Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KozMat90

Asus B85M-E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dylemat z wymianą płyty głównej , aktualnie posiadam Asus B85M-e która nie daje możliwości podkręcanie procesora na szynie BCLK . Procesor to i5-4690 . Tu moje pytanie; czy lepiej wymienić procesor czy zainwestować w inną płytę która da mi możliwość podkręcanie szyny. Jeśli płyta to jaką wybrać ? Pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC bclk jest symboliczne na tej platformie i niewarte zachodu. Daje mniej niż 200MHz zysku, a ma spory potencjał destabilizacji całej platformy (bo z bclk powiązane jest taktowanie PCIe, RAM, DMI...).

 

Możesz wymusić max turbo dla wszystkich rdzeni - w Twoim wypadku 3.9GHz.

Zwykle do tego potrzebna jest niewielka modyfikacja biosu. Niedawno opisywałem to w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie już ustawiłem taktowanie na Max i trochę mi to nie wystarcza . Dlatego powoli myślę nad zmianą podzespołów i myślałem najpierw o płycie głównej z możliwością kręcenia później ewentualnie jakiś procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę to tutaj na innych chipsetach niż Z też dawało się kręcić mnożnikiem.

Problemem są ceny i7, a w szczególności ceny odblokowanych i7. Najpierw poluj na procka, później myśl o płycie. Bo jak najpierw wymienisz płytę, a procek nigdy nie przyjdzie, to świetny biznes z tego będzie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Co to za pierdoły, absolutnie nie mam problemów z każdą grą, przykleiliście mi tutaj taką łatkę i tyle w tym temacie. Pierwsze z brzegu - Battlefield 2042, Hogwarts Legacy, Ghostwire Tokyo, Resident Evil 4 Remake, Metro Exodus EE, Mafia 1 Remake, Lies of P, Assassin's Creed Mirage, Star Wars Jedi Survivor to tylko niektóre z gier jakie ostatnimi czasy ograłem i nie miałem z nimi problemów. Wziąłem się kilka dni temu za Assassin's Creed Unity i tam również zero problemów ale pamiętam, że kiedyś jak ogrywałem pierwszy raz po wszystkich poprawkach też nie miałem tam kłopotów. Tak wspomnę nawet oplute serdecznie za premierowy stan techniczny The Last Of Us ukończyłem niedawno ponownie bez żadnych problemów jak spięli dupy i połatali, dzięki optymalizacjom VRAM można było wreszcie podbić detale na ultra mając kartę 8GB.
    • To nie roSSja, gdzie na froncie zostaje się albo do zwycięstwa albo do śmierci. Ukraina rotuje żołnierzy - po spędzeniu x czasu  na froncie odsyłają, jak w cywilizowanym świecie, do domu - wiec oprócz strat bojowych potrzeba żołnierzy na wymianę, tych, którzy już są "zmęczeni". Więcej debilnych emotek wrzucaj - to podkreśla inteligencję autora.
    • Za to również jest odpowiedzialny Obajtek, który to zrobił za przyzwoleniem kolegów z PiS-u z Morawieckim na czele. A teraz można czytać, że ludzie są Obajtkowi wdzięczni, bo płacili godne ceny za paliwa . Takie słowa z ust PiS-iorów, to trzeba mieć tupet, żeby takie coś gadać. Nie tylko Konfederaci z łatwością łykają ruską propagandę, ale również to łykają bardzo łatwo wyborcy PiS-u. Do Konfy ten gość ma wiele punktów wspólnych, ale tak naprawdę jemu najbliżej jest do PiS-u rzecz jasna. 
    • 16 tysięcy i myśliwce.    
    • To jak Vram potrafi wpływać na żywotność karty doskonale widać po tym materiale i teście w HFW 1080TI - 7 letnia karta i można grać bo dzięki temu że ma 11GB Vram i szerszą szynę  przy okazji no i nie korzysta z mesh shaders więc nie ma jak w Alan WakeII że już sobie nie pogramy bo karta nie obsługuje
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...