Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DyndaS

Im mniejszy tym lepszy

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat u mnie nie ma problemu z dyskami, bo tak czy inaczej SATA sygnałowe mam centralnie pod otworem nad mobo. 24 pin i tak mam na górze mobo, więc z sata do otworu też daleko nie mam.

 

Najgorzej z EPS, gdzie go mam na lewo od coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wrzucam obiecane zdjęcia tego jak to złożyłem tak prowizorycznie na chwilę aby był komp używalny:

 

p5cCpGo.jpg

 

g4or6zU.jpg

 

PI2a0oX.jpg

 

 

 

 

Wywaliłem Wi-Fi tak z ciekawości, ale chyba zamontuję to z powrotem.

 

Kabel od audio tak machnąłem aby był, bo i tak nie będzie on używany. Trzeba go będzie jakoś schować.

 

 

Najgorsze te 24 pin tak na górze mobo + jeszcze usb 3.0. Do tego te kable zasłaniają połowę wentylacji na topie.

 

O ile I/O trzeba będzie jakoś tam opleść. EPS też trzeba ogarnąć, to w sumie tak kminię czy jest sens sata skoro tego w ogóle nie widać w sumie.

 

EPS chyba by było lepiej dać dołem mobo, bo tam na górze, to i tak już tłok.

 

Kabel od wentylatora, to chyba przerobię i oplotę w przyszłości. Ta redukcja na wentylatorze jest dana, bo tak samo ją miałem w chieftecu, a chciałem porównać temperatury przy tych samych rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś jakieś sugestie :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable zasilacza ogólnie wyglądają tak

 

s0VewU3.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna buda i tyle. Zakres prac żaden, równie dobrze można było wrzucić zdjęcie przed i po tutaj http://forum.pclab.pl/topic/310607-Prezentujemy-swoje-maszynki . Trudno nazwać worklogiem montaż nowego chłodzenia i wsadzenie całości do innej budy. Hasło "Może ktoś coś jakieś sugestie :P ?" też świadczy o braku pomysłu na "projekt"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna buda i tyle. Zakres prac żaden, równie dobrze można było wrzucić zdjęcie przed i po tutaj http://forum.pclab.pl/topic/310607-Prezentujemy-swoje-maszynki . Trudno nazwać worklogiem montaż nowego chłodzenia i wsadzenie całości do innej budy. Hasło "Może ktoś coś jakieś sugestie :P ?" też świadczy o braku pomysłu na "projekt"

Opinia jak opinia. Nieraz i nie dwa byłem świadkiem jak koncepcja się klarowała w czasie postępów prac, bez założonego z góry projektu. Po prostu do przodu i tyle.

 

Nie wiem czy pytałem, ale znacie jakąś wydajną kartę typu LowProfile? Fajnie byłoby mieć jakąś 1060, albo 1050Ti.

 

Próbuję na tym etapie coś złożyć na papierze, aby zmieściło się mnie na biurku. Stąd takie głupie pomysły. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna buda i tyle. Zakres prac żaden, równie dobrze można było wrzucić zdjęcie przed i po tutaj http://forum.pclab.pl/topic/310607-Prezentujemy-swoje-maszynki . Trudno nazwać worklogiem montaż nowego chłodzenia i wsadzenie całości do innej budy. Hasło "Może ktoś coś jakieś sugestie :P ?" też świadczy o braku pomysłu na "projekt"

 

Cicho tam! :E

 

Pomysł swój mam, lecz zawsze ktoś też może podsunąć fajny pomysł co mi się spodoba bardziej.

 

Kolejna sprawa, to ten tak założyłem na rozgrzewkę przed planowanym nastepnym większym.

 

 

Opinia jak opinia. Nieraz i nie dwa byłem świadkiem jak koncepcja się klarowała w czasie postępów prac, bez założonego z góry projektu. Po prostu do przodu i tyle.

 

Nie wiem czy pytałem, ale znacie jakąś wydajną kartę typu LowProfile? Fajnie byłoby mieć jakąś 1060, albo 1050Ti.

