Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kowal1985

Laptop do 6000 zł koniecznie cichy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o porady w zakupie laptopa do grania. Miałem ostatnio model MSI GP72MVR: 17 cali, i7-7700Q, Gtx1060, SSD256+1TB, Ram 16GB ale niestety musiałem go zwrócić gdyż był za głośny. Po 5 minutach od włączenia gry wentylatory wchodziły na najwyższe obroty i towarzyszący im szum był nie do zniesienia po pół godziny grania. Pomiędzy tym szumem a wywoływanym opcją Cooler Boost była niewielka różnica.

Laptop ma mi służyć głównie do grania w Warhammer Total War II.

Moje wymagania to na pewno:

- wyświetlacz 17" z dobrym odświeżaniem i barwą kolorów

- dysk SSd min 256GB

- karta GeForca najlepiej 1060 ale mogę też rozważyć niższe pozycje

System operacyjny mam oryginalny więc interesuje mnie opcja bez systemu.

Ogólnie to ten MSI byłby idealny gdyby nie ta głośna praca zaraz po włączeniu gry no i obudowa strasznie się palcowała i ciężko było to czyścić ale to akurat można przeżyć.

Mogę zwiększyć budżet jeśli wiązałoby się to ze znacznie lepszym wyborem laptopa ale 10 kafli nie dam:P

Z góry dziękuję za porady, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 7 i7-7700HQ/16GB/256+1000/Win10 GTX1050Ti 5199 złotych

Takie laptopy nigdy nie będą bardzo ciche, ale ten jest relatywnie cichy. Temperatury nie są zbyt wysokie, matryca jest wykonana przy użyciu technologii IPS. Klawiatura jest dosyć wygodna. Laptop jest nieźle wykonany i ma stonowany design. Acer ma dobry serwis gwarancyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że laptop nie będzie pracował cicho podczas obciążenia ale to co usłyszałem przy MSI mnie przeraziło, przecież to chodzi jak suszarka:P

Dzięki za sugestie, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050 TI wystarczy do średnich i około 50 klatek i do wysokich na około 35 klatek. 1050Ti to minimum, GTX1060 byłby szybszy, ale ciężko o cichy laptop z tym GPU i 17 calami za 6K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050 TI wystarczy do średnich i około 50 klatek i do wysokich na około 35 klatek. 1050Ti to minimum, GTX1060 byłby szybszy, ale ciężko o cichy laptop z tym GPU i 17 calami za 6K.

 

Jaki w takim razie polecałbyś sprzęt z gtx 1060? Taki aby się za szybko nie grzał i nie chodził jak suszarka? Budżet mogę naciągnąć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Helios 300 i7-7700HQ/16GB/256+1000/Win10 GTX1060 6299 złotych

Helios 300 jest bardzo cichy w tej konfiguracji, oczywiście jak na gamingowy laptop. To bardzo solidna konstrukcja ze świetnym systemem chłodzenia i bardzo dobrymi właściwościami multimedialnymi. Wygląda trochę kosmicznie i jest dość ciężki, ale to standard w tym segmencie.

Tu jest recenzja w identycznej konfiguracji :

https://m.pclab.pl/art75475-8.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko w tej recenzji jest podane, że to cichy laptop w innych już tak kolorowo nie jest. A sugestia żeby grać na słuchawkach dla własnego komfortu mnie załamuje:P Czyli wszystkie lapki gamingowe są takie głośne? Może lepiej w takim razie zejść do 15 cali i gtx 1050Ti? Czy w takiej konfiguracji jest ciszej?

Mam nadzieję, że w komputerach stacjonarnych jest z tym o wiele lepiej bo coraz bardziej zaczynam się przekonywać do takiego rozwiązania:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Y520 jest cichy, Dell 7577 też. Z 17 GT73 jest bardzo cichy. Co do tych recenzji, to bywa tak, że recenzowane są pre-builty. Możliwe, że PC Lab dostał nowszą jednostkę. Mój znajomy ma tego Heliosa i jest cichszy niż laptopy od Asusa czy HP z tej półki cenowej. Możesz go kupić i oddać jeśli będzie za głośny lub "osłuchać" go w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Y520 jest cichy, Dell 7577 też. Z 17 GT73 jest bardzo cichy. Co do tych recenzji, to bywa tak, że recenzowane są pre-builty. Możliwe, że PC Lab dostał nowszą jednostkę. Mój znajomy ma tego Heliosa i jest cichszy niż laptopy od Asusa czy HP z tej półki cenowej. Możesz go kupić i oddać jeśli będzie za głośny lub "osłuchać" go w sklepie.

