Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DyndaS

Im mniejszy tym lepszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak postanowiłem założyć swój pierwszy worklog i zobaczyć co z tego wyjdzie ;)

 

Prace będą przy jednostce, którą kiedyś kupiłem rodzicom do przeglądania neta, a nabyłem ją wtedy bardzo okazyjnie. Obecnie sam używany ram jest pewnie więcej wart niż to ile dałem za całość :E

 

 

Konfiguracja:

CPU: Intel Pentium G3220

GPU: Intel HD (integra)

Mobo: MSI H97i AC

RAM: Crucial Ballistix Sport 16GB Kit (2x8GB) 1600 Mhz CL9

Case: Chieftec FI-01B

PSU: be quiet! TFX Power 300W 80+

SSD: OCZ Vertex 3 2.5" 60GB SATA III MLC

 

Pierwsze co zrobiłem przy jednostce to ogarnięcie tego burdelu jaki miał sprzedający oraz wymiana głośnego wibrującego zasilacza z zasilacza na be quiet! Pure Wings 80mm PWM. Wentylator zasilacza odpowiada za wentylację w obudowie, więc warto mieć nad nim kontrolę i ustawić własny profil. Chciałem włożyć Shadow Wings 80mm, lecz niestety gumowa ramka sprawiała, że miał ponad 80mm przez co nie byłem w stanie go zmieścić.

Oplotłem też niektóre przewody, a innych zbędnych w ogóle się pozbyłem.

 

Oto efekty:

 

RLu4uL8.jpg?1

 

1TdpIiD.jpg?1

 

 

Link do trochę większych zdjęć.

 

 

Obecnie nową jeszcze mniejszą obudowę oraz chłodzenie mam już u siebie.

 

Co dokładnie to dowiecie się w nadchodzących dniach ;)

 

 

 

Co jest w planach?

Z góry informuję napaleńców, że nie będzie to jakiś mega super wybitny "projekt", jak to niektóre ostatnimi czasy tutaj.

 

Dopieszczenie konfigu jak tylko się da. Zamiana obudowy oraz chłodzenia. Oplecenie przewodów zasilacza, a w tym może trochę wycinania blachy. Czas pokaże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe to to. Powodzenia :). Mnie zawsze w mITXach najbardziej wkurza, że nigdzie się nie da ręki wcisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe to to. Powodzenia :). Mnie zawsze w mITXach najbardziej wkurza, że nigdzie się nie da ręki wcisnąć.

 

 

To przy nowym to jest olbrzym :E

 

 

 

 

No to cooler w kolorystyce kupa-krem :P

 

hHa6vur.jpg?2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ma być gpu to zawsze pozostanie lekki niesmak, czemu tego samego nie złożyć jako kosteczka typu nuc w pasywnej aluminiowej "obudowie". Jest argument oczywiście w postaci ceny, takie rozwiązanie mimo że mogłoby być wydajniejsze, to na pewno nie tańsze.

Jeżeli nie nuc to jeszcze są te płyty z wbudowanym zasilaczem, zawsze redukcja wymiarów i uproszczenie całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tą drogą moglibyśmy dojść do PC typu "pendrive" :P

 

Po prostu bazuję na tym co mam i też nie chcę pchać się w jakieś większe koszty. Też radiator na chipsecie robi się bardzo gorący, a nawet dałem tam solidną pastę. Bez żadnego nawiewu to by była czuje lipa. Chyba jedyne co to wymienić na jakiś inny radiator tego typu - link

 

Na atrakcyjnym wyglądzie zewnętrznym jak i wewnętrznym też mi zależy.

 

No ale "wbudowany" zasilacz ma znów też zewnętrzną kostkę i aby było ciekawiej, to mam takowy bodajże 60 albo 90W w domu. Nie jestem pewien, ale chyba 60W.

 

Nową budę już mam u siebie, a co dokładnie, to się przekonasz prawdopodobnie jutro :P

 

 

 

PS.

Tą jednostkę nabyłem kiedyś za 550 zł z wysyłką, a jeszcze był tam klucz do Windows 10 Pro na kartce.

