Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vvujsik

Komputer nie wykrywa dysku zewnętrznego

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podłączam dysk (Seagate backup 1TB) do laptopa słychać jakieś dwa picknięcia (*pik *pik) a potem cicho szumi (jak zawsze) ale komputer go nie wykrywa :/

-Patrzyłem w zarządzaniu dyskami - Nie ma go tam :/

-Reset / odłączanie i podłączanie nic nie pomagają

 

(Dodam że jeszcze przed chwilą dysk działał poprawnie, przestał działać gdy go odłączyłem i podłączyłem do komputera brata żeby zgrać grę [ U brata go już nie wykrywało u mnie też już nie]) Mam na nim steam i prawie wszystkie gry i mam nadzieję że ktoś pomoże mi to naprawić :/

 

P.S jak ktoś zna jakieś fora o podobnej tematyce możecie dać linka, może tam ktoś pomoże.

 

P.S#2 W panelu sterowania> sprzęt i dźwięk> urządzenia i drukarki Jest pokazany ten dysk ale wciąż nie mogę go używać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest widoczny w menedżerze urządzeń, ale w zarządzaniu dyskami już nie?

 

Używałeś bezpiecznego odłączania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w panel sterowania > narzędzia administracyjne > zarządzanie komputerem > magazyn i zobacz czy tam jest Twój dysk.

 

Możliwe, że posypała się tabela partycji podczas wyciągania dysku bez bezpiecznego odłączania. Jeśli jest tak jak mówisz to nic tam nie rób w Magazynie, tylko skopiuj dane programem DMDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest widoczny w menedżerze urządzeń, ale w zarządzaniu dyskami już nie?

 

Używałeś bezpiecznego odłączania?

Niestety nie używałem bezpiecznego odłączania bo nie wiedziałem że coś takiego jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jeżeli przyczyną tego uszkodzenia było nie użycie bezpiecznego odłączania to czy mam szanse że go wymienią/naprawią jeżeli oddam go na gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak napisałeś, jest widoczny w menadżerze urządzeń ale w zarządzaniu dyskami już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...