Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cieech

Jak podpiąć 8 monitorów do jednego komputera?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym podpiąć do komputera 8 monitorów. Aktualnie rozważam kilka opcji. Będę wdzięczny za wasze rady i opinie! Może ktoś już kiedyś rozwiązał taki problem?

 

1. Podobno można to zrobić przez dwie karty graficzne po 4 porty każda. Jakie to miałyby być karty i system operacyjny?

 

2. Ew. myślałem nad jedną kartą z 4 portami DP i zrobić daisy chain na 8 monitorów.

 

3. Adaptery np. evga displayport hub.

 

4. Karta z 8 portami. np. PNY nVIDIA NVS 810 Quadro

 

Co sądzicie? Która opcje najlepsza? A może jest jakiś inny lepszy sposób?

 

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie ma być zastosowanie i organizacja pulpitu(ów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie ma być zastosowanie i organizacja pulpitu(ów)

 

Zastosowanie to handel na giełdzie. Każdy monitor powinien móc pokazywać inny obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 monitorów to jest dość ciężki temat na sprzęcie klasy popularnej, bo rozwiązania z hubami DP potrafią być momentami zawodne (monitory zaczynają duplikować obraz lub gasnąć). Osobiście proponuję mniej monitorów a lepszych (o wyższej rozdzielczości).

 

Ja dla rozwiązania 5-monitorowego używam układu 1 z integry + 4 z natywnie karty graficznej (2 dp + HDMI + DVI). Używam też momentami rozwiązania 6-monitorowego przez hub dp i tak jak piszę, bywa ono zawodne (wymaga wtedy restartu), ale to może być kwestia budżetowego huba dp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego po prostu nie podłączyć dwóch kart, każda po 4 wyjścia obrazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Certyfikowane komputery NVIDIA Business Platform wyposażone są w przeznaczone dla biznesu karty graficzne NVIDIA Quadro® NVS, umożliwiające wyświetlanie na wielu monitorach. Testowane z najnowszymi aplikacjami biznesowymi, procesory graficzne NVIDIA Quadro NVS pozwalają na zwiększenie produktywności poprzez jednoczesną interakcję z wieloma aplikacjami. Zaawansowane funkcje zarządzania pulpitem i aplikacjami ułatwiają obsługę wielu wyświetlaczy. Twórz prezentację na jednym wyświetlaczu, w tym samym czasie zajmując się e-mailami na drugim lub obrabiając potężne arkusze na obu monitorach naraz. Procesory graficzne NVIDIA Quadro NVS zaprojektowano specjalnie dla profesjonalistów w biznesie. "

 

takie tam wyjaśnienie ze strony nvidii do czego jest seria NVS, do reszty bzdur szkoda czasu się odnosić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bełkot to wasze posty... quadro ma system multiview, zwykłe geforce-y surround a radeony eyefinity, w każdym z tych rozwiązań mozna uzyskać dokłądnie to samo co oferuje matrox,

z poziomu drivera są wszystkie karty widoczne i monitory mogą być dowolnie konfigurowane, jedyna różnica jest taka, że surround jest w stanie pod win 10 sam się przekonfigurować z powodu braku sygnału, przejściówki aktywnej itp.

 

seria kart quadro nvs jest przeznaczona dokładnie do tego typu rozwiązań o które pyta założyciel tematu, matroxy grzeją się dokładnie tak samo jak pozostałe karty graficzne a quadro pod tym względem niczym się nie wyróżniają itd itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylisz się, mam kilkanaście matroxów, od rtxów do video przez multidisplaye po stare perhelie a ponieważ składam i systemy z kilkoma monitorami to mam wszystkie rozwiązania na widelcu i z pierwszej ręki a nie czerpię garściami z tego co ktoś wymyśli w internecie

 

jedyne quadro które się grzały ponad normę (zestawiając z innymi produktami) to były stare fermi, które pracowały w tem. około 100 stopni co i tak nie miało wpływu na ich żywotność, do tej pory mam 4000/3000m/5000 używane codziennie do video i nie ma z nimi problemu