Bardzo Ci dziękuję za wszelkie porady, poczytam o tych lapkach, może uda się też sprawdzić w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clevo ma też ciekawe kadłubki. W Polsce można je kupić pod markami Hyperbook i Dream Machines.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o porady w zakupie laptopa do grania. ale niestety musiałem go zwrócić gdyż był za głośny. Po 5 minutach od włączenia gry wentylatory wchodziły na najwyższe obroty i towarzyszący im szum był nie do zniesienia po pół godziny grania.

 

Po zakupie laptopa robisz undervolting lub bawisz się ThrottleStopem, ustawiasz zegar cepa na 2ghz. Wystarczy do wszystkich zastosowań przy okazji zbijając temperatury = mniejsze rpm wentylatora. Jest tu zupełnie nieinwazyjne i w pełni odwracalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Y520 akurat układ chłodzenia im się udał i rzeczywiście ten model jest cichy, podobnie zresztą jest w przypadku Y720.

Trochę to dziwne co napisałeś z GP72MVR jeżeli chodzi o głośność, nie powinno być aż tak źle-może było coś nie tak z tym konkretnym egzemplarzem. Ogólnie to o dziwo łatwiej coś znaleźć wśród 15" z dobrym chłodzeniem niż w 17" np.:

MSI GT62VR i7-7700HQ/16/1TB+256/Win10 GTX1060 120Hz za 7299zł

Seria GT to najwyższa seria laptopów określana jako DTR. W tym modelu mamy dobry układ chłodzenia oraz wydajne podzespoły z 16GB pamięci, 256GB dyskiem SSD i GTX'em 1060 z 6GB pamięci. Całość dopełnia 120Hz matryca FHD.

Trzeba też zaznaczyć jedną rzecz-obciążony laptop nie będzie cichy. Jednocześnie trudno określić co jest głośne, a co nie, bo każdy z nas inaczej opisuje "hałas". Fakt, faktem określenie "cichy laptop do gier", to w skrócie niestety oksymoron kwasny.gif .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie to faktycznie chyba nie znajdę nic co by mi odpowiadało. Nie miałem pojęcia, że laptopy do gier są takie głośne. W przypadku MSI, którego oddałem hałas był straszny, suszył jak suszarka chwilę po odpaleniu gry, z recenzji jakie czytałem podobno to 48 decybeli więc nie wiem czy ten Y520 przy pracy 42 decybeli będzie mniej dokuczliwy a niesie to za sobą zmniejszenie ekranu i wydajności podzespołów:/

Bardzo Wam wszystkim dziękuję, chyba będę musiał po prostu się osłuchać z pracą wybranych modeli przed ich zakupem jeśli będzie taka możliwość. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba będę musiał po prostu się osłuchać z pracą wybranych modeli przed ich zakupem jeśli będzie taka możliwość

Kupując przez internet masz 14dniowy okres na odstąpienie od umowy więc masz taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując przez internet masz 14dniowy okres na odstąpienie od umowy więc masz taką możliwość.

Byłem dzisiaj w salonie komputronika, mają mi przygotować ofertę na podstawie moich wymagań, zobaczę co tam wymyślą:) Sprzedawca polecał coś z Asusa Strixa. Ogólnie fajnie bo przed zakupem będzie możliwość sprawdzenia pracy laptopa pod obciążeniem więc nie będę już brał kota w worku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie będzie GL752VM to raczej cienko to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie będzie GL752VM to raczej cienko to widzę.

Ale to ma kartę gtx 960m a to za słabe, nie wiem czy do warhammer total wara II do komfortowego grania wystarczy mi gtx 1050ti a i taka opcję rozważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyperbook N87 i7-7700HQ/8GB/1TB+120 GTX1060

Matryca FULL HD IPS całkiem niezłej jakości jak na kadłubek, dobra wydajność grafika 6 GB vramu, stabilna praca nawet pod obciążeniem, wygodna klawiatura podświetlana (RGB), łatwy dostęp do podzespołów, bogaty zestaw złączy, wymienny akumulator bez integracje w obudowę dzisiaj to rzadkość. Jest to Polski kadłubek na bazie Clevo.

 

@down testowałeś dany model. 15 calowy N85 do najcichszych nie nalezy lecz to 90 % laptopów które ma dobre chłodzenie tak się będzie zachowywać.

