Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Qwertypp10

Nowy BIOS do MSI B350 pc mate

Rekomendowane odpowiedzi

Moja płyta na najnowszym biosie zaczęła piszczeć :E Trzeba pokombinować z napięciami, może coś sie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda przedostatni BIOS, ale już od 2 wersji wstecz miałem problem taki, że napięcie CLDO nie ładowało się po pierwszym wklepaniu wszystkich opcji w BIOS i zapisaniu(dopiero za 2 razem łapie, a bez tego 3333mhz nie jest stabilne, za pierwszym razem przez tydzień myślałem, że BIOS zwyczajnie jest mniej stabilny nież poprzedni :E ), proponuję także spróbować jeszcze raz wklepać wszystkie opcje OC i zrobić to najlepiej na 2 raty, bo po pierwszym uruchomieniu po updatecie się to buguje niestety, przynajmniej u mnie, a dużo tego jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowszy Bios, 0 usprawnien w kwestii ram.

 

(EDIT)

Wróć :E

Udało mi się obniżyć timingi na 3333mhz z cl16 : 1.16.16.16.16.36 1,35V na

cl 12 1.12.16.16.16.36 @ 1,53V

cl14 też chodzi, ale zacząłem sprawdzać na 1,6v i w sumie nie wiem, czy cl12 mnie nie satysfakcjonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy MSI naprawiło w biosie możliwość zmiany Vcore poniżej 1.3V ?

Dwa miesiące temu był z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy MSI naprawiło w biosie możliwość zmiany Vcore poniżej 1.3V ?

Dwa miesiące temu był z tym problem.

 

Zdaje się poprawili to w marcowych aktualizacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o podkręcanie, to jestem raczej zielony.

Mam: Ryzen 5 2400g / MSI B350M PRO-VDH / RAM 2x4GB Patriot 3000MHz Viper CL16

 

RAM aktualnie chodzi na 2933MHz przez xmp na auto. Ile mogę jeszcze z niego wyciągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o podkręcanie, to jestem raczej zielony.

Mam: Ryzen 5 2400g / MSI B350M PRO-VDH / RAM 2x4GB Patriot 3000MHz Viper CL16

 

RAM aktualnie chodzi na 2933MHz przez xmp na auto. Ile mogę jeszcze z niego wyciągnąć?

W podkręcaniu możesz tyle wyciągnąć, ile pozwoli Ci na to sprzęt. IMO może Ci się uda zrobić 3200mhz max, może 3333mhz, oczywiście zachowując rozsądne timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł nowy majowy BIOS do pc mate, ktoś już próbował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł nowy majowy BIOS do pc mate, ktoś już próbował?

 

Pobrałem najnowszy majowy bios i wgrałem. Ramy nadal nie chcą mi ruszyć na 3333 MHz. Max to 3200 przy cl 16/18/18/18/38 1,40 v

Po drugie przy teście w CINEBENCH przy poprzednim biosie miałem równe 900 pkt. Teraz przy identycznych ustawieniach mam zaledwie 839 pkt. Nie wiem czemu i czy to ten bios jet tego winien :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda mam model PRO-VDH, ale podzielę się informacją o tej "świetnej" aktualizacji, bo na pewno w Mate jest to samo:

mianowicie CAŁKOWICE zniknęła możliwość podkręcenia iGPU i zmiany napięć integry. Oklaski dla MSI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda mam model PRO-VDH, ale podzielę się informacją o tej "świetnej" aktualizacji, bo na pewno w Mate jest to samo:

mianowicie CAŁKOWICE zniknęła możliwość podkręcenia iGPU i zmiany napięć integry. Oklaski dla MSI...

 

Ktoś z supportu pisał, że wróci w następnej aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w PC MATE nie można wyłączyć Turbo Boost w procesorze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie głupie pytanie :hmm::E To czemu dali aktualizacje kod agesa do 1.0.0.2a jak wcześniej już była wersja kodu 1.1.0.1? czyli numer wyższy niż obecny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale szczerze napiszę tak: już się nie spodziewam wodotrysków w następnych wersjach BIOSów do tej płyty, czy innych AM4, jak to miało miejsce przy agesa 1006. Przynajmniej jeśli chodzi o procki 1 serii już IMO wycisnęli co się da, aktualny BIOS ( czyli przedostatni) jest jak dla mnie satysfakcjonujący i kolejne wersji nic nie wnoszą i nie będą raczej wnosić no poza oczywiście serią 2 i następnymi Ryzenami montowanymi na chipsetach 1 generacji.