 

Próbuję na tym etapie coś złożyć na papierze, aby zmieściło się mnie na biurku. Stąd takie głupie pomysły. :P

 

 

Niezbyt... 1030 GT chyba u nas jedynie, ale ktoś tam wspominał bodajże o 1050 do ściągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kablami możesz zawsze zagrać ala Finac :E wszystko uciąć na wymiar do milimetra, po ściance puszczone wchodzą idealnie we wtyczki, 0 nadmiaru, idealne łuki wszędzie, nigdzie za mało lub za dużo.

Tylko dużo z tym roboty i potem i tak tego nie widać jak zamkniesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety raz, że nie mam lutownicy na tą chwilę (planuję zamówić od majfrendów), to dwa zaciskarki, którą zamówiłem, ale czekam aż przyjdzie od skośnookich. Trzy... nie mam doświadczenia, więc nie chcę na start porywać się na niemodularny zasilacz.

 

No i kolejna sprawa, jednak na zasilacz wolę mieć gwarę, więc dobrze jakby to było odwracalne. Wiem już co zrobić, a jak finalnie to wyjdzie, to się okaże.

 

Mam kilka paracordów i jutro podrzucę foty, bo zastanawiam się co wybrać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt... 1030 GT chyba u nas jedynie, ale ktoś tam wspominał bodajże o 1050 do ściągnięcia.

Na szybkiego znalazłem coś takiego. Ceneo pokazuje, że ktoś w Polsce sprzedaje karty tego typu. Coraz bardziej się mnie podoba koncepcja mini komputerka. :D Szkoda że nie 1060, ale 1050Ti 4GB też jest niczego sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Low profile, ale double slot. Jak nie urok, to przemarsz wojsk. bigsmile.gif

 

Niby w PL jest, ale cena gacie zrywa. shocked.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050Ti LP w dual slocie to nie problem, jest jeszcze Zotac, MSI.

 

szkoda że nie ma 1050Ti LP w single slocie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a to owe sznurówki.

Początkowo myślałem nad biało-czarnym dla jakiegoś kontrastu oraz aby mniej wzrok skupiał się na czarnych przewodach, których tak idealnie tu się nie ukryje, ale w sumie chyba niezbyt to będzie pasować.

Czarny znów nie da kontrastu żadnego i tylko noctua będzie się mocno wyróżniać.

Tak teraz sobie myślę, że czerwono-czarny, może tutaj dać ładny lekki kontrast i wpasować się w noctua.

 

 

Zamiast cruciali mogę też włożyć TridentX 2400Mhz CL10 2x4GB.... które będą pracować na 1333Mhz :lol2:

 

 

TRMnPs9.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są kable? Czy wreszcie sznurówki? :Up_to_s:

 

Dla mnie przewody, choć niektóre osoby na motocykl mówią motor, co przekłada się samochód na automobil. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sznurówki do butów po biodro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zimowych butów jak znalazł, można codziennie kolor zmieniać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mikrowirus

 

Paracord, którym można fajnie oplatać przewody :P

 

 

 

 

Kiedyś oplatałem nim przewody od evga z tymi cholernymi kondensatorami :mad2:

 

qmwV9Dl.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak fachowo to nie wiem jak się to powinno nazywać. Stawiam na oplot.

 

Mnie się marzy mały PC cały na biało. Lecz kasy na razie brak, więc tak zostaje jak jest. Czyli plany nie zmieniają się.

 

Ile kosztują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 metrów paracordu tak do 15 zeta u skośnookich.

 

Wyjmujesz sznurki ze środka i masz oplot na kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka metoda jest tania, ale roboty jest sporo z tym, i jak ktoś do tego ma dwie lewe ręce oraz jego zasilacz ma ciasne wtyczki, może się sporo nakląć przy wyciąganiu pinów z wtyczek.

Generalnie opcja zakupu kabli, szczególnie jak potrzebujemy więcej nie jest takim głupim pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najgorsze te dublowane kable na jednym pinie. No i się zastanawiam czy bez kombinowania z termokurczami się obejdzie, ale wątpię. No a właściwie wszystkie kable które będę oplatał takie własnie będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...