Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

VSS

co kryje 3D-NAND TLC

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,

ostatnio przeglądam dyski M.2 na złączu SATA , już prawie zdecydowałem sie na Cruciala MX500 w formacie M.2 [ dostępny za okolo 14 dni] ale przeglądałem testy 2.5" i transfery strasznie zwalniają przy plikach pow X GB ,

po czym spoglądam na dyski Samsunga 860 evo i jest jeszcze gorzej :

26244b-1518251945.png

 

dość ciekawym wydaje się jeszcze SanDiskx600 ale za wersje SED trzeba trochę dopłacić

 

With on-the-fly hardware-based encryption, the SanDisk X600 3D NAND SATA SSD (X600 SED models only) provides complete

end-to-end encryption to the storage, system and infrastructure. It supports password protection, AES-256-bit encryption,

TCG-OPAL 2.01 standard and PSID

 

a ze interesują mnie dyski M.2 500GB [docelowo 2x500GB] , nie ma zbyt ciekawego wyboru bazującego na kościach MLC ,

 

może ktoś się pokosić o benchmark na dyskach TLC ?? test 1GB i 10GB

 

d1f3a6-1518255517.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D NAND najprawdopodobniej bramki logiczne w strukturze półprzewodnika są wykonane w trzech wymiarach - większe zagęszczenie bramek w jednostce objętości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale to nie tłumaczy wzoru który generuje spadek transferów który jest u Samsunga dość szybki a w Crucialu MX500 jest stosunkowo wysoko ustawiony punkt od którego zaczynają sie spadki transferów, ja głównie operuje plikami do 20 GB i tyle mogę przechować w RamDysku do tyrania SSD mam Cruciala M4 ale on już sam z siebie jest za wolny, teraz chcę do tyrania zaprzęgnąć dwa dyski SATA w RAID0 i patrząc po tym jak niskie zużycie maja MLC a do tego utrzymują stale transfery to chyba lepiej wykorzystać dyski na bazie MLC , albo 1TB i wyżej TLC 3D ,

co do temperatury pracy M.2 SSD to znalazłem dość ciekawy materiał :

https://www.youtube.com/watch?v=vJmZS2C8Aoo

 

wychodzi na to ze grzeją się tez dość mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się przekłada taka trójwymiarowa konstrukcja na wydajność całego układu nie wiem, podejrzewam że zużycie tzw. Wafli krzemowych jako surowca do produkcji jest mniejsze przy większym zagęszczeniu bramek, ostatnio były doniesienia o wzroście cen tychże wafli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej interesuje w jakim procesie są wytwarzane te 3d nand. Jedynie Samsung nie ściemnia i oficjalnie przyznał że używają 40nm. Reszta pewnie leci po taniości w 20nm lub nawet o zgrozo w 15nm!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

SanDisk 2TB 3D Ultra:

 

cf478bc15268.jpg

 

 

Samsung 850 Evo 1TB:

 

410edd980b1b.jpg

 

 

Na Win 10 minimalnie lepsze wyniki są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mam niezłą rozkminke a nie chciał bym popełnić błędu jak z NVMe , dyski MP500 może i sa dobre ale na mojej płycie ich wydajność jest nieprzewidywalna , a mając już od kilku lat RAID0 z dwóch dysków M.2 NGFF mogę tylko powiedzieć ze ich wydajność jest praktycznie bez zmian a zmienia się tylko w zależności od Stripe Raid0 , MX500 od cruciala wygląda niesamowicie na tle Sandisk x600 a głownie cenowo , Samsung jest najciekawszy bo wykorzystują w większości własne technologie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850 EVO m.2 256GB win10

Na próbkę 10GB nie mam miejsca

post-110829-15182880704864_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

850 EVO m.2 256GB win10

Na próbkę 10GB nie mam miejsca

 

Odczyt i zapis 4k wypada u ciebie tragicznie słabo jak dla 850 Evo:

 

c50b1314be30.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale on ma już swój przebieg i to najprawdopodobniej x2 , jak już gdzieś wspomniałem któryś FW resetował przebieg :E

 

5fa127-1518298095.png

 

ae67b9-1518298238.png

 

 

na RAID0 NVMe mam 4k nie wiele lepszy od twojego ;) i tu mam mega :mad2: z tego powodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapchany dysk tez zwalnia wiec to nie wina Laptopa ;) , masz moze sensor TC tego samsunga ?? jakie ma TC podczas kopiowania/zapisu dużych plików

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kopiowaniu 10 plików po 5GB ( w sumie 50GB ) temp doszła do 55 stopni, podobnie było z 70 plikami po 700 MB.

