Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TheoMarque

Masowa Obróbka RAW

Rekomendowane odpowiedzi

Po zrzucaniu z Aparatu mam zestawy plików RAW i JPG, ponieważ trzymanie dwóch wysokojakościowych formatów jest średnim pomysłem trzeba to odchudzić i wywołać. Problem w tym że w każdym z folderów występuje mi plik RAW i JPG a wynikowe pliki chce by lądowały w katalogu ./wywolane który własnie obrabiam, niestety programy moga przetwarzać wsadowo z zdefiniowanymi ustawieniami a ręczne edytowanie i przeklikiwanie się przez eksport do JPG różnych aplikacji jest irytująco zajmujące jak co chwilkę trzeba zmieniać ścieżkę (programy nie pamiętają jej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prawie każdym programie możesz modyfikować profile przetwarzania, tak, że każde renderowane zdjęcie będzie lądowało w określonym folderze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym określonym, a tu mam jakieś 100 folderów po 50- 100 plików w każdym. Struktura nazw folderów i plików musi być zachowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że da się to ustawić dla wszystkich. Zobacz na obrazku - zapisywanie w folderze źródła + opcja tworzenia dodatkowego folderu w folderze źródła i zapisywanie w nim.

post-156951-15177622674395_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się czegoś takiego zrobić w np. LR, albo filtrować według typu pliku i wtedy mieć wszystkie jpegi razem i wszystkie rawy razem.

Poza tym, jest jakiś konkretny powód do zapisu RAW+JPG po czym wywoływania RAW (w domyśle do JPG)? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który to program?

Corel AfterShoot 3

Poza tym, jest jakiś konkretny powód do zapisu RAW+JPG po czym wywoływania RAW (w domyśle do JPG)? ;)

Koledze chodzi chyba o to, że po konwersji do JPEG ma 2 rodzaje plików w folderze. Przynajmniej ja tak zrozumiałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat naprodukowal zestaw RAW+JPG. JPG do szybkiego podglądu a wywołanie zostawiałem na póżniej na podstawie JPG czy fotka udana czy nie. Problem w tym że programy nie usuwaja RAW i teraz nie weim ktory plik był już opisany i wywołany. Dlatego chciałem przjechać sie otwierajac katalog gdzi emogłbym oznaczyc wszystkie RAW i nadac im opcje wywołania po czym kliknac guzik i stworzy mi pliki o tych samych nazwach ale juz wywołane JPG, oryginały usunąc i po temacie.

 

A, i OpenSource/Freeware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faststone Image Viewer.

Dalej nie rozumiem po co klepać raw+jpeg po to, żeby potem automatem przerabiać rawy na jpegi. Nie lepiej teraz po prostu skasować rawy i przejrzeć jpegi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat może robić JPG albo RAW + JPG.

No ale mniejsza.

 

Każdy RAW edytuje ręcznie, automat ma być tylko zrzutem ręcznych edycji RAW i konwersja do JPG ustawionych już parametrów wywoływania dla poszczególnych RAW. Kiedyś taka funkcje miała jakaś wtyczka do Photoshopa no ale.. nie spełnia warunku OpenSource/Freeware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat może robić JPG albo RAW + JPG.

No ale mniejsza.

 

Każdy RAW edytuje ręcznie, automat ma być tylko zrzutem ręcznych edycji RAW i konwersja do JPG ustawionych już parametrów wywoływania dla poszczególnych RAW. Kiedyś taka funkcje miała jakaś wtyczka do Photoshopa no ale.. nie spełnia warunku OpenSource/Freeware.

Link do programu, który wcześniej wspomniałem link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też nie jest freeware/opensource (mimo że darmówka) i trzeba by zadać pytanie producentowi n/t szczegółów licencji.

Być może jakiś rozbudowany image viewer umożliwi coś takiego - Faststone ma możliwość grupowego wywoływania RAW, ale z małą ilością opcji obróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...