 

przy dużej ilości kart to się je wystawia w riga z własnym zasilaniem i chłodzeniem, więc też wypisujesz z głowy jakieś wymyślone argumenty a tutaj mówimy o dwóch kartach, gdzie w sumie wystarczy zwykła, dobra cyrkulacja w obudowie a przy tej cenie to sobie można kupić dwie na zapas i jak od słupków na forexie się któraś przepali to jednym ruchem się ja przepnie, można też kupić z opcja oddania, sprawdzić i ewentualnie zwrócić, filozofii nie ma (jak ktoś dobrze poszuka to można sprawę rozwiązać też pojedynczym radeonem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to quadro (zwykłe chyba też) przy podłączeniu kilku monitorów chodziły z maksymalnymi zegarami, nawet jeżeli wyświetlały sam pulpit. Szło ręcznie obniżyć (nie dam głowy czy we wszystkich wersjach sterowników do tego bawiłem się tylko pod linuksmi) i nie było problemów z wydajnością 2d (nie robiłem jakichś wymagających rzeczy), więc nie wiem czemu nie zrobili normalnych profili obniżających taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='12 Luty 2018 - 12:57' timestamp='1518436641' post='14997613']

Z tego co pamiętam, to quadro (zwykłe chyba też) przy podłączeniu kilku monitorów chodziły z maksymalnymi zegarami, nawet jeżeli wyświetlały sam pulpit. Szło ręcznie obniżyć (nie dam głowy czy we wszystkich wersjach sterowników do tego bawiłem się tylko pod linuksmi) i nie było problemów z wydajnością 2d (nie robiłem jakichś wymagających rzeczy), więc nie wiem czemu nie zrobili normalnych profili obniżających taktowanie.

 

 

nic takiego nie zaobserwowałem, w przypadku starszych modeli od razu wiadomo jak wskakują na wyższe takty bo wiatraki wyją niemiłosiernie(oczywiście w tych modelach co mają wiatraki), jak tylko zaczyna się rendering to jest "morza szum" a Ty może trafiłeś moment jak nvidia coś ze sterownikami powaliła i przez kilka releasów w ogóle były problemy z chłodzeniem, taktami i profilami w całej rodzinie kart nvidii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic takiego nie zaobserwowałem, w przypadku starszych modeli od razu wiadomo jak wskakują na wyższe takty bo wiatraki wyją niemiłosiernie(oczywiście w tych modelach co mają wiatraki), jak tylko zaczyna się rendering to jest "morza szum" a Ty może trafiłeś moment jak nvidia coś ze sterownikami powaliła i przez kilka releasów w ogóle były problemy z chłodzeniem, taktami i profilami w całej rodzinie kart nvidii

Ja się z tym bawiłem gdzieś w okresie 2010-2013 i z tego co pamiętam nie było woli Nvidii w poprawieniu zarządzania energią. Potem tego nie śledziłem, bo na inny sprzęt się przeniosłem, ale widzę, że problem w jakimś stopniu nadal żyje: http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3437713/high-idle-clocks-gtx-1080ti-multiple-displays.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś widzę typem gościa, który zjadł wszystkie rozumy. Dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu. bo i tak wiesz lepiej, i żadne argumenty nie trafiają. Niech więc autor tematu zakupi sobie dwie nvidie, które proponowałeś i będzie miał cud, miód i orzeszek. Te wszystkie fora pomocowe, są świetne tworzą takich omnibusów, którzy udzielają rad na odległość nie ponosząc żadnej odpowiedzialności.

 

widzisz, mnie kompletnie twoje argumenty nie interesują, jeśli stoi przede mną albo mam w firmie coś co działa to mogę to z czystym sumieniem polecić, ty jesteś na etapie argumentacji o "nieskrywanej niechęci do Matroxów" więc dla mnie plasujesz się w półce fanboje i hejterzy

 

jestem pierwszą osobą, która by chciała żeby "pomocnicy" twojego pokroju czy kolesie co to matroxa z lotnisk znają, ewentualnie całe portale odpowiadały za testy, porady i informacje publikowane dla ogółu

 

w przeciwieństwie do ciebie podąłem bezpieczne rozwiązanie, jak kupić, sprawdzić i ewentualnie oddać gdyby system nie zadziałał, co ty wniosłeś poza "nieskrywanym afektem do Matroxów" ?

 

' date='12 Luty 2018 - 13:42' timestamp='1518439321' post='14997669']

Ja się z tym bawiłem gdzieś w okresie 2010-2013 i z tego co pamiętam nie było woli Nvidii w poprawieniu zarządzania energią. Potem tego nie śledziłem, bo na inny sprzęt się przeniosłem, ale widzę, że problem w jakimś stopniu nadal żyje: http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3437713/high-idle-clocks-gtx-1080ti-multiple-displays.html

 

 

mam w tej chwili 2xk2000 i podpięte 3 monitory UHD + jeden fullhd w jednym konfigu, nic się nie dzieje, system do video więc jeszcze akceleracja działa do wyświetlania filmów

 

 

p.s. quadro 5000 fermi z drugim geforcem w konfiguracji 3 monitorowej bez renderingu ma 48 stopni, k2000 w konfiguracji powyższej - 35 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...