 

Ram prawie nówka, dysk bardzo niski przebieg, na mobo jeszcze była całkiem długa gwarancja. Także no ten :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że są i takie projekty! Jak widać, b pokazać coś fajnego wcale nie trzeba zadłużyć sie u wszystkich okolicznych cinkciaży :P

Trzymam kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że są i takie projekty! Jak widać, b pokazać coś fajnego wcale nie trzeba zadłużyć sie u wszystkich okolicznych cinkciaży :P

Trzymam kciuki!

 

Dzięki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto i In Win Chopin. Waży to dużo więcej niż by się mogło wydawać.

 

 

MhQ0BnP.jpg?2

 

v4BKdHx.jpg?2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet małe to wychodzi 4,4l

Na pewno będzie lepsze chłodzenie niż w tych aluminiowych ms-tech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial

No i co istotne ma mały zasilacz w środku, bez żadnej kostki na zewnątrz. I nawet coś w tej budzie da się tam zrobić.

 

Tutaj porównanie Chiefteca do In Win.

 

Muszę sobie jakiś wysoki statyw kupić, bo z łapy przy obecnym świetle to trochę lipa :P

 

AAhuNBT.jpg?2

 

icGtj6u.jpg?2

 

 

 

Sama buda też jest zauważalnie węższa.

 

 

 

Edit.

 

Obudowa ma też kolorowe "paski" do naklejenia dla kontrastu, ale w sumie jeszcze nie wiem jaki finalnie wybiorę.

 

92Shv3Q.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...

 

Już na etapie wkładania płyty do obudowy przez myśl przechodziło mi... "w co ja się w ogóle wpakowałem..." :lol2:

 

Samo włożenie płyty nie jest takie proste jakby się wydawało, bo przewody z zasilacza jak i obudowy trochę wadzą i są stosunkowo sztywne. Złożyłem tak poglądowo aby mieć wgląd co dalej. Wiele ludzi ma problem z zamknięciem prawego panelu, bo uzbierało się trochę kabli za tacką. Tutaj mamy to przy lewym panelu :E

 

Noctua ma około 5-6mm do panelu, lecz przez całą obudowę przechodzi ten wybrzuszony mesh, więc jest około ~1,5cm luzu.

 

Powiem, że faktycznie by tu wypadało trochę otworów tej obudowie dorobić :P

 

Jutro podrzucę jakieś zdjęcia, bo teraz już ciemno.

 

Ogólnie obudowa całkiem fajnie przemyślana, ale miejsca żeby nawet palec włożyć to tam zbytnio nie ma.

Zasilacz ogólnie dużo bardziej cichy niż się spodziewałem. Przy długim obciążeniu na poziomie ~30W (czyli takie idle g3220) wentylator

chodzi na najniższych obrotach. Słychać bardzo cichy szum, lecz po przyłożeniu blisko ucha słychać też łożysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam kupiłem cały zestaw w silverstone fortress ftz01, jedna z tych obudów ala playstation, w środku zapakowany cały config, duży htpc cooler noctua, kilka dysków, mocne gpu. To jak to otworzyłem to trochę mi zajęło dojście od której strony w ogóle zacząć demontować hardware, koszmarnie wszystko upchane. Chyba pierwsza buda która mi uświadomiła że może być zbyt ciasno i to też wada :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak spróbować władować jakiegoś GTX'a 1060 w wersji ITX? Zajęłoby więcej miejsca w środku, byłoby stosunkowo cieplej, lecz do programów/gier byłby taki bardziej uniwersal, niż sama integra.

 

Zastanawiam się nad złożeniem takiego piecyka z tego co mam, lecz nadal sama buda jest sporo większa niż to co chciałbym. Planowałem sam stworzyć, jednakże kiedy policzyłem co i jak, koszty byłyby wyższe niż to co oferują na rynku producenci.

 

Czemu sama integra? Takie założenia od samego początku, czy jednak wielkość wymusiła skorzystanie z tej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial

Wnętrze tej budy pomijając zasilacz, bo to jak dla mnie integralna część obudowy jest niewiele większe niż płyta itx :E

 

 

@Mikrowirus

Owa obudowa nie ma miejsca na karty graficzne pomijając fakt, że normalna karta graficzna jest dłuższa niż ta obudowa wyższa :lol2:

 

To jednostka, którą kiedyś kupiłem rodzicom i używają jej do przeglądania neta :P

 

 

 

 

 

Testowałem temperatury w occt i w spoczynku 0-1 stopnienia cieplej niż chieftec. No a w stresie ze 1-2 stopnie. Jednak jako tako w tym chieftecu było sporo więcej miejsca, a i też wentylator zasilacza wyciągał z obudowy powietrze.

