Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Konrad_BB

Custom ITX by Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Banner_Forum_zpswtnhvrts.png

 

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Chciałbym przedstawić wam przebieg prac nad moim wymarzonym komputerem opartym o obudowę własnej produkcji inspirowaną Dan Cases A4-SFX.

Koncept tej małej obudowy wydawał mi się świetny. Jednakże posiadała ona kilka rozwiązań, które ograniczały dobór sprzętu. Dlatego też zaprojektowałem wszystko od zera za pomocą Solid Works'a

Finalne wymiary obudowy to:

 

Długość: 34 cm

Szerokość: 13,5 cm

Wysokość: 20 cm

Litraż: 9L

 

renders2_zpshwer6lja.png

 

renders_zpscspjghjl.png

 

renders4_zpseqsqmo6w.png

 

renders3_zpsqg5oocmm.png

 

 

 

renders10_zpsurmb2kwb.png

 

renders7_zpstyulj8qa.png

 

renders8_zpsftxynfoc.png

 

renders5_zpsvm9ypahm.png

 

renders6_zpsbmxlhxcr.png

 

 

Kolejny krok to oczywiście cięcie i gięcie blachy. Finalnie wyszło bardzo dobrze i przy próbnym złożeniu wszystko było na swoim miejscu.

 

2_zps1wv1fzak.png

 

1_zpsscsuvgwo.png

 

8_zpspygiy3er.png

 

 

 

7_zpsypzuchnu.png

 

4_zpsfb3tjoc0.png

 

5_zpsgf2lhgzj.png

 

9_zpsyce7urmi.png

 

 

 

Wahałem się czy po gięciu blach oddać całość do malowania profesjonaliście czy też spróbować własnych sił przy malowaniu.

Postanowiłem zaryzykować i zrobić wszystko sam. Wybrałem farbę o kolorze czarnego matu. Jestem bardzo zadowolony z efektu mimo iż farba, którą kupiłem mogłaby być lepszej jakości.

W między czasie zaopatrzyłem się w akcesoria takie jak włącznik (ten też pomalowałem), standy pod płytę główną oraz wszelkiego rodzaju śrubki i nakrętki.

 

6_zps7ppjsfpm.png

 

3_zpsxr0jugke.png

 

9_zpsizjfxpgi.png

 

 

 

8_zpstx5rke9e.png

 

5_zpsfhfyeaj2.png

 

4_zpstircuao5.png

 

7_zpsf0x01uht.png

 

2_zpsgqpryt2k.png

 

 

 

Po malowaniu przyszedł czas na pierwszy poważny zakup - mianowicie Riser PCI-E od Thermaltake.

Otwory montażowe wykonałem po przyjściu zakupu gdyż nie byłem pewny, w którym dokładnie miejscu wywiercić dziury by karta graficzna spasowała się idealnie z resztą obudowy.

 

2a_zpsasabpp8i.png

 

1a_zps8taqhure.png

 

3a_zpsbd5eus4q.png

 

Ostatnia prosta. Obserwując trendy w temacie obudów można wysnuć wniosek, że szklany panel to mus. Dlatego też zamówiłem wykonanie takowego panelu. Dodatkowo zakupiłem ładne ozdobne śruby do bocznych paneli by móc je beznarzędziowo ściągać.

 

Case_01_zps8plyrohd.png

 

Case_02_zpstbm89q28.png

 

Case_03_zpsloispcs0.png

 

Case_05_zpsg4fyyddf.png

 

Nadszedł więc czas by powoli rozglądać się za podzespołami. Wszystko niestety drogie także ten rozdział workloga będzie rozciągnięty w czasie pewnie ;)

O wszystkich nowościach będę informował na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny projekt i fotki. Często mam chęć na złożenie takiego maleństwa. Nie myślałeś o grafitowym szkle? Nie byłoby tej zieleni na krawędziach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wyszło :thumbup:

 

Jak na ten moment możesz podsumować koszty wykonania obudowy? (bez risera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo koledzy!

Jeżeli chodzi o koszty, które poniosłem aktualnie bez risera to:

 

Cięcie/gięcie blachy (po znajomości): 100 zł.

Malowanie (koszt 2 puszek farby): 24 zł.

Śrubki montażowe m3: około 18 zł.

Panel szklany robiony na zamówienie (koszt wraz z przesyłką): 150 zł.

Kable zasilający i standy pod płytę główną wykorzystałem ze starej obudowy. (Bitfenix Prodigy M)

Włącznik do obudowy: 11 zł.

