Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lukaszenko_o

Głośniki komputerowe do 500 złoty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje głośniki do słuchania muzyki, czasami może do gier albo filmów - do użytku codziennego (na początku szukałem też wieży, lecz już zmieniłem zdanie). Platformą będzie komputer jak narazie bez żadnego DACa, bo jak brak środków ale na pewno dokupię za jakiś czas. Uwielbiam bas w muzyce i dobre brzmienie, szukam coś właśnie co spełniło by moje wymagania. Siedziałem nad tym tematem długo i dużo czytałem,pytałem i doszedłem do wniosku, że Edifier R1600Tiii bądź Creative Gigaworks T3 będą spełniały moje oczekiwania (oczywiście podstawą do takiej oceny były recenzje oraz zdania innych bardziej profesjonalnych użytkowników niż ja) Jestem otwarty na inne opcje. Nigdy nie spotkałem się z lepszym zestawem do komputera, więc nie mam pojęcia jak powinny brzmieć głośniki itd. [Mogę dodać, że głośniki ModeCom MC-HF30 w sklepie brzmiały dla mnie dosyć słabo, a bas był marny] Liczę na pomoc w tej sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czym dla Ciebie jest mocny bass. Osobiście używałem kilka lat temu G500 od Creative Labs. Bass miał 130W RMS. Jak do PC, to przyzwoite głośniki. Nie wiem, co dziś z tym może konkurować. Też chętnie posłucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od twojego pomieszczenia nic o tym nie napisałeś

 

Zależy od twojego pomieszczenia nic o tym nie napisałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od twojego pomieszczenia nic o tym nie napisałeś

 

Zależy od twojego pomieszczenia nic o tym nie napisałeś

 

Pytam ogólnie, a nie szczegółowo. Poza tym mój pokój jest mały i .... no właśnie jak to opisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używałem w pokoju ok 8 m2 - G500 plus Xonar D2X i było wtedy naprawdę przyzwoicie. Bass był miękki i mocny. Satelitki to nie oszukujmy się, to zwykle pierdziawki - ale do PC spokojnie wystarcza. Jeśli miałbym porównać z subwooferem np. Jamo od HiFi z jednym z prostszych modeli, to sub od G500 wygrywał i na tym bym skończył porównania. Jakieś inne suby to niestety jest już przepaść, G500 jest zabawką, ale cena też jest znacznie inna. 

 

Pytanie jest takie czy szukasz 2.1 czy np. 5.1 - osobiście byłem przeciwnikiem 5.1 ale w w/w konfiguracji, dawało bardzo przyzwoity efekt.

Sprzęt klasy G500 od Creative Labs podejdzie Ci spokojnie. 

 

Jeśli na PC słuchasz sam, bez "widowni" a nie przeszkadzają Ci słuchawki, to też warto się nad opcją słuchawki + wzmacniacz słuchawkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używałem w pokoju ok 8 m2 - G500 plus Xonar D2X i było wtedy naprawdę przyzwoicie. Bass był miękki i mocny. Satelitki to nie oszukujmy się, to zwykle pierdziawki - ale do PC spokojnie wystarcza. Jeśli miałbym porównać z subwooferem np. Jamo od HiFi z jednym z prostszych modeli, to sub od G500 wygrywał i na tym bym skończył porównania. Jakieś inne suby to niestety jest już przepaść, G500 jest zabawką, ale cena też jest znacznie inna. 

 

Pytanie jest takie czy szukasz 2.1 czy np. 5.1 - osobiście byłem przeciwnikiem 5.1 ale w w/w konfiguracji, dawało bardzo przyzwoity efekt.

Sprzęt klasy G500 od Creative Labs podejdzie Ci spokojnie. 

 

Jeśli na PC słuchasz sam, bez "widowni" a nie przeszkadzają Ci słuchawki, to też warto się nad opcją słuchawki + wzmacniacz słuchawkowy

 

5.1 odpada bo nie ma jak podłączyć tego wszystkiego kabelkami, za dużo roboty. Natomiast myślałem nad 2.1 lub 2.0 i mam malutki dylemat bo nie wiem co będzie lepsze. Niby 2.1 będzie miało lepszy bas, ale za to 2.0 jest bardziej chwalone np. takie Edifiery R1600Tiii (które są jak narazie kandydatem #1 do kupna) mówią, że ma dobry dźwięk i w całości są dobrze wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam r1600 świetne głośniki, lepsze od gigaworksów, mocne, dobry bas, ładny dźwięk no i bass reflex z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie używałem R1600, więc nie mogę się wypowiedzieć na ich temat. Sam zastanawiam się ostatnio nad zakupem jakichś sensownych głośników do PC. Chciałem wrócić do G500 choć to byłby sprzęt używany, ale trochę obawy bo jednak byłby wówczas leciwy dość. Okablowaniem bym się zbytnio nie przejmował - to kwestia estetyki. Można kupić kanały na kable i albo dowiercić, albo przykleić. Według mnie, 5.1 w konfiguracji, którą używałem było bezapelacyjnie fajniejsze od 2.1. Dźwięk po prostu mnie otaczał i nie odczuwałem konkretnego źródła dźwięku (czyli była scena).

