Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamil232

Wolny dysk m.2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem zainstalowalem nowy dysk m.2 adata sx6000 testy dysk pokazuje deklarowane predkosci lecz kopiowanie czy wgrywanie bf1 niema ruznicy od starego hdd.windows zainstalowany od nowa w biosie ustawione ahci.Co jeszcze zrobic zeby dysk mial normalne predkosci.moj pc ryzen 1600 msi b350gaming plus.dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie AHCI/RAID tyczy się tylko kontrolera SATA i nie ma wpływu na dysk NVMe.

 

Kopiowanie? Z czego? Na co?

"Wgrywanie"? Instalacja, czy co?

 

Otwórz menedżer zadań i zobacz co jest obciążone. Przy instalacjach czy wczytywaniu gier wąskim gardłem najczęściej jest procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieranie gry 6-7mb/s kopiwan8e pliku z folderu na m.2 do folderu tez na m.2 max 200mb/s a przewaznie 60mb/s wczytywanie mapy w bf1 max 120mb/s procek podczas wczytywania gry ok 10-15% uzycia

 

Czesto tez pokazuje uzycie dysku 100% a predkosci tylko 30-60mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw ortografie bo oczy krwawia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Może jestem ślepy ale nie podałeś jaką masz wersje uefi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze

1. zwyklego dysku (odczyt50MB zapis 50MB)

nagrywajac nawet na najszybszy

2. dysk (odczyt300MB/ zapis 300MB) nic nie bedzie szlo szybciej bo ten pierwszy bedzie "blokowal" ten szybszy.(wysylal wolno dane i co z tego ze ten szybszy dysk moze je szybciej zapisac)

 

To sam otyczy sie wysylania plikow na usb dyski itd.

 

ten M.2 rozumiem ze jest na nim system i dzieki temu system uruchamia sie szybko. Jestes pewien ze to wlasnie na m.2 sata zainstalowales windows?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed instakacjo odpielem dysk hdd i zainstalowalem win10 system odpala ok 20s.

 

Bios wersja 7A34vM4 plyta msi b350 gaming plus

 

W hd tune pro pokazuje srednia predkosc ssd 200mb a zwyklego hdd 240

 

Wiec cos tu jest nietak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze w as ssd bechmark wyniki ma bardzo dobre a w hd tune pro sredni zapis to 240 max 900 a min 120 .Morze kturys test zaklamuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się bo zaistniał u mnie podobny problem.

 

Mam 2 dyski na m.2.

Pierwszy to 500 GB samsung 970 evo nvme i siedzi on w slocie na szynie PCI-E x4. Tu odczyty i zapisy mam w normie.

Drugi dysk to WD Blue 500 GB na sata. Ten siedzi w slocie m.2 ale na szynie sata.

 

Moim problemem jest to że między starym talerzowym dyskiem na sata a nowym na m.2 nie ma praktycznie żadnej odczuwalnej różnicy w prędkościach.

Stary talerzowiec był na złączu sata3 i ten nowy w slocie m.2 tez jest na sata3.

 

Niby benchmarki pokazują tą jego "wydajność", ale moje odczucia wskazują na coś zupełnie innego.

 

Jakieś porady co zrobić w takiej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się bo zaistniał u mnie podobny problem.

 

Mam 2 dyski na m.2.

Pierwszy to 500 GB samsung 970 evo nvme i siedzi on w slocie na szynie PCI-E x4. Tu odczyty i zapisy mam w normie.

Drugi dysk to WD Blue 500 GB na sata. Ten siedzi w slocie m.2 ale na szynie sata.

 

Moim problemem jest to że między starym talerzowym dyskiem na sata a nowym na m.2 nie ma praktycznie żadnej odczuwalnej różnicy w prędkościach.

Stary talerzowiec był na złączu sata3 i ten nowy w slocie m.2 tez jest na sata3.

 

Niby benchmarki pokazują tą jego "wydajność", ale moje odczucia wskazują na coś zupełnie innego.

 

Jakieś porady co zrobić w takiej sytuacji?

 

Zainstaluj system na HDD i SSD porównaj wtedy ich wydajność.

 

Puść kopiowanie z SSD na NVME dużej ilości małych plików oraz taką samą paczkę z HDD na NVME. Porównaj czasy kopiowania z obu dysków. Możesz też w drugą stronę sprawdzić zapisy.

 

 

Jeżeli będziesz chciał testowac duże pliki, to odczyt i zapis na SSD vs HDD będzie różnił się góra 2-3 krotnie. Im mniejsze pliki tym większa różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodzi o odczyt z dysku sata zamontowanego w slocie m.2. Włączenie filmu lub próba otworzenia zdjęcia trwa w moim odczuciu tyle samo co na HDD.

Na ssd duże pliki powinny być szybciej wczytywane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób kopię filmu na HDD i SSD. Odpalaj na zmianę raz tu raz tam. Mierz czas. Podaj wyniki.

 

Odtwarzacza nie zamykaj. Tak żebyś nie podawał czasu startu odtwarzacza z dysku SSD. Jeżeli system masz na SSD i odtwarzacz też to ładuje się on z kodekami z SSD.

 

Nie wiem czego oczekujesz od SSD, ale SATA SSD ma odczyty dużych plików na poziomie 500MB/s. Natomiast HDD Seagate do 220MB/s. Może NVME z odczytami na poziomie 3000MB/s by coś zmieniły, ale też nie sądzę.

 

W załadowanym już odtwarzaczu tutaj chyba główne znaczenie na start filmu będzie miał procesor. Dyski raczej niewiele zmienią bo i tak całego filmu nie trzeba ładować do pamięci żeby go odpalić.

 

 

Natomiast jeżeli piszesz, że start programu do odtwarzania filmu jest taki sam na systemie postawionym na SSD i HDD, to pewnie coś jest nie tak z Twoim komputerem..

 

Zgaduje też, że pewnie porównujesz start programu odtwarzacza przy rozruchu filmu z SSD i HDD. Tylko co ma wówczas piernik do wiatraka?

 

 

ps. najwieksza różnica SSD i HDD to operacje na małych plikach. Zainstaluj system i odtwarzacz na HDD oraz na SSD. Sprawdź różnice w czasie odpalenia komputera oraz filmu na HDD i SSD. Polecam też do testów dodać start przeglądarki internetowej, ona chyba operuje na sporej ilości małych plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...