zazwyczaj ktoś w miarę głośno mówi, stoję blisko przy osobie to co innego niż kino czy gra, u mnie niestety jest przerąbane, aparaty słuchowe pomagają, ale tutaj akurat oprócz braku osłuchu, bo ang mam kontakt tylko w grach czy filmy= komp, bywa, że wydaje mi się, że usłyszałem B, a powiedziano C albo A. Gry Sony na konsoli gdzie mają dubbing to grywam z dubbingiem, TLOU1 jak i 2 ogrywałem z dubbingiem, bo jest w porządku. Każdy gra jak mu pasuje, ważne, żeby sprawiało mu to frajdę.✌️
    • Siemka, szukam słuchawek z okazji zakupu nowego PC, będę używał ae 5 od soundblastera i zastanawiam się które słuchawki by były ok. Budżet 1000zl może trochę więcej.  Cel to głównie słuchanie muzyki i gierki.   Myslalem nad mmx 300 of bayerodynamic , pytanie czy karta będzie mogła je wykorzystać czy brać coś tańszego. https://www.x-kom.pl/p/420164-sluchawki-przewodowe-beyerdynamic-mmx300-2nd-gen.html
    • Możesz sobie ustawić w opcjach monitora OC i przestawić w systemie na 180Hz, to w tej cenie w szybkich grach jest fajną opcją.
    • Assassin jest normalnie dostępny na polskim Amazonie w świetnej cenie: https://www.amazon.pl/Thermalright-chlodzenia-cieplowodów-wentylator-aluminiowa/dp/B09NSTR7JZ Do 4000D lepiej dokupić ze dwa wentylatory na front. Alternatywnie be quiet! 500DX: https://www.ceneo.pl/93925243 Lepszy dysk: https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-crucial-t500-2tb-z-radiatorem-m-2-2280-pci-e-gen4-ct2000t500ssd5-14998454806 Ale gwarancja tylko sprzedawcy, trzeba zarejestrować na stronie producenta żeby mieć gwarę Cruciala. Alternatywnie: https://www.x-kom.pl/p/672287-dysk-ssd-seagate-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-firecuda-530-heatsink.html https://www.ceneo.pl/119352284 Ogólnie Samsung się nie opłaca, ich dyski już się nie wyróżniają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...