Gumowe nóżki: 20 zł.

Śrubki beznarzędziowe do paneli bocznych: 42 zł

 

Także sumując 345 zł.

 

bardzo fajny projekt i fotki. Często mam chęć na złożenie takiego maleństwa. Nie myślałeś o grafitowym szkle? Nie byłoby tej zieleni na krawędziach :)

Szczerze mówiąc te zielone krawędzie bardzo mi się podobają i dodają coś specyficznego do całości;) Ale tak na marginesie mówiąc nawet nie wiedziałem podczas zamawiania, że można kupić grafitowe szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło OPTIWHITE czy grafitowe nie jest wiele droższe od FLOAT

 

 

szk%C5%82o-optiwhite.jpg

 

 

Tutaj największy koszt wykonania bocznego szklanego panelu generuje waterjet.

 

Tak z ciekawości,mieszczą się tutaj GPU niereferencyjne 2.5 slotowe czy wyłącznie 2 slotowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda przygotowana pod 2,5 slot GPU i 120mm AIO dla procesora. Dzięki za porównanie. na przyszłośc będę posiłkował się szkłem Optiwhite ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super się projekt szykuję ;) jestem ciekaw jak to będzie wyglądać na koniec, zasilacz tam normalny wchodzi ?

 

ile dałeś za riser? to jest ten premium ? skąd zamawiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz pod jaki zrobiona jest obudowa to Corsair SF600. Jeżeli zaś chodzi o riser to zapłaciłem 219 zł w Komputroniku. Jest to riser od Thermaltake także chyba można zaliczyć go do premium ;)

Samo zamówienie trwało dobry miesiąc jak nie więcej. Musieli czekać aż dystrybutor im ogarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny projekt!

Nie chciałeś zrobić jej troszkę wyższej i dać większą chłodnic na topie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki;) mam taki prototyp na dysku. Z tym że chłodnica 240 mm znajduje się w piwnicy. Pewnie wrócę i do tego by ją powołać do życia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Stały dylemat: ilość dziur w obudowie. Zależność pomiędzy kurzem a wentylacją i hałasem kwasny.gif.

Obudowa ładnie wyszła. Przydałoby się fajnie zwodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, takie maluchy to walka kompromisów. Marzy mi się zwodowanie całości ale w obecnym kształcie to połączenie (aio/cpu, powietrze/gpu) będzie najbardziej osiągalne na początku. Będę ulepszał całość projektu by doszło do momentu LC. Jednak trochę czasu upłynie z pewnością;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję;) jest to czarna stal o grubości 1 mm. Początkowo plan był na 1.5 mm jednakże znajomy zasugerował iż do tak niewielkiego projektu spokojnie wystarczy 1 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MEGA projekt. Bez 100-tek zdjęć tego samego elementu. Krótko, konkretnie i na temat. Jest projekt jest realizacja. Całość wygląda świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderz o sponsoring sprzętu, chyba, że masz jakąś konkretną wizję w głowie i nie chcesz jej zaburzyć.

Masz super obudowę i zdolności (nawet jeżeli podpatrzone) więc aż prosi się o jakąś promocję :D

Będę śledził :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że bardzo chetnie. Chciałbym by ktoś wspomógł projekt ale nie mam w tym doświadczenia kompletnie. Napisałem do kilku miejsc ale cisza. Także chyba nie jest mi to pisane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że bardzo chetnie. Chciałbym by ktoś wspomógł projekt ale nie mam w tym doświadczenia kompletnie. Napisałem do kilku miejsc ale cisza. Także chyba nie jest mi to pisane?

uwierz mi, że syfiaste buildy dostawały sponsoring a u Ciebie projekt jest przedni.

 

Nie łam się, najlepiej napisz do kogoś z forum? kto już takie coś może dostał. Może ktoś pomoże. I o ile dobrze pamiętam to lepiej pisać do zagranicznych oddziałó niż polskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za waszą radą koledzy i coś wisi w powietrzu. Póki co jeszcze nie zapeszam. W między czasie zaprojektowałem logotyp projektu i nagrałem teaser.

Logotyp oddaję w wasze ręce natomiast wideo pojawi się jak dogadam kilka kwestii :finger:

 

Logo_S1_Black_zpsvschtsuy.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Season One ze względu że to pierwsza tego typu rzecz. Mam nadzieję że będą kolejne sezony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...