Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wrn1337

GTX 1050 Ti G1 OC

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie samsungi, microny wykładają się dużo wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afterburner. Po kolei testowałem w W3 najpier +300 a później +100 i się suwak skónczył i stabilnie. Ani razu nie wyrzuciło od września :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj nvidia inspector on ma pamieć do 1000mhz może jeszcze do 600 mhz pociągna te pamięci.

Teraz masz 4508 mhz i teraz sobie po 10 mhz podkrecaj póki nie wywali sterownika albo jedno kolorowych kwadratów np czerwonych albo białych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wyżej nie ma sensu kręcić, ponad 9000 Mhz na pamięciach przy gtx 1050 ti to bdb wynik. Mam już ustawioną na 1000. Z tym 100 chodziło mi o to, że dalej podbijałem o wielokrotność tej wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia inspektor dzieli te 9000 na pół i wychodzi 4500 i mozna kręcić do 5000 czyli 1gh

Tak że może na 9100 pójdzie twój ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam była jakaś głośniejsza sprawa niedawno po premierze gtx 1070 z pamięciami. Kostki ledwo na 8000 Mhz wyrabiały, chyba dotyczyło to Microna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo producent nie musi dawać lepszego ramu z zapasem.

Na yt koleś testuje Palit GTX1060 3GB i poszedł mu ram o 90mhz

i nie wierze że mu poszedł rdzeń na 2100mhz niech pokaże gpuz.

 

I się dziwi czemu nvidia nie dołożyła 1 GB ramu.

Przy 192 bitach ten dodatkowy 1 GB musiał by mieć oddzielną szyne 64 bit

i tak by był do niczego i po co mu taka proteza

GTX970 ma proteze, GTX550 ma proteze.

A 1060 3GB nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w okolicach kwietnia będę wymieniał platformę. Waham się nad r5 2600 czy może iść w stronę i7 8700. Intel szybszy ale nic już tam mocniejszego nie włożę. Mocno zastanawiam się nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mam taki dylemat, że w przypadku AMD włożę Rx 3xxx w 7 nm i może też Rx 4xxx,a przy intelu upgrade to już wymiana płyty, dlatego tak się nad tym zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mam taki dylemat, że w przypadku AMD włożę Rx 3xxx w 7 nm i może też Rx 4xxx,a przy intelu upgrade to już wymiana płyty, dlatego tak się nad tym zastanawiam.

jak grafy nie zmienisz to i tak nic nie zyskasz w grach, więc spokojnie możesz jechać na tym co masz, wyjdzie nowe, opadnie kurz po januszowych cenach wtedy można się zastanwiać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest taka sytuacja, że mam bony ok. 1500 zł ważne do czerwca, muszę coś kupić :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest taka sytuacja, że mam bony ok. 1500 zł ważne do czerwca, muszę coś kupić :).

a... to zmienia postac rzeczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na YT filmik od RyszardGTS, wszystko wyłożone łopatologicznie jak do podkręcania wykorzystać zalety Boost 3.0 poprzez odpowiednie ustawienie krzywej boost'a.

 

Dodatkowo do Twojej karty jest dostępny bios F4, który poprawia ograniczenia power limit:

http://forum.gigabyte.us/thread/1253/gaming-power-consumption-limit-problem

 

Link do tego BIOS'u podany jest tam kilkukrotnie, ale działa tylko z tego postu:

http://forum.gigabyte.us/post/14978

 

Zwróć uwagę, że nie możesz go wgrać na kartę z biosem w wersji F1X i F2X.

 

Jako ciekawostka: wrzuciłem eksperymentalnie ten BIOS na 1050Ti Windforce OC (GV-N105TWF2OC-4GD). Windows dał info, że znaleziono nowe urządzenie, po restarcie wszystko ok i rzeczywiście w monitoringu widoczne były wyższe wartości power limit niż wcześniej. Nie chciało mi się jeszcze przysiąść żeby sprawdzić jak to się przekłada na możliwości OC, wróciłem narazie do poprzedniego BIOSu mojej karty, ale jest to potencjalna szansa na lepsze wyniki.

 

PS. Cokolwiek zdecydujesz się zrobić w kwestii flashowania BIOSu upewnij się dwa razy, że wiesz co robisz. Jak nie masz tej pewności to nie rób, na tej karcie wyżyłowane OC i tak nie ma daje wymiernych korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co tu mają jego kości pamięci? ustaw sobie oc gpu na 0 i ustaw ram na przykładowo +500 i potestuj )

 

A to, że Hynixy w porównaniu do Samsungów mogą się szybciej kończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze to ruletka hynixy ddr5 moga nawet z 4 Gh podkręcić sie na 4,6Gh DDR5 a samsung pójdzie na 700??

Pokazywałem już tu test palit GTX1060 3GB o 90 mhz pamieci sie tylko podkreciły nie podał jakiej firmy bo co to za różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tytułowa grafika podkręca się bez ruszania napięć +220 core, +1000 pamięć (micron). To tak dla statystyków :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 czyli 500mhz wdg Nvidia inspector, to całkiem ładnie.

A na ile max turbo wchodzi podczas gry na rdzeniu?

A Ktoś kupi i bedzie miał pamięć samsung i podkręci o 100 albo 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...