 

 

Edit.

Zasilacz jeszcze jakiś czas po zapuszczeniu OCCT daje o sobie znać pomimo, że tam było ~60W obciążenia. Niby bez tragedii, ale nie da się przeoczyć tego szumu. Poczekam aż się wychłodzi, ale już widzę, że ciszej znacznie pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, i wcale nie chciałem abyś instalował GPU w TEJ budzie. Może coś ciekawego innego znalazłoby się.

 

Samym tym tematem zacząłem się interesować niedawno, bo cztery dni temu. Posiadam w swojej kolekcji jedną 1060 ITX, mam płytę w wersji ITX. Brakuje jakiejś ciekawej budy jedynie, która byłaby optymalnie mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie FI-01B wyglądała tak. Z grafą LP 7750 od Szafirka:

1374179072144ivs8z.jpg

1374179137178n4s70.jpg

20140416_000624t1sjr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś takiego poszukuję. Tylko mnie grafa się niestety nie zmieści, mam chłodzenie dwuslotowe. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwuslotowe (grubość karty) chłodzenie to jeden problem. Drugim jest fakt, że to obudowa typu low profile. Więc karta graficzna też musi taka być, czyli low profile (szerokość karty).

 

To była ta karta:

11202-10_HD7750_1GBGDDR5_miniDP_microHDMI_DVI_PCIE_C03_634769140676905228.jpg

 

 

sapphire-7750-complect.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bielas

 

Kiedyś podsyłałeś mi foty tego. Stwierdziłem, że grzać się to musiało niemiłosiernie i sam chyba stwierdziłeś, że musiałeś panel zdejmować :E:lol2:

 

 

@Mikrowirus

 

Odpuść sobie tego typu konstrukcje jako PC do grania. Nie ma sensu się w tym męczyć, bo inaczej tego się nie nazwie. Będzie się to grzać zarazem wyjąc jak dzika świnia.

 

Jeśli bardzo chcesz się uprzeć na coś małego, to chyba z najmniejszych polecałbym Fractala Node 202

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 1050 low profile single slot? Albo chociaż 1030?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tam tylko i5 2400, hd 7750 i ssd. Tam w sumie nie miało co się grzać, choć oczywiście było cieplej niż w budzie o typowych gabarytach. Niemniej jednak 7750 irytowało mnie niewydajnością, a u nas nie szło kupić ciekawszych graf w formacie lp, więc teraz mam tego malca w Cubitek Mini Cube, ale z pełnowymiarową grafą (msi 7950).

 

Panel był niemal stale zdjęty, bo lubię gapić się w bebechy. Nie sprawdzałem temperatur po jego założeniu. Kojarzę, że wentyl z grafy wpadał w rezonans po jego założeniu. W Sumie nie wiem czemu. Nie dociekałem, bo jak pisałem, niemal stale był zdjęty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pioy

 

1030 Jak najbardziej są. Ostatnio były karty zotac nowe za 199 zł na alledrogo.

 

 

@bielas

 

Gdybyś założył Panel, to by się tam wszystko ugotowało. Jak miałeś panel zdjęty, to nawet nie ma o czym gadać, bo to nie ma nawet porównania. Miałeś praktycznie i dosłownie open case.

 

 

 

 

 

Taka mnie refleksja przeszła... Mam na tej mobo strasznie niefortunnie umiejscowione gniazda... i o ile w chieftec było to bardzo dobre, tak w tej budzie powinny być one wszystkie z prawej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej budzie, jeśli ktoś chce zachować choć odrobinę porządku, to na każdej płycie gniazda są źle rozmieszczone. lol2.gif

Jednego biurkowca w tym składałem i piany na paszczy dostawałem.

 

Są 1050 low profile single slot?

 

Są, ale niedostępne w UE. Musiałbyś ciągnąć od Chińczyków bezpośrednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o In Win :E ?

 

 

 

 

PS.

Jakby ktoś chciał, to będę się pozbywał chiefteca z zasilaczem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.

 

Sytuację może nieco poprawić mobek z m.2. Dwa kable odpadną, ale to i tak szau nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...