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie używałem R1600, więc nie mogę się wypowiedzieć na ich temat. Sam zastanawiam się ostatnio nad zakupem jakichś sensownych głośników do PC. Chciałem wrócić do G500 choć to byłby sprzęt używany, ale trochę obawy bo jednak byłby wówczas leciwy dość. Okablowaniem bym się zbytnio nie przejmował - to kwestia estetyki. Można kupić kanały na kable i albo dowiercić, albo przykleić. Według mnie, 5.1 w konfiguracji, którą używałem było bezapelacyjnie fajniejsze od 2.1. Dźwięk po prostu mnie otaczał i nie odczuwałem konkretnego źródła dźwięku (czyli była scena).

bo na dobre 2.1 trzeba dać masę kasy, podobnie 5.1, jeśli komuś zależy na jakości dźwięku to w tym budżecie w grę wchodzi tylko 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo na dobre 2.1 trzeba dać masę kasy, podobnie 5.1, jeśli komuś zależy na jakości dźwięku to w tym budżecie w grę wchodzi tylko 2.0

 

No i właśnie w tym problem bo w cenie około 500 złoty to 2.0 wydaje się być najlepsze. Chociaż są też zestawy 2.1 dobre w tej cenie i po to stworzyłem to zapytanie, bo nie wiem co lepsze pod względem basu,dźwięku,jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze tematu

Nie wiedząc jaki masz pokój gdzie bedzie stał sprzęt, ciężko jest doradzić. Tym bardziej obawial bym sie tb doradzać głośniki z subem

Ponieważ w malym pomieszczeniu bedzie bas ale słyszalny za ścianą u domowników

Taka jest prawda.

Nie raz można sie zdziwic ile basu generują nie duże kolumny podstawkowe

Do tego całe pasmo bd lepszej jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie w tym problem bo w cenie około 500 złoty to 2.0 wydaje się być najlepsze. Chociaż są też zestawy 2.1 dobre w tej cenie i po to stworzyłem to zapytanie, bo nie wiem co lepsze pod względem basu,dźwięku,jakości.

przefiltrowałem sobie zestawy 2.1 i pierwsze co mi się sensownego rzuciło to Edifier C3X za 680zł.... przełączyłem na 2.0 i niebo a ziemia.

Możesz kupić zestaw 2.1 i jeśli nie miałeś lepszego sprzętu będziesz zadowolony, problem gdy człowiek usłyszy lepsze i chce zejść niżej.... już nie potrafi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przefiltrowałem sobie zestawy 2.1 i pierwsze co mi się sensownego rzuciło to Edifier C3X za 680zł.... przełączyłem na 2.0 i niebo a ziemia.

Możesz kupić zestaw 2.1 i jeśli nie miałeś lepszego sprzętu będziesz zadowolony, problem gdy człowiek usłyszy lepsze i chce zejść niżej.... już nie potrafi...

 

kolega trafił w dychę!

dlatego właśnie opowiedziałem Wam historyjkę z Xonar D2X i Creative Labs G500 sprzed kilku lat. By było ciekawej, dodam że miałem możliwość używać niezłe HiFi ale z uwagi na: 1) fajne bajery poprawiające jakość dzwięku 2) foobar 3) mały pokój jak na sub od G500 - częściej siedziałem przy tym sprzęcie. Autentycznie fajna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli polecacie bardziej 2.1? (Jeśli tak to jakieś konkretne modele?)

właśnie że na odwrót - 2.1 nie polecamy bo w twoim budżecie takowych po prostu sensownych nie ma

Dużo lepszą jakość dźwięku w tej cenie (tak samo jak bass i moc) będziesz miał na 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie że na odwrót - 2.1 nie polecamy bo w twoim budżecie takowych po prostu sensownych nie ma

Dużo lepszą jakość dźwięku w tej cenie (tak samo jak bass i moc) będziesz miał na 2.0

 

Okej, już rozumiem poszukam czegoś dobrego w 2.0 . A jeszcze jedno pytanie: Czy te głośniki Edifier C3X znacznie się różnią i są naprawde dobre? Bo jeśli warto to 200 złoty się jakoś uzbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

subwoofer to subwoofer - nawet przy najtańszych zestawach usłyszysz wyraźna różnicę.

Ps. wczoraj czytałem recencję na bechmarku (sorry pclab) zestawów edifierów od 200 do 1300 zł i ważne, że większość zestawów 2.0 ma w wadach wpisane, że nie nadaje się do basowej muzy, nie schodzi bass nisko, etc. Zestaw 2.1 to inna sprawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

subwoofer to subwoofer - nawet przy najtańszych zestawach usłyszysz wyraźna różnicę.

Ps. wczoraj czytałem recencję na bechmarku (sorry pclab) zestawów edifierów od 200 do 1300 zł i ważne, że większość zestawów 2.0 ma w wadach wpisane, że nie nadaje się do basowej muzy, nie schodzi bass nisko, etc. Zestaw 2.1 to inna sprawa. 

