Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wrn1337

GTX 1050 Ti G1 OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem sobie pare dni temu Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti GAMING G1 4GB

Od wczoraj bawię się w podkręcanie tego sprzętu i po dodaniu w MSI AfterBurner +88mhz na CoreClock i +297mhz na MemoryClock otrzymuje wynik równy 1898mhz CoreClock i 3800mhz MemoryClock.

Gdy dodam jeden punkt wyżej czyli +89mhz otrzymuje upragnione stałe 1911mhz ale niestety gra mi sie crashuje po paru minutach gry. Gram w PlayerUnknownBattleGrounds(PUBG).

I tutaj rodzi się pytanie, czy robię coś źle? miał ktoś styczność z ta grafiką i zna odpowiednie ustawienia? Widziałem w necie jak goście klikają na raz +500memory i +150core i działa im elegancko valley benchmark na 1924mhz i 4004mhz ale u mnie to jakoś tam nie chce fungować :D (ja dodawałem memory po 3-5 punktów i akceptowałem bo takto się wyłączał caly pc XD) Jestem laikiem w tym temacie czekam na opinie rasowych overclockerów :DD

Podaje cała specyfikacje kompa:

Płyta MSI z270gaming k3

Procek i5-7600k podkręcony na 4.6ghz

Ram 16GB DDR4 Corsair 3200mhz

Grafika GeForce GTX 1050 Ti GAMING G1 4GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez ruszania napięć, to tak ekstremalnie nie podkręcisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś na maksa power limit, podnoś napięcie rdzenia do skutku i kontroluj temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power limit i temp limit mam na maxa a nie podnosilem napiecia bo :

sugerowałem sie tym filmikiem, nie skraca to czasem duużo zywotności karty? nie chce jej zabić w rok :D

Na tym filmiku gość ma taki wynik przy standardowym napięciu z tego co widze o_O

EDIT: Bawiłem się napięciem i faktycznie otrzymałem stałe i stabline 1911mhz wystarczyło dołożyć +7% aleee niestety nawet jak dam +50% to clock nie chce dac sie wkręcić wyżej niz równe 3800mhz,pomysły? zatwierdzam wartość w MsiAfterBurner i nic sie nie zmienia, stuck na 3800mhz.

Dodaje screen msi i gpuz podczas odpalonej gierki

http://pokazywarka.pl/zuqrtr/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda katować kartę wysokimi napięciami dla kilkudziesięciu MHz które praktycznie nic nie dają. Sprawdź jakie masz pamięci, microny i samsungi bez problemu chodzą na +500 (4000). Palit z sygnaturki kręci się w afterburnerze na +255 clock, +500 vram. Początkowo śmigał i na +260 ale po kilku dniach zaczął sypać artami. Realne taktowanie w valley między 1911-1974MHz. Natomiast w cięższych grach które cisną powerlimit jak Wiedźmin3 - 1836-1848MHz. Karta nie ma wtyczki 6pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w gamingach jest wtyczka 6pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis ci się słaby egzemplarz trafił, mój dopiero przy +173 rdzeniu sie wykrzacza, a mam bez wtyczki dodatkowej (niektórzy na palitach bez wtyczki po ponad 220 robią, jest gdzieś temat na naszym forum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć sam rdzeń bez pamięci może te 150mhz pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć sam rdzeń bez pamięci może te 150mhz pójdzie.

w tej karcie przepustowość pamięci daje więcej niż kręcenie rdzenia, pomysł z dupy wzięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzisz sobie na ile poleci rdzeń bez pamięci i zaczniesz podkręcać pamięć.

(ja dodawałem memory po 3-5 punktów i akceptowałem bo takto się wyłączał caly pc XD - a jaki ty masz zasilacz że od podkręcania

ramu w karcie się komputer wyłączał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty są różne (silicon lottery), na jednej zrobisz w cudzysłowie 2ghz bez podnoszenia napięć, a na drugiej ledwo trochę więcej niż stock z podniesionym vcore. Karty są aktualnie tak robione, że to na co pozwala Ci afterburner, to bezpieczne limity- o ile nie przekraczasz określonych temperatur, to nie uszkodzisz karty długoterminowo. Nie uszkodzisz karty podnoszeniem napięcia, chyba że wgrałbyś customowy BIOS, który ma zdjęte ograniczenia producenta, ale i tak 1050ti to karta taka sobie w kwestii OC, jak byś chciał coś z niej wycisnąć, to musiałbyś rzeczywiście wgrać BIOS z większy, powerlimitem :E

BTW uważam, że ten valley benchmark jest do niczego, podkręcałem na nim mojego rx580 i stabilność w tym benchmarku ma się nijak do rzeczywistej stabilności w grach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis ci się słaby egzemplarz trafił, mój dopiero przy +173 rdzeniu sie wykrzacza, a mam bez wtyczki dodatkowej (niektórzy na palitach bez wtyczki po ponad 220 robią, jest gdzieś temat na naszym forum)

Nie tyle co sie wykraczał komp, dawało rady podkręcić więcej i na Valley działało ale każda gra sie crashowała w 2min :)

A przy tych +173 na rdzeniu ile masz podkręcone Core Voltage???

 

Sprawdzisz sobie na ile poleci rdzeń bez pamięci i zaczniesz podkręcać pamięć.