Odnośnie turbo boost, podczas OC powinien się wyłączyć automatycznie, a przynajmniej tak było do tej pory- niezależnie od tego co pokazuje BIOS, także bym się nie przejmował, jak zegary nie skaczą po OC, to jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem taka płytę jak w temacie i do tego ryzen 1500x czy będę miał jakieś problemy z uruchomieniem komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem taka płytę jak w temacie i do tego ryzen 1500x czy będę miał jakieś problemy z uruchomieniem komputera?

Zadaj to samo pytanie jeszcze w 10 innych wątkach, żeby się upewnić że będzie ok :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem taka płytę jak w temacie i do tego ryzen 1500x czy będę miał jakieś problemy z uruchomieniem komputera?

 

 

To najpierw zamówiłeś A teraz się pytasz czy będzie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sflaszowałem BIOS do najnowszej wersji z agesa 1004c, dodali chyba opcję wyłączenia HPET, i kilka opcji w cpu features: PBO i coś jeszcze.

Oprócz tego memory retry count znowu nie działa, jak 2 BIOSy w cześniej :E Płyta nie przywraca automatycznie ustawień domyślnych po wpisaniu złych/trudnych- wpada w pętlę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej pozostać na wcześniejszym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest źle na aktualnym to raczej polecam zostać na wcześniejszym.

 

Szczerze powiedziawszy, gdybym mógł to bym w ogóle został przy BIOSie wprowadzającym agesa 1006, był najlepszy, nie było ani jednego błędu i mój RAM latał nawet na 3600mhz(co prawda niestabilnie, ale teraz to nie ma mowy o bootowaniu, od czasu wydania kolejnych updatów), teraz przy 3466 nawet łapię BSOD, gdzie wcześniej(agesa1006) tylko test AIDA się wykrzaczał/przeglądarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic poza 2800 nie wyciągnę na moich kościach :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic poza 2800 nie wyciągnę na moich kościach :(.

A do ilu podnosiłeś napięcie dram i soc? Bawiłeś się z CLDO_VDDP? Commad rate+geardown mode?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł najnowszy BIOS z AGESA 1.0.0.6?? :E

W każdym razie na pierwszy rzut oka dodali bardzo fajną funkcję, t.j można w wąskim zakresie zmienić base clock ze 100 na 101,102,103 ;) można trochę pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jest promka na lords of the fallen, pytanie mam, ile zajmuje przejscie tej gry, moze nie na 100 procent, no ale raczej tak zaglądając wszędzie i nie będąc zbyt dobrym w soulslikei
    • Odnoszę się do testu AORUS'a https://tftcentral.co.uk/reviews/gigabyte-aorus-fo32u2p Będzie dostępne dla wszystkich do przeczytania za kilka dni ponieważ na obecną chwilę recenzje mogą przeczytać patronaci z early access. I sam się może w końcu przekonasz.   Oni ze sprzętem potwierdzają to co powtarzam już kilka razy - dałem ci nawet kilka wykresów oraz cytat odnośnie HDR z tej recenzji, @MSky7 potwierdza nawet z jego "lux sprzętem" gdy sam zaczął badać temat ale nie wiem czemu cały czas idziesz w zaparte i chowasz głowę w piasek.
    • Mogą być wydane na rozwój firm, które na tym eksporcie zarabiają, tym samym na tworzenie nowych stanowisk pracy. Opłaca się importować technologię, bo to też rozwój. Import towarów i siedzenie we własnym grajdołku z daną pulą pieniędzy, którą poszerza się wyłącznie przez dodruk prowadzi do wewnętrznej dyktatury ekonomicznej i do zubożenia społeczeństwa. W sumie coraz częściej potwierdza się to co pisałem, że moim zdaniem ekonomiczne poglądy oparte na poglądach Konfederacji to kapitalizm w najgorszej formie skupiający się tylko na dwóch klasach: bogatych i biednych, gdzie biedni będą ekonomicznymi niewolnikami bogatych.  
    • Teoretycznie pozwala Ci to na przenoszenie windowsa na kolejny komputer. Ogólnie przy reinstalacji systemu powinno złapać klucz z płyty głównej, ale dodałbym jego numery przy sprzedaży. Windows 11 na dysk HDD to musi być męczarnia  
    • Jak nie masz spadków poniżej 200 to nie ma tematu ale 75hz w csie to jest dramat + ta gra działa zle na wszelkiej synchronizacji i po prostu bez gra się najlepiej przynajmniej tak było w cs go  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...