 

A co leży pod pojęciem "basowa muza"? Ja słucham popu , muzyki z radia :D I nie słucham takich utworów jak rap gdzie są jakieś okropne przestery czy takie charakterystyczne mocne dźwięki dla amerykańskiego rapu czy tego typu muzyki. Lubie jak słychać wszystkie dźwięki, ich głębie i bas w formie jakiegoś rytmu czy mocniejszego bitu. (P.S. nie znam się na tym także nie bluzgajcie za moje określenia :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu dodam, że nie jestem żadnym znawcą głośników, ale mogę doradzić od strony praktycznej, używam głośniki do PC od ponad 23 lat.

basowa muza miałem na myśli reprodukcję dźwięku z określonego zakresu częstotliwości rzędu 40-160Hz. Częstotliwości ok 50 Hz trudno uzyskać na typowych konstrukcjach 2.0 z zachowaniem jakości. Ja też nie słucham RAP, ale zapewniam Cię, że głośniki w wersji z subwooferem zagrają o wiele cieplej. Wzmocnienie pasu można sobie zredukować, jakby Cię męczyło. Co do średnich i wysokich tonów, to w tej cenie nie będzie szału melomana, ale sądzę że może Ci się i tak spodobać.

 

Na Twoim miejscu, poczytałbym opinie o innych konstrukcjach również, m.in. Z-625 (2.1 droższe bo od ok 6 stów) czy Z-906 (5.1 droższe). Patrz na jakość wykonania. Jak Edifiery to wyłącznie z subem.

Jeśli masz wydać ok 500 zł na głośniki dwukanałowe, to osobiście dorzuciłbym te 100-200 zł do modelu który mi podejdzie. Jak masz możliwość to mediamarkt zwykle mają wiele takiego sprzętu i można zobaczyć jak działa.

 

W ciemno to póki co brałbym tylko logitech Z625 lub G500 (gdyby były nowe), co edifierów mam średnie zaufanie, pomimo że są tak mocno reklamowane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Patrz na jakość wykonania" i poleca głośniki Logitecha i Edifiera...

Gdzie kolego tam masz jakość?

Jak wspominałem podstawkowe kolumny typu R2600 czy Solo 6c mogą zadowolić nie jednego Basoluba.

Ja z edifiera C3 przeszłam na kolumny podlogowe potem malutkie podstawki.

Czy ilosc niskich tonów mi przeszkadzala? Wrecz przeciwnie z głośnika 13cm w Dynaudio Basu było dużo w pokoju 12m2

Piszę o tym ponieważ wiele ludzi marzy o ogromnych wooferach mając mały pokój, to zły sposób na uzyskanie Konkretnego Basu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Patrz na jakość wykonania" i poleca głośniki Logitecha i Edifiera...

Gdzie kolego tam masz jakość?

Jak wspominałem podstawkowe kolumny typu R2600 czy Solo 6c mogą zadowolić nie jednego Basoluba.

Ja z edifiera C3 przeszłam na kolumny podlogowe potem malutkie podstawki.

Czy ilosc niskich tonów mi przeszkadzala? Wrecz przeciwnie z głośnika 13cm w Dynaudio Basu było dużo w pokoju 12m2

Piszę o tym ponieważ wiele ludzi marzy o ogromnych wooferach mając mały pokój, to zły sposób na uzyskanie Konkretnego Basu.

 

Czyli mając mały pokój wystarczą głośniki 2.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak

Jezeli chcesz sie więcej na ten tamat dowiedzieć moge ci podać moje testowe próbki jak małe kolumienki które mają mniej basu niz Solo 6c grają w 12m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak

Jezeli chcesz sie więcej na ten tamat dowiedzieć moge ci podać moje testowe próbki jak małe kolumienki które mają mniej basu niz Solo 6c grają w 12m2

 

W jakim sensie próbki? P.S. to teraz powstaje problem czy kupić Edifier R1600 Tii (które są nieco mniejsze i ładniejsze wg. mnie) czy Solo6c (które podobno mają faktycznie dobry bas).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś jaki masz pokój.

Nie wiemy gdzie beda stać kolumny.

Podaj troche informacji na ten temat.

 

U mnie małe podstawkowe kolumny stały 60cm od scian boczyn i tylnej... Lekko dudniły

Odległości podawałam od środka kolumny.

Zdecydowanie bym polecil coś z przednim bass reflexem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś jaki masz pokój.

Nie wiemy gdzie beda stać kolumny.

Podaj troche informacji na ten temat.

 

U mnie małe podstawkowe kolumny stały 60cm od scian boczyn i tylnej... Lekko dudniły

Odległości podawałam od środka kolumny.

Zdecydowanie bym polecil coś z przednim bass reflexem

 

Mały pokój(około 14m2) ze skosem, a głośniki miały by stać na drewnianym biurku pod (prawie) gołą ścianą. Gdzie Edifiery mają bass reflex z przodu i mogły by stać dosunięte do ściany, natomiast Solo 6c są nieco większe i nie wiem czy znalazło by się miejsce na biurku (w dodatku z odsunięciem od ścian).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...