Temperatury ma całkiem przyzwoite, 17 calowa wersja powinna mieć jeszcze lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyperbook N87 i7-7700HQ/8GB/1TB+120 GTX1060

Matryca FULL HD IPS całkiem niezłej jakości jak na kadłubek, dobra wydajność grafika 6 GB vramu, stabilna praca nawet pod obciążeniem, wygodna klawiatura podświetlana (RGB), łatwy dostęp do podzespołów, bogaty zestaw złączy, wymienny akumulator bez integracje w obudowę dzisiaj to rzadkość. Jest to Polski kadłubek na bazie Clevo.

Tylko, że autor chciał coś cichego i chłodnego, a ten Hyperbook N87 zdecydowanie nie jest cichy, w sumie to i chłodny za bardzo też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie, jak sprawowałby się laptop z karta gtx 970, zastanawiam się nad używką albo nawet nad tym modelem:

http://allegro.pl/msi-ge72-apache-pro-i7-12gb-ssd-hdd-gtx970-3gb-10-i7090907387.html

bądź czymś z asusa:

http://allegro.pl/outlet-asus-g752vt-i7-6700hq-8gb-256ssd-gtx970-win-i7050306289.html

Wiem, że gtx 970 jest gorszą kartą niż gtx 1060 ale czy w warhammerze total war II będzie miał znacznie lepsze rezultaty?

Z tego co czytałem opinię to hałas też jest o około 10 dB niższy niż w MSI jakkiego miałem.

Pytanie tylko czy ewentualne kupowanie używanego laptopa to dobry pomysł?

W grę wchodzi jeszcze gtx 980.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam G751 jak w stópce, i potwierdzam że takie laptopy nie będą ciche :P jak zaczynasz katować kartę i procek to chłodzenie chodzi jak kombajn i nie znajdziesz cichego laptopa bez throttlingu który będzie tak wydajny. Coś za coś :) Kup dobre słuchawki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch co podałeś zdecydowanie lepszy (cichszy) będzie 752VT. GTX 970M to poziom wydajności GTX'a 1050Ti (ale ten ma 4GB pamięci).

Z nowy z GTX'em 1050Ti dostaniesz:

MSI GV72 i7-7700HQ/16GB/1TB GTX1050Ti za 4499zł

Seria GV jest co prawda najniższą serią MSI, ale o dziwo w tym wypadku chłodzenie wypada bardzo dobrze-jest wydajne i ciche, a przy tym nie powoduje ograniczania podzespołów (throttling). W tej wersji masz 16GB pamięci i GTX'a 1050Ti z 4GB. Nie ma tu systemu oraz dysku SSD, ale ze względu na obecność złącza M.2 (obsługującego również dyski SSD na interfejsie PCIe) możesz go dołożyć później. Matryca w tej 17-stce tak naprawdę prócz braku 120Hz wypada całkiem nieźle (paleta kolorów, jasność, głębia czerni, czy też kontrast).

Na Twoim miejscu wziąłbym tego laptopa, przetestował jego głośność pod obciążeniem-jeżeli będzie (dla Ciebie) zadowalająca, to wówczas dokupiłbym do niego dysk SSD na PCIe- 256GB Samsung 960 Evo.

W razie czego masz 14 dni na zwrot, ale to zapewne wiesz.

W sumie za całość dasz lekko ponad 5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mam trochę okrojoną wersję i takiej bym się trzymał przy karcie gtx 1050Ti:

https://www.komputronik.pl/product/444179/msi-gv72-7re-1264xpl.html

Im dłużej szukam dobrego i cichego lapka tym bardziej dochodzę do wniosku, że takiego nie znajdę bo zawsze jest coś co nie spełnia moich oczekiwań a płacić za laptopa ponad 7 tysięcy nie mam ochoty i to jeszcze z kartą gtx1060. Prawdopodobnie kupię model z grafiką 1050ti żeby przeczekać jakiś czas aż ceny komputerów stacjonarnych zejdą do normalnych wartości i wtedy złożę mocarniejszy sprzęt do grania a słabszy laptop będzie mi służył poza domem.

Tylko przy tym gtx 1050ti też potrzebuję czegoś dosyć cichego, póki co lenovo y520 pod tym względem wychodzi najkorzystniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Y520 ma ekran 15,6".

Na X-kom GV72 z 8GB pamięci jest w tej samej cenie:

MSI GV72 i7-7700HQ/8GB/1TB GTX1050Ti za 4199-kwestia wyboru, ale moim zdaniem SSD to obowiązkowo do tego zestawu.

Ostatnio przetestowałem Lite-On 128GB MU X M.2 PCIe 2280 za 235zł i powiem szczerze że w tej cenie dysk jest spoko-odczyt 1430MB/s zapis 430MB/s (program AS SSD), jak na razie wszystko działa b.dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...