(ja dodawałem memory po 3-5 punktów i akceptowałem bo takto się wyłączał caly pc XD - a jaki ty masz zasilacz że od podkręcania

ramu w karcie się komputer wyłączał.

Zasilacz jest Chieftec 600w bronze. Ale źle powiedziałem, nie komp sie wyłączał tylko grafika, gasł monitor i ale cała reszta się kręciła i po hardresecie w MsiAfterBurner mialem zresetowane ustawienia.

 

@Qwertypp10

Też zauważyłem ze Valley nie jest zbyt wysokich lotów programem, w PUBG po 2min gry wartości sie zupełnie zmieniają, ja osobiście podkręcałem grafikę jak padłem i oglądałem kolegów :D

 

Dzięki wszystkim za zainteresowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co sie wykraczał komp, dawało rady podkręcić więcej i na Valley działało ale każda gra sie crashowała w 2min :)

a co ty myślisz , że ja o wykrzaczanu to o jakims BSoDie myślałem? u mnie wykrzaczanie to granica (w grach) gdzie sterownik przestaje działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ty myślisz , że ja o wykrzaczanu to o jakims BSoDie myślałem? u mnie wykrzaczanie to granica (w grach) gdzie sterownik przestaje działać

Pisałem ze jestem laikiem w tym temacie, come down kolego :) a wywalało mi bo nie podnosiłem wogole napięcia dopiero tutaj się o tym dowiedziałem :) Obecnie mam +5% napięcia i +89pkt na clocku co daje 1911mhz stabilne ingame. Ale dalej nie wiem jakie dać parametry żeby móć osiagnąć te 4004mhz Memory. Obecnie mam +297 memory co daje równo 3800mhz in game i każda próba podniesienia wyżej nie działa, poprostu nic się nie dzieje nawet jak podniosłem napięcie na +50%

Ano i pytałem czy masz podniesione napięcie przy tych +173mhz na rdzeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie ci się ram skonczył na 3800mhz i wiecej nie pójdzie.

Jak podnosisz napięcie to i tak tylko rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co tu mają jego kości pamięci? ustaw sobie oc gpu na 0 i ustaw ram na przykładowo +500 i potestuj )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie ci się ram skonczył na 3800mhz i wiecej nie pójdzie.

Jak podnosisz napięcie to i tak tylko rdzenia.

Jeżeli wyżej nie chce wskoczyć to znaczy ze to jest poprostu max akuratnie mojej sztuki?

 

ale co tu mają jego kości pamięci? ustaw sobie oc gpu na 0 i ustaw ram na przykładowo +500 i potestuj )

Chyba już tak próbowałem i każda wartość powyżej +297 czyli powyżej 3800mhz crashuje sterownik, ale jak tylko wróce do domu to spróboje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie G1 leci tak. Rdzeń na 35 mhz + a pamięci 500 mhz + ( dalej nie kręciłem) bez podnoszenia napięć ale power limit na 125 %. Rdzeń się wysypywał już na 50 mhz + przy podnoszonym napięciu 60 % i dalej nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie G1 leci tak. Rdzeń na 35 mhz + a pamięci 500 mhz + ( dalej nie kręciłem) bez podnoszenia napięć ale power limit na 125 %. Rdzeń się wysypywał już na 50 mhz + przy podnoszonym napięciu 60 % i dalej nie testowałem.

Dałem twoje ustawienia, odpalam gre i mam 10fps w lobby ^^ chyba moja sztuka więcej niż te 3800mhz memory nie jest wstapnie osiągnąć niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu ty kręcisz lepiej rdzeń ja pamięci karta karcie nie równa najfajniejsze jest to ze BF1 się nie sypał na ustawieniach rdzenia 50 + a Tomb Raider od razu po włączeniu gry ;)bo na tych grach testowałem kręcenie.

 

Dałem twoje ustawienia, odpalam gre i mam 10fps w lobby ^^ chyba moja sztuka więcej niż te 3800mhz memory nie jest wstapnie osiągnąć niestety :(

Ja aftera nie używam tylko program Gigusia dodany do karty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu ty kręcisz lepiej rdzeń ja pamięci karta karcie nie równa najfajniejsze jest to ze BF1 się nie sypał na ustawieniach rdzenia 50 + a Tomb Raider od razu po włączeniu gry ;)bo na tych grach testowałem kręcenie.

 

Ja aftera nie używam tylko program Gigusia dodany do karty ;)

To ja testowałem na PUBG i BATTALION 1944(nowa gierka ma pare dni) i PUBG elegancko działa a battalion crashuje sie przy starcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawr Mój podkręcony Msi Aero 1050Ti rdzeń +150, pamięci + 600 przechodził w Valley, grałem w Wiedźminie3 i spoko, a w Pugbu crashował. Gdzieś na +115 jest stabilnie wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w MSI +148 na rdzeniu i do oporu pamięci + 1000. Taktowania po OC waha się od 1949-1972 Mhz. Pamięć jak pisałem 9016 Mhz. Po przeanalizowaniu Andromedy i W3 przyrost po OC wynosi 16-18%. Wcześniej miałem rx 480 i nie spodziewałem się, że uzyskam na 1050ti satysfakcjonującą wydajność, jest dużo lepiej niż się spodziewałem. Prawdopodobnie do 2019 nie zmienię karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...