Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KozMat90

Asus B85M-E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dylemat z wymianą płyty głównej , aktualnie posiadam Asus B85M-e która nie daje możliwości podkręcanie procesora na szynie BCLK . Procesor to i5-4690 . Tu moje pytanie; czy lepiej wymienić procesor czy zainwestować w inną płytę która da mi możliwość podkręcanie szyny. Jeśli płyta to jaką wybrać ? Pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC bclk jest symboliczne na tej platformie i niewarte zachodu. Daje mniej niż 200MHz zysku, a ma spory potencjał destabilizacji całej platformy (bo z bclk powiązane jest taktowanie PCIe, RAM, DMI...).

 

Możesz wymusić max turbo dla wszystkich rdzeni - w Twoim wypadku 3.9GHz.

Zwykle do tego potrzebna jest niewielka modyfikacja biosu. Niedawno opisywałem to w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie już ustawiłem taktowanie na Max i trochę mi to nie wystarcza . Dlatego powoli myślę nad zmianą podzespołów i myślałem najpierw o płycie głównej z możliwością kręcenia później ewentualnie jakiś procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę to tutaj na innych chipsetach niż Z też dawało się kręcić mnożnikiem.

Problemem są ceny i7, a w szczególności ceny odblokowanych i7. Najpierw poluj na procka, później myśl o płycie. Bo jak najpierw wymienisz płytę, a procek nigdy nie przyjdzie, to świetny biznes z tego będzie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...