Wpierw kopiowałem HDD ---> SSD temp wzrosła z 34 do 45 stopni później te same pliki przenosiłem z partycji na partycję na dysku SSD temp 45 do 55 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55°C to nie jest zle ale to 2.5" tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge zrozumiec kogos kto potrzebuje jak najszybszych dysków,wykonuje operacje ktore dają sporo ale dla normalnego uzytkownika wystarczy tlc (gry,filmy,net itp.)aktualnie przesiadlem sie z cruciala mx100 na mx500 i nie widze jakiegos dyskomfortu(akurat była taka potrzeba :-) ).duzy odsetek ludzikow patrzy w benchmarki a 99% z nich nie wie o co nawet chodzi tylko zobaczy ze cyferki sa inne i musi byc mlc,nikomu nic nie odbieram jak najbardziej mlc to ciekawszy dysk ale do normalnego uzytku tlc w zupelnosci wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 960 EVO 500 GB na aktualnym Windows 10 z poprawkami Spectre/Meltdown.

Sterownik NVMe: Samsung 2.3

Dysk zapchany w ~63%

Płyta: ASUS ROG STRIX Z270F

CPU: i7 7700K

Maksymalna temperatura podczas testu: 41°C

Firmware aktualny

QY95qHE.pngplZ3gvF.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mnie nawiedzilo i zamowilem 860evo 500g m.2 zapewne i tak bym sie zdecydowal na MX500 ale samsung ma podobno osmio kanlowy kontroler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSS raidy na NVME chyba się szybko zapychają, transfer nie bardzo się sumuje jak przy zwykłych SSD. Tak samo 2 dyski NVME przy kopiowaniu z jednego na drugi też nie leci tak, jakby się tego chciało.

 

Pewnie jakby podpinać dyski pod PCIE spięte z CPU byłoby lepiej, niż przepychać wszystko przez chipset płyty. Tylko tutaj HEDT warto już mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10GB próbka na MP500 R0

c450a2-1518455440.png

 

 

Upto date

jakość opakowania jak na SS przystało ale z tym zielonym PCB to skucha niesamowita

b9a08a-1518465347.jpg

 

05a554-1518465440.png

 

 

407da7-1518465833.png

 

dopiero próbka 32GB robi jakieś wrażenia na transferach i TC

 

05c19a-1518468343.png

 

i jeszcze ATTO próbka 32 GB i 256MB

d517f3-1518540587.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RMS nie porównuj stacjonarki do laptopa ;)

probka 860evo z laptopa

 

e04a78-1518626609.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach masz i7 ??

U mnie siedzi i5 a u RMS i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest tam I7, ale to raczej nie powinno miec znaczenia , dosc istotny jest chyba jaki sterownik jest zainstalowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i oczywiście, że obcina detale. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
    • Jw. jeżeli zmieniamy i dostajemy 10% różnicy i ciut więcej vramu, ale musimy np dopłacić tysiaka albo więcej - to niestety ale się to średnio kalkuluje. Najoptymalniej byłoby się z kimś wymienić z ew. dopłatą, lub karta za kartę (strix to topowy model), ale tutaj możesz się naciąć na kulturę pracy jakiegoś golasa   Poczekałbym, 4070 jeszcze w wersji Ti to wciąż bardzo kompetentny sprzęt do grania. Nie żłopie bóg wie ile prądu a jest wydajna w 1440p. Wyjdzie seria 5070 to sprzedasz tego strixa i kupisz coś wyraźnie szybszego. Supki to zapychacze dziur a nie realne przyrosty, szczególnie dla posiadających modele bez S.
    • Wygląda na to, że Gigabyte inaczej podszedł do kwestii krzywej EOTF. Połączył tryby 400 i 1000 (pierwszy od 10-100%, drugi 1-10%) i uniknął spadku jasności w trybie 1000, który miał np. Asus.   
    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...